Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Informatyczne pytanie :)
Autor Wiadomość
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2017-05-10, 18:10   

Jenny napisał/a:
Może ze dwa razy w życiu weszłam na wikipedię przez stronę główną.
Było jeszcze jakieś kółko z językami.

Sfera, kochana :)

Sfera:
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-05-10, 23:24   

Freja napisał/a:
Bo raz, że tak szybciej, a dwa, że wchodzenie na Wiki przez stronę główną skutkowało godzinną zwiechą na "niezmiernie ciekawych, dzisiaj promowanych artykułach".

Na wiki to mnie by się przydało dezaktywować linki w artykułach :D (hmm, pewnie też się da - zdefiniować linki żeby wyglądały tak jak czysty tekst, żeby przy czytaniu nie było widać że to linki ;) ), bo też potrafię długo czytać te niesamowicie ciekawe definicje wszystkiego czego jeszcze nie znam (albo już czytałem ale oczywiście z głowy wyparowało :D ).

Jenny napisał/a:
Może ze dwa razy w życiu weszłam na wikipedię przez stronę główną.

Ja chyba nigdy, nawet nie wiem jak wygląda :P zawsze wpisuję w google hasło, którego szukam i słowo "wikipedia" i tak wchodzę. Swoją drogą chociaż google nie jest takie męczące i nie wyświetla jakichś powiązanych :P
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2017-05-11, 00:56   

wendigo napisał/a:
Na wiki to mnie by się przydało dezaktywować linki w artykułach :D

Radość życia sobie odbierzesz, ale proszę:

ikonka stylisha > napisz nowy styl > dla Wikipedia.org...
nazwij, np: wikipedia.org
przed klamrą zamykającą wklej:

Kod:
P A, #mw-content-text A {
  pointer-events: none;
  color:black !important;
  font-weight:normal !important;
  cursor:text !important; 


P A:hover, #mw-content-text A.hover {
  text-decoration:none !important;
  cursor:text !important; 
}   
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-05-11, 17:23   

haha, dzięki :D najwyżej od czasu do czasu wyłączę :D
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-05-15, 04:58   

No to tak: youtube i wikipedia już bez podpowiedzi - czuję się taki wolny :D (a jednocześnie wystarczy przecież kilka kliknięć i można style wyłączyć i jest po staremu, także nie czuję żeby mnie coś omijało ;) ).

A przy okazji znalazłem wtyczkę blokującą te durne powiadomienia o ciasteczkach na różnych stronach :P

ale jeszcze:
Freja napisał/a:


/* ukryj podgląd pojedynczego natępnego filmu
UWAGA, film się i tak włączy, chyba można to wyłączyć w ustawieniach YT */
DIV.ytp-upnext, DIV.ytp-suggestion-set, DIV.ytp-upnext-autoplay-paused {
display: none !important;
}

no chyba nie ma tego w ustawieniach YT, nigdzie nie widzę :( i faktycznie teraz mi się włącza... A przed dodaniem stylu miałem to wyłączone (suwakiem pod ta propozycją), jakiś pomysł czy można to jakoś wyłączyć inaczej?
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2017-05-15, 13:38   

wendigo napisał/a:
Freja napisał/a:
/* ukryj podgląd pojedynczego natępnego filmu
UWAGA, film się i tak włączy, chyba można to wyłączyć w ustawieniach YT */
DIV.ytp-upnext, DIV.ytp-suggestion-set, DIV.ytp-upnext-autoplay-paused {
display: none !important;
}

no chyba nie ma tego w ustawieniach YT, nigdzie nie widzę :( i faktycznie teraz mi się włącza... A przed dodaniem stylu miałem to wyłączone (suwakiem pod ta propozycją), jakiś pomysł czy można to jakoś wyłączyć inaczej?

Jest po prawej u góry. Ale YT chyba coś kombinował ostatnio z tą opcją i była dostępna tylko dla zalogowanych. Obecnie może to od wersji językowej zależy.

Ew. nie zamieszczaj w kodzie powyższego fragmentu.
Będziesz sobie ręcznie blokował, jak wcześniej.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-05-15, 23:24   

YT chyba bardzo kombinował, bo nie widzę tego teraz nawet jak wyłączę Stylish ;) I już nie wiem, usunąłem ten fragment - nie wyświetla się też i chyba stoi? nie wiem, będę obserwował w takim razie ;)
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2017-05-16, 13:36   

Ten autostart byłby pewnie jakoś do zablokowania z poziomu css (stylish) i/lub js (greasemonkey), ale trza by się temu przyjrzeć i trochę pomyśleć. Może za kilka dni.
_________________
Freja Draco
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-05-17, 01:48   

Nie trzeba, jest ok, chyba się nie ładuje po tym jak ten fragment całkiem usunąłem - nie ma podglądu następnego filmu (w ogóle go już teraz nie mam, jak wyłączę styl to też nie) i nic się nie ładuje :)
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2017-05-17, 10:23   

Niezbadane są tajemnice YT ;)
_________________
Freja Draco
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-05-21, 23:23   

Freja napisał/a:
Niezbadane są tajemnice YT
W końcu napisany w języku dzikich węży xD
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-05-23, 18:56   

