Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy można być uposledzonym umysłowo nawet o tym nie wiedząc?
Autor Wiadomość
kyoto
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-07, 16:12   Czy można być uposledzonym umysłowo nawet o tym nie wiedząc?

Termin upośledzenia umysłowego jest bardzo ogolnikowy i można go często przyrównać do innych chorób psychicznych.

Czy będąc dorosłym można być uposledzonym umysłowo bez diagnozy ? Ile renty mozna z tego tytułu uzyskać ? Jak zdiagnozować i czy tą chorobę "można udawać" ?
 
 
wij
użytkownik
xaos in my mind


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 171
Posty: 760
Skąd: Wawa Szity
Wysłany: 2018-08-07, 16:44   

Upośledzenie umysłowe = baaardzo zły termin.

Imho można mieć np. niezdiagnozowany autyzm i gorzej funkcjonować w społeczeństwie.
_________________
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law"
"Love is the law, love under will."
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-07, 16:47   

Pytanie polega na tym, kto i jak decyduje kto jest "gorszy" umysłowo.
 
 
kyoto
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-07, 16:50   

Tylko autyzm nie wpływa negatywnie na poziom inteligencji człowieka z tego co ja wiem.
No i autyzm czy Zespół Aspergera nie kwalifikują się jako niepełnosprawność na którą bez problemu można uzyskać rentę.

Bez trollowania i całkiem na serio: podejrzewam u siebie upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim na podstawie swoich wyników dotyczących procesu uczenia się, wyciągania wniosków na podstawie zdobytych informacji oraz czytania z zrozumieniem. Nie potrafię też myśleć abstrakcyjnie i mam kłopot z mową przenośną.

A dziwie się bo tego typu zaburzenia są często diagnozowane w dzieciństwie. W szkole nic mi nigdy nie mówiono, że jestem upośledzona, miałam nawet 5-tki z pewnych przedmiotów czasem celujące. :-|
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-07, 17:05   

Niestety, jest to temat do diagnozy u psychologa, który się w tym specjalizuje. A następnie, do znalezienia razem ze specjalistą rozwiązań problemów, które to powoduje, o ile takowe zaistniały, lub do wyleczenia - różne rzeczy się zdarzają.
 
 
kyoto
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-07, 17:08   

Problem w tym że na etapie zmiany dokumentów 5 lat temu w sądzie miałam robiony test na inteligencję u psychologa w ramach diagnozy ts i nie wykazał on żadnych uchybień, wręcz był ponad przeciętną. Upośledzenie umysłowe jest diagnozowane chyba z tego co wiem na podstawie właśnie tych testów. Tylko, że moje możliwości intelektualne kompletnie nie są adekwatne do wyniku tych testów :p
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-07, 17:26   

Na moje nieprofesjonalne oko możesz mieć ZA. Jeżeli coś. Kłopot z przenośnią i abstrakcją jest bardzo typowy dla tego zaburzenia. Szczególnie połączony z dobrym IQ i ocenami w szkole. Niemniej jednak, polecam specjalistę.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-07, 17:44   

Chciała bym zdementować pogłoski jakoby rencista równał się z rentierem.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-07, 17:50   

Rentier ma z czego żyć, a rencista ( nim jestem ) . . . zajmować się dodatkowo zbieractwem, albo dopracować - jak fizycznie nie może. To jest śmiech, jakie grosze nam dają ! Mnie, z tej wypłaty, nie starcza na rachunki, a co dopiero na lekarzy, żywność, czy własne hobby.
Jestem rencistą, osobą schorowaną, a muszę pracować za 3ech i nie spać noc za nocą, aby mieć te minimum funduszy.
Jeszcze, od 2015go roku walczę aktywistycznie, by Prezes zwrócił nam odebrane zniżki, tak mamy "dobrze".
 
 
kyoto
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-07, 17:54   

Trzeba by zastanowić się jakie cechy powinny nas utwierdzic ze chorujemy na uposledzenie czy na Aspergera. Czytam właśnie że oba jednostki chorobowe posiadają bardzo podobne objawy i trudno je rozdzielić.
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-07, 18:53   

