Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
GSP oraz IPSO interseksualizm
Autor Wiadomość
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-08-18, 09:02   

Cytat:
Swoją drogą rozumiem - identyfikować się jako K lub M lub być osobą niebinarną. Ale jak można się identyfikować z terminem medycznym IS?

Termin kobieta/mężczyzna również są termiami obecnymi w medycynie. Sama utożsamiam się z byciem TS, które również jest terminem medycznym. Zresztą co oznacza termin „termin medyczny” ? Czy termin będący terminem medycznym „kobieta” różni się od terminu „kobieta” będącym terminem niemedycznym?
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-08-18, 09:21   

Cytat:
TS czy IS są nazwane zaburzeniami oficjalnymi

Kiedyś powszechnie się uważało, że kobiety powstają z upośledzonego nasienia i ogólnie są zaburzoną, niepełną wersją człowieka. Sam termin „kobieta” pochodzi od „paść świnie”.
Homoseksualizm też jeszcze 30 lat temu był oficjalną nazwą zaburzenia.
To, że dla ciebie są to nazwy dla zaburzeń to nie jest mój problem.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-08-18, 09:26   

Cytat:
to drugie nie jest takie negatywne.

Kobyła nie jest negatywne? Chyba nigdy nie mieszkałaś na wsi ;)
(I jednak większość etymologów skłania się do pochodzenia tej nazwy od „kobu” czyli chlewu i koryta, inne przypuszczenia są słabo udokumentowane).

Odnośnie tego, że IS i TS to nazwy na zaburzenia. Czytałaś może kiedyś o subwersji? To popularna praktyka w środowiskach LGBT+ a także w feminizmie. Kiedyś „gej” czy „queer” były obelgami, ale zostały oswojone i ich znaczenie zostało zmodyfikowane.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-08-18, 10:14   

Cytat:
Co nie zmiania faktu, że jestem 100% kobietą.

To sobie nią bądź i nie obrażaj innych osób, które identyfikują się jako IS lub TS
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
wij
użytkownik
xaos in my mind


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 171
Posty: 760
Skąd: Wawa Szity
Wysłany: 2018-08-18, 12:44   

Tak to tylko tu zostawię...
https://sjp.pwn.pl/ciekawostki/haslo/kobieta;5757019.html
_________________
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law"
"Love is the law, love under will."
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-08-18, 15:40   

Pojęcie kobieta i mężczyzna również są formą uprzedmiotowienia -
Cytat:
ElżbietaFromage, nikogo tutaj nie obrażam, tylko zwracam uwagę, doprecyzowując, że chodzi mi o identyfikację płciową, że identyfikujemy się z byciem kobietą, mężczyzną, niebinarem (tu podgrupy: trzecia płeć, agender, bigender, othergender), a nie z byciem interseksualistą czy transseksualistą

No to masz wąskie horyzonty. Nie identyfikuję się z jakimś niebinarem - co to w ogóle za słowo, chyba zapożyczone z informatyki? Identyfikuję siebie jako osobę transseksualną w pierwszej kolejności, a w drugiej jako kobietę. Twoje transekskluzywne poglądy odbieram jako objaw transfobii [ciach]

I tak, identyfikuję siebie jako genderową dziwaczkę i jest mi z tym dobrze. I powiem ci, że są ludzi - to nie żart - dla których również i ty dziwakiem jesteś a to, że dla siebie jesteś 100% kobietą potraktują jako chorobę psychiczną.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
Ostatnio zmieniony przez Freja 2018-08-19, 20:20, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-08-18, 16:44   

Cytat:
Nie masz potrzeby funkcjonować dla siebie w konkretnej roli płciowej?

Widzę, że zupełnie nie pojmujesz pojęcia "uprzedmiotowienie". Zanim w ogóle zaczniesz używać pojęć, których jak widać nie rozumiesz, warto byłoby trochę poczytać na ten temat - a dużo o tym piszą feministki właśnie.
Mylisz również pojęcie "roli płciowej" z "płcią". Funkcjonowanie w określonej roli płciowej nie jest tożsame z byciem osobą danej płci.

Cytat:
Mam nadzieję, że realnie widzisz różnicę między "potrzebuję być kobietą" a "potrzebuję być TS [szczególnie nie mając dysforii]".

Obydwie te formy wskazują, że się nie jest osobą o jakimś charakterze. Kobietą albo jesteś, albo nie jesteś. Można się jeszcze nią stawać, ale wyrażenie "nie rodzimy się kobietami, ale się nimi stajemy" należy uznać jako artykulację tego, że bycie kobietą w sensie kulturowym jest czymś innym, niż bycie kobietą w sensie biologicznym, a co więcej jest artykulacją negatywną.

