Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Prawo do chodzenia w krótkich spodenkach
Autor Wiadomość
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2018-08-09, 00:47   Prawo do chodzenia w krótkich spodenkach

Przeklejam z:
http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,769242

Nastał czas upałów i "przyduchy". Szczególnie trudno jest go znosić w nieklimatyzowanym biurze, znajdującym się w budynku zrobionych z wielkiej płyty i wyeksponowanych na mordercze promienie sierpniowego słońca. Kilka dni temu mój znajomy - pracujący warunkach jak wyżej (instytucja państwowa) - doznał sui generis uszczerbku na zdrowiu. Otóż pracodawca nie skorzystał z możliwości wcześniejszego zwolnienia pracowników z powodu warunków jak wyżej - skutkiem czego nogawki jego długich spodni literalnie przykleiły się do jego ud. Temperatura w jego pomieszczeniu biurowym wynosiła 32 stopnie powyżej zera. Gdy wrócił do domu i ściągnął spodnie odkrył rozległą reakcję alergiczną (ucisk nogawek na ciało plus bardzo wysoka temperatura) w postaci rozległego "pęcherzowiska" na udach jak wyżej. W związku z powyższym następnego dnia udał się do pracy w spodenkach krótkich, acz szykownych i należycie nieopiętych, sięgających powyżej połowy ud, koloru szarego, z kantem plus skarpety czarne i czarne szykowne, pełne buty typu półsportowego. Po stawieniu się do pracy - został szybko wezwany przez jego szefową - która zarzuciła mu zjawienie się w pracy w niestosownym stroju. Szefowa odziana była w sukienkę z półotwartymi plecami, przeciętnym dekoltem sięgającą do połowy jej ud. Na nogach nie miała żadnych rajstop czy skarpet. Jej obuwie stanowiły szykowne - ale jednak sandałki.
Znajomy zwrócił uwagę na niestosowność jej uwag - w kontekście jej ubioru - i postawił ultimatum: jeżeli zostanie w jego biurze zainstalowane air condition, wówczas on wróci do długich spodni, jeżeli nie, w czas wielkich upałów będzie się zjawiał w pracy w krótkich. Podkreślił przy tym, iż w instytucji gdzie pracuje - multum kobiet zjawia się w pracy w odzieniu jak na plażę, bardzo często eksponując przy tym intymne części ciała ( pół piersi, głęboki dekolt) bądź też spore połacie kobiecych desusów ( ramiączka staników, "topy" rajstop czy pończoch) - i nie są za tak karygodne zachowanie wzywane "na dywanik" do przełożonych. Zagroził rozwścieczonej szefowej, iż w przypadku prześladowania go za ubiór jak wyżej - uda się do sądu z pozwem zawierającym zarzut dyskryminacji ze względu na płeć. Zobaczymy więc, co z tego wyniknie. A tymczasem warto tylko zasygnalizować, iż scenariusz jak wyżej, który napisało życie - dotyka całego szereg niezwykle istotnych kwestii i problemów natury społecznej, politycznej i obyczajowej.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-09, 01:00   

Ale wiecie, że ciskobiety dbają o estetykę (w tym usuwanie owłosienia) z eksponowanych miejsc? Poza tym przy 32 stopniach i pracy biurowej to pracowników powinno się już rozpuścić do domu zgodnie z przepisami BHP... :|

Kurczę, jestem w szoku że jeszcze ktoś śledzi ten portal, który podupadł w erze Agnosiewicza :D
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-09, 01:01   

Mi się dziwią, bo ja robię tak : im większy upał, tym cieplej się ubieram. Przy 35ciu stopniach, normalka to dla mnie długie spodnie i dwa podkoszulki i gruby i ciepły sweter. A jak nie pomaga - dwa swetry. Jak się ciepło ubiorę na upał, to w ogóle się nie pocę ( moi TS oraz IS znajomi nie mogą zrozumieć tegoż fenomenu. ). A jak założę kótki podkoszulek i tak wyjdę na upał - zawsze się zgrzeję i spocę.
Może po prostu chodzi o odpowiednią izolację termiczną, że na upał trzeba się ubrać bardzo grubo i bardzo ciepło, wtedy się go tak nie czuje.

*

Na swoim elektrostażu, w roku 2011stym, inni pracownicy mieli ze mnie niezły ubaw ( ze wszystkiego, w sumie ). Kopaliśmy studzienki pod fundamenty na oświetlenie, a upał dobre ponad 35+ na zewnątrz. A ja tak : dwa podkoszulki, dwa ciepłe swetry i grupy, nieprzepuszczalny, drelichowy kombinezon roboczy. Do tego dwie pary spodni roboczych na sobie. I nie, nie było mi ani trochę gorąco. Ale ich to śmieszyło.