Wiercipała napisał/a:
Tylko, że moje możliwości intelektualne kompletnie nie są adekwatne do wyniku tych testów :p

Cytat:
Zawsze można zmienić branze na kosmetyczkę, wizażystke lub trenerke fitness
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
kyoto
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-07, 19:00   

Kompletny brak zrozumienia tego o kosmetyczkach :)
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-08-07, 22:57   

Nie wydaje mi się, żeby sformułowanie "chorować na upośledzenie" było adekwatne. Na upośledzenie się nie choruje, to jest cecha mózgu, a może bardziej jego potencjał.
Żeby być zakwalifikowanym jako upośledzony umysłowo trzeba przejść badania i być naprawdę poniżej normy 100, oraz nie radzić sobie w jakimś stopniu z prostymi dla ogółu czynnościami związanymi z samodzielnym życiem.

Tu masz skalę:
http://www.poradnikzdrowi...zyny_43198.html
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-08, 00:54   

...autyzm, też nie jest chorobą... jest cechą mózgu, zaburzeniem ale nie chorobą
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-08-08, 04:48   Re: Czy można być uposledzonym umysłowo nawet o tym nie wied

Wiercipała napisał/a:
Czy można być uposledzonym umysłowo nawet o tym nie wiedząc?

Ja bym powiedział, że większość upośledzonych umysłowo może sobie z tego nie zdawać sprawy ;) (ale to ciężkie upośledzenia mam na myśli, ludzi kompletnie niezdolnych do samodzielnej egzystencji).

Wiercipała napisał/a:

Czy będąc dorosłym można być uposledzonym umysłowo bez diagnozy ?

Czemu nie... tak jak ZA - niektórzy diagnozują w wieku dorosłym. Może to z resztą i ZA tak jak niektórzy sugerują...
_________________
 
 
Kamko
użytkownik
Ja... ja...


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 23
Posty: 148
Wysłany: 2018-08-11, 09:54   

W sumie dobry temat. Jak ja obserwuje swoje relacje międzyludzkie, widząc, że potrafię nawiązać kontakt biznesowy, załatwić sprawę, za to totalnie leżę w relacjach międzyludzkich prywatnych, to sama mam wrażenie, że jestem jakaś upośledzona i, że moi rodzice zataili ten fakt przede mną... :-|

Wiercipała napisał/a:
Nie potrafię też myśleć abstrakcyjnie i mam kłopot z mową przenośną.


To nie jest tak, że ktoś umie myśleć abstrakcyjnie, albo nie. Każdy człowiek ma w sobie kilka różnych obszarów umiejętności (jak dobrze pamiętam ze studiów to 7), tylko każdy ma je rozwinięte w innych proporcjach. Niektóre mniej rozwinięte to mają predyspozycje, by je rozwijać, zaś te najmniej rozwinięte zawsze będą największym problemem. Widocznie po prostu u ciebie kuleje spektrum związane z myśleniem abstrakcyjnym - zapewne obszar związany z kreatywnością - ale możesz mieć inne aspekty rozwinięte dużo lepiej niż mają niektórzy z twojego ocozenia.
 
 
kyoto
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-11, 14:27   

Hm.

Problem w tym, że ja jeśli chodzi o sprawy umysłowe to tylko ogarniam matmę, fizykę (jeśli chodzi o liczenie itp) oraz pisze programy. Sęk w tym, że ja to wszystko analizuję i uważam, że większość społeczeństwa moje wyniki mogłoby uzyskać w sposób szybszy i łatwiejszy.

A jeśli chodzi o kontakty międzyludzkie to zerwałam kontakt z wszystkimi ludźmi, z rodziną. Mam tylko ukochaną osobę, z którą mieszkam. Wszyscy mnie zawiedli, nie potrafię nic trwałego stworzyć. Rzuciłam to w cholerę bo ciągle miałam niepowodzenia w jakichkolwiek relacjach...