Mam problem i to taki dość poważny :-?
Jakieś 2 miesiące temu pierwszy raz mi zaczął wariować komp: https://www.dropbox.com/s...bfy/p1.png?dl=0 - wyłączenie Firefoxa nie pomogło na długo, gdyż za chwilę: https://www.dropbox.com/s...9ke/p2.png?dl=0 Nawet restart nie pomógł. Ale po ze dwóch restartach i chwili odczekania jakoś się to uspokoiło. Było ok. Miesiąc temu to samo (ale wtedy tylko o Firefoxa krzyczał i w sumie restart chyba pomógł). Znów miałem z miesiąc spokoju. Teraz mam tak od kilku dni, codziennie (prawie) pod rząd - tylko nic nie robiłem z tym, czasami przeglądarka się zawiesiła i restartowała, ale jakoś ciągnął dalej... No ale ile można? Tak więc: POMOCYY!!
Jakiej pamięci mu brakuje? pusta ponad połowa dysku i 12GB RAMu mam... O co tu chodzi?
Może jeszcze widok z Menadżera zadań kiedy się to dzieje:
https://www.dropbox.com/s...dgs/p3.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s...jga/p4.jpg?dl=0
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-05-24, 18:58   

nikt nie ma pomysłu?
_________________
 
 
Maxine
użytkownik
Midnight Queen

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 132
Posty: 1149
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-05-24, 19:28   

Najpierw sprawdź czy nie masz za dużo śmieci na PC -np. programem AVG TuneUp
Przeskanuj cały dysk anty vir oraz programami typu Anti-Malware. :-p
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-05-24, 19:42   

a żeby to sprawdzić muszę kolejny program instalować - uwielbiam ;)
no dobra, sprawdzę, chociaż raczej pilnuję...
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2017-05-24, 20:14   

Ile masz w sumie RAM-u? Może któraś z kości padła albo przestała stykać.
Jeśli dobrze rozumiem, tę tabelkę z menadżera zadań, to procesy wykorzystujące jakieś 1.4 GB RAM-u, zajmują w nim 72%, czyli miałbyś w sumie jakieś 2 GB. Tyle wystarcza, żeby pod XP odpalić naście kart w FF, ale już nie FF + Skype + cośtam jeszcze.

Ile masz miejsca na dyskach i gdzie masz plik wymiany?
Bo jeśli to 99% tyczy się partycji systemowej, to przy 2 GB RAM-u, to faktycznie możesz mieć problem.
_________________
Freja Draco
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-05-24, 20:43   

Freja napisał/a:
Ile masz w sumie RAM-u? Może któraś z kości padła albo przestała stykać.

12GB, system też tyle pokazuje (też właśnie nie wiem za bardzo jak rozumieć tą tabelkę...), więc chyba nic nie padło? z resztą jakbym miał 2GB, too bym chyba szału dostał używając komputera ;) a właściwie wszystko chodzi płynnie...

Cytat:
Ile masz miejsca na dyskach

1TB, ponad połowa wolna.
Cytat:
i gdzie masz plik wymiany?

Nie wiem co to jest i jak to sprawdzić :P

Po potraktowaniu systemu TuneUpem nie pomogło, nadal mi krzyczy że pamięć, zwłaszcza jak TuneUp jest włączony too już w ogóle każe wyłączyć itp...
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-05-24, 21:10   

I jeszcze może: https://www.dropbox.com/s...m3x/p5.jpg?dl=0 - tak to wygląda.
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-05-24, 21:15   

Freja napisał/a:

- zintegorwana karta graficzna, która żre ram systemowy (no ale chyba nie aż tyle),

A nie powinno tak być, bo mam dedykowaną niby,

Freja napisał/a:
- jakiś ukryty, niechciany proces, który h... wie co robi w tle,

W tej chwili powyłączałem co się dało i mam zużycie pamięci na poziomie 25% z włączonym FF - to chyba jest ok? Nie wiem już, może oprogramowanie drukarki/skanera aż tyle żarło w tle... wyłączyłem i zobaczymy. Jeśli problem będzie się powtarzał (bo to jednak może coś innego co akurat teraz się uspokoiło...), to spróbuję przeinstalować system, bo też mi nic innego do głowy nie przychodzi...
_________________
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-24, 21:19   

powiedziałabym że ja walczyłam z podobnymi i przeinstalowałam ff oraz czyszczę pamięć przeglądarki bardzo często. jest lepiej...
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2017-05-24, 21:19   

Z tego ostatniego skrinu wychodzi, że system widzi jednak ile trzeba, i większość z tego jest zapchana. Ale nie mam pojęcia czym. Z tego co ludzie piszą, mechanizm kompresji RAM-u może skutkować dziwnymi odczytami, ale nie znam się na 10-ce, może ktoś inny będzie miał jakieś sensowne pomysły.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2017-05-25, 06:07   

A swoją drogą Wendigo, to ci współczuję. Osobiście jadę na XP z 2GB RAM-u i spokojnie mogę na tym na raz odpalić: ze dwa edytory tekstu, serwer lokalny, 2-3 przeglądarki i nic się raczej nie wiesza. Owszem, rozdbudowa do 4GB powiększyłaby pewnie komfort użytkowania, bo jeśli w kilkunastu kartach na raz zechcę otworzyć jakieś ciężkie, obrazkowe strony, to zaczyna już trochę mulić.
 