Cytat:
Ja identyfikuję się jako 100% kobieta w społeczeństwie i okreslając to czego chcę (bycie określaną przez innych, wygląd i rola społeczna). Do celów stricte medycznych podam, że mam zaburzenie ze spektrum interseksualizmu, nazwę je, a tam gdzie nie mogę - skłamię, że jestem TS, bo tak przechodziłam sprawę sądową, bo inaczej bym jej nie przeszła (nie jestem TH). Z tego powodu też nie zaznaczyłam w profilu "kim jestem". Hmm.

To już twój problem jak się identyfikujesz. [ciach] nie mów mi jako kto mogę się identyfikować, a jako kto nie.

Cytat:
Nie jestem transfobiczna (jeszcze tu broniłam niebinarów), zaś innych nacji (ani azjatów, ani czarnoskórych) nie dyskryminuję.

Brzmi jak spowiedź święta. Pozwól, że jako osoba transpłciowa, a nie 100% kobieta (dobrze, że nie 200%...) odbieram to, co tutaj wypisujesz jako przejaw transfobii... no, można też powiedzieć, że to tylko... hmmm... ?? ? Transsceptycyzm?

Cytat:
Aktywizm i działania pro-trans to nie jest identyfikacja... Lepiej to brzmi "Jestem [trans]genderową działaczką" i nie ma to nic wspólnego z identyfikacją płciową.

Ale co ty tu [terefere]?! Napisałam ci jak krowie na rowie, że identyfikuję siebie jako osobę płciowo dziwną, płciową dziwaczkę, a ty mi tu z jakimś aktywizmem wyjeżdzasz? [terefere]?



Jeszcze jedna sprawa. Uważasz, że można się identyfikować jako jakaś "trzecia płeć" albo jakieś "othergender", ale nie jako osoba transseksualna albo interseksualna. Czym jest w ogóle "trzecia płeć" i dlaczego jest trzecia, a nie druga czy pierwsza? Która płeć jest pierwsza, a która druga? Czy czujesz się "drugą płcią"?

Cytat:
Bla, bla, bla... nie ma w moim życiu takich ludzi

Ależ są. Ja jestem taką osobą :)

No dobra, żartuję ;) Nie uważam ciebie za osobę chorą psychicznie, ale za bardzo niepewną w swojej kobiecości. To, że nie masz takich osób w swoim otoczeniu, nie oznacza, że takie osoby nie żyją obok ciebie. Zresztą nie siedzisz w głowach wielu ludzi. Co więcej moim zdaniem cierpisz na zinternalizowaną transfobię, skoro co chwilę mówisz wszystkim, że jesteś 100% kobietą. Brzmisz jakbyś była mega niepewna swojego bycia kobietą właśnie.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
Ostatnio zmieniony przez Freja 2018-08-20, 01:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-08-18, 17:22   

Cytat:
. Jeżeli ktoś tu cierpi na zinternalizowaną tran. Jeżeli ktoś tu cierpi na zinternalizowaną transfobię to raczyj Ty masz jej przejawy. Nie próbujesz nawet zrozumieć co piszę. sfobię to raczyj Ty masz jej przejawy. Nie próbujesz nawet zrozumieć co piszę.

Przyganiał kocioł garnkowi...

EDIT

Jeżeli jednak uważasz, że to ja ciebie nie próbuję nawet zrozumieć, to powiedz mi co miałaś na myśli pisząc „nie można się identyfikować z byciem TS”? Wytłumacz to proszę osobie tak właśnie się identyfikującej.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-08-18, 18:25   

Jangmi napisał/a:
ElżbietaFromage napisał/a:
co miałaś na myśli pisząc „nie można się identyfikować z byciem TS”

Arisa ma bardzo silne poczucie swojej kobiecości.

Nietrudno zauważyć :->
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-08-18, 20:02   

Jangmi napisał/a:
Arisa ma bardzo silne poczucie swojej kobiecości.
ElżbietaFromage napisał/a:
Nietrudno zauważyć

I czytając posty Arisy czuć jakoś że to pisze kobieta.

Super. Tylko jaki to ma związek z nieakceptacją faktu, że można mieć tożsamość transseksualną albo interseksualną?
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-08-18, 20:19   

Jangmi napisał/a:
ElżbietaFromage napisał/a:
Tylko jaki to ma związek z nieakceptacją faktu, że można mieć tożsamość transseksualną albo interseksualną?

