Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyniki hormonów podczas HRT
Autor Wiadomość
Nemie
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 18
Posty: 153
Wysłany: 2018-05-18, 11:27   

Jak patrzę na wyniki innych to czasem się drapię po głowie jak inni mogą mieć taki wynik e2 przy estrofemie co 12 godzin, kiedy ja się męczę i nie mogę przekroczyć nawet 100 pg/ml.
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-18, 11:38   

Nemie, mi na tych samych dawkach raz wyszło 54pg/ml, a innym razem 107pg/ml.
Nie wiem dlaczego :-?
Czy dieta ma wpływ, albo czas wzięcia ostatniego tabsa +/- 1 godzina...
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Nemie
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 18
Posty: 153
Wysłany: 2018-05-18, 11:44   

To spory skok, mi zawsze wychodziło ok. 90 pg/ml przy estrofemie co 8h (3 na dzień). Dziś zrobiłam badanie krwi i czekam na wynik. Dołączyłam również plastry do estrofemu. Jak również wyjdzie ok. 90 to mi ręce opadną.
 
 
Nemie
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 18
Posty: 153
Wysłany: 2018-05-18, 12:15   

Nie wiem o jakim blokerze 2mg piszesz. Biorę 1 androcur dziennie (50 mg) wynik tsts to 0,79 nmol/l przy wartościach referencyjnych 8-29

3 estrofemy dziennie dawały wynik 320-350 pmol/l

Wartości referencyjne:
faza folikularna 77.1 - 921.2 pmol/l
faza środka cyklu 139.5 - 2381.8 pmol/l
faza lutealna 77.1 - 1145.0 pmol/l
kobiety po menopauzie nie poddawane hormonalnej terapii zastępczej <102.76 pmol/l
kobiety po menopauzie poddawane hormonalnej terapii zastępczej <528.48 pmol/l

Metabolizm owszem mam wysoki. Ile bym nie jadła to nie jestem w stanie przytyć. Dodałam więc plastry. Zobaczymy wynik dzisiaj.

Nie rozumiem też czemu miałabyś zażywać progesteron po odstawieniu Diany.
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-18, 12:32   

Nemie napisał/a:
Nie rozumiem też czemu miałabyś zażywać progesteron po odstawieniu Diany

Diane ma 2mg cyproteronu w każdym tabsie.
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Nemie
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 18
Posty: 153
Wysłany: 2018-05-18, 12:36   

Myślałam, że to pełni głównie funkcję blokera, to samo co zawiera androcur.
 
 
Nemie
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 18
Posty: 153
Wysłany: 2018-05-18, 12:53   

Jeśli masz na myśli trzymanie pod językiem wraz ze zbieraniem śliny i jej wypluwaniem, to tak - trudno tak rozmawiać :P Samo utrzymanie pod językiem, nawet w trakcie rozmowy nie jest aż takie trudne.

Dla mnie widzę jedynie ratunek chyba tylko w zastrzykach.
 
 
Reaktancja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 107
Posty: 211
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-05-18, 17:12   

Cytat:
Dobrze, że poruszyłaś - nie jeść grejpfrutów na hormonoterapii! Dowiedziałam się gdy odebrałam wynik rzędu tysięcy w tej jednostce dla estradiolu, a badania zrobiłam bo się źle czułam.


A znasz może jakieś mechanizmy która za tym stoją albo spotkałaś się z jakimś opracowaniem? Bo się na razie pogodziłam z bezpłodnością i nadzorem lekarskim do życia, a Tu jeszcze szlaban na grejpfruty. I z innej perspektywy czy nie mógłby to być jakiś sposób na zwiększanie przyswajalności estradiolu, dla osób na które przyjmowany do ustnie nie działa zbyt dobrze.
 
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-21, 06:31   Re: Wyniki hormonów podczas HRT

APTT: / Ratio: / D-dimery: / Czas protrombinowy: / Wskaźnik protrombinowy: / INR:

Rozumiem, że powyższe są ważne. Tyle, że ani Liber, ani Zdrojewicz never ever mi ich nie zlecali i nigdy nie robiłem.

