Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
OSTRO : Po co jest Aktywizm IS ?
Autor Wiadomość
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-24, 00:41   OSTRO : Po co jest Aktywizm IS ?

https://www.youtube.com/watch?v=yfKqwUibi40

Ze specjalną dedykacją dla :

- Lagertha
- Wendigo
- Alone 1,5
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2018-05-24, 01:04   

2in1_inkarnacje, na pełnym fcoorvyenyu powstają najlepsze filmiki <spoko> Wyszedł z tego Manifest Interseksualny.

Możesz mnie zapisać do swoich Allies (jeśli jeszcze mnie tam nie ma :-> ). Jak będziesz potrzebować podpisów czy czegoś takiego, to mi wyślij na pm.
_________________
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-24, 05:46   

W końcu jakieś konkrety a nie wycieczki po centralnym ogrzewaniu i chrzanienie o montażu lampy.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-24, 08:53   

Arisa napisał/a:
Ratowanie życia - osoby interseksualne rzadko potrzebują do życia hormonów płciowych )

Widocznie tak jest, że ja potrzebuję.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-24, 09:13   

Arisa, Da się zrobić.
 
 
Paushan
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-24, 09:14   

Może zamiast histeryzować na forum/facebooku/youtubie spróbuj faktycznie coś robić? Bo to ma niewiele wspólnego z aktywizmem...

Spróbuj dotrzeć do innych osób IS w kraju, załóż fundację, partię, stowarzyszenie - cokolwiek. Wtedy będziesz w stanie coś osiągnąć, bo póki co jesteś nic nieznaczącym pyłkiem na wietrze.
Żeby coś osiągnąć, trzeba działać oficjalnie - a nie spamować na forach.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-24, 13:12   

2in1inkarnacje Nie trafiłeś. Nie musisz mi tłumaczyć doświadczeń IS.

1. Też jestem przeciwna operacją naprawczym.
2. Większość życia miałam rozwaloną gospodarkę hormonalną, więc czytać o tym nie muszę i nie chcę.
3. Moja rodzina dalej boi się tego co ludzie powiedzą.
4. Refundacja leków - ok, sama mam, ale nie w pl. Ale tutaj refundacja działa tak, że wszystkie leki poza paroma wyjątkami i homeopatycznymi są refundowane.
5. Z ostatnim się nie zgadzam. Znaczy, powinni ludzie odróżniać co to jest IS i, że nie jest to część LGBTQ. Ale równocześnie nie jest to żadną osobną płcią tylko błędem natury. [ciach]

Na temat Twojego aktywizmu wiele już było powiedziane i mimo, że w kilku rzeczach się zgadzamy, to nie znaczy, że uznaję, że się myliłam i w ogóle. W dalszym ciągu uważam, że robisz to źle, chociażby Twój kanał (było już powiedziane dlaczego) albo "outowanie się na ulicy", jak i ciągłe próby zwracania na siebie uwagi po przez zakładanie miliona wątków o tym samym.
 
 
Marjory
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 23
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-05-24, 14:00   

Agender to nie trzecia płeć tylko brak płci :-|
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-05-24, 14:17   

Arisa, być może Lagertha nie ma ochoty być kojarzona z nami - zboczeńcami i wariatami.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-24, 15:26   

Arisa Interseksualizm to nie jest transseksualizm. To w dalszym ciągu dwie odmienne rzeczy.

Owszem zostałam przydzielona przy narodzinach do płci męskiej, ale to nie czyni mnie osobą transpłciową. Przy moich narodzinach było już wiadomo, że jestem IS. Zresztą też i do zmiany danych miałam całą dokumentacje medyczną na temat interseksualizmu. Więc w tym wypadku mylisz się. Nie jestem transpłciowa. To, że w Polsce system nie uznaje innej diagnozy do zmiany danych niż transseksualizm to jest inny problem.

Poza tym nie powinnam sobie sama wstawiać ostrzeżenia. Istnieje coś takiego jak wolność wypowiedzi i do odmiennego zdania. Moja opinia na pewne sprawy jest w tym środowisku jak już to wiele razy słyszalam "niepopularna", ale nie jest w żaden sposób taka jak mi zarzucasz. Mam do niej prawo. To co jest uprawiane przez Ciebie i innych obrażonych to jest domaganie się cenzury i zaprzeczeniu wolności do własnego zdania.

Poza tym "krzyczenie" w poście jest nie na miejsu. Można rozmawiać, ale jak będziesz dalej krzyczeć to ja po prostu rozmowę skończę bo nie mam chęci czytać krzykliwych postów pod swoim adresem, ani nikogo innego.

