Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Passing a niewidomi
Autor Wiadomość
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-06, 11:27   

Mam trochę doświadczeń. I wiem, od takich osób, że to nie zawsze jest do końca tak, że widzi się kompletną ciemność; mogą być dostrzegane pojedyncze smugi światła, czy jego zalamania. Albo kolorowe plamy, jednak nie dające kształtów. Co ciekawe : niewidomi miewają możliwość "widzenia" kształtów - pewnej osobie niewidomej przyśnił się sufit drewniany z bali i choć fizycznie nie mogła go widzieć, to opisała bardzo wiarygodnie, zgodnie ze stanem rzeczywistym.

Moja sąsiadka z wioski, ponad 2 lata temu, posadziła syna ( mój rówieśnik ), koło mnie, i poprosiła, by we Wrocławiu podprowadzić go na PKP. Było dla mnie nowe doświadczenie - chłopak trzymał się mnie pod rękę. Po drodze było pełno takich słupków na przejściu ( żeby auta nie wjeżdżały ) i na jeden o mało nie wpadliśmy. W dodatku blokady i przegrodzenia, bo budowali nowy dworzec galerię. I trzeba było iść na około. W pewnym momencie jedyne, co mogłem zrobić, to asekurować sąsiada, trzymając go od tyłu, bo było takie przejście na jedną osobę na raz. Ale dotarliśmy ;)

Albo kiedy indziej pomagałem, też młodemu chłopakowi ( niewidomemu ), który pytał o drogę.

Kiedyś, z pół roku temu, w busie się przysiadł młodziutki chłopaczek, który poprosił o poinformowanie go, jak dojedziemy do konkretnej miejscowości.

Moja sąsiadka z wioski ( niewidoma ) wystąpiła, kilka miesięcy temu, w programie telewizyjnym " Jaka to melodia ? " i też zwróciła się o pomoc.

*

Oceniano mnie po głosie, w sensie K ? M ? I zwykle było pytanie, bo mieli wapliwości, to trzeba było podjąć decyzję, ehh.

*

Sam mam problemy ze wzrokiem. Ale już kilkanaście lat sobie radzę, bardziej, lub mniej mruząc oczy, czy podchodząc bliżej. W 2000 roku, okulistka stwierdziła, że mój wzrok jest w porządku i była gadka, że mam jednakowo rozwinięte obydwie półkule i może mi to utrudniać życie. W roku 2001, w gimbazie, prowadzili u nas badania wzroku dla wszystkich i wtedy stwierdzono, że mam wadę. Ale rodzicom nie powiedziałem, żeby nie było dymu w domu.
 
 
Lea
użytkownik
biere hormony


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 725
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-05-06, 23:04   

wendigo, przepraszam, że się wtrącam, nie wiem ale ja np. śmiechłam kilka razy patrząc na tego gifa Szeryfie. Odbiór.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-07, 03:00   

Posprzątałam wątek. DeadSally dostaje ostrzeżenia za trollowanie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 9