*

Mam jeszcze jeden powód, dla którego ubieram się tak, aby mieć jak najwięcej okrytego : bo jestem, po prostu, brzydki, niesymetryczny, karykaturlany i nie mam nic ciekawego do pokazania. A dodatkowo jestem AS-em, to też nie.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2018-08-09, 01:15   

kicur napisał/a:
Kurczę, jestem w szoku że jeszcze ktoś śledzi ten portal, który podupadł w erze Agnosiewicza :D

Kiedyś miałam tam konto i przez kilka lat sporo pisałam, ale jak się zrobiła ta awantura, po której wynieśli się Koraszewscy, a Agnosiewicz zaczął publikować jakieś kryptoreligijne kawałki, to dałam se spokój. Teraz tylko od czasu do czasu zaglądam.
_________________
Freja Draco
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2018-08-09, 01:19   

kicur napisał/a:
Ale wiecie, że ciskobiety dbają o estetykę (w tym usuwanie owłosienia) z eksponowanych miejsc?

Ale o co kaman? Na sobie kłaków nie lubię, ale na facetach nie mam nic przeciw.
_________________
Freja Draco
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-09, 01:23   

Było sporo protestów, w których mężczyźni czy męska część uczniów przychodzili w spódnicach, ponieważ im zakazano noszenia krótkich spodenek w szkole czy pracy.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-08-09, 02:25   Re: Prawo do chodzenia w krótkich spodenkach

Freja napisał/a:
Gdy wrócił do domu i ściągnął spodnie odkrył rozległą reakcję alergiczną (ucisk nogawek na ciało plus bardzo wysoka temperatura) w postaci rozległego "pęcherzowiska" na udach jak wyżej. W związku z powyższym następnego dnia udał się do pracy w spodenkach krótkich, acz szykownych i należycie nieopiętych, sięgających powyżej połowy ud, koloru szarego, z kantem plus skarpety czarne i czarne szykowne, pełne buty typu półsportowego.

A mógł po prostu udać się do lekarza po zwolnienie :P - oto jak popłaca chęć bycia w porządku ;)
No, poważnie mówię - skoro szefowej nie pasuje że będzie przychodził do pracy w spodniach krótkich, to może bardziej jej będzie pasowało mieć pracownika na zwolnieniu :D

kicur napisał/a:
Poza tym przy 32 stopniach i pracy biurowej to pracowników powinno się już rozpuścić do domu zgodnie z przepisami BHP... :|

Hmm, a mnie się wydaje, że są inne prace, w których jeszcze o wiele trudniej znieść 32 stopnie ;)
_________________
 
 
kasiencja
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 357
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2018-08-09, 06:27   

według przepisów bhp może być w pracy i 10000 stopni grunt by ci wodę dali, a tak to jechał pies warunki w jakich robisz. W pracy w 30+ stopni (ze słońcem walącym przez okna) na zewnątrz termometr w środku mi się zamyka a kończy się on na 45 stopniach. I dla pracodawcy czy zakładowego babsztyla z bhp nie ma podstaw do zamontowania klimy. Jedynie ledwo już wiejący bidulek-wiatraczek który przedmuchuje ciepełko po pomieszczeniu.
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-09, 06:51   

Freja napisał/a:
plus skarpety czarne i czarne szykowne, pełne buty typu półsportowego.

Spodenki ok. Choć wypada by były do kolan.
Ale za te skarpety i buty to też bym go opieprzyła.
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-08-09, 08:04   

Też mi się wydaje że gatki do kolan byłyby lepszym wyborem.do tego mokasyny bez skarpet albo że stopkami których nie będzie widać spod buta. A nie czarne skarpeciska i buty do garniaka x.x
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
wij
użytkownik
xaos in my mind


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 171
Posty: 760
Skąd: Wawa Szity
Wysłany: 2018-08-09, 09:42   

2in1_inkarnacje napisał/a:
Mi się dziwią, bo ja robię tak : im większy upał, tym cieplej się ubieram. Przy 35ciu stopniach, normalka to dla mnie długie spodnie i dwa podkoszulki i gruby i ciepły sweter. A jak nie pomaga - dwa swetry. Jak się ciepło ubiorę na upał, to w ogóle się nie pocę ( moi TS oraz IS znajomi nie mogą zrozumieć tegoż fenomenu. ). A jak założę kótki podkoszulek i tak wyjdę na upał - zawsze się zgrzeję i spocę.
Może po prostu chodzi o odpowiednią izolację termiczną, że na upał trzeba się ubrać bardzo grubo i bardzo ciepło, wtedy się go tak nie czuje.

.


Ma sens.
Zauważ, że beduini na pustyni są okutani od góry do dołu.
Moja połówka w tym roku nie wyszła ani razu w czymkolwiek krótkim (bo laser w toku) i też twierdzi, że jej dobrze.
_________________
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law"
"Love is the law, love under will."
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-08-11, 23:58   

wij napisał/a:

Ma sens.
Zauważ, że beduini na pustyni są okutani od góry do dołu.

Tylko że ich ubrania są w specjalny sposób szyte, nie można tego raczej porównać z naszymi swetrami ;)
_________________
 
 
wij
użytkownik
xaos in my mind


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 171
Posty: 760
Skąd: Wawa Szity
Wysłany: 2018-08-12, 07:46   

Oj tam, oj tam :P
Szczegóły xD
_________________
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law"
"Love is the law, love under will."
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-12, 18:08   

Beduini na pustyni wykorzystują cug naturalny. Grzeją jajka jak w palenisku a cug ciągnie powietrze i chłodzi pod pachami.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 9