Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Lokum w Berlinie.
Autor Wiadomość
Martyna
użytkownik
VHS->TS->HD


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 200
Skąd: Berlin
Wysłany: 2015-06-07, 19:17   Lokum w Berlinie.

Słuchajcie od środy będę w Berlinie i chciałabym się Was zapytać czy znacie jakieś strony z ogłoszeniami nieruchomości ale głównie chodzi mi tutaj o strony związane ze środowiskiem lgbt.

Może znacie w ogóle strony takie jak nasze forum dla TS czy trans-fuzja tak abym tam mogła zapytać się o wynajęcie pokoju.
Bo jednak będę musiała tam coś wynająć a też w pierwszej kolejności wolałabym mieszkać z osobą tolerancyjną więcej najlepiej tez z ts lub z lgbt.
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-06-08, 02:07   

Hmm, nie znam ale poszukaj na Facebooku, może są nawet takie grupy :P (bo są np. takie gdzie osoby LGBT umawiają się na wspólne przejazdy, no to co do mieszkań tym bardziej może coś być).

Już od razu Ci mówię, że wynająć tak czy inaczej może być trudno, a już zwłaszcza w dużych miastach jak Berlin (chociaż jeśli nie celujesz w samodzielne mieszkanie tylko pokój, to na pewno będzie łatwiej). Mam nadzieję, że masz zaklepaną pracę czy coś takiego, bo bez tego też może być trudno wynająć cokolwiek. Ale ogólnie... jeśli znajdziesz taką społeczność LGBT która ma coś wspólnego z wynajmowaniem pokoi, to może być jednak łatwiej się dogadać, umówić czy coś tam nagiąć niż tak zwyczajnie jakbyś szukała ;)
_________________
 
 
sliwka
użytkownik
mirabelka

Punktów: 2
Posty: 181
Wysłany: 2015-06-08, 07:31   

wendigo napisał/a:
Mam nadzieję, że masz zaklepaną pracę czy coś takiego, bo bez tego też może być trudno wynająć cokolwiek.


Tak, to też mnie zdziwiło, Niemcy chcą bardzo często zobaczyć kopię umowy, która daje Ci pracę, z zapisanymi zarobkami - czasem wymagają jakiejś minimalnej kwoty. W moim przypadku wystarczyło potwierdzenie z banku (na mojej umowie nie ma stałej sumy).
 
 
Martyna
użytkownik
VHS->TS->HD


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 200
Skąd: Berlin
Wysłany: 2015-06-08, 10:45   

O kurcze to tam jest gorzej niż u nas. ;)
_________________
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-06-08, 12:51   

Niewykluczone, że jeśli chodzi o wynajem to jest gorzej :P No ale jak celujesz tylko w pokój, to w końcu coś znajdziesz... Jakbyś celowała w wynajem całego mieszkania to od razu zapomnij będąc "świeżą" w Niemczech. Ja na ostatnie musiałem pokazać umowę albo 3 ostatnie odcinki wypłaty + potwierdzenia opłaty dotychczasowego wynajmu za 6 ostatnich miesięcy :D I to mieszkanie od spółdzielni... prywatny pośrednik mnie nawet na rozmowę nie zaprosił :lol:
_________________
 
 
Martyna
użytkownik
VHS->TS->HD


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 200
Skąd: Berlin
Wysłany: 2015-06-08, 22:34   

Kurcze, nie wiedziałam że tam mają takie wymagania.
_________________
 
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2015-10-18, 07:32   

Swoją drogą.. a dziwisz się Martyna? Niemcy to kraj uchodźców, meneli, przybyszów z bliskiego wschodu i ze wschodniej Europy - i to oni najczęściej potrzebują gdzieś wynajmować mieszkania. Lokalni mieszkańcy wolą się zabezpieczać, bo nikt nie chce ścigać latami przyjezdnych cwaniaczków za zaległe opłaty + szkody ani bawić z nimi w kotka i myszkę.
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2015-10-31, 18:16   

Nie tylko w Niemczech tak jest. Takze nie tylko przybysze z jakichs niezamoznych krajow maja taki problem. Jak przyjechalem do Angli to do sluzbowego mieszkania wprowadzila sie Niemka, ktora do Anglii przyjechala wraz z pelnoletnim synem. Ona pracowala w mojej firmie, wiec miala zapewnione firmowe mieszkanie. Jej syn nie podjal zadnej pracy, wiec mama przemycila go do swojego pokoju. Tak mieszkali wspolnie dopoki jedna wspolokatorka nie doniosla na nich do firmy (przeszkadzalo jej to, ze Niemiec zachowywal sie bardzo glosno wtedy, gdy ona spala). W rezultacie donosu i wydarzen, ktore po tym nastapily oboje matka i syn zostali usunieci z mieszkania (kobieta przy tym zostala zwolniona dyscyplinarnie z pracy) W czasie, gdy z nimi mieszkalem oboje skarzyli sie, ze pomimo tego, ze maja pieniadze to nie moga wynajac sobie nic na wlasna reke, bo agencje zadaja referencji z poprzedniego mieszkania. Jesli takich referencji sie nie posiada to placi sie czynsz za caly rok z gory i oczywiscie depozyt. Niektore agencje zadaja tez podania numeru telefonu stacjonarnego i odrzucaja podania tych ktorzy posiadaja jedynie telefon komorkowy.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-31, 21:06   

Znam tylko jedną stronę gdzie można, znaleźć tanie mieszkania w Niemczech. Wszelkie inne kontakty mam na Szwajcarię.

Jeszcze wynik szukania w google. Może się przyda.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9