Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Ankieta - aktywizm na rzecz osób trans //trans-research.pl
Autor Wiadomość
sam
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-13, 15:44   Ankieta - aktywizm na rzecz osób trans //trans-research.pl

Hej,

Zrobiłam ankietę skierowaną do osób transpłciowych dotyczącą hierarchizacji potrzeb związanych z różnymi formami aktywizmu oraz oceny ich dostępności. Mówiąc krótko, chcę zweryfikować, na jakie formy aktywizmu dla osób trans powinien być położony największy nacisk oraz jak różnią się potrzeby osób trans mieszkających w małych miejscowościach i większych miastach.
Ankieta jest w pełni anonimowa, zebrane w niej dane planuję wykorzystać do dalszego rozwoju projektu trans-research oraz innych inicjatyw na rzecz osób trans, w których działam.
Zapraszam :) Udostępnianie mile widziane.

https://ankieta.trans-research.pl
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-06-13, 16:22   

http://contrastrebellion.com
_________________
Freja Draco
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-06-13, 16:34   

Wreszcie jakaś zadowalająca ankieta: krótka a zarazem bardzo treściwa <ok>
_________________
 
 
 
sam
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-13, 18:45   

sam napisał/a:
Zrobiłam ankietę

xD
 
 
sam
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-13, 18:54   

Tak tyle że ja nie piszę żadnej pracy naukowej ;) O czym zresztą wspomniałam:)
Ankieta jest anonimowa a podanie danych dobrowolne.
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2018-06-13, 20:05   

Arisa, tę ankietę warto wypełnić choćby z wdzięczności dla sam za prowadzenie trans-research.pl ... ;)
_________________
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-06-13, 20:18   

Arisa, ale tam się nie podaje żadnych danych oprócz miejsca zamieszkania, co też jest opcjonalne. Co? Boisz się, że Cię ktoś rozpozna po charakterze pisma?
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2018-06-13, 20:24   

Autorka wspomniała o
sam napisał/a:
jak różnią się potrzeby osób trans mieszkających w małych miejscowościach i większych miastach.

więc myślę, że warto coś tam wpisać , niekoniecznie nazwę miasta, ale np. "miasto wojewódzkie", "miasto ok. 50 tys. mieszkańców", mimo że pole jest nieobowiązkowe.
_________________
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-13, 20:54   

Wypełniłem.
Jak tylko jest miejsce na uwagi, to się podpisuję imieniem i nazwiskiem.

Chyba kiedyś zrobię własną ankietę odnośnie różnej tematyki Interseksualnej, bo tutaj nie ma komu zadziałać.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-06-13, 22:50   

Arisa napisał/a:

Poza tym: kontrast strony powinien być lepszy.
Zero animacji.
Bez skryptów też powinno być możliwe kliknięcie zgadzam się / nie zgadzam się (przekierowanie po stronie serwera, ustawienie ciastka) + pytanie o wiek.


Arisa napisał/a:

W spisie treści - napis spis treści jest za banerem górnym. Nie wiem przy jakiej rozdzielczości. Ogólnie strona mocno niedopracowana i nieciekawa kolorystycznie.


I couldn't care less...
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-14, 07:45   

Zbędna krytyka mnie drażni. Wypełniam, nie działa:(
 
 
sam
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-14, 07:57   

Dzięki wszystkim za wypełnianie, mam już ponad 100 ankiet:)

Arisa napisał/a:
Zastanawia mnie tylko czego autorka ankiety chce uczyć w kontekście zdobywania hormonów w kraju i za granicą.

Np listy aptek, gdzie bez problemu można kupić neofollin. Prywatnie często jestem zasypywana tego typu pytaniami, tak więc zastanawiałam się nad zrobieniem jakiejś bazy.

Arisa napisał/a:
brak zgodności z RODO (profilowanie, Google zbiera adres IP).