Armand To Twoje słowa. Oczywiście najłatwiej jest sobie dorobić dodatkowy sens :/ Nie będę w ten sposób z Tobą ani nikim innym rozmawiać, bo z takim podejściem z jakim prezentujesz to nie ma sensu. Bo niezależnie co powiem i tak uznasz, że powiedziałam coś innego.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-24, 15:33   

Lagertha, przywitaj się z nami w powitalni i napisz co takiego wiąże cię z transpłciowością. Bo z tego co dziś napisałaś, to nic. :(
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-24, 17:06   

Ada75 napisał/a:
Lagertha, przywitaj się z nami w powitalni i napisz co takiego wiąże cię z transpłciowością. Bo z tego co dziś napisałaś, to nic. :(


Oooo jeszcze post nie znikł! Arisy też jest....
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-24, 17:54   

Arisa napisał/a:
Nie znam definicji słowa "transpłciowy", ale znam definicję słowa trans. Trans to przeciwieństwo cis, a cis nie jesteś, więc?
IS. Masz w profilu. To nie jest identyfikacja, tylko to kim jestem. Wystarczy czytać z zrozumieniem.


Arisa napisał/a:
Nie krzyczałam - ten post miał wyglądać podobnie do moderacyjnego, zastanawiałam się tylko czy dopisanie "/Arisa" nie złamie regulaminu.
Właśnie to się tak nazywa. Moderacja pisze inaczej. Poza tym pisanie postów tak jak moderator/administrator poddczas wykonywania swojej pracy gdy się nie ma takich uprawnień jest nielegalne.

Arisa napisał/a:
Ada75 napisał/a:
Lagertha, przywitaj się z nami w powitalni i napisz co takiego wiąże cię z transpłciowością. Bo z tego co dziś napisałaś, to nic. :(
Popieram Adę 75 (rzadko, ale tym razem na 100% rację) - też czekam na post powitalny. Cały tamten post Lagerthy wygląda jak zinternalizowana transfobia :( <cry>
Takie zachowanie jak zaprezentowane wyżej ma pewną nazwę, to po prostu jest chamstwo i brak szacunku. Więc nic nie będę pisać.

Widzę w jakim kierunku to zmierza, więc z mojej strony to tyle. Jak pisałam już wyżej. W takich warunkach rozmawiać nie będę. Słowa dotrzymuję, więc EOT.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-24, 17:58   

Lagertha napisał/a:
Arisa napisał/a:
Ada75 napisał/a:
Lagertha, przywitaj się z nami w powitalni i napisz co takiego wiąże cię z transpłciowością. Bo z tego co dziś napisałaś, to nic.
Popieram Adę 75 (rzadko, ale tym razem na 100% rację) - też czekam na post powitalny. Cały tamten post Lagerthy wygląda jak zinternalizowana transfobia <cry>
Takie zachowanie jak zaprezentowane wyżej ma pewną nazwę, to po prostu jest chamstwo i brak szacunku. Więc nic nie będę pisać.


A takie zachowanie, to logika Kalego.

Za "chamstwo" żądam przeprosin.

Edycja:

Jeszcze raz powtarzam, moderacja, a tym bardziej administracja to służba, nie władza.
 
 
Paushan
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-24, 18:20   

Cała ta wasza kłótnia jest /ciach/...robisz (jak zwykle zresztą) Arisa, burzę w szklance wody bo opinia Lagerthy różni się od Twojego poglądu na sprawę. W każdym poście jaki piszesz próbujesz pouczać innych i wywyższać się co jest równie wkurzające jak histerie 2in1_inkarnacje.

W tej chwili pouczasz administrację jak mają się zachowywać na własnym forum. Rozumiem że jak odwiedzasz kogoś w domu to też ciągle pouczasz i narzucasz swoją wolę? /ciach/ Ta magenta więc świetnie pasuje do Ciebie w tym momencie.

Zakazane i są i usuwane bądź poddane moderacji będą pojawiające się na forum, PM-ach i profilach użytkowników materiały i wypowiedzi:
9.2. Nie łamiące wprost punktu a. odnośnie wulgarności czy agresji noszące jednak znamiona trollingu, prowokujące kłótnie, antagonizujące społeczność, obsesyjne pastwienie się nad konkretną osobą lub użytkownikiem forum.
Przyznano ostrzeżenie o wartości 1.
//Merry
Ostatnio zmieniony przez Merry 2018-05-27, 20:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-05-24, 21:30   

Lagertha napisał/a:
Arisa napisał/a:
Nie krzyczałam - ten post miał wyglądać podobnie do moderacyjnego, zastanawiałam się tylko czy dopisanie "/Arisa" nie złamie regulaminu.
Właśnie to się tak nazywa. Moderacja pisze inaczej. Poza tym pisanie postów tak jak moderator/administrator poddczas wykonywania swojej pracy gdy się nie ma takich uprawnień jest nielegalne.

Raczej nie mamy na to punktu w regulaminie. Co prawda utarło się na forach, że czerwony jest dla administracji, ale to nie był czerwony. Więc całość nie może być nielegalna, może być co najwyżej buraczana ;)
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-24, 22:14   

Paushan napisał/a:
wkurzające jak histerie 2in1_inkarnacje.

Nie mmasz pojęcia, o czym piszesz.
Na ten aktywizm składa się wiele nieprzespanych nocy, czasami dwie pod rząd. Plus już poszło kilka tysięcy złotych na różne akcje informacyjne, większość z mojej kieszeni. Akcji, z których WY wszyscy korzystacie wszędzie. Wkięc zastanów się, zanim napiszesz kolejnym razem coś takiego.