 
Charlie
użytkownik
Michał

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 239
Skąd: Gdańsk, Suwałki
Wysłany: 2017-05-25, 10:25   

Może to zadziała?
https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_10-performance/dziwny-problem-z-brakiem-pami%C4%99ci-w-windows-10/32d8f418-8966-4f0c-8103-26c19ffac871
_________________
"Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze"
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-25, 11:49   

Freja napisał/a:
A swoją drogą Wendigo, to ci współczuję. Osobiście jadę na XP z 2GB RAM-u i spokojnie mogę na tym na raz odpalić: ze dwa edytory tekstu, serwer lokalny, 2-3 przeglądarki i nic się raczej nie wiesza. Owszem, rozdbudowa do 4GB powiększyłaby pewnie komfort użytkowania, bo jeśli w kilkunastu kartach na raz zechcę otworzyć jakieś ciężkie, obrazkowe strony, to zaczyna już trochę mulić.


Do tego dysk ssd i firanki w windowsach od przeciągu wyrywa.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2017-05-25, 12:58   

Cytat:
Do tego dysk ssd i firanki w windowsach od przeciągu wyrywa.

A tak w ogóle, to nadal używam do tej pory całkiem sporo programów w wersjach sprzed kilkunastu lat, które wtedy bezproblemowo chodziły na Pentium 100 MHz z 8-16 MB RAM i 1.25 GB HDD i do tej pory doskonale robią to, co mają robić, tylko jakieś 30x szybciej.

No ale to było dawno temu, jak się jeszcze dbało o jakąś optymalizację kodu, bo teraz to nawet Maszyna do Robienia Ping musi mieć 300 MB instalatora :>
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-05-26, 00:44   

DeadSally napisał/a:
powiedziałabym że ja walczyłam z podobnymi i przeinstalowałam ff oraz czyszczę pamięć przeglądarki bardzo często. jest lepiej...

Ja nie wiem czy przeinstalowanie coś da, skoro wszystko co mam na ff instaluję za pomocą wtyczki synchronizacyjnej (jakbym miał każdą wtyczkę, każdą stronkę do skanera, każde ustawienie wyglądu itp. robić ręcznie, to bym się chyba pochlastał). A z tym czyszczeniem... co mogłem to wyczyściłem, nawet historię starszą niż 6 miesięcy, ale jednak młodsza historia i w ogóle historia, no to ciężko bardzo wyczyścić, bo jest mi to potrzebne...

Freja napisał/a:
A swoją drogą Wendigo, to ci współczuję. Osobiście jadę na XP z 2GB RAM-u i spokojnie mogę na tym na raz odpalić: ze dwa edytory tekstu, serwer lokalny, 2-3 przeglądarki i nic się raczej nie wiesza. Owszem, rozdbudowa do 4GB powiększyłaby pewnie komfort użytkowania, bo jeśli w kilkunastu kartach na raz zechcę otworzyć jakieś ciężkie, obrazkowe strony, to zaczyna już trochę mulić.

spróbuj uruchomić Photoshopa CS6 :P
Nie no, parę lat temu miałem XP z 4GB RAMu i wydawało mi się, że jednak jest ciężko ;) Jednak Windows 10 uruchamia się szybciej niż 7 czy 8, a już na pewno szybciej niż XP...

Charlie napisał/a:
Może to zadziała?
https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_10-performance/dziwny-problem-z-brakiem-pami%C4%99ci-w-windows-10/32d8f418-8966-4f0c-8103-26c19ffac871

to brzmi sensownie, faktycznie ja też obstawiam, że to coś z windowsem i przez aktualizację, dzięki, spróbuję... jak tylko przestanie to dla mnie brzmieć nieco czarnomagicznie :D
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-11-18, 04:55   

SIę mi wczoraj zainstalowała aktualizacja Firefoxa do wersji 57 i w przeciwieństwie do Freji (tak, widziałem komentarze pod jakąś recenzją ;) ) generalnie jestem dość zadowolony. Jest szybciej, zżera mniej zasobów, a większość najważniejszych funkcji udało mi się przywrócić jakimiś wtyczkami (poza tym że "Tab open/close control" po zamknięciu karty nie aktywuje tej po lewej tylko poprzednio aktywną mimo, że wyraźnie mam zaznaczone, że ma aktywować tą po lewej :? ), tylko jednego osiągnąć nie umiem - żeby pasek kart był na samym dole a nie nad paskiem adresu... nie wiem czy to jest możliwe w ogóle w tej wersji ale jakby ktoś coś wiedział, to proooooszę o pomoc :P
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2017-11-18, 12:51   

wendigo napisał/a:
tylko jednego osiągnąć nie umiem - żeby pasek kart był na samym dole a nie nad paskiem adresu... nie wiem czy to jest możliwe w ogóle w tej wersji ale jakby ktoś coś wiedział, to proooooszę o pomoc :P

https://www.youtube.com/watch?v=3Xo-OeVjnjs
_________________
Freja Draco
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-11-19, 11:22   

Dzięki Ci o dobry człowieku!! chociaż finalnie skorzystałem z podpowiedzi po prawej: https://www.youtube.com/watch?v=avzbMW5-9ok bo chcę mieć nad kartami pasek zakładek :) (jeszcze mi się style spsuły przy tej aktualizacji i widzę na YT te podpowiedzi tzn. cały panel z prawej :P ale to odnajdę w temacie i dodam jeszcze raz styl ;) ). Do tego: https://www.reddit.com/r/...e_rows_of_tabs/ i można żyć... choć wkurza mnie to, że nie aktywuje mi się karta po lewej... i w sumie dodatkowy pasek (na zakładki) też by się przydał...
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2017-11-19, 12:41   

wendigo napisał/a:
jeszcze mi się style spsuły przy tej aktualizacji (....) wkurza mnie to, że nie aktywuje mi się karta po lewej... i w sumie dodatkowy pasek (na zakładki) też by się przydał...