Strona i jej działalność ma charakter prywatny oraz niekomercyjny, tak więc nie podlega pod RODO https://czasopismo.legeartis.org/2018/05/rodo-prywatna-strona-internetowa.html
Co do GA to pociesze Cię że na stronie jest skrypt ale nieskonfigurowany (miałam to zrobić kiedyś ale zapomniałam) tak więc żadne dane nie są zapisywane;)

Arisa napisał/a:
Ogólnie strona mocno niedopracowana i nieciekawa kolorystycznie.

A ja mam wrażenie, że się czepiasz;) I to bardziej niż trochę xD

Arisa napisał/a:
Do tego - uwaga klasyka z mojej strony:

Nie ja jestem autorką tekstu źródłowego, odpowiadam tylko za tłumaczenie - które w tym przypadku jest (nie)stety trafne...

Ada75 napisał/a:
Wypełniam, nie działa:(

Hmm nie działa tzn?
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-14, 10:14   

sam napisał/a:

Ada75 napisał/a:
Wypełniam, nie działa:(

Hmm nie działa tzn?


W mojej przeglądarce domyślnie otwierał się https:\\ ....
Wywaliłam ten prefiks z adresu i działa.
 
 
Viera
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 62
Posty: 413
Wysłany: 2018-06-14, 10:34   

Arisa,

Cytat:
Czekamy aż jakaś nastka trafi na stronę i się wykończy, zaś informacje są bardzo niemerytoryczne.


Czym ma się niby wykończyć? XD
_________________
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-14, 12:02   

Armand napisał/a:
Arisa napisał/a:

Poza tym: kontrast strony powinien być lepszy.
Zero animacji.
Bez skryptów też powinno być możliwe kliknięcie zgadzam się / nie zgadzam się (przekierowanie po stronie serwera, ustawienie ciastka) + pytanie o wiek.


Arisa napisał/a:

W spisie treści - napis spis treści jest za banerem górnym. Nie wiem przy jakiej rozdzielczości. Ogólnie strona mocno niedopracowana i nieciekawa kolorystycznie.


I couldn't care less...


Mam bardzo złe przeczucie, że nie będę mieć łatwo, gdy moje forum IS już wystartuje . . .
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-14, 12:07   

Wgl :
Arisa - zrób lepsze. Przejżymy i też ocenimy krytycznym okiem ;>
 
 
Viera
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 62
Posty: 413
Wysłany: 2018-06-14, 12:49   

Arisa,

xD No jak wolisz.
_________________
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-06-14, 13:02   

Arisa, ale wiesz - teraz jest XXI wiek i mimo, że jest jeszcze tu i ówdzie ciemnogród, to jednak ludzie mają internety i prędzej trafią na informację o specjalistach w dziedzinie TS do których można pójść, niż będą obcinać sobie genitalia nożykiem do warzyw. Trochę więcej wiary w ludzi.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Dalialama
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 144
Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-06-14, 14:07   

Arisa napisał/a:

Poza tym: kontrast strony powinien być lepszy.
Zero animacji.

W spisie treści - napis spis treści jest za banerem górnym. Nie wiem przy jakiej rozdzielczości. Ogólnie strona mocno niedopracowana i nieciekawa kolorystycznie.

Akurat na stronce są animacje jest klarownie i nawet przy korzystaniu z telefonu wszystko widać. Widziałaś kiedy niebieskie forum? XD



Cytat:
Co do strony merytorycznej strony- pozostawię bez komentarza. Czekamy aż jakaś nastka trafi na stronę i się wykończy, zaś informacje są bardzo niemerytoryczne. Ale kiedyś o tym napiszę tutaj post, a za merytorycznośc niech autor sam odpowiada.

