Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Ojciec zagorzały chrześcijanin
Autor Wiadomość
Dolar
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 4
Posty: 112
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-06-23, 12:40   Ojciec zagorzały chrześcijanin

Dziwne, że nie wspomniałem tutaj jeszcze o swojej relacji z ojcem..tak więc, ku pokrzepieniu serc..
Moja mama zmarła 6 lat temu, zaraz po tym zacząłem swoją nową ścieżkę życia jako "on". Mój ojciec na początku odtrącał te myśli i nie mógł się z nimi pogodzić. Pokazywałem mu różne artykuły, filmy, dokumentacje medyczne, publikacje lekarzy na temat ts. Przez bardzo długi okres czasu, mówił do mnie "ona". Czy to przy znajomych, na mieście czy po prostu w domu. Zawsze się z nim o to spierałem, nie odzywałem się na zawołania itp. W końcu przyznał, że nie podoba mu się to co robię, toleruje moją sytuację ale jej nie akceptuje. Wyperswadowałem od niego chociażby mówienie do mnie w formie "dziecko", niżeli "córki". Niby nic ale to już jakiś krok do przodu. Nie zerwałem z nim kontaktu, ograniczyłem, przeprowadziłem się i pomału widzę jakiś mały ukłon w moją stronę. Coraz częściej sam z siebie myli końcówki i ich nie poprawia (co wcześniej robił przez co sam się motał jak w końcu się wysławiać). Powiedział również, że skoro musi być na rozprawie to przyjdzie ale nie będzie mi utrudniał osiągnięcia celu, bo chce żebym był szczęśliwy. Co do tytułu tematu. Jest zagorzałym chrześcijaninem, wiecie, TV Trwam, Rydzyk i PiS. Wydawałoby się, że już dawno powinien mnie wykopać z domu, wyegzorcyzmować i nie wiadomo co jeszcze. Jednak zawsze powtarza, iż "pan bóg kazał kochać wszystkich"i się tego trzyma.
 
 
 
torjus
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-23, 18:13   

Chrześcijanie też są różni, nawet ci zagorzali. Przecież w środowisku LGBT też zdarzają się osoby wierzące. Dla przykładu - moja przyjaciółka jest najbardziej zagorzałą katoliczką, jaką znam. Co niedziela do kościoła, sens życia opiera się na wierze. I jest też za PiSem (ale staram się z nią nie rozmawiać na temat polityki). A pomimo to jest także jedną z osób, które wspierają mnie najmocniej. Mam do niej absolutne zaufanie i wiem, że co by się nie stało - nigdy mnie nie odtrąci. Po Twoim poście widać, że Twój ojciec Cię kocha i mu na Tobie zależy. Na pewno jest mu to trudno zrozumieć, ale stara się, przynajmniej na tyle, że Ci tego wszystkiego nie utrudnia.
 
 
Masia Kotecka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 11
Posty: 42
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-06-24, 15:04   

No i jest też poznański Reformowany Kościół Katolicki (tj. starokatolicki, nie rzymskokatolicki), który jest spoko z LGBT+.
 
 
Reaktancja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 107
Posty: 211
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-06-24, 17:47   

Cytat:
Pytam bo według biblii Bóg stworzył tylko kobietę i mężczyznę. Co z interseksualistami, co z trzecią płcią? Co z agender i bigender?

Nie wiem co robi kościół starokatolicki, ale myśle że to stwierdzenie z Biblii dałoby się łatwo zintegrować z realnym doświadczeniem jakby je z interpretować jako Bóg stworzył kobiecość i męskość. Bo wszystkie te warianty są miksem kobiecości, męskości albo ich nie doświadczania. Nie ma w pełni definiowalnej trzeciej płci, to po prostu unikalna mieszanka tych cech. A nie doświadczanie poczucia przynależności płciowej to nie płeć, brak to nie jest byt.


edit:
Patrząc że mają takie uroczystości
http://www.starokatolicy....iar-transfobii/
i trans kobietę w radzie kościoła to chyba faktycznie są dość otwarci :)
 
 
 
Masia Kotecka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 11
Posty: 42
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-06-24, 18:02   

Być może, choć nie znam ich stanowiska (np. na ich stronie udało mi się znaleźć jedynie wzmiankę o „osobach transpłciowych i osobach o niejednoznacznej płci”), podobnie nie udało mi się znaleźć żadnej jednoznacznej wypowiedzi w broszurze „Wiary i Tęczy”, z którymi współpracują (choć owąż dostałam z rąk osoby niebinarnej).
_________________
cattus guttaceus nomit cattum guttaceum
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-24, 18:53   

Arisa napisał/a:
Pytam bo według biblii Bóg stworzył tylko kobietę i mężczyznę. Co z interseksualistami, co z trzecią płcią? Co z agender i bigender?

Muszą udowodnić, że mają dodatkowe żebro.
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Masia Kotecka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 11
Posty: 42
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-06-24, 19:08   

Tak a propos żebra.

Podobno „żebro Adama” to pomyłka w tłumaczeniu i oryginalnie w Biblii chodziło o kość penisową.
_________________
cattus guttaceus nomit cattum guttaceum
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-24, 19:10   

Masia Kotecka napisał/a:
Tak a propos żebra.
Podobno „żebro Adama” to pomyłka w tłumaczeniu i oryginalnie w Biblii chodziło o kość penisową.