Ok. A ma ta nowa wersja może jakieś zalety? Oprócz szybkości, bo to to akurat wiem i nie neguję.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-11-19, 18:49   

Freja napisał/a:
Oprócz szybkości, bo to to akurat wiem i nie neguję.
chyba u ciebie/u was...
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-11-19, 21:04   

Freja napisał/a:
wendigo napisał/a:
jeszcze mi się style spsuły przy tej aktualizacji (....) wkurza mnie to, że nie aktywuje mi się karta po lewej... i w sumie dodatkowy pasek (na zakładki) też by się przydał...

Ok. A ma ta nowa wersja może jakieś zalety? Oprócz szybkości, bo to to akurat wiem i nie neguję.

W sumie to nie ma :D ale to jest akurat duża zaleta, że przeglądarka chodzi płynnie i szybko ;) dla tej zalety mogę się przemęczyć tymi drobiazgami...
_________________
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-11-20, 14:32   

Ten temat powinienen się chyba nazywać "Informatyczne pytania wendigo" :-p
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2017-11-20, 14:38   

Co do RAMu, wiecie może czy mając 4gb pamięci o lepszym taktowaniu warto dodać starszą kostkę o gorszym, żeby mieć te 8 gigsów (obie DDR2)?
Czy rezultat po wypośrodkowaniu tego w biosie będzie wart zachodu? Bo od dawna się noszę żeby sprawdzić, bo z tymi 4gb strasznie mi się krztusi komp przy jednocześnie włączonej przeglądarce i np. grze i 64bitowe apki mi czasami crashują, ale nie wiem czy warto kopać w przeprowadzkowych rzeczach po to, czy nie będą jakoś konfliktować ze sobą.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-11-20, 14:44   

Z tego co się orientuję to nie warto. W przypadku RAMu powinno się stosować równe moduły zarówno jak chodzi o taktowanie i wielkość pamięci.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-11-20, 18:04   

Jeżynka, podobno na intelu można spróbować a na amd raczej nie
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2017-11-20, 22:37   

Jeżynka, Obecnie 4gb to minimum dla x64 systemów, w przypadku ramu sa to takie prędkości ze pewnie nie zauważysz spadku wydajności związanego obniżeniem taktowania pamięci, a wzrost związany z większa ilościa dostępnej pamięci powinien być widoczny.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-11-21, 08:01   

Lagertha napisał/a:
Ten temat powinienen się chyba nazywać "Informatyczne pytania wendigo" :-p

Po coś go w końcu założyłem :D
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-02-01, 20:12   

Mam problem - nie działa mi TeamViewer :( jak klikam ikonkę - nic się nie dzieje, jak klikam w folderze plik .exe, to wyskakuje mi: "System Windows nie może odnaleźć pliku 'C:\Program Files(x86)\TeamViewer\TeamViewer.exe'..." - kiedy ja właśnie ten plik klikam... Reinstalacja nie pomogła - jakieś pomysły? (no ja mam jeden - odinstalować i usunąć wpisy z rejestru ale nie umiem bez łopatologicznej instrukcji :P )
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-02-08, 16:56   

Nikt nie wie? może chociaż jak usunąć odpowiedni plik z rejestru? :P
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2018-02-08, 18:12   

wendigo napisał/a:
Nikt nie wie?

Pół minuty guglania:

https://forum.dobreprogramy.pl/t/system-windows-nie-moze-odnalezc-pliku/444060/2

https://forum.idg.pl/topic/221130-system-windows-nie-mo%C5%BCe-odnale%C5%BA%C4%87-pliku-logi-z-otl/
_________________
Freja Draco
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-02-08, 18:35   

Googlałem o tym co najmniej trzy razy, dużo dłużej niż pół minuty i tych rad jakoś nie znalazłem... teraz też szczerze mówiąc mało z tego rozumiem :P (naprawdę muszę instalować jakieś adw-cleanery czy coś tam? :-? ) aaale się wczytam, to pewnie do tego dojdę ;)

Edit: no chyba niebardzo mnie to prowadzi dalej... Nie mam Spybot cośtam żeby go odinstalowywać, a nawet jak mam system uszkodzony to ani odinstalowanie TeamViewera ani reinstalacja systemu nie bardzo mnie urządza :P ale dzięki za próbę...
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2018-02-08, 20:14   

To może pobierz i odpal:
http://www.winhelponline..../exe_fix_w7.zip

Albo inną właściwą wersję dla swojego systemu:
http://www.winhelponline....-for-windows-7/
_________________
Freja Draco
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-02-11, 03:13   