Ej to może wskaż konkretnie co jest nie halo. Patrząc na to jaką popularność ma Liber i jego sposób leczenia to wątpię żeby strona
sam zawierała jakieś bardziej szkodliwe rzeczy.
_________________
 
 
sam
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-14, 20:39   

Ziomy, a w zasadzie Arisu: wątek ten jest o ankiecie a nie o stronie trans-research. Na temat strony istnieje osobny wątek i jak są jakieś uwagi to możecie pisać tam :)

Ale skoro zostałam już wywołana do odpowiedzi: zacznę od tego że rozumiem konstruktywną krytykę i wgl, ale to co starasz się przekazać na pewno takową nie jest. Wygląda to bardziej jak ktoś, komu się bardzo nudzi siedzi na necie i szuka dziury w całym :P Jeżeli nie wiesz, jak wygląda konstruktywna krytyka to masz tu mały przykład:

"Hej, zauważyłam że na Twojej stronie jest słowo, które nie brzmi zbyt dobrze i warto byłoby je poprawić, tak aby nie spowodować że jakaś osoba się źle z tym poczuje".
Tyle. I aż tyle. Nie twierdzę, że strona jest idealna i nie wymaga żadnych poprawek. Natomiast jeżeli chcesz pomóc to zrób to tak aby nie cisnąć po osobach, które nie zasługują na bycie pociśniętymi i wtedy będzie ok.

Lecąc dalej: GA czy captcha nie mają nic wspólnego z adsense, to jest zupełnie inna usługa którą się oddzielnie aktywuje. Tak więc sorka, ale mam wrażenie, że nie wiesz zbytnio o czym piszesz :)
Stronę robię nie dla zysku tylko w celach aktywistycznych. Nikt mi za to nie płaci, pozwól więc że będę używała takich kolorów i animacji, jakich tylko zechcę;) Natomiast przed publikacją tej ankiety koleżanka zwróciła mi uwagę na problem z kontrastem i zmieniła nieco kolory w css, być może za mało, natomiast na urządzeniach jakimi dysponuje strona wyglądała ok i czytelnie.

Co do merytoryki, rozumiem że przeczytałaś fragment pierwszego artykułu, tzn przeglądu hormonalnej terapii feminizującej. Jeżeli zamierzasz z tym polemizować to wypadałoby mieć jakieś wykształcenie medyczne, bo wytyczne te stworzyli lekarze zajmujący się zdrowiem osób trans z center of excellence for transgender health uniwersystetu kalifornijskiego. Wiedza jest dość świeża, bo z 2016 o ile dobrze pamiętam.

Warto też wiedzieć, że artykuł ten jest zaledwie wprowadzeniem i jeżeli masz zamiar polemizować z treścią merytoryczną strony to zachęcam do zapoznania się również z pozostałymi materiałami, które pochodzą z innych źródeł i niekoniecznie pokrywają się z materiałami UCSF.

Dodam również, że lecę zgodnie z informacjami jakie są na t-r i osiągam bardzo dobre efekty, nie tylko wizualne ale i od strony badań (które wykonuję regularnie pod opieką endo). Mam jednocześnie porównanie z wynikami badań osób, które lecą wg zaleceń najpopularniejszych lekarzy prowadzących ts w kraju i różnice najczęściej są dramatyczne (na moją korzyść). Wiem również, jakie leki przepisują poszczególni lekarze i jaki jest ich poziom wiedzy jeżeli chodzi o hormonoterapię gdyż swego czasu zadałam sobie trud odwiedzenia większości seksuologów/endokrynologów z niebieskiego.

Ankietę wrzucałam na wiele różnych grup fejsbukowych i nikt tam nie czynił wobec mnie żadnych pocisków, wręcz przeciwnie. Być może trudniej jest odwalać takie akcje, gdy podpisuje się z imienia i nazwiska i pisze do mnie, jako realnej osoby o której wiadomo co robi i robiła w aktywiźmie a nie jakiegoś anona z forum. Nie wiem...

Zanim napiszesz coś jeszcze, zastanów się co osobę, która ma guza przysadki albo rozdupconą wątrobę przez lipne HRT interesuje, czy GA zbierze jej adres IP czy nie albo to czy strona jest atrakcyjna kolorystycznie. Ja znam takie osoby i uwierz mi, większość ma [terefere] na takie rzeczy. I zrobię co w mojej mocy aby życie oraz zdrowie osób trans nie było narażane przez różnych konowałów nie mających pojęcia o tym, co robią albo dysponujących przestarzałą, szkodliwą wiedzą.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 10