Arisa
Zrób lepszą akcję. Przedstaw się, powiedz, że jesteś IS i przedstaw swoją linię aktywizmu, ale w ten sposób, żeby nikt Cię nie oblewał szambem :->
 
 
Paushan
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-24, 22:20   

2in1_inkarnacje napisał/a:
Akcji, z których WY wszyscy korzystacie wszędzie.

Masz jakieś dowody na to że Twoje działania są dla nas takie korzystne? Do kogo dotarły te akcje informacyjne? Cóż takiego udało Ci się zrobić że zmienił się system? Czy jak napiszę do NFZ/Ministerstwa Zdrowia z zapytaniem o Twój wpływ na zasady "obsługi" osób TS, to usłyszę cokolwiek poza "nie znam człowieka"?
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-05-25, 00:40   Re: OSTRO : Po co jest Aktywizm IS ?

2in1_inkarnacje napisał/a:
https://www.youtube.com/watch?v=yfKqwUibi40

Ze specjalną dedykacją dla :

- Lagertha
- Wendigo
- Alone 1,5


Ja wiem po co jest "aktywizm IS". Ja nie wiem po co kilkanaście razy tłumaczysz ludziom (których to w ogóle nie obchodzi), że nie chcesz zmieniać danych sądownie i dlaczego czujesz <rzygi> na myśl że masz być prawnie kobietą - nie wiem, chcesz obrazić M/Ki czy próbujesz samo siebie przekonać?

Filmik do zarzutów do Ciebie które na forum był wyrażane ma się jak pięść do nosa.
_________________
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-25, 03:21   

Paushan, Tak, mam.
Poza tym, nie od razu Kraków zbudowano. To wymaga czasu. No i pieniędzy.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-25, 07:00   

Wiem. Załóż stowarzyszenie. Popracuj nad stylem wypowiedzi by nie ziewac po 5 minitach filmu i nad wizerunkiem. Bo ubierasz sie radiowo i to bardzo. I jak dla mnie laika is musi byc gadane jasniej. Te wszystkie iksy i igreki nie uruchamiaja mojej wyobrazni.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-25, 11:12   

Ale ja mowie o vlogu 2in1. Wizualnie tam jest marnie. Gdybym cos takiego chciał założyć o opowiadać o rzeczach które mnie pasjonuja, staralbym sie swoje wyklady urozmaicic. Nawet cos na tablicy kredą pisal albo jakieś materiały ciekawe domontowywal z moim komentarzem.
Jeśli chcesz wzbudzić emocje ludzi nie siedzących w temacie trzeba tłumaczyć prosto. Myślisz ze dramat związany z umieraniem na nowotwór porusza dlatego ze ludzie wiedza na czym w szczegółach polega ta choroba? Ogólna wiedza do tego wystarczy. Bo ty musisz do zwykłych ludzi dotrzeć.
 
 
Paushan
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-25, 11:58   

Cytat:
Paushan, Tak, mam.

To może pokaż nam wspomniane dowody. Bo jeśli tego nie zrobisz to Twoje słowa są nic nie warte. Chwalić się możesz nawet tym, że masz dowody na wybuch w Smoleńsku. Póki co to tylko słowa, nie obraź się, niezbyt wiarygodnej osoby.

Cytat:
Ja wiem po co jest "aktywizm IS". Ja nie wiem po co kilkanaście razy tłumaczysz ludziom (których to w ogóle nie obchodzi), że nie chcesz zmieniać danych sądownie i dlaczego czujesz <rzygi> na myśl że masz być prawnie kobietą - nie wiem, chcesz obrazić M/Ki czy próbujesz samo siebie przekonać?


Popieram te słowa, niestety jestem pewna że 2in1_inkarnacje i tak tego nie przyjmie do wiadomości.
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2018-05-25, 13:53   

wendigo napisał/a:
Ja nie wiem po co kilkanaście razy tłumaczysz ludziom (których to w ogóle nie obchodzi), że nie chcesz zmieniać danych sądownie i dlaczego czujesz <rzygi> na myśl że masz być prawnie kobietą - nie wiem, chcesz obrazić M/Ki czy próbujesz samo siebie przekonać?

Może dlatego, że spotyka się z niezrozumieniem/widzi, że ciągle wiele osób tego nie rozumie? A jak ktoś Cię nie rozumie, a chcesz, żeby zrozumiał (chociażby dlatego, że wszyscy należymy do grupy wykluczanej na podobnym tle), to hmm, starasz się chyba mu to tłumaczyć do skutku...?

Ok, Ciebie to nie obchodzi, ale jak Ty napiszesz coś np. w kąciku marudzenia, to chyba nie chciałbyś, aby ktoś Ci odpisał "wiesz, nikogo to nie obchodzi". Po prostu jak go nie obchodzi, to czyta, myśli "aha" i nie reaguje :-p

Poza tym, to mam wrażenie, nie bierzecie w ogóle poprawki na to, że 2in1 ma ASD.
Halo, halo:
Cytat:
ASD czyli całościowe zaburzenia rozwojowe (wg ICD-10) charakteryzują:
Zaburzenia interakcji społecznych;
Zaburzenia komunikacji werbalnej i niewerbalnej;
Ograniczone wzorce zachowania, zainteresowań i aktywności.