Nie pomogło :(
Wróciłem do linków z Twojego poprzedniego posta, ściągnąłem OTL... ale z tego co zrozumiałem, to skrypt musi być odpowiedni do tego co mi tam wyszło w OTL, a nie że ja sobie wkleję ten tam podany, prawda? :P
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-03-06, 01:52   

Dobra, jakby ktoś był ciekawy to rozwiązałem problem z TeamViewerem :)
A było to tak, że szukałem czegoś (po polsku) ale może ze względu na lokalizację google wyświetlać mi zaczęło podpowiedzi po niemiecku, znalazłem ciekawe podpowiedzi w innej kwestii i naraz mnie oświeciło żeby może o tym TeamViewerze też poszukać :P i znalazłem: http://www.winfuture-foru...ic=184680&st=45 - chodzi o wpisy 50 i 52 - czyli generalnie jakiś syf z programu TuneUp się podczepiał i blokował (choć oczywiście nie miałem już tego programu od dawna). Usunięcie wpisu z rejestru pomogło :) (czyli sam też dobrze kombinowałem - że coś z rejestru pewnie trzeba usunąć :P )
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-04-29, 02:38   

Chyba muszę jednak zaktualizować szablony wordpressa na moim blogu, bo mi nie pokazuje z prawej najnowszych komentarzy :( i w ogóle podobno powinno się aktualizować... tylko że stracę (chyba?) wszystkie dotychczas (z takim bólem!) wprowadzone ręcznie modyfikacje... - da się to jakoś obejść? (błagam? :P )
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2018-04-29, 11:12   

wendigo napisał/a:
Chyba muszę jednak zaktualizować szablony wordpressa na moim blogu, bo mi nie pokazuje z prawej najnowszych komentarzy :( i w ogóle podobno powinno się aktualizować... tylko że stracę (chyba?) wszystkie dotychczas (z takim bólem!) wprowadzone ręcznie modyfikacje... - da się to jakoś obejść? (błagam? :P )

Jeżeli wprowadzasz mofyfikacje do szablonów, to staraj się raczej nie tyle modyfikować oryginalny css co dodawać na końcu albo w osobnym pliku listę własnych poprawek, które nadpiszą oryginalne wartości. Wtedy możesz to dokleić do zakutalizowanej wersji i jest szansa, że większość z tego będzie nadal działać.

Jeśli jedynym problemem z nowym szablonem jest to, że nie wyświetla ci jednego DIV-a, to można spróbować skorygować to ręcznie. Może Arisa albo ja coś doradzimy.

p.s. No przecież (tera) je wyświetla. Między: "najnowsze wpisy" a "tagi".

<li id="recent-comments-2" class="widget-container widget_recent_comments">
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2018-04-29, 20:59   

Arisa napisał/a:
to Ctrl+R / F5 niewiele pomagają - bo pamięta to stare

Nie wiem, jak w innych przeglądarkach, ale w FF jest tak:

- F5, Ctrl + R - normalne przeładowanie strony,

- Ctrl + F5, Shift + Ctrl + R - przeładowanie z pominięciem pamięci podręcznej.

https://support.mozilla.org/pl/kb/skroty-klawiszowe
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-04-29, 22:07   

Freja napisał/a:

Jeżeli wprowadzasz mofyfikacje do szablonów, to staraj się raczej nie tyle modyfikować oryginalny css co dodawać na końcu albo w osobnym pliku listę własnych poprawek, które nadpiszą oryginalne wartości. Wtedy możesz to dokleić do zakutalizowanej wersji i jest szansa, że większość z tego będzie nadal działać.

Ok, z css-em można tak faktycznie zrobić (tzn. dodawać na końcu), to mądra rada... ale w innych plikach szablonu to już nie przejdzie oczywiście jeśli zmieniam coś w środku.
Poza tym... nie mam zielonego pojęcia jak miałbym dodać osobny plik css żeby to działało - opieram się na tym co mam w panelu i tam się chyba pliku dodać nie da...

Cytat:
p.s. No przecież (tera) je wyświetla. Między: "najnowsze wpisy" a "tagi".

Nie, to nie są najnowsze komentarze, właśnie najnowszych tam brakuje. Ale to Disqus się prawdopodobnie popsuł po ostatniej aktualizacji i inni też mają z tym problem (nie synchronizuje mi także komentarzy i w panelu wordpressa też ich nie widzę). Także na to mi aktualizacja szablonów prawdopodobnie nie pomoże ale pewnie i tak przydałoby się te aktualizacje robić...

Jeszcze nie rozumiem dlaczego w panelu mam do zaktualizowania 4 szablony - używam przecież jednego... prawda? :P A może nie? Chciałbym nieużywane w ogóle usunąć... Używam "Dark TT" ale jeszcze mi pisze: "Ten motyw dziedziczy szablony z motywu Twenty Ten." - znaczy że co najmniej te dwa muszę pozostawić, a resztę mogę usunąć?
Jezu, czemu to wszystko jest takie trudne i nie można sobie po prostu napisać strony w html-u jak kiedyś na blog.pl :(
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2018-04-30, 00:06   

wendigo napisał/a:
Poza tym... nie mam zielonego pojęcia jak miałbym dodać osobny plik css żeby to działało - opieram się na tym co mam w panelu i tam się chyba pliku dodać nie da...

