Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze życie
Autor Wiadomość
Sandra
użytkownik
Sandra44

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 29
Posty: 175
Wysłany: 2019-12-06, 12:41   Nasze życie

Hejka. Przez 15 lat byłam w związku jako mężczyzna teraz będziemy się rozwodzić. Już nie daję rady tego ciągnąć dalej i ukrywać siebie. Połowę życia zmarnowałam przez presję rodzinną i otoczenie, również zniszczyłam życie mojej żony czego sobie nie wybaczę , tym bardziej że ona mnie wspiera. Nie potępiajcie mnie proszę tym bardziej że ukrywanie tego dużo mnie kosztowało zarówno stresu jak i zwątpienia. Zobaczcie jak silny może być wpływ rodziny na życie. Mam 44 lata i praktycznie zmarnowałam je. Ale nie poddam się. Na pewno w końcu będę sobą.
_________________
Sandra
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2019-12-06, 15:03   

Sandro, ludzie rozwodzą się z bardzo różnych przyczyn. Czasami z czyjeś winy, a czasami bez niczyjej winy, bo się po prostu okazało, że zbyt się różnią, mają odmienne oczekiwania i potrzeby, albo nawet, że się w swoich zainteresowaniach i postawach życiowych rozjechali już w trakcie związku. Rozwodzą się, odchorują, żyją dalej.

Transseksualizm któregoś z partnerów jest tylko jedną z wielu możliwych przyczyn rozpadu związków. I zwykle nie można tu nawet mówić o świadomym zawinieniu, bo nikt z premedytacją nie wchodziłby w związek, w którym będzie się później męczyć, unieszczęśliwiając i siebie, i drugą stronę. No chyba, że ktoś faktycznie decyduje się instrumentalnie wykorzystać inną osobę, bo mu/jej małżeństwo potrzebne jest np. wizerunkowo na potrzeby kariery w jakichś "prawilnych" instytucjach. Ale zakładam, że do tej kategorii akurat nie należysz.

Ale rozumiem o czym piszesz, bo sama przechodziłam kiedyś przez podobny okres poczucia bycia kimś gorszym (niż prawdziwi faceci) i poczucia bycia winnym. I myślę, że to nie tyle z naszej rzeczywistej winy wynika, co jest raczej efektem pewnego zaszczucia. Jeśli przez większość życia spotykasz się z przekazami, jacy to transi są źli i śmieszni, to może się to w tobie po prostu osadzić i później potrzeba dokonać pewnego wysiłku, żeby wyjść z bagienka podobnych, zinternalizowanych przekonań. Ale warto, choć nie podam ci na to jakiegoś uniwersalnego sposobu.

Ale w ogólności twoim celem powinno być dążenie do stanu, w którym będziesz uważać, że jesteś wartościowym człowiekiem z takim samym prawem do życia i spełniania swoich pragnień jak inne, nie doświadczające transseksualizmu osoby.
_________________
Freja Draco
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-06, 19:29   

Sandra, macie dzieci?
 
 
Sandra
użytkownik
Sandra44

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 29
Posty: 175
Wysłany: 2019-12-06, 19:42   

Tak córkę 13 lat
_________________
Sandra
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2019-12-07, 01:46   

Sandra napisał/a:
Tak córkę 13 lat

Wyczuwam kłopoty na linii "kocham dziecko i/lub żonę" - "chcę zrealizować się jako kobieta".
Kłopoty głównie te z własnym sumieniem i poczuciem winy niż te prawne (potrzebny rozwód).
 
 
Sandra
użytkownik
Sandra44

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 29
Posty: 175
Wysłany: 2019-12-07, 07:54   

Co do rozwodu to wiem, poza tym i tak mieliśmy wziąć rozwód. Co do córki mamy że sobą relacje bardzo ok. Żona powiedziała że jak będzie u mnie już po wszystkim bez problemu mogę utrzymywać z nią kontakt.
_________________
Sandra
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-12-08, 20:18   Re: Nasze życie

Sandra napisał/a:
Mam 44 lata i praktycznie zmarnowałam je.

Przykro czytać takie relacje... z drugiej strony przynajmniej teraz się obudziłaś i masz jeszcze dość życia przed sobą żeby się nim nacieszyć :) No i lepiej późno niż wcale :)
_________________
 
 
Sandra
użytkownik
Sandra44

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 29
Posty: 175
Wysłany: 2019-12-08, 21:11   

No przykro nie ma co. Ale naprawdę chciałabym jeszcze nacieszyć się nowym życiem jako kobieta. Naprawdę może to brzmieć trochę dziwnie, ale wystarczyłoby mi przeciętne życie jako nareszcie kobieta.
_________________
Sandra
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-12-10, 06:47   

Nie brzmi dziwnie, znamy to ;)
_________________
 
 
Sandra
użytkownik
Sandra44

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 29
Posty: 175
Wysłany: 2019-12-10, 10:38   

Dzięki Wendigo. Ja naprawdę nie chcę zawojować świata bo jestem świadoma ile mam lat, ale chciałabym pójść do kawiarni, wypić to co należy ale jako kobieta. I po prostu cieszyć się tym.
_________________
Sandra
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11