Nawet kiedyś komuś porównałem próbę wmówienia TS, że są płci biologicznej, do prób tłumaczenia dziecku z ASD, że "powinno zachowywać się "normalnie" ".

No, gdyby 2in1 było dzieckiem, to by się wybaczyło, ale jest dorosłą, samodzielnie funkcjonującą "zwyczajną" osobą, od której mam wrażenie, że oczekujecie, że "się ogarnie".
Niestety ASD nie znika magicznie. A z tego, co wiemy, rodzice 2in1 nie dostosowali się do szczególnych potrzeb swojego dziecka (delikatnie mówiąc...). Moja mama znała osoby i dzieci z różnymi problemami (pracuje w oświacie w administracji) i - zależnie od przypadku - można wiele rzeczy wyćwiczyć (tak samo niektórych się nie da zmienić) ale trzeba od początku pracy i odpowiedniego podejścia ze strony rodziców.

Całe szczęście, że 2in1jest zwykłą osobą, chociaż jak widać wtedy wymagania społeczeństwa względem "normalności" rosną :->
_________________
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-25, 14:32   

Arisa napisał/a:
Tylko tego potrzeba by PiS będąc już zainteresowany aktami stanu cywilnego transseksualistów


Wiesz coś konkretnego, czy tylko straszysz?
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-05-25, 22:40   

Kurde, tylu reżyserów się do Ciebie zgłasza 2in1. Brać wybierać :D
Jak chcesz to Cię mogę wystylizować do nagrań.

A tak poza tym to zastanawia mnie co jeszcze może mieć na myśli osoba pisząca, że ludzie których tożsamość jest niebinarna powinni się leczyć psychiatrycznie. Skoro Lagertha uważa, że źle ją zrozumiałem...
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-27, 20:17   

Paushan napisał/a:
Popieram te słowa, niestety jestem pewna że 2in1_inkarnacje i tak tego nie przyjmie do wiadomości.

Nie, nie przyjmie. Dalej będzie robić swoje.
 
 
Paushan
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-27, 20:33   

Czyli dalej będziesz /ciach/wkurzać ludzi i będziesz to robić świadomie. Stawia Cię to w pozycji forumowego trolla. Ew. będziesz robić to dalej z wyboru, nie potrafiąc przyjąć do wiadomości jak Twoje zachowanie wpływa na innych. /ciach/ Have it your way....

4.2. niedozwolone są:
4.2.2. Trollowanie, ubliżanie współdyskutantom i innego rodzaju ataki personalne.
Przyznano ostrzeżenie o wartości 2.
//Merry
Ostatnio zmieniony przez Merry 2018-05-27, 20:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Merry
moderator
Poniżam moje myśli


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 129
Posty: 413
Wysłany: 2018-05-27, 20:47   

Wszystkim zirytowanym, oburzonym i zmęczonym postawą 2in1_inkarnacje przypominam, że nawet tym najbardziej irytującym, oburzającym i męczącym użytkownikom przysługują równe prawa. Moderatorzy nie będą tolerować wyzwisk i ubliżania w stosunku do kogokolwiek.
Zawsze możecie sięgnąć po opcję "ignoruj", jeśli naprawdę nie jesteście w stanie wytrzymać czyichś wypowiedzi.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-27, 21:05   

Paushan napisał/a:
Może zamiast histeryzować na forum/facebooku/youtubie spróbuj faktycznie coś robić? Bo to ma niewiele wspólnego z aktywizmem...

Spróbuj dotrzeć do innych osób IS w kraju, załóż fundację, partię, stowarzyszenie - cokolwiek. Wtedy będziesz w stanie coś osiągnąć, bo póki co jesteś nic nieznaczącym pyłkiem na wietrze.
Żeby coś osiągnąć, trzeba działać oficjalnie - a nie spamować na forach.


Widać, że niezbyt się orientujesz w całej sytuacji, skoro tak piszesz :(

Oprócz pisania na forach, robię wiele innych rzeczy :
- Jestem największym w kraju pośrednikiem, sprowadzającym Neofollin z Czech. Mam tyle chętnych, że ostatnio nawet opłaciłem wykonianie tłumaczenia ulotki na język Polski.

- Zebrałem, na własny koszt, informacje o chirurgu Jaworowskim, choć prywatnie nie były mi potrzebne. Wnioski opublikowałem na vlogu.

- Cały czas zbieram informacje o prof Veselim z Brna i opcji SRS - dotychczasowe wnioski opublikowałem na vlogu. Wszystko na mój koszt.

