Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
myśli o systemie dot. osób trans w polsce
Autor Wiadomość
tearalicja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 3
Posty: 34
Wysłany: 2018-08-02, 23:17   myśli o systemie dot. osób trans w polsce

Ostatnio sporo myślałam o tym, jak rzeczy wyglądają w Polsce w związku z całym procesem diagnozy, leczenia hormonalnego, zmiany metrykalnej płci itd... a myślałam ze względu na to, że musiałam/muszę się zmagać z tym naszym cudownym systemem, przebijając się przez lekarzy/specjalistów, którzy zdaje się, że są pomocni i chcą jak najlepiej, lecz pomimo to rezultaty dla nas nie są najlepsze..

dzisiaj doszłam do wniosku, że nasz system jest zaprojektowany w taki sposób, aby nie troszczyć się o osoby trans, lecz aby chronić osoby, które nie są trans, które mogłyby sobie wyrządzić krzywdę ze względu na niepoprawne zinterpretowanie tego, co się z nimi dzieje. a przynajmniej takie wydaje się być główne założenie.
chyba inaczej tego bym nie mogła określić.
nie bierze się pod uwagę cierpienia i problemów osoby trans, która nie może iść do przodu z leczeniem, zmianą danych itd. Ważniejsze jest to, że mogłaby być potencjalnie wyrządzona szkoda poprzez "pochopne" diagnozowanie i dopuszczanie do potrzebnych nam zasobów.

a implikacje tego są chyba o wiele bardziej dołujące, niż dotychczas myślałam.

i żeby deprecyzować, ja tu mówię albo o naszej wspaniałej placówce przy ul. dolnej w warszawie, albo o lekarzach, którzy wierzą, że rzetelnie trzymają się tego, jak "powinno" się podchodzić do sprawy TS; wiem, że są lekarze, którzy mają podejście bardziej rozsądne, ale nie o to w tym temacie mi chodzi.

chyba po prostu czułam potrzebę wyrażenia tych myśli, dlatego tutaj z tym przyszłam. może to nic nowego na tym forum, ale niestety niezbyt mogę przejrzeć wszystkie tematy x)

tak czy inaczej, raczej zupełnie nie ma sensu próbować iść "standardową" drogą w polsce - szczególnie, jeśli ma się pewność co do tego, kim się jest.
 
 
Reaktancja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 107
Posty: 211
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-08-03, 00:02   

Poza tym ważnym punktem wspomnianym przez Aristocrata, myślę że istotny jest też sposób postrzegania płci. Jest ona dla nas bardzo bazowa i praktycznie każdy ma na jej temat jakieś konkretne poglądy i ma ją mocno wpisaną w światopogląd. Lekarze i psycholodzy nie są w tej kwestii jacyś inni. Teoretycznie powinni jako specjaliści swoje poglądy podporządkować nauce, no ale przywiązanie do swoich poglądów często jest silniejsze. I na tej bazie projektują co tam trzeba według nich spełniać by być właściwie trans, np odrzucając osoby homoseksualne(względem płci odczuwanej). To jest ogólnie problem że ludziom nie do końca kwalifikowanym(również pod względem moralnym) oddaje się władze nad życiem innej osoby, no i takie bywają skutki ich "rządów".
 
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-03, 05:50   

tearalicja napisał/a:
aby nie troszczyć się o osoby trans, lecz aby chronić osoby, które nie są trans, które mogłyby sobie wyrządzić krzywdę ze względu na niepoprawne zinterpretowanie tego, co się z nimi dzieje. a przynajmniej takie wydaje się być główne założenie.

Moim zdaniem ani jedno ani drugie.
System działa tak, aby ochronić osoby uczestniczące w naszej tranzycji. To jest, seksuolog, psycholog, sędzia, biegły. Każdy działa tak, aby w razie detranzycji (a może i samobójstwa?) nikt się nie przyczepił do nich.
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Reaktancja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 107
Posty: 211
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-08-03, 09:31   

Jenny, a mają podstawy się o to martwić? Ktoś kiedyś z nich miał takie problemy? Są przypadki detranzycji, w tym próby prawnej, ktoś tam nawet myślał że można się czepiać tych osób?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9