Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Fryzury
Autor Wiadomość
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-08-12, 09:25   

To jest zwykła grzywką z długimi wlosami spiętymi w kucyk.przy kwadratowej szczęce i ostrzejszych rysach maskulinizuje je. A co w sumie mamy myśleć?
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-08-12, 09:47   

Podobny temat już jest. "Fryzury dla m/k".no chyba że nie o to Ci chodziło.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
wij
użytkownik
xaos in my mind


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 171
Posty: 760
Skąd: Wawa Szity
Wysłany: 2018-08-12, 10:02   

A jaki zakres czasu dałaś w wyszukiwarce? Bo chyba jest ustawione w polu wybierania "w ciągu 24h", trzeba to rozwinąć i wybrać np rok.
_________________
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law"
"Love is the law, love under will."
Ostatnio zmieniony przez wij 2018-08-12, 10:14, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-08-12, 18:43   

Mnie osobiście nie podobają się takie długie grzywki, ale to fakt, że grzywka wydaje mi się typowo kobiecą rzeczą (no bo raczej faceci z długimi włosami grzywek nie noszą).
Chociaż jak Armand mówi, że ta fryzura akurat maskulinizuje, to pewnie ma rację.
_________________
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-08-13, 13:53   

Tym ludziom się coś dziwnego stało z twarzami...

Jeśli chcesz dobrać fryzurę dla siebie, to poszukaj zdjęć kobiet, które mają kształt twarzy podobny do Twojego. Czy osoby z tego filmiku taki mają?
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-08-14, 22:05   

Jak miałam 13 lat zafundowałam sobie taką grzywkę. Efekt? Tranzycję rozpoczęłam 13 lat później. Lepiej sobie podaruj!

Cytat:
grzywka wydaje mi się typowo kobiecą rzeczą (no bo raczej faceci z długimi włosami grzywek nie noszą).










„...A najlepsza fryzura, jeśli jeszcze nie wiecie, krótko z przodu, długo z tyłu i wąsy na przedzie...”
Ostatnio zmieniony przez ElżbietaFromage 2018-08-14, 22:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dalialama
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 144
Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-08-14, 22:47   

Dla mnie taka grzywka już na zawsze będzie się kojarzyć z 2in1_inkarnacje XD
_________________
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-08-14, 22:56   

Arisa napisał/a:
ElżbietaFromage napisał/a:
Jak miałam 13 lat zafundowałam sobie taką grzywkę. Efekt? Tranzycję rozpoczęłam 13 lat później. Lepiej sobie podaruj!
Możesz coś jaśniej o co chodzi? Co ma grzywka do wieku tranzycji?

Mając 13 lat chciałam się upodobnić do koleżanek z klasy (wówczas wszystkie nosiły grzywki), w zaciszu toalety ścięłam ją sobie śpiewając „Zakręcona, zakręcona...” Reni Jusis. Efekt był taki, że miast wyglądać jak dziewczyna wyglądałam jak jeden z chłopaków ze zdjęć. Pech że w tym samym roku Kazik wydał płytę 12 groszy na której był tekst o najlepszej fryzurze z wąsem na przedzie. Tak stałam się pośmiewiskiem szkoły...
Passing miałam 100% od 8 roku życia, aż do tamtego felernego dnia.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-08-14, 23:16   

ElżbietaFromage, może po prostu ta fryzura nie była dla Ciebie. Czasem dobrze poradzić się stylisty fryzur ;)
No, może to nie dotyczy dzieci w wieku 13 lat, bo nie zawsze takie rozwiązanie przyjdzie do głowy jako dobry pomysł, lub po prostu nie ma mozliwości.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-08-14, 23:23   

Moim zdaniem nie jest to dobra fryzura dla emek (tak generalnie) chyba, że zaczeły tranzycję w wieku lat 12 ;P
Gorsze jest jednak to, że zrobiłam to po to aby wyjść z szafy przed rodzicami. Taki manifest który skończył się mocnym urazem psychicznym i oczywiście wielkim milczeniem kiedy matka darła się na mnie „Dlaczego, to sobie zrobiłeś!”

