Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
"Nie chcemy trzeciej płci" -prasa Szwajcarska
Autor Wiadomość
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-08, 19:23   "Nie chcemy trzeciej płci" -prasa Szwajcarska

W Szwajcarii pojawia się od jakiegoś czasu coraz więcej na temat ustanowienia trzeciej płci. Co jest też reklamowane jako coś specjalnie dla osób interseksualnych. Tyle, że osoby IS nie chcą tej "trzeciej płci". Więcej w artykule (język niemiecki wymagany):

Cytat:
«Wir wollen kein drittes Geschlecht»
Im Juni diskutiert der Nationalrat über die Einführung eines dritten Geschlechts neben «Frau» und «Mann» in der Schweiz. Ausgerechnet Intersexuelle leisten nun Widerstand.
<LINK>
 
 
Hestia
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 87
Posty: 262
Wysłany: 2018-05-08, 20:17   

A to nie jest tak, ze duza czesc nie chce, ale czasem zdarzą się takie przypadki jak 2in1?
_________________
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-08, 22:46   

Hestia napisał/a:
A to nie jest tak, ze duza czesc nie chce, ale czasem zdarzą się takie przypadki jak 2in1?

Uobecne ^ ^
Choć na vlogu się wypowiadam, że nie będę startować o formalną płeć alternatywną, akurat u nas, w Pl i podaję przyczyny.

Arisa napisał/a:
Tak dla trzeciej płci - powinna istnieć dla osób niebinarnych..

Przede wszystkim i za świadomym wyborem.

Cytat:
Nie dla wciskania tam na siłę IS oraz TS - wolny wybór.

Dla IS : obiektywnie nie ma roawiązań za każdym razem idealnych. Sporo IS ( w Pl widać bardzo szczególnie ) jest niezadowolonych z odgórnego wyboru genderu dla nich. Niekiedy to sprawa samej tożsamości, a niekiedy tak tragiczne przypadki, jak u mnie : nieprawidłowe określenie mojej płci formalnej, o niemal a kosztowało by mnie przedwczesny zgon, z przyczyn naturalnych, a powody - uprzedzenia społeczno kulturalne ( " Co rodzina powie ? Będziemy skończeni ". )

Na konferencji IS we Wiedniu ( marzec/ kwiecień 2017r ) były omawiane, na panelu dyskusyjnym, wszelkie aspekty określania/ nieokreślania ( przede wszystkim ) noworodków z IS.

Opcja 1: płeć alternatywna dla wszystkich IS. Zalety plus wady i możliwość realizacji w praktyce.

Opcja 2: określanie na chybił - trafił z opcją operacji naprawczej ( czyli tak, jak obecnie ). Ja to nazywam określanie za rzutem kostką, grą w karty, grą w ruletkę.

Opcja 3: określanie za nadaniem tymczasowej płci K ( F ) dla wszystkich IS - zalety i wady.

Opcja 4: nie określanie płci W OGÓLE dla nikogo. Po równo.

Nie będę wymieniać wszystkich wad i zalet w/w, ale w skrócie : opcja 2 była nagrubiej hejtowana, 3cia - jako w miarę najlepsza, 1sza ( płeć alternatywna ) - najbardziej i najmocniej dyskutowana, bez jednoznacznej odpowiedzi, czy tak, czy nie. Utknęło na 0 : 0 .
Opcja 4 jako dość słaba, ze względu na statusy różnego rodzaju i "przydziały" formalno - administracyjne.

Czyli mamy XXIszy wiek i nadal nie wiemy, co z tymi IS.

Cytat:
Problemy, które widzę:
- osoby płci trzeciej będą misgenderowane - jak odróżnić na ulicy i np. zapytać o godzinę

Pytanie zagadka ( bez możliwej odpowiedzi ) : czy osobę płci alternatywnej da się "zmisgenderować" ? ;> Ja mam z tego bekę, bo nie da się, np takich osób jak ja, misgenderować, bo, jednoczesnie : "misgenderuje" się za każdym razem, jak i za każdym razem określa poprawnie.

Cytat:
- będzie potrzebna reforma gramatyczna. Mann, Frau, a trzecia?

W krajach Skandynawskich już są takie możliwości. Tam są określniki : han / hon / hen. Hen odnosi się do opcji niebinarnych. Mój znajomy, który mieszka w Skandynawi ( jest IS ) określa się jako "hen" właśnie. Jego dzieci też. ( Te dzieci, w warunkach PL, byłyby MAAB ).

