Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
HRT u Libera - szczegóły i koszty?
Autor Wiadomość
Ruby
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Posty: 8
Skąd: Krk
Wysłany: 2018-08-13, 03:12   HRT u Libera - szczegóły i koszty?

Hej! Dobrą chwilę temu tutaj pisałam o planach zaczęcia terapii, teraz myślę że mam wystarczająco środków, żeby opłacić wszystkie wizyty i badania na własną rękę. Najwięcej pozytywnych opinii słyszałam o dr Liberze, choć nie jestem pewna, jak się z nim skontaktować; na stronach doktorskich jest tylko adres w Krakowie, ale wiem, że leczy on też w innych miastach, więc chciałabym jakoś zadzwonić i umówić na wizytę :x Czy ktoś ma może takie kontakowe info? Byłabym wdzięczna.

Tak samo jestem ciekawa jak to u niego wygląda, słyszałam, że receptę na same hormony wydaje szybko. Wiem, że daje też skierowania na dodatkowe badania, i mimo wszystko chciałabym się uprzednio upewnić, ile to zazwyczaj kosztuje razem wzięte :)

Z góry dzięki za pomoc!
_________________
if your grave doesnt say "rest in peace" on it you are automatically drafted into the skeleton war
 
 
Reaktancja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 107
Posty: 211
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-08-13, 04:23   

Na część pytań mogłabyś znaleźć odpowiedzi z tematach o nim na tym forum, jak i na niebieskim forum ;-)

Jeśli chodzi o kontakt:

Tel stacj.: (0-12) 633-66-89
Komorka: 0 501 333 872

Stacjonarny jest dla Krakowa(gabinet na kazimierza wielkiego 62), umawiasz się u pielęgniarki, komórka jest jego umawiasz się do Warszawy. Uwaga, potrafi być mało uprzejmy dla dzwoniących.

Jeśli chodzi o pozytywne opinie o Liberze, wydaje mi się że pozytywne w nim jest to że:
-przepisuje hormony na pierwszej wizycie(dobre dla wiedzących czego chcą)
-nie robi problemów, nie próbuje powstrzymać przed tranzycją
-przepisuje duże ilości leków, ale tu uwaga, jego dawki są kontrowersyjne, zalecane jest udanie się do lekarza endokrynologa po ich poprawne dobranie.


Ja byłam u niego na razie tylko na jednej wizycie. W każdym razie najpierw zadaje tam jakieś ogólne pytania - dane, od kiedy występują odczucia związane z transowością, ile razy dziennie się masturbujesz(jak często to pochwali :lol: ), o odbywanie stosunków seksualnych( i z osobami jakich płci). Ja miałam już jakieś badania to je wprowadził do komputera. Pytał się czy biorę już jakieś hormony, nie miał problemu z tym że brałam je już na własną rękę, ale dawki mu się nie podobały :]
No i robi takie ogólne badania, uwaga do części badań trzeba się rozebrać do naga. Sprawdza też stosunek palca wskazującego do serdecznego.

Pierwsza wizyta kosztuje 300 złotych, następne są tańsze. Ja miałam małą gafę i przyszłam z tylko 270 złotych, ale nie robił problemów i mam mu oddać na następnej resztę.

A koszty badań. No kariotyp prywatnie kosztuje 350-390 zł, chyba że chcesz robić w jakimś dziwnym miejscu, ale diagnostyka.pl ma punkty pobrań rozsiane po całym kraju.
Koszty badań to jeszcze dokładnie nie wiem, ja przez to że leczyłam się sama i zrobiłam część badań w praktyce zaoszczędziłam, bo nie wymagał ode mnie wszystkich tych które standardowo zaleca przed. Generalnie jak masz jakieś aktualne badania to możesz mu przynieść, U mnie zaakceptował morfologie, INR, APTT,jonogram, hormony zrobione 2 miesiące przed wizytą.

Do tego opinia psychiatryczna i psychologiczna. U nie trzeba się z tym śpieszyć. A ich ceny zalezą gdzie je robisz. Psychiatryczną dość łatwo zrobić na NFZ.

Za pierwszą receptę zapłaciłam 224 złote, ale nie zrealizowałam całej - bez danazolu i mniej androcuru. Kupiłam 9 paczek estrofemu, 9 paczek divigelu, 2 androcuru.
 
 
 
starrk94
użytkownik
HRT(20-06-18)

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 42
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-08-13, 09:26   

Ja płaciłam normalnie że zniżka kupując tylko estrofem i androcur. 🤔 Co do przyjmowania wszystkiego to chyba będę musiała nasciemniac żeby się nie czepiał i może odpowiednio przygotować jakby i coś pytał. Pierwsza wizyta kosztowała 300, za niedługo idę na kolejną, a mówił że będzie dużo taniej także zobaczymy :D
 
 
starrk94
użytkownik
HRT(20-06-18)

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 42
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-08-13, 12:43   

No też raczej nie sprawiałam problemów, bo jakby nie było mi życie ratuje :)
W czasie wizyty też nie narzekałam, bo nawet się pośmialiśmy trochę
 
 
Fallen_Angel
użytkownik
Madness


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 492
Wysłany: 2018-08-13, 12:56   

Arisa, nowym pacjentom już Flutamidu nie przepisuje, tylko tym starym i przy wystawianiu recepty zawsze pyta czy go biorę (bo nie wie czy ma wpisać go).