- Koresponduję z Ministerstwem Zdrowia w sprawie :
* refundacji leków hormonalnych dla IS
* odebranych zniżek za przejazdy komunikacyjne dla rencistów grupy umiarkowanej

- stworzyłem i prowadzę jedyną, tego typu, grupę IS na Facebooku ( Interseksualizm w praktyce )

- współadministruję grupę " terapia hormonalna dla osób transseksualnych M/K na Facebooku

- tworzę, jedyne na tą chwilę, forum dla osób IS - na swój koszt wykupiłem serwer i domenę

- lokalnie udzielam się w temacie IS

- prowadzę otwarty IS-ów, prywatny profil na FB - jedyny w Polsce

- prowadzę jedyny vlog YT, o tematyce IS, w Polsce

- pomału rozkręcam inny vlog na YT

- złożyłem ofertę udziału we swpółprowadzeniu kanału Transfam na YT, na razie jako jedyna osoba

- jestem jedyną, publiczną i otwartą osobą IS w Polsce

- jako jedyna osoba IS z Polski, współpracuję z organizacjami międzynarodowymi w temacie IS

- jako jedyna osoba IS z Polski, wziałem udział w Międzynarodowej Konferencji Inter* we Wiedniu

- współtworzyłem Fundację Trans - Akcję

- pomogłem dotąd kilkudziesięciu osobom, głowie TS, w sporazaniu pełnej dokumentacji do sądu ( korekta płci ), często z wglądem w pełną dokumentację

- gdy ktoś się do mnie zwróci osobiście ( głowie TS ), prowadzę ich przez tranzycję od początku do końca

POZA TS / IS

- udzielam się społecznie na swojej wiosce

- w wyjątkowo trudnych sytuacjach, wykonuję swoją pracę elektryka / hydraulika społecznie np u pogorzelców, czy u osób z trudną sytuacją życiową

PRYWATNIE

- głownie sam remontuję swoj dom, który był kompletną ruderą

- od piątku będę się opiekować Dziadkiem, praktycznie 24/7, bo jest sparaliżowany po udarze i nie mówi / nie może jeść - nie zgodziłem się, aby go oddać do "wykańczalni"


- Przebijasz ?



--------------------------------------------------------------------------------------------------


Żeby założyć fundację, czy stowarzyszenie :
1. Trzeba mieć Z KIM. A na razie nie ma. Więc najpierw trzeba rozbujać Polski aktywizm IS, żeby się znalazło więcej takich osób, jak ja, które np nie bałyby się chodzić w koszulkach po ulicy ( Niestety, ale tak, Lagertha i to nie tylko moje zdanie )
2. Nie ma szans, by założyć fundację na warunkach Polskich. Tu jedynie byłaby to fundacja prawem zagraniczna, ale działająca w Polsce ( np OII Poland ).

Na to trzeba KILKU LAT. Co najmniej.


Więc, Paushan, zanim skierujesz tego typu nieprawdziwe osądy, zerknij do dostępnej literatury i wtedy się wypowiadaj. Bo Twój post był słaby i nie wiem, dlaczego ktoś jeszcze polubił.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-05-29, 02:48   

Karatajew napisał/a:
wendigo napisał/a:
Ja nie wiem po co kilkanaście razy tłumaczysz ludziom (których to w ogóle nie obchodzi), że nie chcesz zmieniać danych sądownie i dlaczego czujesz <rzygi> na myśl że masz być prawnie kobietą - nie wiem, chcesz obrazić M/Ki czy próbujesz samo siebie przekonać?

Może dlatego, że spotyka się z niezrozumieniem/widzi, że ciągle wiele osób tego nie rozumie?

Nie sądzę by taki był powód.

Karatajew napisał/a:
A jak ktoś Cię nie rozumie, a chcesz, żeby zrozumiał (chociażby dlatego, że wszyscy należymy do grupy wykluczanej na podobnym tle), to hmm, starasz się chyba mu to tłumaczyć do skutku...?

Oczywiście, że nie - skoro ktoś po pięciu tłumaczeniach nie rozumie, to tłumaczenie po raz szósty i kolejna i tak nie ma sensu.

Karatajew napisał/a:
Ok, Ciebie to nie obchodzi, ale jak Ty napiszesz coś np. w kąciku marudzenia, to chyba nie chciałbyś, aby ktoś Ci odpisał "wiesz, nikogo to nie obchodzi". Po prostu jak go nie obchodzi, to czyta, myśli "aha" i nie reaguje :-p

Znów nie zupełnie to miałem na myśli... Nie że nie obchodzi mnie co pisze 2in1, tylko po prostu 2in1 jest dorosłą osobą i nie ma sensu żeby się tłumaczyła z tego jakie nosi imię i nazwisko - to nikogo nie obchodzi (a już najmniej ludzi z internetu - jeśli jest fajną sympatyczną osobą to co za różnica czy ma na imię Emil, Emilia czy Emiele, i tak mówi sie po nickach).

Karatajew napisał/a:
Poza tym, to mam wrażenie, nie bierzecie w ogóle poprawki na to, że 2in1 ma ASD.

A mi się zdaje, że Ty nie bierzesz poprawki na to, jak bardzo ktoś, kto nie jest pewien czegoś, przekonuje wszystkich wokół, że wcale tego nie chce - bo podświadomie to siebie próbuje przekonać.
_________________
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-29, 06:55   

Cytat:
mi się zdaje, że Ty nie bierzesz poprawki na to, jak bardzo ktoś, kto nie jest pewien czegoś, przekonuje wszystkich wokół, że wcale tego nie chce - bo podświadomie to siebie próbuje przekonać.

