Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
znowu mama
Autor Wiadomość
Mad Lasagna
użytkownik
Mad Lasagna


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 29
Skąd: Łódź
  Wysłany: 2018-05-06, 15:28   znowu mama

Ostatni post apropo mojej mamy, jeśli pamiętacie to jestem tą dziewczyną co mama kazała pójść na komunię siostrzeńca. Mam okropny problem z jej wpływem, jestem de facto marionetką w jej rękach i okropnie mi to nie pasuje. Chciałam załatwić tą sprawę tak że zadzwonię do ciotki (której syn będzie szedł do komuni na którą mam przyjść) i spokojnie jej powiem że niestety nie przyjdę bardzo mi przykro blah blah blah, ale oczywiście potem czeka mnie konfrontacja z matką której tak okropnie się boję. Dacie mi chociaż jakąś amunicję słowną wobec jej? Bo widzę że nie daje mi kompletnie wyboru, boję się co się stanie po tym jak dam jej do zrozumienia że nie jestem już pod jej wpływem. Mam 17 lat i jestem totalnie uzależniona od jej środków i to z jej kieszeni (a także alimentów taty jakieś 900 zł miesięcznie), co jeśli po tym powie że nie sfinansuje mi żadnych specjalistów seksuolog ani nic? Alimenty trafiają na jej konto i nigdy w życiu tych pieniędzy nie widziałam więc będę odcięta też od tego. Boję się strasznie...
 
 
Mad Lasagna
użytkownik
Mad Lasagna


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 29
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-05-06, 15:58   

jatadosh napisał/a:
Czy Twoja ciotka wie o Tobie? Akceptuje Cię?

Nie wie, nikt z rodziny poza mamą i tatą nic nie wiedzą :oops:
 
 
Reaktancja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 107
Posty: 211
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-05-06, 20:01   

Z Twoich opisów to wynika że Twoja mama raczej nie próbuje Cię zrozumieć i nie szanuje Twoich uczuć, więc raczej żadna amunicja słowna Ci nie pomoże. Ludzie zwykle nie są zbyt idealistyczni i jak mają stwierdzenie które im się podoba albo inne, może prawdziwe to zostaną przy tym pierwszym.
Ja bym podeszła do tego trochę bardziej "biznesowo". Obawiasz się że na przykład nie sfinansuje Ci ona seksuologa i innych specjalistów gdy się jej postawisz. A czy ona Ci ich faktycznie sfinansuje gdy się jej nie postawisz? Bo jeśli tak to możesz też rozważyć czy to nie prostsza droga niż otwarty konflikt, ale jeśli nie i będzie Cię tylko zwodzić no to nie masz faktycznego wyboru i musisz szukać sposobu by się jak najszybciej finansowo usamodzielnić. No i rozważ to co pisał jatadosh, czy ktokolwiek z rodziny mógłby Cię wesprzeć.
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-05-06, 22:48   

Mad Lasagna napisał/a:
jatadosh napisał/a:
Czy Twoja ciotka wie o Tobie? Akceptuje Cię?

Nie wie, nikt z rodziny poza mamą i tatą nic nie wiedzą :oops:

Może czas aby się dowiedziała? Nie znamy Twojej rodziny ale może właśnie są inni, którzy zrozumieją i wesprą bardziej niż rodzice?

Zawsze możesz powiedzieć i robić tak jakbyś miała pójść i "rozchorować się" rano przed uroczystością :P
_________________
 
 
Mad Lasagna
użytkownik
Mad Lasagna


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 29
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-05-20, 13:41   

Wygrałam
 
 
Mad Lasagna
użytkownik
Mad Lasagna


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 29
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-05-22, 18:40   

W końcu nie poszłam na to, powiedziałam to różnym najważniejszym osobą organizującym komunię że mnie nie będzie i to całkowicie uszanowali. Okazało się że najbardziej dramatyzowała właśnie mama. Mam wrażenie że teraz traktuje mnie poważniej mimo tego że wcześniej próbowała z całej siły na mnie wpłynąć ale jej się tym razem nie dałam.
 
 
kasiencja
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 357
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2018-05-22, 18:46   

i super brawa dla ciebie :) tak trzymać 8-)
 
 
MagdaThePig
użytkownik
magdathepig

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 11
Posty: 102
Wysłany: 2018-05-22, 19:16   

Może czegoś nie udało mi się doczytać, ale czemu nie chciałaś iść na tą komunię?
_________________
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-22, 20:17   

Super! :-)
 
 
MagdaThePig
użytkownik
magdathepig

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 11
Posty: 102
Wysłany: 2018-05-22, 22:36   

Arisa napisał/a:
Bo byłaby tam misgenderowana i jej mama nie bardzo była przychylna kobiecemu ubiorowi. Też bym nie chciała w takiej sytuacji.

No tak racja.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-23, 06:27   

Super było by, gdyby poszła na rodzinną uroczystość tak jak sama tego chce. Ale jest spory postęp. Mama już wie, że skończył się okres zdalnie sterowanego przedszkolaka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10