Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Cześć wszystkim!
Autor Wiadomość
woytee552
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 1
  Wysłany: 2018-06-11, 12:56   Cześć wszystkim!

Witam wszystkich serdecznie! Od jakiegoś czasu śledziłem wasze forum, aż w końcu się przełamałem. Postanowiłem założyć konto i mam nadzieję, że zostanę tutaj na dłużej :)

A więc, mam 19 lat i pochodzę z Lublina. Ostatnio otworzyłem się przed dziewczyną, najbliższymi znajomymi i rodziną z tym jak się czuję, miałem wczoraj dość ciężką rozmowę z mamą, bo niby powiedziała, że będzie mnie akceptować i wspierać, emocjonalnie oczywiście bo nie mam co liczyć na jej pieniądze, chyba, że na pierwszą wizytę u psychologa :-| a na resztę mam zapracować sam. Okej, właściwie pasuję mi to. Chodziło mi przede wszystkim o wsparcie psychiczne i akceptacje z ich strony. Chociaż mama powiedziała, że jest jej bardzo przykro bo urodziła córkę i żebym patrzył też na nich czy moją malutką siostrę, bo nasze społeczeństwo będzie nas wszystkich piętnowało. Powiedziałem, że przede wszystkim ja mam się dobrze czuć. Ludzie zawsze będą gadać. Czy jest to egoistyczne myślenie? Szczerze to nie wiem. W każdym razie czeka mnie jeszcze rozmowa z tatą. Może być ciężko ale liczę, że on również to zaakceptuje.

Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia :-)

Dodałam do użytkowników. /Freja
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2018-06-11, 15:16   

Witaj :)
_________________
Freja Draco
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2572
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-06-11, 15:48   

Cześć, woytee552.

woytee552 napisał/a:
nasze społeczeństwo będzie nas wszystkich piętnowało.

Może nie całe społeczeństwo (aż tak źle nie jest), ale jakaś jego część. Zapytać możesz tylko o jedno - kto dla rodziców jest bliższy, a tym samym ważniejszy: Ty czy źle nastawione społeczeństwo?
Masz rację
woytee552 napisał/a:
Ludzie zawsze będą gadać.

Puszczaj to mimo uszu i rób swoje.
_________________
 
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-06-11, 16:30   

woytee552, witaj na forum.

Liza napisał/a:
Osoby które nie są trans, nie są w stanie tego tematu zrozumieć z przyczyn ogólnych. Musimy być zatem konsekwentni i stali podczas całej procedury tranzycji.


Co przez to rozumiesz?
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-06-11, 19:57   

Chodzi mi o zdanie:

Liza napisał/a:
Musimy być zatem konsekwentni i stali podczas całej procedury tranzycji.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
kasiencja
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 357
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2018-06-12, 00:24   

Czy myślenie o tranzycji (jak ja tego słowa nie trawię) będąc osobą TS jest egoistyczne hmm??? Zadaj sobie jedno pytanie: kto za ciebie to życie przeżyje, rodzice? młodsza siostra? Sry ale to ty stanowisz o swoim życiu i to od ciebie będzie ono wymagać siły by się z tym zmierzysz i najważniejsze jest pojąć że robi się to wszystko dla siebie a nie innych.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-06-12, 17:24   Re: Cześć wszystkim!

Cześć :)

Dobrze jest, reakcja mamy jest ok, a że ma jakieś lęki i swoje emocje to normalne :)

woytee552 napisał/a:
Chociaż mama powiedziała, że jest jej bardzo przykro bo urodziła córkę i żebym patrzył też na nich czy moją malutką siostrę, bo nasze społeczeństwo będzie nas wszystkich piętnowało. Powiedziałem, że przede wszystkim ja mam się dobrze czuć. Ludzie zawsze będą gadać.

Zależy co masz na myśli pisząc "ludzie będą gadać". Moja też się tego bała... a jak zobaczyła, że nie gadają (a przynajmniej nie wprost, a jak już to same pozytywne rzeczy), to sama innym opowiada :P (chociaż tego akurat mogłaby nie robić ;) ).
A co tam sobie ludzie plotkują przy obiedzie, to kogo to obchodzi :P o czymś muszą rozmawiać, my z rodziną też rozmawiamy.

Cytat:
Czy jest to egoistyczne myślenie?

Mniej-więcej tak samo jak każda np. operacja - plastyczna, bo inni pozostaną brzydcy ;) jakaś inna - bo innych może nie stać. Bez przesady.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10