Dla mnie też to tak wygląda.
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-06-03, 12:41   

Lagertha napisał/a:
2in1inkarnacje Ale równocześnie nie jest to żadną osobną płcią tylko błędem natury. [ciach]

Jak ja lubię tego typu wypowiedzi. „Błąd natury” to chyba cytat z teorii „inteligentnego projektu”? Brzmi jakby natura miała jakiś plan, ale z racji swej niepełnosprytności i braku kompetencji zrobiła jakieś głupstwo. My ludzie, jako bardziej pełnosprytni jednak lepiej wiemy jaki był „plan”, dlatego te głupstwa natury możemy nazywać błędami. W sumie nie wiem czy powinnam bronić tezy „trzeciej płci” przed wyznawcami „błędów natury”, czy może tylko pokiwać z politowaniem głową. Kiedyś zrobiłabym to pierwsze, dzisiaj z bólem zrobię to drugie.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-06-04, 19:28   

ElżbietaFromage, to skrót myślowy przecież...
_________________
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-06-04, 19:52   

wendigo, zbyt wiele razy ludzie nazywają innych błędem natury, żeby dalej używać takich skrótów myślowych.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-06-05, 18:39   

Armand, być może... z drugiej strony to tylko określenie. Obraziłoby Cię gdyby ktoś nazwał Cię błędem natury? Przecież w tym nie ma nic obraźliwego, ja sam się za taki uważam :)
_________________
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-06-05, 20:38   

wendigo napisał/a:
Armand, być może... z drugiej strony to tylko określenie. Obraziłoby Cię gdyby ktoś nazwał Cię błędem natury? Przecież w tym nie ma nic obraźliwego, ja sam się za taki uważam

W słowię błąd zawarte jest negatywne wartościowanie. Jeżeli jest błąd, to należy go usunąć. Od "błędu natury" do "parszywgo szkodnika" jest naprawdę niedaleko.
Dzisiaj byłam przerażona, szłam za jakimiś studentami (chłopak i dziewczyna) - wyglądali na osoby z tzw. dobrych domów. Rozmawiali o homoseksualistach, o tym, że jest to wynaturzenie i trzeba ich wyciąć maczetami. Babka śmiała się i mówiła "dokładnie! jak to możliwe, że pozwala się funkcjonować takiemu czemuś, przecież oni są błędem (...)".
Szczena mi opadła. Sól tej ziemi, a ty jeszcze soli dosypujesz ;)
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-06-05, 21:52   

Arisa napisał/a:
Elżbieta, w pewnym sensie jesteśmy błędem natury (nasze ciała)

W pewnym sensie nawet życie na ziemi jest błędem.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-06-06, 00:21   

Najbardziej interesujące jest, że ludzie mają skłonność do wiedzenia lepiej, jak natura lub Bóg/siła wyższa jeśli istnieje sobie ten świat zaplanowali. Nosz kurde bele... To jest pycha do potęgi n-tej. Dla mnie dosyć obrzydliwa. Z takiej pychy wynika głównie krzywda.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-06-06, 06:27   

ElżbietaFromage napisał/a:
W słowię błąd zawarte jest negatywne wartościowanie.

Z tym się mogę zgodzić, niestety ludzie tak to odbierają.

Cytat:
Jeżeli jest błąd, to należy go usunąć.

A o tym nigdy nie pomyślałem. Wydawało mi się oczywiste, że większości błędów nie da się usunąć ani naprawić. I że trzeba po prostu przyjąć to do wiadomość.
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-06-06, 16:54   

A z tym się nie mogę zgodzić ;) Moim zdaniem droga powinna wieść przez "odnegatywizowanie" pewnych pojęć/słów.
_________________
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-06, 17:03   

Arisa napisał/a:
NORMALIZATOR ☢[/url]

CUDOWNE <serducho> Najlepsze momenty to 2:00 ;> i 4:00.
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-06-06, 18:31   

wendigo napisał/a:
Moim zdaniem droga powinna wieść przez "odnegatywizowanie" pewnych pojęć/słów

Brzmi jak jakiś motyw z Monty Pythona. Jak wyobrażasz sobie "odnegatyzowanie" pojęcia "błąd"?
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2018-06-06, 20:57   

Trololo..Matka Natura jest szalona a błędy to jej sposoby na ulepszanie, są dobre i złe. Błąd sprawia że osobnik odstaje od normy(tego co natura tworzy hurtowo) a jego szanse na przeżycie albo rosną albo maleją. Skutkiem błędu jest nasza zdolność mowy, pozytywna rzecz i teraz jest normą bo pozytywne dobrze się mnożą, błędy o negatywnych skutkach się tak się nie rozmnożą by być normą (dlatego np choć mutacja powodująca genetyczne wady wzroku jest stara to większość ludzi jej nie ma) Interseksualizm i transseksualizm są błędami natury i to nie pozytywnymi, jeśli rzucisz takiego is do środowiska o rozwoju medycyny średniowiecze to umrze bo nie ma syntetycznych hormonów, wrzuć ts do takiego środowiska po jakimś czasie dostanie depresji i albo przez rozproszenie coś go zje albo sam się zabije. Pomijam aspekty społeczne :3
 
 
Vera-chan
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 148
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-06, 21:04   

Wielbłąd
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-06-06, 21:16   

W podstawówce mieliśmy taką zabawę "szukanie wielbłąda", która polegała na tym, że chowało się gdzieś zabawkowego konia a reszta go szukała. Myślę, że to był transwielbłąd.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-06-06, 21:30   

Armand napisał/a:
transwielbłąd.