Cytat:
Czasem dobrze poradzić się stylisty fryzur ;)

Dlatego to jest dla mnie takie ironiczne, że dokładnie 20 lat później zrobiłam podobną rzecz, wziełam nożyczki i ściełam włosy aby porzucić marzenia o tranzycji, nagle passing się pojawił. Żaden stylista/fryzjer wcześniej nie potrafił mi pomóc. Słyszałam tylko, że moje włosy są trudne (tak jakbym tego nie wiedziała od tamtego cholernego dnia ;DDD)[tamtego dnia odkryłam, że nie tylko grzywka mi nie pasuje, ale również to, że nie mam prostych włosów tylko afro, które objawiło się efektem słońca]
 
 
torjus
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-14, 23:51   

Ja z grzywką podobno wyglądałem jak brzydki, bo brzydki, ale jednak chłopiec. Mimo wszystko nie mam zamiaru znowu sobie tego robić :D
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-15, 01:16   

Dalialama napisał/a:
Dla mnie taka grzywka już na zawsze będzie się kojarzyć z 2in1_inkarnacje XD

Jak bardzo musicie wiedzieć . . .
Ta grzywka nie wzięła się znikąd. Na początku zrobiła mi taką babcia ( jak miałem te kilka lat ). W efekcie całokształtu fryzury, efekt był taki, że normą było, że brali mnie za dziewczynkę ;> Tylko, że wtedy jeszcze byłem ładny . . .
Grzywkę mam dlatego, że . . . moja mama ją ma i miała od zawsze, całe życie. Takie ma cechy wizualne.
Ja mam urodę, a zwłaszcza twarz, mocno po mamie. Z jednym wyjątkiem - ja jestem wersją brzydką. Bo mama, gdy była w moim wieku obecnie, była piękną kobietą. Nawet, jak była dość otyła. I u mnie, jest ten sam szkopuł urodowy, co u mojej mamy - bez grzywki wyglądam . . . czubowato. Źle. I nie ma dla mnie żadnego, absolutnie, żnaczenia, czy z grzywką wyglądam bardziej jak facet, czy babka. Bo bez niej nie wyglądam w ogóle. Obwiesiowato. Taki typ urody.
Po prostu się do niej przyzwyczaiłem i taką mam.

Jak wyszukam na kompie foty porównawcze, to wrzucę, by trochę poprzerażać swoją inną, bezgrzywną wersją :p
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-15, 02:18   

Dla porównania, na moim przykładzie : z grzywką i bez

1. Ok 2009r - z grzywką
https://imgur.com/a/WSi3iUT

Teraz seria bez grzywki - nie publikowana dotąd
2. 2012r #1 https://imgur.com/a/WM1BizH
3. 2012r #2 https://imgur.com/a/SkxOflu
4 2013r, czerwiec https://imgur.com/a/ZS1G4M5
5. 7.01.2014 https://imgur.com/a/guy8zq2

Znów z grzywką
6. późniejszy styczeń 2014 https://imgur.com/a/M8rjkEx

Myślę, że dość dobre porównania i zdecydowanie lepiej z grzywką, niż bez.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-08-15, 07:34   

ElżbietaFromage napisał/a:

Cytat:
grzywka wydaje mi się typowo kobiecą rzeczą (no bo raczej faceci z długimi włosami grzywek nie noszą).

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
„...A najlepsza fryzura, jeśli jeszcze nie wiecie, krótko z przodu, długo z tyłu i wąsy na przedzie...”

"w dzisiejszych czasach" - może powinienem dodać ;) Poza tym mimo wszystko jednak żaden z tych facetów nie ma grzywki jak z postu Jangmi.