Stąd uważam, że mogę być upośledzona umysłowo. Chociaż przeraża mnie to, że rodzina nic nie widziała a nawet pedagogowie w szkołach, gdzie z niewiadomych powodów byłam zawsze najlepsza w klasie (tylko z przedmiotów a'la matematyka rozszerzona i fizyka oraz chemia).
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2018-08-11, 15:39   

Arisa napisał/a:
Potem po złym programiście pozostają takie programy jak "Voice Pitch Analyzer" - który ani nie ma poprawnie zapisanych skrótów jednostek, ani zakresu Pitch męskiego i damskiego - męski do 180 "hz", żeński od 165, a dla androgyne brak zakresu.

A nie pomyślałaś, że te zakresy mogą się po prostu częściowo pokrywać?
Logiki rozmytej jeszcze nie było? Wszystko musi być zero-jedynkowe?
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2018-08-11, 15:43   

Wiercipała napisał/a:
Sęk w tym, że ja to wszystko analizuję i uważam, że większość społeczeństwa moje wyniki mogłoby uzyskać w sposób szybszy i łatwiejszy.

Większość społeczeństwa niczego nie analizuje, więc nie uzyskałaby żadnych wyników. Ew. zaakceptowałaby a priori takie wyniki, które są zgodne z wyznawanymi przekonaniami.
_________________
Freja Draco
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2018-08-11, 16:13   

Dobra ten wykres będzie bardziej adekwatny na wykresie rozkład częstotliwości tonu podstawowego w populacjach M i K:


remick76 napisał/a:
na Twoim obrazku brak jednostek (Hz) na osi poziome

Tak. I na poniższym również, ale nie ja je robiłam.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-11, 16:32   

Wiercipała napisał/a:
A jeśli chodzi o kontakty międzyludzkie to zerwałam kontakt z wszystkimi ludźmi, z rodziną. Mam tylko ukochaną osobę, z którą mieszkam. Wszyscy mnie zawiedli, nie potrafię nic trwałego stworzyć. Rzuciłam to w cholerę bo ciągle miałam niepowodzenia w jakichkolwiek relacjach...

To się nazywa braki w umiejętnościach społecznych, a nie upośledzenie. Braki umiejętności społecznych mogą mieć źródło w fizjologii mózgu, a mogą mieć źródło w wychowaniu, a raczej jego braku w tym względzie. W mózgu mogą mieć źródło w emocjach, a mogą mieć źródło w funkcjonowaniu umysłu. Tak naprawdę zrozumienie tego, jak jest z daną osobą wymaga psychoterapii i/lub oceny przez specjalistę.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-08-12, 01:16   

Wiercipała napisał/a:
Wszyscy mnie zawiedli, nie potrafię nic trwałego stworzyć. Rzuciłam to w cholerę bo ciągle miałam niepowodzenia w jakichkolwiek relacjach...

może za wiele od nich oczekujesz?
_________________
 
 
wij
użytkownik
xaos in my mind


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 171
Posty: 760
Skąd: Wawa Szity
Wysłany: 2018-08-12, 08:07   

Swan napisał/a:
To się nazywa braki w umiejętnościach społecznych,

Które mogą być również wynikiem autyzmu.
_________________
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law"
"Love is the law, love under will."
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-12, 10:14   

wij napisał/a:
Swan napisał/a:
To się nazywa braki w umiejętnościach społecznych,

Które mogą być również wynikiem autyzmu.

Lub brakiem socjalizacji zgodnej z naszą płcią biologiczną.
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Kamko
użytkownik
Ja... ja...


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 23
Posty: 148
Wysłany: 2018-08-12, 12:00   

Braki w umiejętnościach społecznych mogą też być wywołane przez niesprzyjające środowisko.
 
 
kyoto
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-12, 12:03   

A czy jeżeli rodzice nie przejawiali oznak normalnej inteligencji to można bez problemu uznać ze jest się w grupie ryzyka ?
 
 
Kamko
użytkownik
Ja... ja...


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 23
Posty: 148
Wysłany: 2018-08-12, 17:50   

Zdefiniuj normalną inteligencję.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 10