Dopisz na końcu ostatniego pliku CSS, jaki tam masz. Zakładając naturalnie, że to jest ogólny CSS a nie dedytkowany jakiejś rozdzielczości

czyli w kodzie wygląda np. tak:
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="style.css">

a nie np. tak:
<link rel="stylesheet" type="text/css" media="screen and (max-width: 500px)" href="style_500.css">

I w jego sekcji ogólnej, a nie dedykowanej konkretnej rozdzielczości, np:

@media screen and (max-width: 500px) {
/* tu są deklaracje tylko dla małych ekranów */
}

No chyba, że chcesz poprawiać właśnie wygląd dla konkretnych rozdzielczości.

wendigo napisał/a:
Używam "Dark TT" ale jeszcze mi pisze: "Ten motyw dziedziczy szablony z motywu Twenty Ten." - znaczy że co najmniej te dwa muszę pozostawić, a resztę mogę usunąć?

Nie wiem co z pozostałymi, ale przynajmniej te dwa musisz zostawić.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2018-04-30, 10:10   

Racja, na blogu Wednigo jest to:

<link rel='stylesheet' id='darktt-style-css' href='http://wendigo-blog.pl/wp-content/themes/dark-tt/style.css?ver=0.1' type='text/css' media='all' />

A w samym pliku style.css pojawia się odwołanie do:
@import url("../twentyten/style.css");

A swoją drogą, pełen adres to: style.css?ver=0.1
on jest jakoś dynamicznie generowany czy jak? że się do niego jeszcze przekazuje parametr?
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2018-04-30, 10:55   

Dobra, doczytałam. Ten css jest jednak statyczny a parametr (?ver=0.1) niczego tak naprawdę tutaj nie przekazuje i ma tylko skłonić przeglądarkę do wczytania nowego css-a z pominięciem pamięci podręcznej, sama czasami podobnie robię.
https://podstawy-wp.pl/wtyczki/dlaczego-widac-zmian-stronie-pomimo-modyfikacji-plikow-cssjs/

Zdjęłam bany na IP, zostało jeszcze kilka banów na nazwy hostów.
_________________
Freja Draco
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2018-04-30, 20:43   

Arisa napisał/a:
Zgadza się, czasami się tak robi. Choć nagłówki Cache-Control i Expires powinno się stosować zamiast tego. Wyczuwam mocny przeżytek w wp.

Tia... a doklejenie ich do statycznych plików wymaga przekierowania ich w .htaccess i napisania skryptu PHP, który obsłuży później ich wysłanie.

Niby można ustawić w samym .htaccess np:
<FilesMatch "\.(css)$">
ExpiresDefault A3600

albo i zdefiniować to dla konkretnego pliku, ale to wymaga obsługi przez serwer mod_expires.c.

Oba rozwiązania mają też tę wadę, że ustalają plikowi po po prostu określony czas życia, a ty nie chcesz, żeby on się każdego teraz co godzinę odnawiał, tylko żeby wczytał się wszystkim tym, którzy wywoływali dotąd jego starą wersję z poprzednim parametrem / bez parametru.

Czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2018-04-30, 21:14   

Arisa napisał/a:
Freja napisał/a:
ale to wymaga obsługi przez serwer mod_expires.c.
Freja, do jasnej ciasnej, czego Ty używasz zamiast serwera?

Pytanie powinno brzmieć raczej: czego twój klient używa.
Niedawno musiałam np. cerować swój kod, bo klient nie miał na serwerze włączonego rozszerzenia niezbędnego do obsługi exif_imagetype :p
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2018-04-30, 21:50   

Arisa napisał/a:
Ja bym takiemu klientowi pomogła włączyć mod_expires jeżeli go nie ma włączonego.

Dostałam dostęp do konta FTP, próba rozmowy o technikaliach skończyła się zasadniczo na pytaniu, czy ta strona będzie w HTML-u. Ech... robi się za co płacą a nie zajmuje zbawianiem i nawracaniem :p
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-05-01, 00:51   

Freja napisał/a:
wendigo napisał/a:
Poza tym... nie mam zielonego pojęcia jak miałbym dodać osobny plik css żeby to działało - opieram się na tym co mam w panelu i tam się chyba pliku dodać nie da...

Dopisz na końcu ostatniego pliku CSS, jaki tam masz. Zakładając naturalnie, że to jest ogólny CSS a nie dedytkowany jakiejś rozdzielczości

Dzięki, zrozumiałem :)

Arisa napisał/a:
Freja, ja bym dała poniższy link, skoro już w CSS piszesz "@media screen and...":
<link rel="stylesheet" type="text/css" media="screen" href="owner-styles.css" /> (koniecznie ukośnik domykający, jeżeli HTML5 lub XHTML).

Dodatkowo nazwa owner-styles.css by potem autor wiedział co to było (najgorsze potem to nie wiedzieć co pochodzi od jakiegoś frameworku, CMSa, wtyczki czy od siebie).