No ładnie!
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-06-25, 11:21   

Ostatnio trafiłem na jakąś dyskusję na BBC o wyznaniach i tam padło dające do myślenia stwierdzenie, że Biblia (zwłaszcza stary testament) została napisana przez mężczyzn dla mężczyzn. Kobiety nie były brane pod uwagę jako adresatki.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Grażyna
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 13
Wysłany: 2018-08-15, 20:31   

Ja tam jestem bardzo wierząca, wiara jest dla mnie najważniejsza. Za PIS-em absolutnie nie jestem, ale zdarza mi się czasem posłuchać Radia Maryja. Jestem Trans a gdybym tylko mogła, zostałabym zakonnicą. Znam wielu ludzi którzy są barrzo wierzący i tolerancyjni. Twój Tata, jak na to co Radio Maryja i Tv Trwam serwuje odbiorcom na temat LGBT i tak zachowuje się dosyć dobrze. Ja tam z matką niespecjalnie bliską kościołowi mam same problemy, a co dopiero by było gdyby była bardziej religijna...
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-08-16, 08:34   

Grażynko, czym jest zatem twoja wiara wobec twojego transowania? W co tak naprawdę wierzysz, czy czasami nie w to, w co chcesz wierzyć?
 
 
wij
użytkownik
xaos in my mind


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 171
Posty: 760
Skąd: Wawa Szity
Wysłany: 2018-08-16, 10:18   

Masia Kotecka napisał/a:

Podobno „żebro Adama” to pomyłka w tłumaczeniu i oryginalnie w Biblii chodziło o kość penisową.

Ma sens. Ewa powstała z **ujowej części Adama i go wy**ujała na drzewie poznania dobra i zła :D :D :D
_________________
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law"
"Love is the law, love under will."
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-16, 10:43   

wij napisał/a:
Masia Kotecka napisał/a:

Podobno „żebro Adama” to pomyłka w tłumaczeniu i oryginalnie w Biblii chodziło o kość penisową.

Ma sens. Ewa powstała z **ujowej części Adama i go wy**ujała na drzewie poznania dobra i zła :D :D :D

A może najpierw była Ewa z penisem i później z jej penisa powstał Adam :-?
Edit:
Bóg stworzył raj. A w samym jego środku drzewo poznania. I powiedział Ewie, że może jeść wszystkie jabłka poza tymi z tego drzewa. Bo jeśli je zje, to na świat przyjdzie racjonalizm. Wąż skusił Ewę. Ta zjadła jabłko. I wtedy z jej penisa powstał Adam.
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-08-16, 11:15   

Według freudystów kobieta jest penisem. Można więc sądzić, że „żebro Adama” to po prostu drugi penis.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
wij
użytkownik
xaos in my mind


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 171
Posty: 760
Skąd: Wawa Szity
Wysłany: 2018-08-16, 15:26   

Czyli ST opowiada o Ewanie i Adzie XDDD
_________________
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law"
"Love is the law, love under will."
 
 
Grażyna
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 13
Wysłany: 2018-08-16, 18:08   

ElżbietaFromage napisał/a:
Grażynko, czym jest zatem twoja wiara wobec twojego transowania? W co tak naprawdę wierzysz, czy czasami nie w to, w co chcesz wierzyć?

Czym jest wiara wobec mojego transowania? Wiara jest dla mnie pewnym rodzajem oparcia w mojej niełatwej sytuacji. Skoro Bóg miłuje nawet największych zbrodniarzy i grzeszników, to dlaczego miałby szczędzić swojej miłości mnie? Wierzę że bycie innym nie oznacza od razu bycia złym czy grzesznym. Stanowisko kościoła wobec LGBT opiera się na bezpodstawnych wypowiedziach pseudolekarzy i duchownych, którzy z tematem nigdy nie mieli do czynienia. Nie uważam, że bycie trans czyni ze mnie gorszą katoliczkę.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-16, 19:33   

Grażyna napisał/a:
Stanowisko kościoła wobec LGBT opiera się na..... duchownych, którzy z tematem nigdy nie mieli do czynienia.


Zdziwiła byś się jak bardzo się mylisz.
 
 
Grażyna
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 13
Wysłany: 2018-08-16, 21:05   

Ada75 napisał/a:
Grażyna napisał/a:
Stanowisko kościoła wobec LGBT opiera się na..... duchownych, którzy z tematem nigdy nie mieli do czynienia.


Zdziwiła byś się jak bardzo się mylisz.


A z czym się pomyliłam? Piszę to co wiem z własnego doświadczenia, znam wielu księży i zakonnice, którzy zagadnięci na tematy LGBT mogli godzinami opowiadać jakie to zboczenie, ale już wyjaśnić co to tak właściwie ten Gender albo trans jest- tego nie potrafili.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-17, 05:24   

Grażyna, nie wiem jak zakonnice (bo nie znam), ale wśród księży spory odsetek jest osobami homoseksualnymi. Z moich rozmów wynika, że wielu z nich brak pociągu do kobiet błędnie wiązało z powołaniem. Co do znajomości tematyki środowiska LGB i T, obecnie jest to poruszane w toku studiów seminaryjnych. Oczywiście zgodni z wytycznymi KK.
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-08-17, 12:54   

Cytat:
Bóg miłuje nawet największych zbrodniarzy i grzeszników, to dlaczego miałby szczędzić swojej miłości mnie?

Co myślisz o św. Mikołaju? Czy przynosi prezenty niegrzecznym transseksualistkom?
Grażyna napisał/a:
Stanowisko kościoła wobec LGBT opiera się na bezpodstawnych wypowiedziach pseudolekarzy i duchownych, którzy z tematem nigdy nie mieli do czynienia.

Za to z grzechem i bożym miłosierdziem doczynienia mieli...
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 9