Cytat:
- zmiany w systemach (odpowiednik PESEL) i oznaczenie w systemach inne niż 0 i 1.

Więc PESEL. Dyskusja na ten temat już była kiedyś na forum. Kicur pytał, co i jak. Moja odpowiedź była taka : w krajach, w których jest opcja alternatywna , radzą sobie z numerami PESEL-podobnymi, w ten sposób, że ucinają przedostatnią cyfrę odpowiedzialną za określenie płci. Choć i na Konfie ( 2017 ) na ten temat dyskutowano, że jak osoba ma krótszy PESEL, to zaraz wiadomo, że coś jest na rzeczy, że może outować i działać dyskryminująco.

Arisa napisał/a:
Wcześniej tego nie przewidziano.

W Pl, na pewno. Dlatego nie pójdę za słowami Jurka B. ( wybacz Jurek B. , przykro mi ) i nie będę realizować formalnie opcji płci alternatywnej, dopóki wszelka klasa społeczna nie będzie gruntownie wyedukowana, że jak jest opcja poza płcią M i K, to nie "Napoleonizm", czy choroba psychiczna https://imgur.com/a/bjvxUaM
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-09, 13:23   

Arisa napisał/a:
Tak dla trzeciej płci - powinna istnieć dla osób niebinarnych.

Nie dla wciskania tam na siłę IS oraz TS - wolny wybór.

Problemy, które widzę:
- osoby płci trzeciej będą misgenderowane - jak odróżnić na ulicy i np. zapytać o godzinę
- będzie potrzebna reforma gramatyczna. Mann, Frau, a trzecia?
- zmiany w systemach (odpowiednik PESEL) i oznaczenie w systemach inne niż 0 i 1. Wcześniej tego nie przewidziano.

Pewnie to "niepopularna opinia" w tym środowisku, ale nie ma czegoś takiego jak "trzecia płeć". Nie twierdzę, że osób niebinarnych nie ma, ale nie uważam, że skoro są osoby NB to ustanawianie specjalnej płci tylko dla nich jest właściwe.

Co do wymienionych problemów, to te chyba są najmniejsze. Większym problemem byłoby to gdzie takiej osoby byłoby miejsce, jak uregulować np małżeństwa, ubezpieczenia, możliowści pełnienia określonych funkcji publicznych itd... Lista jest długa.

Hestia napisał/a:
A to nie jest tak, ze duza czesc nie chce, ale czasem zdarzą się takie przypadki jak 2in1?
To specjalny przypadek. Ale wpychanie do jednego worka wszystkich IS, bo jest jeden taki przypadek jest niefair. A tak właśnie politycy i duża część społeczeńśtwa to widzą.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-09, 13:33   

Lagertha napisał/a:
Hestia napisał/a:
A to nie jest tak, ze duza czesc nie chce, ale czasem zdarzą się takie przypadki jak 2in1?
To specjalny przypadek. Ale wpychanie do jednego worka wszystkich IS, bo jest jeden taki przypadek jest niefair. A tak właśnie politycy i duża część społeczeńśtwa to widzą.

Nawet ja bym nie chciał być płcią alternatrywną, dopóki nie miałbym zapewnionej pełni praw. Więc, póki co, uważam, że najkorzystniejszy status mam na obecnej płci M. Nie ma co lewacczyć zbytnio.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-09, 14:05   

Lagertha napisał/a:
Co do wymienionych problemów, to te chyba są najmniejsze. Większym problemem byłoby to gdzie takiej osoby byłoby miejsce, jak uregulować np małżeństwa, ubezpieczenia, możliowści pełnienia określonych funkcji publicznych itd... Lista jest długa.


To jest prostsze niż ci się wydaje. Nie ma funkcji publicznych zależnych od płci. Małżeństwa powinny być dozwolone w każdej konfiguracji pomiędzy dwojgiem zdecydowanych na nie ludzi. Ubezpieczenia - czy masz na myśli wiek emerytalny? Jeśli tak, to już dawno powinien być zrównany.