Za każdym razem robię tak : Testo, Estro, Progesteron [ jestem IS z jajnikami, jak coś ], Prolaktyna [ od nastu lat, nawet kilkunastokrotnie ponad normę ], FSH, LH, ALT i AST [ próby wątrobowe ]

Bez stosowania blokera T, mam wyniki w normie żeńskiej. Jak się w końcu zbiorę i zrobię, to udostępnię najnowsze.

Arisa napisał/a:
Z przyczyn prawnych nie wydadzą Wam wyników wyłącznie z zakresem ref. dla płci odczuwanej.

Pisałem w tej sprawie tony listów protestacyjnych do wszystkich laboratoriów medycznych, wtedy jeszcze z ramienia Fundacji Trans-Akcji.
 
 
Lea
użytkownik
biere hormony


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 725
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-05-21, 13:04   

Testo 31 ng/dl na jednym androcurze po 3 miesiącach.
Estradiol 123pg/ml godzinę przed wzięciem kolejnego estrofemu i godzinę przed zmianą kolejnego plastra. To chyba najniższy możliwy wynik w takim razie. Biorę 2 estrofemy na dzień połykając tabletki i zmieniam jeden plaster co 3 dni. Co myślicie?
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-09, 06:14   

Arisa - choć raz dotrzymam słowa i dam wyniki, które odebrałem wczoraj ( 8.06 )
Lek : Neofollin, 4ampułki tygodniowo. Bez blokera tst od kilku lat. Wyniki na drugi dzień po iniekcji.

Estradiol : 1 758,00 pg/ml................. H ( dla zakresu M )

Progesteron : 6,19 ng/ml.................. H ( dla zakresu M )

Prolaktyna : 101,10 ng/ml................ H ( dla zakresu M )

Testosteron : 35,39 ng/dl.................... L ( dla zakresu M )

LH : 0,50 mlU/ml.................................. L ( dla zakresu M )


Próby wątrobowe :
............................................ zakres
AST 16 U/l ............................ 0- 40
ALT 18 U/l ............................. 0- 41
GGTP 11 U/l ......................... 10- 71
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-09, 06:29   

Arisa, Odnośnie przysadki mózgowej : 10 lat temu mi robili rezonans i wyszły torbiele na wyniku. Jak się zapytałem, co z tym zrobić to powiedzieli : "Nic". No to nic nie robię. " Paaanie, nie lecz pan tego " - służba zdrowia PL ;>
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-09, 07:23   

Cytat:
Z tym estrogenem to pojechałoś za wysoko. Wynik masz taki, jakbyś biło cały ten "aktywistyczny Neofollin" w siebie. Na poważnie porozmawiaj z endokrynologiem na temat zawrówno prolaktyny jak i poziomu estradiolu. Ten wynik mnie przeraża, bo kiedyś ja na 3 strofemach miałam >2000 (była konkretna liczba - ta sama jednostka) i zaczęłam się źle czuć.

Czyli ze Zdrojewiczem. Wyniki widzi i widział, ale nic nie mówi nigdy.
Nie pamiętam, kiedy mi pierwszy raz robili wyniki hormonalne, ale jeszcze na długo przed hormonami, ta prolaktyna była bardzo wysoka.
Co do E - przed hormonami, to potrafił być nawet poniżej normy męskiej. To teraz "odbił" w drugą stronę.
Tyle, że z tymi poziomami, co mam teraz, czuję się rewelacyjnie :D Tak jak jest, może zostać.

Cytat:
LH. Aż dziwne, że nie masz znaku mniejszości przy tym poziomie estradiolu. Na pewno nigdzie nie postawiłoś źle porzecinka?

Jest ok przepisane.

Cytat:
Prolaktyna to może wynikać z poziome estradiolu.

. . . czy progesteron ? Bo ten był już u mnie wysoki przed podaniem E.

Cytat:
Wątroba OK, ale i tak polecę Ci USG wątroby lub całej jamy brzusznej - celem wykluczenia stłuszczenia wątroby (o wagę).