Bo sama koncepcja tożsamości transseksualnej i interseksualnej budzi w niektórych kobietach trans o bardzo silnym poczuciu bycia kobietą niepokój i dysforię.

W takim razie czy nie powinnaś napisać, że „czuć, że pisze to tru-trans kobieta”, a nie że „czuć, że pisze to kobieta”? Inaczej dajesz mylne wrażenie, że transfobia jest uniwersalnym odczuciem dla kobiet.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-19, 02:31   

@ Arisa
Tu masz bezpośredni link
http://trans-fusion.blogs...gender.html?m=0
"IPSO gender"
Termin jest oficjalny, tylko że jest przeze mnie rozpowszechniany, bo nikt tu nie kojarzył. Ja trafiłem na ten temat przez przypadek.
Tu masz całą dyskusję forumową - wystarczyło poszukać.
http://transpomoc.pl/viewtopic.php?t=4030

Perisex Google
https://www.google.pl/sea...1.0.ZO3qUXp4si8

Natomiast IS GSP :
Dopóki się nie upowszechni, takim będzie. Ja rozpowszechniam, głownie dlatego, że jest luka między IS/ TS a IPSO IS. W takim wypadku nowa terminologia jest potrzebna.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-19, 11:51   

ElżbietaFromage napisał/a:
Jangmi napisał/a:
ElżbietaFromage napisał/a:
Tylko jaki to ma związek z nieakceptacją faktu, że można mieć tożsamość transseksualną albo interseksualną?

Bo sama koncepcja tożsamości transseksualnej i interseksualnej budzi w niektórych kobietach trans o bardzo silnym poczuciu bycia kobietą niepokój i dysforię.

W takim razie czy nie powinnaś napisać, że „czuć, że pisze to tru-trans kobieta”, a nie że „czuć, że pisze to kobieta”? Inaczej dajesz mylne wrażenie, że transfobia jest uniwersalnym odczuciem dla kobiet.


Mam wrażenie, że ten niepokój i dysforia biorą się z przekonań, że osoby transseksualne są:
-swojej płci biologicznej ("trap"),
-płci sui generis, nie do końca męskiej ani nie do końca kobiecej.

Co powoduje potrzebę zaprzeczenia transpłciowości, by mieć poczucie realnej przynależności do swojej płci odczuwanej.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-08-19, 12:10   

Cytat:
Mam wrażenie, że ten niepokój i dysforia biorą się z przekonań, że osoby transseksualne są:
-swojej płci biologicznej ("trap"),
-płci sui generis, nie do końca męskiej ani nie do końca kobiecej.

Co powoduje potrzebę zaprzeczenia transpłciowości, by mieć poczucie realnej przynależności do swojej płci odczuwanej.

Brzmi jak opis prawdziwego zabirzenia identyfikacji, rozumianego jako wyparcie rzeczywistości i ucieczka w fantazje.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-19, 14:17   

Arisa napisał/a:
Dlaczego wspominasz tu o "IS/TS"? W normalnym kraju, gdzie zaraz prokurator nie podważy ważności prawnej zmiany płci nie ma potrzeby kłamania o TS. Przecież bycie IS wyklucza TS, a termin GSP i GSP IS są w twojej definicji tożsame i dotyczą osoby interseksualnej.

Kłamać trzeba, np w Polsce. Jest dłuższy vlog na ten temat. Bo jak komuś zależy na korekcie płci, a jest IS, to na diagnozę IS tej korekty nie zrobi. Wyłącznie na F64.0 Tym samym, osoby IS są dyskryminowane i to mocno. Muszą kłamać w sądzie. Bo diagnoza IS nic by tu nie dawała.

Jak osoba IS jest źle określona przy porodzie i nie identyfikuje się z nadaną płcią - jest też TS. W sensie K->M lub M->K. Opcji pośrednich płciowo tu nie liczę, jako TS, tylko, właśnie, GSP.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2018-08-20, 01:17   

Ariso, ElżbietoFromage, laski dajcie se wreszcie siana, zjedzcie batonik albo coś :p
_________________
Freja Draco
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-22, 09:48   

Arisa napisał/a:
Czyli GSP to są tranzycje IS AFAB->M i IS AMAB->K? Czy bardziej IS AMAB->nb, IS AFAB->nb (nb = niebinarna identyfikacja)?


Te pierwsze to raczej TS/ IS. Te drugie to GSP, ale to duże uproszczenie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 11