To co tam jeszcze jest na tej długiej liście?
Religia?
Adopcja dzieci?
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-09, 14:58   

Ada75 napisał/a:
Nie ma funkcji publicznych zależnych od płci.
Nie chodzi o zależność od płci. Tylko o takie coś:
Np by móc iść do wojska lub policji, lub innych streswych zawodów trzeba być zdolnym do tego psychicznie. W większości świata bycie TS z automatu wyklucza taką możliwość (niejednokrotnie na życzenie osób TS) i teraz jeżeli będzie ta "trzecia płeć", to jakoś trzeba to rozwiązać. Co jak co, ale nie wierzę w cuda, że się zostanie "x" i nagle wszelkie bramy staną otworem jakby nigdy nic nie było. No i dlatego piszę o miejscu takich osób... Gdzie ono będzie? Czy w takim razie skoro panuje bardzo popularne przekonanie, że bycie TS = osoba pełna zaburzeń psychicznych i niezdolna do samodzielnego życia bez opieki specjalistów, a osoby NB też należą pod "parasol transpłciowości", to jak będą przedstawiciele tej nowej "płci" traktowani? Bo raczej bardzo mało prawdopodobne by na równi z M lub K. W każdym razie, nie w naszej rzeczywistości. Do tego dochodzi, że opcję "X" propaguje się jako idealne rozwiązanie nie tylko dla nb, ale też TS i IS...Czyli istnieje szansa na pewnego rodzaju przymus przejścia na "X". Zbyt bardzo kojarzy mi się to z nazistowskim nakazem noszenia gwiazdy dawida, albo różowego trójkąta na widoku. Różnica jest tylko taka, że tym razem to na życzenie... <ściana>

Takie coś niemoże się skończyć dobrze.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-09, 15:56   

Uhm albo różowej opaski.

Tyle, że jeśli dalej będziemy zamiatać pod dywan, stygmatyzować TS, NB, IS to te osoby będą dale pełne zaburzeń.

Zwróć uwagę, że przenosi się w klasyfikacjach jednostkę chorobową coraz dalej od zaburzeń psychicznych. I to jest dobre, jeśli ta tendencja utrzyma się, będzie dostęp do informacji i prawidłowej wczesnej diagnozy, to osoby spod parasola wcale nie będą osobami niestabilnymi psychicznie. Bo te niestabilności wywodzą się z niedopasowania do skostniałych norm społecznych i obyczajowych nie odzwierciedlających prawdziwej natury człowieka.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-09, 16:06   

Ada75 napisał/a:
dostęp do informacji i prawidłowej wczesnej diagnozy, to osoby spod parasola wcale nie będą osobami niestabilnymi psychicznie. Bo te niestabilności wywodzą się z niedopasowania do skostniałych norm społecznych i obyczajowych nie odzwierciedlających prawdziwej natury człowieka.
Nie mogę się całkowicie zgodzić, bo w tym środowisku jest i bardzo dużo osób z różnymi zaburzeniami. Niestety. Porządna diagnoza TS od małego nie wykluczy tych wszystkich problemów.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-09, 16:38   

Lagertha napisał/a:
Porządna diagnoza TS od małego nie wykluczy tych wszystkich problemów.


Oczywiście, że nie. Ale je znacząco ograniczy, tak samo jak zrozumienie i akceptacja przez otoczenie. Bo mówiąc o dostępie do informacji miałam na myśli społeczeństwo.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-09, 22:12   

Daję tłumaczenie wypowiedzi wideo ( tej babki ) - luźne tłumaczenie dzięki jednej z moich grupowiczek, z facebookowej grupy IS :

"" Gdy się urodziłam, nie było wiadomo czy jestem dziewczynką z powiększoną łechtaczką, czy chłopcem z niewykształconym penisem. Otworzono mi brzuch i znaleziono jądra. Porozcinali mnie w wieku 2,5 miesiąca jako małe niemowlę, wyciągnęli te jądra i wyrzucili, rodzicom powiedziano że jestem dziewczynką, będzie trzeba jeszcze operacje zrobić ale mogę prowadzić normalne życie....
w wieku 14 lat miałam spytać lekarza czemu mi usunęli jajowody - tak mi rodzice powiedzieli,
że jajowody zostały mi usunięte; poszłam do lekarza pierwszego kontaktu i go spytałam – on się „zdenerwował” powiedział że to nie jajowody tylko jądra; nie rozumiałam co się dzieje, na stole leżały „dokumenty” na obojbnactwo rzekome męskie, byłam w szoku, jestem pseudo kobietą, jestem inna zresztą tak się też zawsze czułam, nie byłam zaskoczona że byłam inna.
„Postulat” jest dobry dla tych...? ale mało z nich jest interseksualistami, z mojego doświadczenia są to „transgender” -trans?, którzy chcą trzeciej płci; dla intersexualistów jest to „?” temat.
W tej całej debacie dla mnie problemem jest, że w szpitalach okaleczają narządy i gdyby był lepszy poziom, można by te osoby odpowiednio poprowadzić. Nie mogę już słuchać jak politycy gadają o dyskryminacji płciowej żeby tylko odciągnąć uwagę od osób okaleczonych płciowo i twierdzenie że poprzez wprowadzenie trzeciej płci okaleczeń by nie było, jest błędne. W krajach gdzie już wprowadzono trzecią płeć, np.: Nowa Zelandia, Australia, „?” Holandia? nadal są robione operacje.
Lekarze w mediach ostatnio twierdzili że z wprowadzeniem trzeciej płci operacji już nie będzie, to jest totalna nieprawda; mam już dość tego że interseksualizm w Berno jest wykorzystywany w polityce gender, szkodzi to osobą interseksualnym, którzy mają całkiem inne problemy. Chciałabym żeby było to prawnie w taki sposób załatwione żeby dorośli mogli wnieść pozew przeciwko swoim „oprawcom” - politycy w ogóle nie wiedzą o co w tym chodzi szczególnie jeśli sprzedaje się to jako gender i lgbt zamiast nakreślić że są to osoby okaleczone płciowo. ""
 
