Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Emi i osteobus
Autor Wiadomość
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-13, 21:36   Emi i osteobus

Nie chcę tego tematu dawać do kącika marudzenia, czy umieszczać w byle jakim miejscu, bo pewne informacje mogą się komuś przydać.

*

Pod moją przychodnią ( Salus / Kłodzko ) podstawili dziś osteobus. Badanie dla osób chętnych, w cenie 35 zł za samo badanie i dodatkowo 100 zł, za ewentualną, nieobowiązkową konsultację lekarską.
Najpierw płaciło się 10 zł w przychodni, rejestracji i wydawali paragon. Kwotę 25zł u samego badającego na busie.
Ustawiła się calkiem spora kolejka. Udział brały głównie kobiety. Procentowo, gdyby przedstawić, to :
98% - kobiety
1% - mężczyźni
1% - inna opcja
Prawie wszyscy w starszym wieku. Ze dwie panie ok 50tki. Byłem najmłodzszym uczestnikiem badania.

Porządek badania wyglądał w ten sposób, że jedna osoba była badana, w czasie kiedy druga czekała w mini poczekalni na busie. Po wejściu do poczekalni, trzeba było zdjąć buty.
Na ścianach poczekalni wisiały mini plakaty, przedstawiające różne informacje dotyczące np budowy ludzkiego szkieletu, budowy kości, postępującej osteoporozy, profilaktyki i leczenia.

*

Wszedłem na bus i zdjąłem buty, poczytałem informacje. Na wprost, na leżance, była prześwietlana osoba badana. Doktor zapytał, jak się nazywam i odszukał mnie na liście zapisanych ( obowiązywała wcześniejsza rejestracja - ja zarejestrowałem się ze 3tygodnie wcześniej ). Zapytał, czy odczuwam bóle kręgosłupa, to odpowiedziałem, że sporadycznie.
Powiedziałem też, że badanie robię, gdyż przez wiele wcześniejszych lat, z powodu Interseksualizmu, moje poziomy hormonalne były mocno zaburzone.

Pani przede mną, ubrała się i wyszła i doktor zaprosił mnie na leżankę. Wchodziło się po takim taborecie. Pod szyją był taki miękki wałek, a pod nogami sporej wielkości pufa, tak, że nogi były dość wysoko. Nade mną, niezbyt wysoko, jeździł taki "skaner" rentgenowski i prześwietlał mi kości. Trwało to parę minut. W międzyczasie, w mini poczekalni szykowała się już kolejna osoba.

Doktor ogłosił w pewnym memencie koniec badania. Zapytałem o wynik i usłyszałem, że już się drukuje.

*

Wynik.
Mieścił się na jednej stronie A4 i był w języku Angielskim. Zawierał fotografię zaatakowaych kości, tabelę norm, krótki opis, oraz grafikę dla osobistego przypadku osoby badanej.

Mój osobisty wynik
40 kilka procent ubytku kości - stan poważnie zwyrodnieniowy. Doktoro dziwił się bardzo, bo mówił, że w moim wieku ( 29l ), bardzo żadko kiedy zdarza się aż tak niepokojący wynik. Jeszcze raz pytał o mój kręgosłup i dziwił się, że prawie mnie nie boli, przy takim poważnym stanie. Mówił o zwyrodnieniach na kości miednicznej i kręgosłupa.
Ja, z kolei, tłumaczyłem, że to wynika z tego, że przez 12 lat życia i w okresie dorastania, mój system hormonalny był mocno zaburzony i zwyrodnienia mogą być tego przyczyną.

*

Dziadek ( dziadek rodzony ), który mnie przywiózł, dziwił się, że w ogóle staję na badaniu. Tłumaczył mi, że jeśli ja piję tyle mleka ( piję, ale niestety, krowiego ), to nie mam się czego obawiać. A z poważnych podręczników wiem, że mleko krowie nie jest zdrowe dla ludzi, bo np zawiera kazeinę, potrzebą głownie po to, by cielakowi wyrosły i utwardziły się kopyta. Dla ludzi ta kazeina powoduje / może powodować uszkodzenie kośćca.

*

Piszę o tym badaniu, bo ma duże znacznie dla osób IS, w każdym, praktycznie, wieku. Nieprawidłowa gospodarka hormonalna może powodować następstwa w postaci np osteoporozy wtórnej. I tak np. następstwem zaburzeń hormonalnych mogą być sypiące się na potęgę zęby, i niewprawny lekarz nie pokojarzy tego ze złym stanem gospodarki hormonalnej, tylko, błędnie, z próchnicą. A to nie próchnica, tylko początek zwyrodnień całego kośćca.
hint : mi po podaniu Estradiolu, zęby przestały się psuć, czy raczej przestały się wykruszać.


PS. Nie mam obecnie karty pamięci ( jest zepsuta i w naprawie ), by cynąć fotkę tego wyniku, więc dodam ją, jak tylko będę mieć możliwość.

PS. 2 : Operator Aparatury Densytometrycznej : Leszek Jacek Osiński / mgr rehabilitacji

PS. genderowy. Na badaniu moją płeć sklasyfikowano jako : SEX - FEMALE. I tak też jest podany wynik.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-13, 22:06   

remick76, Zęby to też kości . . . i wyjątkowo delikatne
 
 
adatoproste
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 62
Posty: 144
Wysłany: 2018-06-13, 23:12   

do oceny osteoporozy ocenia się wskażnik T-score z szyjki kosci udowej i kregosłupa odcinek L2-L4 , metodą DEXA, każde inne badanie jest do wyrzucenia. Osteoporoza gdy wynik jest ponizej -2,5. (ujemne czyli ponizej) Osteopenia wynik między -1,5 do -2,5
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 9