Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Androgyne
Autor Wiadomość
eMily_Mae
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-07, 04:10   Androgyne

Zastanawia mnie... tak właściwie, do jakiego wieku można być osobą androgyniczną ?
Z tego, co wiem to raczej dotyczy młodych chłopców w okresie dojrzewania i potem ewentualnie ok 20stki, a co dalej? Za jakiś czas będę mieć 27lat, a to trochę dużo na androosobę... I czy będzie mi wypadało taką być np po 30stce, 40stce i później?
Obecnie to wygląda to tak, że biorą mnie na zlecenie i niektóre osoby, co mnie nie znają, nie wiedzą, czy zwracać się na Pan, czy Pani. A był taki przypadek, że Klient mówił raz tak, raz tak. Mi to oczywiście nie przeszkadza, ale wydaje mi się, że wszyscy na około mogą mieć z tym jakiś kłopot...


A tak całkiem z ciekawości: czy aby być andro- to potrzebny jest comming - out? Czy to raczej cecha bardziej naturalna?
 
 
nikonikt
użytkownik
nikonikt


Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 282
Wysłany: 2015-06-07, 09:26   

Nie wiem czy jest ogólnie jakiś wiek graniczny, ale mam znajomego który w młodości był bardzo androgyniczny, nosił tez długie włosy itp, no takie śliczny generalnie :roll: a w wieku ok. 35 lat zaczął łysieć, rysy twarzy mu się dość wyostrzyły I z androgynicznosci nic nie zostało. Nie wiem jak to jest i od czego to zależy.
Jeśli chodzi o aspekt "co ludzie powiedzą" to tez chyba ciężko powiedzieć..to już zależy od psychiki danej osoby. Myślę że jeśli Tobie nie przeszkadza to ze inni czasami albo nie wiedzą jak się do Ciebie zwracać albo zwracają się tak i tak to nie masz się co przejmować i po prostu nadal być sobą ;-) a może z czasem coś się zmieni. Wg mnie nie warto za to dostosowywać się aż tak bardzo do innych i np kończąc 30 lat powiedzieć "ok l, teraz już będę typowym mężczyzna/typowa kobieta żeby inni mieli w końcu komfort psychiczny".

A co do coming outu w przypadku osób androgynicznych to, moim zdaniem, nie ma o czymś takim mowy..no bo to chyba trochę tak jakby outowac się w temacie koloru włosów itp. Można się wyoutowac I powiedzieć ze np. Jest się is, ale nie ze jest się androgynicznym.
_________________
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2015-06-07, 15:36   

Ja tam niw wiem, mam 25 lat i nie czuję, żebym się jakoś miał "starzeć" w tej kwestii :D to chyba cecha indywidualna, a co to kwestii "co ludzie powiedzą" to ludzie sobie mogą, Ty to jesteś Ty i tyle :3
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-08, 00:49   

Ja mam 37 lat. Cały czas mam ten dziwaczny androgyniczny wygląd pomimo kilku siwych pasemek. A upływ czasu odczuwam że po seksie jestem cała obolała najczęściej...
 
 
Alpaka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 542
Wysłany: 2015-06-08, 19:13   

eMily_Mae napisał/a:
Zastanawia mnie... tak właściwie, do jakiego wieku można być osobą androgyniczną ?

Nie ma takiej granicy? Zależy od osoby, od genów, od tego jak się ktoś starzeje.

Cytat:
Androgynia – występowanie u danej osoby cech psychicznych charakterystycznych zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Definicja z wiki. Jeżeli podepniemy to pod fizyczność, to nie ma granicy wieku.
_________________
Mam problem neurologiczny - w razie bełkotu poprawcie
 
 
monomi
użytkownik


Tożsamość płciowa: qg
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 2
Posty: 63
Skąd: Bielsko
Wysłany: 2015-06-09, 22:48   

Wydaje mi się, że dużo zależy od predyspozycji. Są osoby, które już przy 30 będą traciły androgyniczność (np łysiejący faceci). Są osoby, które będą androgyniczne długo. Zobacz np taki David Bowie, albo Tilda Swinton. Oboje mają już swoje lata a jednak nadal są androgyniczni (tj jeśli chcą bo Bowie nie zawsze udrzea w ten styl)
_________________
mnmi
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-06-10, 01:42   

Powiem tak... tzn. mam wrażenie że jest tak: osoba XX może być androgyniczna przez całe życie, na starość jest to nawet łatwiejsze, bo wiele kobiet na starość no po prostu dosyć "mężnieje"... Osobie XY jest znacznie trudniej zachować androgyniczność...
_________________
 
 
Fadi
użytkownik
Stary pierdziel


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 12
Posty: 380
Wysłany: 2015-06-10, 02:49   

Zgadza się - łatwiej jest kobietom w tej sferze, wygląda się z wiekiem nawet młodziej niż rówieśnicy...
Osobiście jestem po 30tce, a ostatnio jak kupowałam piwo, musiałam dowód pokazać :)
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-10, 14:29   

Jak sie urodzisz kobieta o kobiecej budowie do max do 15 :-) Potem to juz chyba dolna granica "zasuszenia sie", to wtedy mozna jak Tilda Swinton...

Ej, w sumie jest troche starszych osob, ktore nie wygladaja ani na kobiety ani na mezczyzn. Ale oni to chyba nienaumyslnie na ogol. (?)
 
 
Michalina8
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tv
Preferowany zaimek: ona
Posty: 7
Skąd: Kielce
Wysłany: 2018-12-11, 23:13   

W moim przypadku androgyniczną sylwetkę zachowałam do 26-27 roku życia. W tym czasie jakby wybuchła we mnie jakaś testosteronowa bomba. Zaczęły mi wypadać włosy z głowy, w innych miejscach przybyło. Zaczęłam łapać trochę nadwagi, ale o dziwo była to nadwaga gruszkowata (głównie biodra). Dziwnie rozszerzyła mi się klatka piersiowa, która wcześniej miałam bardzo wąską. Ręce i nogi dalej miałam chude. I tak to wygląda do dziś (jestem po 40). Udało mi się tylko zwalczyć nadwagę, ale przez to "zmężnienie" ta pokraczność już mi została.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10