2in1_inkarnacje napisał/a:
5. 7.01.2014 https://imgur.com/a/guy8zq2

Tu wyglądasz ładnie :) ale fakt - ogólnie grzywka Ci pasuje...
_________________
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-08-15, 13:41   

2in1_inkarnacje, z grzywką wyglądasz bardziej jak kobieta, a na zdjęciach bez bardziej jak zapuszczony mężczyzna. Ale mi się wydaje, że w Twoim przypadku HRT też zrobiło swoje, bo widziałem Cię w realu i jest różnica pomiędzy tymi zdjęciami wcześniejszymi, a teraz.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-08-15, 14:50   

Arisa napisał/a:
Elżbieta, z grzywką na prawdę jest tak źle? Mam obecnie grzywkę i jestem zadowolona. Najgorsza fryzura z moich doświadczeń jaką można sobie zrobić to długie włosy z przedziałkiem po

Zależy jaka grzywka. Prosta i gęsta dla większości emek z ostrymi rysami jest fatalna. Jak masz delikatne rysy albo po prostu nie masz mocnej szczęki to może być ok. Niemniej dużo kobiet po 20 wygląda z takimi prostymi i grzecznymi grzywkami nie najlepiej.
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2018-08-15, 18:58   

fryzura jest dość ważna dla wyglądu ale tak jak ze wszystkim innym w temacie trans, każda twarz ma odpowiednia fryzurę, a nie odpowiednia fryzura jako stereotyp, grzywka czy nie...

A więc, począwszy od makijażu (ja nazywam to kamuflażem bo dla świeżych M/K to raczej więcej trza schować niż podkreślić) a skończywszy na odpowiedniej fryzurze (peruce) która to podkreśli feminizujące cechy danej twarzy.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-19, 06:50   

Arisa, To nie zarost :shock: Tylko jego cień.
A gonady faktycznie nie pracowały.
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-09-10, 06:16   

Jangmi napisał/a:
ElżbietaFromage,
Jak masz takie ani kręcone, ani proste włosy to prostuj, kręć albo pleć w drobne warkoczyki.

Włosy kręcone mam na grzywce i w jej okolicach, prostą całą resztę.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-09-10, 07:35   

ElżbietaFromage napisał/a:
Włosy kręcone mam na grzywce i w jej okolicach, prostą całą resztę.


 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-09-10, 17:55   

Ada75 napisał/a:
ElżbietaFromage napisał/a:
Włosy kręcone mam na grzywce i w jej okolicach, prostą całą resztę.


Image

Coś w tę deseń, ale mimo wszystko bliżej tego:
https://youtu.be/B1W0o5vvVyw
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Jessica88
użytkownik
Jessica88

Kim jesteś: tv
Preferowany zaimek: ona
Posty: 9
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 2018-09-20, 15:03   

Chce iść do fryzjera i zrobić odważną fryzure 100% damską ale brak mi pomysłu mam włosy poniżej ramion tak do połowy łopatek może macie jakieś propozycje
 
 
 
Jessica88
użytkownik
Jessica88

Kim jesteś: tv
Preferowany zaimek: ona
Posty: 9
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 2018-09-20, 15:31   

Niestety nie mam discorda wlosy dość geste lekko sie falują jak jest duża wilgotność lub jak po umyciu i same schną to końcówki zwijają się niczym sprężyna kształt twarzy przeciętny kolor ciężko określić po ostatnim farbowaniu kolor już praktycznie sie zmył i jest troche blondu brązu kolor nie robi dla mnie problemu mialam ciemną czerwień zimny fiolet a nawet bląd a naturalne to ciemny brąz
 
 
 
Jessica88
użytkownik
Jessica88

Kim jesteś: tv
Preferowany zaimek: ona
Posty: 9
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 2018-09-20, 15:39   

Bez kwadratowej szczeki
 
 
 
Jessica88
użytkownik
Jessica88

Kim jesteś: tv
Preferowany zaimek: ona
Posty: 9
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 2018-09-21, 13:18   

Styl emo nie pasuje mi juz kiedyś sprawdzałam wyglądam jak zombi i arisa przedziałek na środku robi mi sie samoczynnie włosy mam zwykle upięte w kucyka nisko przy tylnej granicy wlosów dobrze by było mieć zdjęcie do pokazania fryzjerce twarz mam opalona i czarny kolor źle na mnie wygląda a chce coś zmienić i czasem robie jakąś szaloną zmiane teraz pora na włosy coś odważnego cięcie kolor ale 100% damskie
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 11