 
Vera-chan
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 148
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-10, 14:58   

Arisa napisał/a:
- będzie potrzebna reforma gramatyczna. Mann, Frau, a trzecia?
Mrau? :->
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-05-10, 23:05   

Lagertha napisał/a:
Nie chodzi o zależność od płci. Tylko o takie coś:
Np by móc iść do wojska lub policji, lub innych streswych zawodów trzeba być zdolnym do tego psychicznie. W większości świata bycie TS z automatu wyklucza taką możliwość (niejednokrotnie na życzenie osób TS) i teraz jeżeli będzie ta "trzecia płeć", to jakoś trzeba to rozwiązać. Co jak co, ale nie wierzę w cuda, że się zostanie "x" i nagle wszelkie bramy staną otworem jakby nigdy nic nie było. No i dlatego piszę o miejscu takich osób... Gdzie ono będzie? Czy w takim razie skoro panuje bardzo popularne przekonanie, że bycie TS = osoba pełna zaburzeń psychicznych i niezdolna do samodzielnego życia bez opieki specjalistów, a osoby NB też należą pod "parasol transpłciowości", to jak będą przedstawiciele tej nowej "płci" traktowani? Bo raczej bardzo mało prawdopodobne by na równi z M lub K. W każdym razie, nie w naszej rzeczywistości.


Ale Ty zdajesz sobie sprawę, że takie samo myślenie dotyczyło 100 lat temu kobiet, które były uważane za niesamodzielne, niezdolne do podejmowania decyzji i brania na siebie odpowiedzialności, mentalnie na poziomie dziecka, o humorach i waporach macicznych co miesiąc nie wspominając..?
Ku*wa, nie jestem niezdolną do samodzielnego życia spie***liną tylko dlatego, że jestem trans lub nawet nb. Takie gadanie to jest cofanie się do króla ćwieczka. Ciekawe czy tak bardzo chciałabyś być kobietą te 100 lat temu. Wtedy to byś sobie bez męskiego przyzwolenia pierdnąć nie mogła.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-11, 01:49   

Armand napisał/a:
akie gadanie to jest cofanie się do króla ćwieczka. Ciekawe czy tak bardzo chciałabyś być kobietą te 100 lat temu. Wtedy to byś sobie bez męskiego przyzwolenia pierdnąć nie mogła.
Żyję tu i teraz w XXI wieku. Nie wiem co bym myślała jakbym żyła 100 lat temu. Mogę co najwyżej gdybać, ale to i tak niczego nie wniesie do całej dyskusji.

Poza tym różnica jest taka, że "kobieta" to jedna z płci. NB nią nie jest.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-05-11, 09:20   

Lagertha napisał/a:

Poza tym różnica jest taka, że "kobieta" to jedna z płci. NB nią nie jest.


Chodzi Ci o płeć biologiczną czy psychiczną?
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2018-05-11, 12:22   

Armand, to mnie właśnie zaskoczyło w tym artykule o Pakistanie, który podlinkowałem, że nie pisali tylko o m/k czy k/m, ale też o osobach pomiędzy: tych, które czują się trochę jedną płcią, trochę drugą ("blend of both genders") albo żadną.