Wielbłąd międzyoazowy
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-06-06, 21:40   

ElżbietaFromage napisał/a:
wendigo napisał/a:
Moim zdaniem droga powinna wieść przez "odnegatywizowanie" pewnych pojęć/słów

Brzmi jak jakiś motyw z Monty Pythona. Jak wyobrażasz sobie "odnegatyzowanie" pojęcia "błąd"?

Hitler popełnił błąd, atakując Rosję pod koniec czerwca i nie mając w magazynach zimowych mundurów.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-06, 21:41   

- Nazywam się Błąd,... Wiel Błąd
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-06-07, 14:46   

Decyzją kolegium moderatorów Lagherta została ukarana dwoma punktami za słowa obraźliwe względem osób niebinarnych.

Ze swojej strony (oraz w imieniu większości modów) pragnę przeprosić osoby, które poczuły się nimi dotknięte.
_________________
Freja Draco
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-06-07, 15:02   

Freja napisał/a:

Ze swojej strony (oraz w imieniu większości modów) pragnę przeprosić osoby, które poczuły się nimi dotknięte.


Ale to nie były Wasze słowa, tylko Lagerthy. Po co za nie przepraszasz? Co to? McDonald's?
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-06-07, 15:10   

Armand napisał/a:
Ale to nie były Wasze słowa, tylko Lagerthy. Po co za nie przepraszasz?

Bo ktoś powinien.
_________________
Freja Draco
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-06-07, 15:13   

Freja napisał/a:

Bo ktoś powinien.


Ktoś tak. Ale ten właściwy ktoś.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-06-11, 20:54   

Arisa napisał/a:
wendigo. tak odnegatywiazowanie pojęć owszem, ale się nie zgadzasz z tym co zlinkowałam? To takie transowe :)

To co zalinkowałaś jest ok ale stare (znam to pewnie z 10 lat z hakiem :P może przesadzam ale nie wydaje mi się ;) ).

ElżbietaFromage napisał/a:
wendigo napisał/a:
Moim zdaniem droga powinna wieść przez "odnegatywizowanie" pewnych pojęć/słów

Brzmi jak jakiś motyw z Monty Pythona. Jak wyobrażasz sobie "odnegatyzowanie" pojęcia "błąd"?

Błąd to opis pewnego stanu tylko. Coś się stało co powoduje inne funkcjonowanie istoty/przedmiotu, co nie znaczy, że istota/przedmiot do niczego się już nie nadaje. Błąd to błą - błędy się naprawia albo uczy z nimi żyć.
_________________
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-06-23, 21:33   

wendigo napisał/a:
Błąd to opis pewnego stanu tylko. Coś się stało co powoduje inne funkcjonowanie istoty/przedmiotu, co nie znaczy, że istota/przedmiot do niczego się już nie nadaje. Błąd to błą - błędy się naprawia albo uczy z nimi żyć.

Czy w takim razie uważasz, że słowo błąd nie niesie ze sobą żadnego negatywnego nastawienia?
Powiedz mi w takim razie, czy wolałbyś być bezbłędnym mężczyzną, czy jednak takim z błędem?
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-06-24, 03:59   

ElżbietaFromage napisał/a:
Czy w takim razie uważasz, że słowo błąd nie niesie ze sobą żadnego negatywnego nastawienia?

Nie wiem, zależy jak na to spojrzeć.

Cytat:
Powiedz mi w takim razie, czy wolałbyś być bezbłędnym mężczyzną, czy jednak takim z błędem?

Wolałbym być bezbłędnym bo jestem perfekcjonistą :P Ale jestem takim z błędami i muszę z tym żyć :P
_________________
 
 
Masia Kotecka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 11
Posty: 42
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-06-26, 18:05   

Cytat:
Błąd to opis pewnego stanu tylko. Coś się stało co powoduje inne funkcjonowanie istoty/przedmiotu, co nie znaczy, że istota/przedmiot do niczego się już nie nadaje. Błąd to błą - błędy się naprawia albo uczy z nimi żyć.

…i wcale nie brzmi to jak uzasadnienie stanowiska, że jeśli ktoś urodził się nie-cis-hetero-binarno-normatywny, to nie należy dać mu spokój, tylko poddać ciachu-ciachu albo elektrowstrząsom, whichever applies.

Cytat:
5. Z ostatnim się nie zgadzam. Znaczy, powinni ludzie odróżniać co to jest IS i, że nie jest to część LGBTQ. Ale równocześnie nie jest to żadną osobną płcią tylko błędem natury.

Dla ciebie jest to błąd, ponieważ jesteś interpłciową kobietą. Dla interpłciowej osoby niebinarnej to niekoniecznie musi być błąd (błędem może być natomiast to, że daną osobę próbowano wpasować w binarność).