Jak mi ostatnim razem robili, to wszystko było stłuszczone.

Cytat:
P.S. O te torbiele to bym robiła rezonans profilaktycznie co 2 lata / co rok (na początku) -

Czas x kasa. A nie mam ani tego, ani tego. Idzie w aktywizm, rachunki i remont domu.

Cytat:
W labo babka (oh co za stereotyp) nie postawiła Ci trzech wykrzykników przy tym wyniku estradiolu ?

Nie, nic nie dopisała.

*

Nie chcę offować, ale Klon-siosta sugreuje, że IS ma biologię bardziej w typie alien type, niż human i może o to tutaj chodzi ;>
 
 
Nikita
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 172
Wysłany: 2018-06-17, 21:38   

Zachęcona opiniami na temat Neofolinu, wymęczona ciągłymi migrenami i z zaawansowana osteoporoza w wieku 35 lat, postanowiłam udać się do Libera. Wcześniej byłam pod opieka innego lekarza, który z łaski mi wypisywał Estradot 100 twierdząc, ze powinnam zmniejszyć dawkę. Nie zastanowiło go ze estradiol miałam na poziomie ok 32 pmol/l (2012 rok, 7 lat na hrt i 3 lata po operacji, w 2013 roku przy tym samym leczeniu plastrami 363 pmol/l). Wyniki z 2017 roku przed Liberem 18 pmol/l. Liber przepisał mi Neofolin, zalecił 2 ml raz w tygodniu a poza tym Divigel. Znam Libera i wiem ze lubi przeginać z dawkami dlatego postanowiłam sprawdzić jak mi będzie po samym Neofolinie. Niemal od razu ustąpiły migreny, które męczyły mnie nieustannie. Czułam się znakomicie i zaczęłam mieć apetyty. Na kilogramy mogłam jeść kapustę kiszona i tony jedzenia. W końcu udało mi się przytyć. Nabrałam ciała. Z 92 w biodrach skoczyło mi do 100 cm :D Co przy moich 177 cm nie jest za dużo. Po kilku miesiącach poszłam do Libera i przyznałam ze ograniczyłam się tylko do Neofolinu i trochę mnie opieprzyl. Zastanawiam się czy konieczne jest zwiększenie dawki Neofolinu albo dodatkowo smarowanie żelem jeżeli mohevwyniki po 6 miesiącach brania raz w tygodniu Neofolinu, wyglądają jak poniżej.


Estradiol 712 pmol/l - zastrzyk robię w środy wieczorem, badanie w poniedziałek rano.
Tsh 2 75 mU/l (0,27 - 4,2)
Ft3 4,88 pmol/l (3,1 - 6,8)
Ft4 15,23 pmol/l (12 - 22)
D-dimer <190 ng/ml (<500 ng/ml)
Fsh 0,14 U/l
Lh 0,12 mlU/ml
Prolaktyna 497 uU/ml
Testosteron 0,06 ng/ml

Wiem, ze na forum nie dobieramy dawek, nie korzystamy z porad lekarskich, ale ja wydałam tysiące i straciłam kilka lat ufając lekarzowi, dlatego jestem ostrożna. Czy przy takim poziomie estrogenów prawie tydzień po zastrzyku, poziomy są ok, czy powinnam wcierać ten żel lub zwiększyć poziom Neo z 2 do 3 ml? Będąc na plastrach przeć większość czasu czułam się dobrze, dopiero jakiś rok, dwa kata temu dopadła mnie migrena, ale nie skojarzyłam, ze może mieć na to wpływ poziomu hormonów. Teraz tez czuje się dobrze, wiec nie wiem czy mój organizm jest dobrym wskaźnikiem, bo jednak już wtedy toczyła mnie osteoporoza. Prośba o nieusuwanie postu jeżeli jest niezgodny z regulaminem a wówczas porady proszę na priv.
 