Teraz ma gotowy wzór opinii do sądu. Jeśli chcesz list referencyjny do SRS to trzeba przyjść ze swoim do podpisania.
_________________
"Życie jest to opowieść idioty, pełna wrzasku i wściekłości, nic nie znacząca..."
 
 
starrk94
użytkownik
HRT(20-06-18)

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 42
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-08-13, 18:59   

Mnie przypisał Flutamid dwa miesiące temu, także chyba robi to jak go wiatr poniesie :P
 
 
Ruby
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Posty: 8
Skąd: Krk
Wysłany: 2018-08-14, 02:07   

Dziękuję za wszystkie porady i opinie 🙏 Testy krwi na pewno zrobię zanim się tam wybiorę, bo chyba mam taką możliwość w miejscowej przychodni. Tak samo spróbuję się doinformować co do tych konkretnych leków.

Z kwestii medycznych, jeszcze jedno czego nie jestem pewna - jeżeli wszystkie te wizyty i badania odbędę prywatnie, nie będzie to w żaden sposób powiązane z ubezpieczeniem zdrowotnym, prawda? Nie qiem za wiele o tym temacie, ale jestem dalej 'podpięta' do ubezpieczenia rodziców, a nie chcę tego w to mieszać.
_________________
if your grave doesnt say "rest in peace" on it you are automatically drafted into the skeleton war
 
 
Reaktancja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 107
Posty: 211
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-08-14, 02:38   

Ruby, mówisz o ubezpieczeniu z NFZ? Generalnie te recepty od Libera są z refundacją, za estrofem, divigel czy androcur płacisz tylko 30% oryginalnej ceny. Ja bym więc zamiast 224 złotych zapłaciłam prawie 700. No ale nie wiem(i wątpię) czy rodzice mają jakiś wgląd co tam w ramach ubezpieczenia publicznego sobie robisz, nawet jak Twoje ubezpieczenia wynika z opłacania składek przez nich(bo z tego co pisałaś jesteś dorosła, więc nie mają z automatu dostępu do informacji medycznych na Twój temat).


Lista badań z innego tematu
Cała lista badań to:
1 Mocz - bad ogólne,
3 morfologia krwi (pełna)
6 PT (INR)
7 APTT
9 D-dimer
10 glukoza
11 elektrolity (Na, K)
14 lipidogram
19 próby wątrobowe
20 ALT
21 AST
22 fosfataza zasadowa
26 GGTP
32 mocznik
33 kreatynina
61 CRP, ilosc
100 TSH
101 FT4
102 FT3
110 FSH
111 LH
112 estradiol
114 prolaktyna
122 DHEA
123 androstendion
124 testosteron
168 witamina D3 250H
300 HBs antygen
301 anty HBs
310 anty HCV
320 HIV Ag/Ab (combo)
338 Treponema pallidum IgG, IgM
90 Grupa krwi


Jak możesz sobie coś zrobić z ubezpieczenia to warto sobie zrobić.
Te badania na choroby przenoszone drogą płciową są niezależne od tego czy się miało takie kontakty.
 
 
 
starrk94
użytkownik
HRT(20-06-18)

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 42
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-08-14, 08:11   

Idź najpierw do libera i wykonaj PO wizycie testy krwi, które zleci(nie są zbyt drogie) przed przyjęciem leków. Resztę z drugiej kartki robisz jak Ci pasuje.
Ja tak zrobiłam i miałam pewność, że będę mieć dokładnie to, co chce
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-14, 10:57   Re: HRT u Libera - szczegóły i koszty?

Ruby napisał/a:
Hej! Dobrą chwilę temu tutaj pisałam o planach zaczęcia terapii, teraz myślę że mam wystarczająco środków, żeby opłacić wszystkie wizyty i badania na własną rękę. Najwięcej pozytywnych opinii słyszałam o dr Liberze, choć nie jestem pewna, jak się z nim skontaktować; na stronach doktorskich jest tylko adres w Krakowie, ale wiem, że leczy on też w innych miastach, więc chciałabym jakoś zadzwonić i umówić na wizytę :x Czy ktoś ma może takie kontakowe info? Byłabym wdzięczna.

Tak samo jestem ciekawa jak to u niego wygląda, słyszałam, że receptę na same hormony wydaje szybko. Wiem, że daje też skierowania na dodatkowe badania, i mimo wszystko chciałabym się uprzednio upewnić, ile to zazwyczaj kosztuje razem wzięte :)


Liber jest bardzo popularny na forumach.
Opinie na jego temat są skrajnie podzielone.
Był moim lekarzem prowadzącym, ale ze względu na nieuszanowanie mojej specyficzności i docinki, już do niego nie jeżdzę.

Hormony wpisuje na pierwszej wizycie.
Kiedyś robił nagie zdjęcia pacjentom, ale podobno zaprzestał jakiś czas temu.
Ma specyficzne poczucie humoru.
Jego wywody nt transowości bywają cudacznie dziwne ;> Trzeba mieć mocne nerwy.

*

Skierowanie na badnia daje. Na rok 2014, całość wyniosła mnie jakieś ponad 800zł ( badań w przychodni ).

Hormonów wypisuje bardzo dużo, już na pierwszej wizycie. Jak komuś zależy na specyficznym leku ( np Neofollin ), to wypisze. Na pewno swoim sposobem coś skomentuje, ale receptę da.

*

Dla tych, co wiedzą, o co chodzi, napiszę, że L wybrał zawód zgodnie ze swoimi fascynacjami i przekonaniami i jest seksuologiem z powołania ;> Właściwy człowiek na właściwym miejscu.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-08-14, 19:19   Re: HRT u Libera - szczegóły i koszty?

Ruby napisał/a:
Najwięcej pozytywnych opinii słyszałam o dr Liberze, choć nie jestem pewna, jak się z nim skontaktować; na stronach doktorskich jest tylko adres w Krakowie, ale wiem, że leczy on też w innych miastach, więc chciałabym jakoś zadzwonić i umówić na wizytę :x Czy ktoś ma może takie kontakowe info? Byłabym wdzięczna.

http://www.transseksualiz...55&st=15&c=5&t= (koniec strony)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 9