Nie zrozumiałem :P mam jakiś plik "owner-styles.css" w ogóle? bo nie widziałem raczej :D
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-05-01, 02:26   

A z trochę innej beczki też mam pytanie: po tej dużej aktualizacji Firefoxa na nowy silnik już właściwie odzyskałem wszystkie stare wtyczki (tzn. bo się pojawiły nowe o identycznych lub podobnych funkcjach) za wyjątkiem jednej wtyczki... Mianowicie miałem kiedyś taka wtyczkę, że jak najeżdżałem na stronę zapisaną w zakładkach (tzn. jak na zakładkę najeżdżałem), w dymku pod adresem pokazywała mi się data i godzina ostatniej wizyty - baaardzo mi tego brakuje. Wczoraj znalazłem taką wtyczkę: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/last-visited-toolip/ - działa dość podobnie ale niestety tylko na linki na stronach, a nie na zakładki w "Zakładkach"... Czy to naprawdę tak trudno stworzyć taką wtyczkę, że jeszcze jej nikt nie stworzył? a może jest taka tylko ja nie umiem znaleźć?
O, znalazłem tą starą: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/places-tooltips/ - znacie podobną wtyczkę do nowej wersji?
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2018-05-01, 12:08   

@wendigo
Nowy FF zwyczajnie nie pozwala na pewne ingerencje w swój interfejs. Dlatego np. Classic Theme Restorer nie będzie nigdy na niego dostępny. Możliwe, że ta twoja wtyczka należy do takiej właśnie kategorii.

@Arisa
Siedzę na FF 52 ESR i z tego co widziałam w statystykach jakieś 10% użytkowników nadal używa tej wersji. A jak się skończy dla niej wsparcie, to pewnie pójdę na Waterfoxa (obsługuje stare wtyczki).
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2018-05-01, 12:57   

Arisa napisał/a:
Na czym polega różnica, że wydzielili nawet oddzielną nazwę?

To jeden z kilku forków FF: Waterfox, Pale Moon, Basilisk, SeaMonkey.
Nie wiem czym się w szczegółach różni, interesuje mnie, żeby był równie elastyczny i konfigurowalny co klasyczny FF a jednocześnie aktualizowany pod kątem bezpieczeństwa.
_________________
Freja Draco
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-05-01, 17:55   

Arisa napisał/a:
Ja z nowym Firefoxem czekam do czasu aż pojawią się nowe wersje wtyczek (które ciągle są rozwijane pod starego) - niestety u mnie połowa wtyczek nie ma odpowiednika pod Quantum.

To u mnie chyba lepiej poszło, bo już chyba niczego mi nie brakuje ze starych wtyczek (poza tą opisaną powyżej) :)

Freja napisał/a:
@wendigo
Nowy FF zwyczajnie nie pozwala na pewne ingerencje w swój interfejs. Dlatego np. Classic Theme Restorer nie będzie nigdy na niego dostępny. Możliwe, że ta twoja wtyczka należy do takiej właśnie kategorii.

Też się tego obawiam, ale z drugiejs trony skoro jakaś wtyczka umożliwia wyświetlanie takich dymków po najechaniu na linki... to aż tak bardzo różni się link od zakładki? przecież zakładka to też link...
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2018-05-01, 20:24   

Ech... kolejny przejaw upadku FireFoksa jako wolnej, geekowskiej przeglądarki :(

Cytat:
A jako, że w serwisie na stałe zagościły już proponowane sponsorowane wpisy, od teraz mogą też na stałe wpisać się w krajobraz pustych kart użytkowników przeglądarki. Pomiędzy zapisanymi przez nas treściami z usługi Pocket, będą także te, których autorzy zapłacili za odpowiednią widoczność w usłudze dla szerszego grona użytkowników.


http://antyweb.pl/firefox...b+%28AntyWeb%29
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-01, 20:41   

Dobrze że chociaż Firefox nie szpieguje biednych śmiertelników...
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-01, 20:55   

Arisa napisał/a:
możesz to usunąć i przekompilować

Arisa napisał/a:
Firefox jest Open Source

brzmi jak kernelowanie kompila z linuksowych nowotworów
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2018-05-01, 21:36   

DeadSally napisał/a:

Weź se grepnij spoola i wyluzuj :p
_________________
Freja Draco
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-01, 21:41   

Freja, nie mówię językiem linuxtardów...
 
 
fioletowe
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-11, 02:26   

Czy ktoś przypadkiem wie coś na temat destruktorów w Builder c++ ?
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2021-04-14, 01:36   

Mam od pewnego czasu taki problem, że bardzo często znika mi internet... mam połączenie z siecią wifi ale nie mam internetu (ale to nie jest wina routera, bo na innym komputerze też na wifi jest i na komórce też mam internet). Pomaga rozłączenie i połączenie się ponownie ale to denerwujące, bo zdarza mi się to czasem i 3 razy na godzinę (a jak się siedzi kilka godzin, to wkurza ;) ). Dodatkowo czasami kiedy się rozłączam, to na chwilę znikają mi wszystkie sieci wifi z zasięgu i dopiero po chwili komputer je znajduje ponownie. A moja sieć, to znika chyba zawsze po takim rozłączeniu i pojawia się dopiero po chwili. Co to może być? Gdzieś znalazłem sugestię, że sterownik karty sieciowej, ale niby mam najnowszy...
_________________
 
 
Jaga
użytkownik
Westalka w służbie.