 
Nikita
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 172
Wysłany: 2018-06-17, 22:09   

remick76 napisał/a:
Nikita napisał/a:
Po kilku miesiącach poszłam do Libera i przyznałam ze ograniczyłam się tylko do Neofolinu i trochę mnie opieprzyl.


Nikita, Liberowi takich rzeczy się nie mówi ;-) On tego nie lubi.
Cytat:
Estradiol 712 pmol/l - zastrzyk robię w środy wieczorem, badanie w poniedziałek rano.
Na pewno pmol/l a nie pg/ml? Przy pmol/l i 2 ampułkach Neo taki wynik jest lekko bez sensu.


Dzięki za czujność, pomyliłam oznaczenie, faktycznie powinno być 712 pg/ml
Co znaczy ze miałaś 1000 w szczycie? Ile dni po zastrzyku robione badanie? W sumie nie wiem kiedy powinnam robić badanie. Pomyślałam ze najbardziej optymalnie będzie kiedy zrobię w poniedziałek, podczas gdy, zastrzyki robię w środę.
 
 
Nikita
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 172
Wysłany: 2018-06-17, 22:14   

Arisa napisał/a:
Niestety czy powinnaś to robić w sprawie leków nie odpowiemy Ci bo dostaniemy bana. Powinnaś przynajmniej w teorii konsultować wszystko z lekarzem - to on bierze za ciebie odpowiedzialność.

Twój wynik estradiolu w jednostce pg/ml to 194 pg/ml. Nie wygląda on źle i raczej nie jest jak na kobietę za niski. Jednak LH nie masz ze znakiem mniejszości (chyba, że go zapomniałaś napisać, podobnie jak zakresów referencyjnych dla estradiolu). Obserwuj więc, czy testosteron po jakimś czasie nie pójdzie w górę, jeżeli nie zrobiłaś orchiektomii. Jeżeli zrobiłaś parametr ten jest mało istotny.


To może inaczej, nie chce porady w sprawie leków tylko czy wyniki są ok czy powinnam nieco podbić estradiol? Wątrobę mam jedna, chce pożyć, wiec nie chce niepotrzebnie brac za dużo hormonów. Ja pomyliłam te oznaczenia i właściwe to 712 pg/ml.
 
 
Nikita
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 172
Wysłany: 2018-06-17, 22:45   

Wynik estradiolu to 712 pg/ml, pozostałe wyniki są podane bezbłędnie.
 
 
Nikita
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 172
Wysłany: 2018-06-17, 22:46   

remick76 napisał/a:
Nikita napisał/a:
Co znaczy ze miałaś 1000 w szczycie? Ile dni po zastrzyku robione badanie?

Zastrzyk w poniedziałek rano, badanie w środę w południe. Przy Neofollinie szczyt wchłanialności do krwioobiegu jest po 2 dobach.


Czy zatem powinnam zrobić zastrzyk w środę i iść na badanie w piątek?
 
 
Reaktancja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 107
Posty: 211
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-06-17, 22:52   

Cytat:
W sumie nie wiem kiedy powinnam robić badanie


Najczęstszą praktyką jest robienie przed kolejnym zastrzykiem/dawką, bo to pozwala zobaczyć jaki jest poziom gdy jest najmniej i wtedy można stwierdzić czy cały czas mieścisz się w normie. Przy zastrzykach można też sprawdzić na górce to jest po dwóch dniach na neofolinie żeby zobaczyć co jest gdy jest najwyżej. Jak zastrzyki nie są dla Ciebie upierdliwe to możesz się spytać lekarza o przyjmowanie 1 ml co 4 dni, zmniejszysz w ten sposób tygodniową dawkę do 8,75 mg a będziesz mieć dużo stabilniejszy poziom estradiolu tj z mniejszą górką i mniejszym spadkiem przez kolejnym zastrzykiem. Ale jak nie lubisz a się i tak dobrze czujesz to problemu nie ma :)

Cytat:
Wątrobę mam jedna, chce pożyć, wiec nie chce niepotrzebnie brac za dużo hormonów.