Cytat:
Owszem zostałam przydzielona przy narodzinach do płci męskiej, ale to nie czyni mnie osobą transpłciową.

Jesteś kobietą, którą przy narodzinach przydzielono do płci męskiej? Brawo, me too. Spełniasz najbardziej podstawową definicję transpłciowości.

Cytat:
Lagertha, napisałam trans a nie transseksualizm. TRANS !== TRANSSEKSUALIZM (nie równa się, jak w JS) i szkoda, że tego nie złapałaś, bo wyjaśniłam Ci poniżej dlaczego nadal należysz do trans i tego nie zmienisz. Transseksualizm zawiera się w zbiorze TRANS. TRANS nie zawiera się w zbiorze TRANSSEKSUALIZM. INTERSEKSUALIZM zawiera się w zbiorze TRANS. To tak trochę metematycznie. Tak jak liczby naturalne należą do całkowitych.

Moim skromnym zdaniem, najchętniej zarzuciłabym w ogóle podział na „transpłciowość” i „transseksualizm”. Z co najmniej kilku względów:

1. Oba pojęcia oryginalnie były terminami medycznymi i oznaczały to samo. “Transsexual” (albo “transexual”) z czasem wygrało i nabrało bardziej konkretnego znaczenia, a “transgender” zapomniano i odkopano po latach.

2. “Transsexual” powstało w czasach, kiedy transpłciowość uważano za orientację seksualną, stąd jego myląca budowa.

3. Anglojęzyczne rozróżnienie na “sex” i “gender” jest nienaukowe i pochodzi z czasów, kiedy uważano społeczne aspekty płci za zupełnie odrębne od biologicznych (co skończyło się raczej smutno). Dzisiaj powszechnie akceptuje się, że istnieje kilkanaście poziomów pośrednich oraz nie istnieje “płeć biologiczna” per se (zależnie od potrzeby można mówić o płci genetycznej, chromosomalnej, gonadalnej itp.), więc takie rozróżnienie jest niejasne i zbędne.

4. Podobnie, wziązanie “transsexual” i “transgender” z “płcią biologiczną” i “płcią społeczną” jest nienaukowe i transfobiczne — współcześnie akceptuje się, że na transpłciowość wpływają w dużej mierze czynniki biologiczne, a dopiero w drugiej kolejności psychologiczne i społeczne. (Co zresztą ma sens, jeśli spojrzy się na stopień współwystępowania transpłciowości i interpłciowości.)

5. Stopnie nasilenia dysforii płciowej, również dotyczącej genitaliów, nie dają się łatwo podzielić w sposób zero-jedynkowy. Odczucia danej osoby mogą być stłumione, skonfliktowane, płynne lub zmieniać się w jakimś kierunku. Bywa, że na korektę genitaliów decydują się osoby transpłciowe po latach życia bez niej.

6. W międzynarodowym nazewnictwie powoli rezygnuje się z “transsexualism” jako terminu medycznego, zastępując go bardziej trafnymi “gender dysphoria” (DSM-5) czy “gender incongruence” (ICD-11).

7. Nawet tam, gdzie wciąż używa się terminu “transsexual”, coraz rzadziej wiąże się go konkretnie z potrzebą dokonania korekty płci. Dla przykładu, DSM-5 definiuje go jako osobę, która pragnie dokonać przede wszystkim tranzycji społecznej, a niekoniecznie już jakichkolwiek form tranzycji medycznych.

(I tak, wiem, że zaraz masa użytkowników potraktuje to tak, że jestem wielkim brzydkim fetyszystycznym ÐŻĘÐĘ®em, który chce zrujnować życia biednych true-TS poprzez zrównywanie — o zgrozo! — trans kobiet mających waginy z trans kobietami mającymi penisy oraz transkobietami mającymi genitalia nieokreślonego typu…)

* * *

A wracając do tematu: w aktywizmie interpłciowym nie chodzi o to samo, co w aktywizmie transpłciowym — żeby państwo odtentegowało się od tego, co mamy w majtkach i przytentegowało się do tych, którzy nie chcą się odtentegować?
_________________
cattus guttaceus nomit cattum guttaceum
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-06-26, 19:49   

Masia Kotecka napisał/a:
Cytat:
Błąd to opis pewnego stanu tylko. Coś się stało co powoduje inne funkcjonowanie istoty/przedmiotu, co nie znaczy, że istota/przedmiot do niczego się już nie nadaje. Błąd to błą - błędy się naprawia albo uczy z nimi żyć.

…i wcale nie brzmi to jak uzasadnienie stanowiska, że jeśli ktoś urodził się nie-cis-hetero-binarno-normatywny, to nie należy dać mu spokój, tylko poddać ciachu-ciachu albo elektrowstrząsom, whichever applies.

No jak dla mnie nie brzmi. Napisałem przecież "naprawia ALBO uczy z nimi żyć". Natomiast nie widzę sensu w ignorowaniu błędów albo wychwalaniu ich jako alternatywnego zdrowia.
_________________
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-29, 10:28   

Stymulacja intelektualna, czy to synonim od mentalnej masturbacji?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,31 sekundy. Zapytań do SQL: 12