Ponieważ napisano, że mają prawo do wpisania swojej tożsamości we wszystkich oficjalnych dokumentach, to zastanawiam się, jak to będzie wyglądało w praktyce, tzn. jakimi znakami będą to oznaczać - zwłaszcza w paszportach.
_________________
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-11, 13:45   

Armand napisał/a:
Lagertha napisał/a:

Poza tym różnica jest taka, że "kobieta" to jedna z płci. NB nią nie jest.


Chodzi Ci o płeć biologiczną czy psychiczną?
Jestem pewna, że dobrze wiesz o co chodzi, tylko szukasz czegoś by się doczepić.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-11, 14:07   

Karatajew, Arisa, To wynika z hinduskiej kultury.

https://en.wikipedia.org/wiki/Hijra_(South_Asia)

Niestety pomimo mniej więcej stałego odsetka transgenderystów w całej światowej populacji, kraje mieniące się jego pępkiem dalej uznają, że ich nie ma.

Bo przecież:

Cytat:
dobrze wiesz o co chodzi, tylko szukasz czegoś by się doczepić
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2018-05-11, 15:56   

Arisa, moja "wiedza" nt. osób transpłciowych w Pakistanie nie wykracza poza wspomniany wyżej artykuł, także nie umiem Ci odpwiedzieć :-p
W oparciu o to, co napisano osoby transpłciowe i tak były odrzucane przez społeczeństwo, żeby przeżyć musiały żebrać, uprawiać prostytucję lub tańczyć, ponieważ ze względu na ich status odmawiano im "normalnych" prac.
Wspomniano też o transpłciowych kobietach (Khwaja Sirah), tradycyjnie czczonych ze względu na ich wyjątkowe duchowe moce, ale wg artykułu sprowadzało się to do śpiewu i tańca na weselach. Jeśli ktoś popełnił względem nich przestępstwo, to policja nie rejestrowała tego. Zresztą ludzie ich nie zgłaszali, gdyż bali się, że sami zostaną obwinieni.
Osoby transpłciowe nie miały też wstępu do pewnych publicznych miejsc, prawa do zgromadzeń, obejmowania urzędu i innych rzeczy, co wynikało z niejednoznacznej interpretacji prawa islamskiego.
Ustawa zabrania jakiejkolwiek dyskryminacji przez różne sektory, np. edukacyjny, zdrowotny (oraz wszystkich prywaciarzy), ale wymieniono też transport - co każe przypuszczać, że np. można było wyrzucić z/nie wpuścić do środka transportu. :-|
Zobowiązuje także do zorganizowanie państwowych ośrodków interwencyjnych dla osób transpłciowych.
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-05-13, 03:16   

Lagertha napisał/a:
Czy w takim razie skoro panuje bardzo popularne przekonanie, że bycie TS = osoba pełna zaburzeń psychicznych i niezdolna do samodzielnego życia bez opieki specjalistów, a osoby NB też należą pod "parasol transpłciowości", to jak będą przedstawiciele tej nowej "płci" traktowani?

Tak samo jak osoby TS, w czym problem?
A jeszcze lepiej: osoby TS powinny być traktowane jak osoby cis i wtedy przedstawiciele "trzeciej płci" też tak powinni być traktowani.
_________________
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-17, 07:53   

Daję spóźnione tłumaczenie TEKSTU artykułu ( dzięki uprzejmości jednej z moich grupowiczek na FB ) :

"" <<nie chcemy trzeciej płci>>
W czerwcu krajowa rada w Szwajcarii ma dyskutować o wprowadzeniu trzeciej płci obok „kobieta”, „mężczyzna”. Akurat interseksualiści są przeciwko.

Australia, Dania i Kanada znają już nieokreśloną płeć. Kto nie jest i nie chce być ani kobietą ani mężczyzną może w dowodzie być oznaczony X-em. Także w Niemczech po decyzji Federalnego Trybunału Konstytucyjnego musi być wprowadzona trzecia płeć. W czerwcu także w Szwajcarii trzecia płeć stanie się głównym tematem: wtedy Krajowa Rada pochyli się nad postulatem Sibel Arslat z partii Zielonych. Chce ona żeby Rada Federalna zajęła się sprawdzeniem wprowadzenia trzeciej płci lub zniesienia podawania płci w rejestrze stanu cywilnego.
<<wpis ma duże znaczenie dla życia>>
Ze względu na międzynarodowy rozwój Szwajcarski ustawodawca musi się nad tym zastanowić czy obecne binarne podejście do płci z kategoriami „kobieta” lub „mężczyzna” nie jest zbyt zawężone i jakie normy musiałyby zostać dopasowane żeby sprostać sytuacji.
Według Asrlat obecna sytuacja np. dla rodziców jest nie zadowalająca, kiedy dziecko przychodzi na świat bez ściśle określonej płci: rodzice musieliby zdecydować czy dziecko zostanie operowane i jaka płeć zostanie wprowadzona.<<Decyzja co do płci ma duże znaczenie dla dalszego życia szczególnie jeśli chodzi o pobór do wojska czy zajęcia sportowe.