Pozajelitowe drogi podania estradiolu jej aż tak mocno nie nadwyrężają, więc to może nie być pierwsza rzecz jaka Ci siądzie jak będziesz przesadzać ;-)
 
 
 
Nikita
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 172
Wysłany: 2018-06-17, 23:21   

remick76 napisał/a:
Nikita napisał/a:
Czy zatem powinnam zrobić zastrzyk w środę i iść na badanie w piątek?

Nikita, zrozum, nikt tutaj nie powie Ci, co powinnaś, a czego nie. Nie zastąpimy lekarza i jego oceny TWOICH wyników.

Jeśli jednak chcesz porównać swoje wyniki na Neofollinie: badanie krwi robisz dwa razy: w szczycie (2 doby PO zastrzyku) oraz w dołku (PRZED kolejnym zastrzykiem). Tak długo, jak te wartości nie są kosmicznie wysokie / niskie, jest OK.


Nie chce byście zastępowali mi lekarza tylko proszę o dobre praktyki, o których nie usłyszałam w gabinecie u Libera. Nie powiedział mi ze powinnam zrobić badanie dwa razy. Zatem wole się tu poradzić.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-17, 23:29   

Nikita napisał/a:
remick76 napisał/a:
Nikita napisał/a:
Czy zatem powinnam zrobić zastrzyk w środę i iść na badanie w piątek?

Nikita, zrozum, nikt tutaj nie powie Ci, co powinnaś, a czego nie. Nie zastąpimy lekarza i jego oceny TWOICH wyników.

Jeśli jednak chcesz porównać swoje wyniki na Neofollinie: badanie krwi robisz dwa razy: w szczycie (2 doby PO zastrzyku) oraz w dołku (PRZED kolejnym zastrzykiem). Tak długo, jak te wartości nie są kosmicznie wysokie / niskie, jest OK.


Nie chce byście zastępowali mi lekarza tylko proszę o dobre praktyki, o których nie usłyszałam w gabinecie u Libera. Nie powiedział mi ze powinnam zrobić badanie dwa razy. Zatem wole się tu poradzić.


Słabe ziółka polecam. Tu nie wolno radzić dawek. Po prostu.
 
 
Nikita
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 172
Wysłany: 2018-06-18, 08:18   

Hormon folikulotropowy - FSH
FSH 0,14 U/l
faza folikularna: 3,5 - 12,5
faza owulacyjna: 4,7 - 21,5
faza lutealna: 1,7 - 7,7
postmenopauza: 25,8 - 135

Hormon luteinotropowy - LH
LH 0,12 mIU/ml
Faza folikularna: 2,4 - 12,6
Faza owulacyjna: 14,0 - 95,6
Faza lutealna: 1,0 - 11,4
Postmenapauza: 7,7 - 58,5

Testosteron - T
Testosteron 0,06 ng/ml 0,06 - 0,82

Prolaktyna - PRL
PRL (Prolaktyna) 497,9 uU/ml
Kobiety nie będące w ciąży
102 - 496

KOAGULOLOGIA
D-dimery ilościowo (osocze)
D-dimer (o) < 190 ng/ml < 500,00

HORMONY
Estradiol - E2
Estradiol (s) 712,3 pg/ml
faza folikularna : 12,4 - 233
faza owulacyjna : 41 - 398
faza lutealna : 22,3 - 341
postmenopauza : <5,0 - 138
1 .trymestr: 154 - 3243
2. trymestr: 1561 - 21280
3. trymestr: 8525 - 30000

Hormon tyreotropowy - TSH
TSH 2,750 mU/l 0,270 - 4,200
Trójjodotyronina wolna - fT3
fT3 4,88 pmol/l 3,1 - 6,8
Tyroksyna wolna - fT4
fT4 15,23 pmol/l 12 - 22
 
 
Nikita
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 172
Wysłany: 2018-06-18, 10:09   

Arisa napisał/a:
Nikita, prolaktyna... widzisz ile robi niepodanie zakresu referencyjnego, gdy jednostka jest dziwna? Takim przekroczeniem (<1%) możesz się nieprzejmować w mojej opinii. To może być nawet błąd pomiarowy. Pójdziesz innym razem i jesteś w normie. Przysadki nie masz rozwalonej w przeciwieństwie do większości M/K po terapiach Libera.

