Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
List motywacyjny do rektora
Autor Wiadomość
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2018-06-19, 12:26   List motywacyjny do rektora

Mam taki problem że muszę napisać list motywacyjny przy podaniu na studia i nie wiem co zrobić że swoim ts :/ Nie chce go pisać w żeńskiej formie (w ogóle nie ma takiej opcji mentalnej), bezpłciowo brzmi dziwnie....po samczemu to tak nie wiem jak to ująć i czy to w ogóle dobry plan. Mój kolega właśnie przez list motywacyjny w połowie roku dostał się na naprawdę prestiżową uczelnie choć był bardzo daleko do progu, więc widać przykładają do tego dużą wagę...po za tym jestem już nieco stary xD i punktuje doświadczeniem zawodowym a jak tu zrobić neutralną formę od "byłem" :V
Pozew i reszta cudów leżą sobie od jakiegoś czasu w sądzie więc raczej nie ma szans na wyrobienie się do końca rekrutacji.
Opcja z pójściem osobistym też odpada bo to mocno odległa szkoła.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-19, 19:04   

A myślałeś, żeby zadzwonić do sekretariatu/dziekanatu, powiedzieć jaka jest sytuacja i że napiszesz w męskiej formie? Jak ktoś widzi/ słyszy, że rzeczywiście masz trzeciorzedowe cechy płci odczuwanej, to też to traktuje inaczej.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-06-20, 00:15   Re: List motywacyjny do rektora

Napisałbym bezosobowo. Właśnie w takich oficjalnych pismach pasuje to jeszcze bardziej!

Wolfi napisał/a:
a jak tu zrobić neutralną formę od "byłem" :V

Zamiast "byłem.." możesz napisać np.: "doświadczenie moje kształtuje się następująco:
- firma xx, stanowisko yy..." - oczywiście to tylko przykład ale nie wierzę, że się nie da tego ładnie bezosobowo napisać :)
_________________
 
 
Włóczykij
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 4
Posty: 11
Wysłany: 2018-06-20, 03:53   Re: List motywacyjny do rektora

wendigo napisał/a:
Napisałbym bezosobowo. Właśnie w takich oficjalnych pismach pasuje to jeszcze bardziej!

Wolfi napisał/a:
a jak tu zrobić neutralną formę od "byłem" :V

Zamiast "byłem.." możesz napisać np.: "doświadczenie moje kształtuje się następująco:
- firma xx, stanowisko yy..." - oczywiście to tylko przykład ale nie wierzę, że się nie da tego ładnie bezosobowo napisać :)


^this. Też bym optował za pisaniem w taki sposób, szczególnie jeśli podejrzewasz, że możesz spotkać się na uczelni z problemami albo po prostu nie chcesz się outować na wstępie.

Wbrew pozorom polski język zostawia sporo możliwości do bezosobowego opisywania swoich doświadczeń.
"takie-a-takie miejsce pracy/kurs/szkoła pozwoliła mi na zdobycie doświadczenia w takim-a-takim zakresie"
"mam doświadczenie związane z ..., nabyte tu-a-tu"
"dużą szansą na rozwinięcie się w tej-a-tej dziedzinie była dla mnie możliwość wzięcia udziału w ..."
"jestem po takim-a-takim kursie/szkole, co nauczyło mnie ..."
"praca w firmie ... na stanowisku ... jest, moim zdaniem, przydatnym doświadczeniem kwalifikującym mnie do ..."

I tak dalej, i tak dalej...
Poza tym wydaje mi się, że osoba czytająca list motywacyjny może docenić, że ubarwiasz trochę język swojej wypowiedzi, zamiast powtarzać byłem, miałem, zrobiłem, więc same plusy. ;-)
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2018-06-20, 18:35   

wendigo napisał/a:
Napisałbym bezosobowo. Właśnie w takich oficjalnych pismach pasuje to jeszcze bardziej!