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 438
Skąd: Z lasu.
Wysłany: 2021-04-14, 01:40   

Cytat:
niby mam najnowszy
co nie znaczy, że dobry.
 
 
Denver
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 83
Posty: 537
Wysłany: 2021-04-14, 10:51   

Być może źle się zainstalował ten sterownik. Zainstaluj go jeszcze raz. A jak to nie pomoże, może trzeba odrobinę starszą wersję. Powinien być na stronie producenta.

Albo może musisz zaktualizować przeglądarkę internetową.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2021-04-20, 02:33   

Jaga napisał/a:
Cytat:
niby mam najnowszy
co nie znaczy, że dobry.

tak... ale jak się nie wie który mógłby być lepszy to gorzej ;)

Denver napisał/a:
Być może źle się zainstalował ten sterownik. Zainstaluj go jeszcze raz. A jak to nie pomoże, może trzeba odrobinę starszą wersję. Powinien być na stronie producenta.

Albo może musisz zaktualizować przeglądarkę internetową.

Przeglądarkę mam aktualną. Myślałem o tym żeby ponownie zainstalować sterowniki (takie też rady znajdowałem), tylko trochę się boję odinstalować i że mi się nie uda zainstalować i zostanę z niczym :P Ale nic, pewnie będę musiał to zrobić jeśli się nie poprawi od samego tego, że właśnie zmieniłem dostawcę...
_________________
 
 
Denver
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 83
Posty: 537
Wysłany: 2021-04-20, 08:22   

Ściągnij plik sterownika ze strony producenta i dopiero wtedy odinstaluj obecny. Następnie zainstaluj wybierając ten ściągnięty. Na moim służbowym kompie dało się i bez tego, ale nie mam pewności, czy to wszędzie zadziała. Po prostu wchodziłeś w listę sprzętu gdzieś w ustawieniach, odinstalowywałeś kartę sieciową i instalowałeś ją ponownie. O, albo... właśnie tak zrób.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2021-04-23, 05:32   

Zmiana dostawcy internetu trochę poprawiła - sam się łączy i szybko po rozłączeniu ;) ale jednak rozłącza nadal, więc zrobię w końcu tą reinstalację sterownika...
_________________
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2021-04-24, 10:49   

Załóż kabel i po kłopocie. Po co ci to szkodliwe WIFI?
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2021-04-29, 00:55   

Ech... wifi nie jest szkodliwe dla mnie :P powiedziałbym że nie jest szkodliwe ogólnie (nie bardziej niż telewizor czy inny sprzęt) ale efekt placebo, nocebo i te rzeczy - jeśli ktoś wierzy, że jest dla niego szkodliwe, to zapewne tak właśnie jest, więc nie ma sensu dyskutować o tej akurat kwestii.
Po drugie siedzę po drugiej stronie pokoju niż router i nie widzi mi się absolutnie żeby mi kabel przez cały pokój leciał. Po trzecie używam komputera w każdym pomieszczeniu (w kuchni do przepisów podczas gotowania/pieczenia albo po prostu żeby sobie umilić czas jakichś kuchennych czynności, w łazience jak nakładam krem do golenia na ciało - to też trochę trwa i jest nudno :P no i do kąpieli, o sypialni nie wspomnę - asmr przed zaśnięciem dość często ;) nawet czasem na balkonie używam). Po czwarte do komórki nie podłączę kabla, a tam też czasem używam internetu. Po piąte - mamy XXI wiek i jeśli ktoś wymyślił coś wygodnego, to zamierzam z tego korzystać. A wreszcie po szóste - nawet nie mam portu w komputerze...
ale przyznam że mam gniazdo na usb, kabel też już kupiłem, bo będę jednak musiał chociaż na parę dni ten kabel przez pół pokoju zaakceptować - mianowicie zamierzam mierzyć prędkość, mam niby 3 razy szybszy internet a na wifi prawie tego nie czuć :D niestety reklamację mogę złożyć tylko jeśli się na kablu okaże wolniej - więc muszę na kablu pomierzyć...
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2022-07-28, 02:56   

Czy ktoś jest w stanie mi polecić jakiś program do obróbki filmów, który:
a) przytnie i złączy kilka plików (ale to chyba podstawowe funkcje, które ma każdy),
b) nie musi być darmowy, ale niech też nie będzie za milion dolarów, raczej jednorazowo płatny ale już kurcze nie wiem, może subskrypcja od czasu do czasu też przejdzie, w końcu aż tak często go nie potrzebuję... Jeśli darmowy (co oczywiście byłoby mile widziane), to najlepiej też do zastosowań komercyjnych (może kiedyś coś na tym porno zarobię XD ),
c) będzie potrafił zblurować/zasłonić obszar ale nie w stale tym samym miejscu tylko ruszający się!
d) efekt będzie w miarę dobrej jakości i nie będzie ważył milion megabajtów...

Jak na razie wypróbowałem VSDC i on nie umie zrobić ruchomego blura, oraz Shotcut ale plik docelowy byłby dużo większy niż wyjściowy (przerwałem konwersję w trakcie) chociaż pousuwałem fragmenty... (no chyba że nie umiem po prostu wybrać odpowiednich ustawień...).
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,54 sekundy. Zapytań do SQL: 10