Pomyśl nad poziomem estradiolu. Badanie warto powtórzyć w dniu kiedy bierzesz zastrzyk ale przed zastrzykiem (koniecznie rano).

do tego polecam wtedy dorobić APTT oraz INR i morfologię bez rozmazu.


Dzięki za pomoc, chyba zrobię to badanie jak mówisz rano przed zastrzykiem. Morfologię robiłam, ale nie wklejałem tutaj bo wszystko jest w normie. Rozumiem ze poziom hormonów dobrze sprawdzić w drugiej dobie po podaniu zastrzyku i przed?
 
 
Nikita
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 172
Wysłany: 2018-06-18, 17:47   

remick76 napisał/a:
Nikita, powtórzę: badania robisz dwa razy, 2 doby PO zastrzyku, oraz w końcu cyklu 7-dniowego, czyli przed następnym 'strzałem' (tego dnia rano). Potem już tak nie musisz robić. Co jakiś czas tylko sprawdź poziom minimalny (czyli przed kolejnym zastrzykiem) czy estradiol nie jest za niski. Myslę, że to jest zrozumiałe. ;-)

Jeśli ten wynik, 712 pg/ml to jest twój wynik max, to już tylko sprawdź minimum.


Mój wynik 712 robiony był w poniedziałek, na dwa dni przed zastrzykiem, wiec to raczej niższa wartość. Dwa dni po zastrzyku na pewno jest więcej.
 
 
toska
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 7
Wysłany: 2018-06-24, 11:26   

Arisa napisał/a:
Chodzi, że powinnam mieć jakiś progestagen..


A tak właściwie to po co Ci pochodne progesteronu? Mi endokrynolog powiedziała że on w naszym przypadku nie ma żadnego zastosowania, jedynie kolejna substancja obciążająca organizm. Jest głównie niezbędny do owulacji i ciąży...
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2018-06-24, 20:41   

Arisa napisał/a:
D-dimer - 655 ng / ml norma 0 - 500
To bardzo duży wynik. Do hematologa lub endokrynologa (a najlepiej obu) i na poważnie - zbadaj V-leiden i antytrombinę III - masz poważne problemy z krzepliwością (te wykonuje się jednokrotnie, albo ma się tą wadę genetyczną albo nie). Takiego wyniku mieć nie powinnaś nawet jeżeli byś była po rwaniu zęba czy powierzchniowych ranach. ALARM ZAKRZEPICA.


D-Dimer jest wskaźnikiem niespecyficznym i może wyjść podwyższony w wielu sytuacjach, nie tylko przy zakrzepicy (np. przeziębienie, silny stres, stan zapalny etc.). Poza tym, u osób z zakrzepicą poziomy Dimerów zwykle idą w tysiące.

Nie twierdzę oczywiście żeby zignorować ten odczyt - dla bezpieczeństwa można zrobić dalszą diagnostykę, jasne. Ale niepotrzebnie straszyć ludzi też nie ma co. :roll:
_________________
. . . . . . . . . . . . . . . . .
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2018-06-25, 06:39   

remick76, hmmm, może jakiś przewlekły stan zapalny? Zachowaj spokój ale polecam powtórzyć badania i iść z tym dalej do dobrego specjalisty.
_________________
. . . . . . . . . . . . . . . . .
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2018-06-25, 15:50   

Jeśli ktoś ma ochotę trochę poczytać o poziomach D-Dimerów u pacjentów z zakrzepicą lub innymi poważnymi chorobami które również powodują ich znaczne podwyższenie, podsyłam badanie: http://www.njmonline.nl/getpdf.php?id=1790

Zwłaszcza polecam zwrócić uwagę na wyniki poszczególnych grup kontrolnych. Wtedy naprawdę można się martwić.
_________________
. . . . . . . . . . . . . . . . .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 9