No tyle że nie w liście motywacyjnym :V napisałem to bezosobowo pokazałem temu koledze i powiedział że rektor przestanie to czytać w połowie, tak to źle wygląda :/ Jasne polski daje możliwość neutralnego wysławiania się ale przy dużej ilości działalności i innych takich to zaczyna wyglądać jak koszmarek stylistyczny. Po za tym nie mogę wpisać formułek praca w firmie X na stanowisku Y dała mi takie doś bo głównie pracowałem w instytutach czyli podjednostkach czegoś większego, stanowiska nawet nie mogę wpisać bo normalnie wpisuje się tam "gdzie zajmowałem się Z"/"pracowałem nad Z" nazwa stanowiska jest tu bezwartościowa. Można napisać przedmiotem moich badań był Z...ale nie mogę tego napisać 4 razy ;__;
Arisa napisał/a:

Poza tym ile czasu oczekuje się na decyzję o przyjęciu? Czy jest szansa, że w tym czasie odbędzie się rozprawa?

Niemożliwe żeby w tym czasie odbyła się rozprawa bo rekrutacja kończy się za mniej niż miesiąc a sąd wysyła papierek o terminie rozprawy miesiąc przed a jeszcze go nie mam :C

kicur napisał/a:
A myślałeś, żeby zadzwonić do sekretariatu/dziekanatu, powiedzieć jaka jest sytuacja i że napiszesz w męskiej formie? Jak ktoś widzi/ słyszy, że rzeczywiście masz trzeciorzedowe cechy płci odczuwanej, to też to traktuje inaczej.

Tylko że to nie panie z sekretariatu to rozpatrują więc to że one mnie usłyszą nic nie da :/ Bardziej myślałem o tym żeby w liście jakoś tak to przedstawić że może interseksualizm/zaburzenia rozwoju płci 9choc to ostanie brzmi zbyt szczegółowo) bo to jednak lepiej wygląda (jakby szybciej weszło nowe ICD to nawet bym się dużo nie rozminął z prawdą i w sumie i tak pewnie rektor by się w to nie zagłębiał)
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-06-21, 02:31   

Wolfi napisał/a:
wendigo napisał/a:
Napisałbym bezosobowo. Właśnie w takich oficjalnych pismach pasuje to jeszcze bardziej!

No tyle że nie w liście motywacyjnym :V

Dlaczego nie? "zależy mi bardzo by...", "moim pragnieniem jest...", "pragnę..." itp.

Cytat:
Jasne polski daje możliwość neutralnego wysławiania się ale przy dużej ilości działalności i innych takich to zaczyna wyglądać jak koszmarek stylistyczny.

Musielibyśmy zobaczyć większy fragment żeby ocenić...

Cytat:
Po za tym nie mogę wpisać formułek praca w firmie X na stanowisku Y dała mi takie doś bo głównie pracowałem w instytutach czyli podjednostkach czegoś większego, stanowiska nawet nie mogę wpisać bo normalnie wpisuje się tam "gdzie zajmowałem się Z"/"pracowałem nad Z" nazwa stanowiska jest tu bezwartościowa. Można napisać przedmiotem moich badań był Z...ale nie mogę tego napisać 4 razy ;__;

To jeszcze:
- praca moja polegała na...
- w zakres moich zajęć wchodziło...
- do moich obowiązków należało...
itp. ale i tak nie wiem czemu nie możesz napisać wstępu 4 razy :P Podajesz stanowisko i "w tej instytucji przedmiotem moich badań był...", a w następnej ta sama formułka. No ale jak nie, to masz tu już kilka innych przykładów ;)
_________________
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2018-06-24, 09:28   

wendigo napisał/a:

itp. ale i tak nie wiem czemu nie możesz napisać wstępu 4 razy :P Podajesz stanowisko i "w tej instytucji przedmiotem moich badań był...", a w następnej ta sama formułka.

Bo list motywacyjny ma formę tekstu ciągłego napisanie tego 4 razy jest poważnym błędem-powtórzeniem na które sam jestem bardzo wyczulony. Wyliczenie stanowiące zbyt duży % takiego tekstu też jest błędem formy. :3 I ogólnie już wysłałem list tak że napisałem w męskiej i * na dole z wyjaśnieniem ale dzięki za formułki :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 9