Krytyka od osób których to dotyczy

Krótko przed debatą w parlamencie osoby interseksualne sprzeciwiają się trzeciej płci:
<<Większość ludzi którzy nie przejawiają żadnych konkretnych cech płciowych czują przynależność do jednej z dwóch płci, mówi Daniela Truffer przewodnicząca organizacji między-płciowej.
Dlatego dyskusja mija się z prawdziwymi potrzebami osób interseksualnych.
<<Dla nas trzecia płeć jest tematem marginalnym. Niestety wielu polityków nie ma pojęcia o co chodzi w interseksualiźmie. Także pani Arslan myli intersex z trans>>
Ma tego dosyć że interseks jest w Berno stale ujmowane w polityce gender i w środowiskach LGBT
Zdecydowanie ważniejsze jest że operacje na narządach osób interseksualnych zostałyby zatrzymane.<< Żądamy prawnego zakazu okaleczania narządów płciowych i dopasowanie terminów przedawnienia. Podobnie jak krajowa komisja etyczna i UNO, które Szwajcaria już cztery razy zrugała.>> Ona sama nie może mieć dzieci, ponieważ usunięto jej << wycięto jądra z brzucha>>. <<Do tego mam blizny i bóle w rejonie genitaliów. Te operacje zniszczyły mi życie. Jeszcze w obecnych czasach takie zabiegi są płacone z IV>>

<< nie wrzucam wszystkich do jednego wora>>
Posłanka Sibel Arslan odrzuca oskarżenia iż upolitycznia potrzeby osób interseksualnych, ponieważ rozumie sprawę: << W postulacie chodzi wyłącznie o sprawozdanie aby wyjaśnić różne aspekty. Umożliwi to wreszcie porozmawianie o okaleczaniu narządów płciowych. Trzecia płeć dotyczy poza tym także osób trans którzy przyjmują postulat.>>
Nie wrzuca ona nikogo do jednego worka, ponieważ zna różnice między osobami trans a interseksualnymi . << Chcę umożliwić otwartość, która temu będzie służyć żeby nikt nie musiał się określić jeśli on lub ona nie chce wybrać płci. ""
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-05-17, 12:29   

To jest smutne, że osoby niebinarne is traktuje sie jako Nieważne, bo marginalne. Osoby is są marginalne w ogóle. Na jakiej podstawie wiec upominają się o prawa, ktorych zabraniają innym marginalnym? Moim zdaniem to jest zwykłe draństwo i hipokryzja. W niczym by im nie zaszkodzilo, zwłaszcza, gdyby dana osoba mogla zmienić plec w dowodzie, jesliby okazalo sie ze zostala zle przypisana (jako x, a czuje sie np kobieta). Dopiero kiedy ludzie przestaną odmawiac innym praw do tożsamości, bo przestana się kierować wlasnymi lękami to cos sie realnie zmieni.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-05-18, 22:46   

Armand, chodzi na pewno o lęk, że wszystkie osoby is będą musiały być przypisane do "trzeciej płci". Uważam, że tu regulacje powinny być szczegółowe i wyraźnie powinno być zabezpieczone aby te osoby is, które są binarne miały też wybór.
_________________
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-05-18, 22:49   

wendigo, też tak uważam. Więc trzeba jedynie przypilnować, żeby ustawa miała ręce i nogi, a nie przeciwko niej protestować. W miarę możliwości nikt nie powinien ucierpieć.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-06-03, 12:56   

Szwajcaria? To ten kraj, w którym kobiety zyskały prawo głosu w 1971?
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-06-03, 12:59   

:D . Przyszła Fromage i wygrała w internety :D
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
MagdaThePig
użytkownik
magdathepig

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 11
Posty: 102
Wysłany: 2018-06-03, 16:58   

ElżbietaFromage napisał/a:
Szwajcaria? To ten kraj, w którym kobiety zyskały prawo głosu w 1971?

Hah, tak :D A teraz kreują się na najbardziej liberalny kraj :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 9