Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Mówię, jak jest !
Autor Wiadomość
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-22, 17:53   Mówię, jak jest !

Wyoutowałem się publicznie, w paru znajomych mi miejscach, jako osoba otwarcie Interseksualna.

https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2569
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-04-22, 18:43   

Arisa napisał/a:
Ale Ty Tam powiedziałaś

Zwracaj uwagę na preferowane zaimki. Chyba po coś są podawane do publicznej wiadomości.
_________________
 
 
 
Oneira
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 8
Posty: 20
Wysłany: 2018-04-22, 19:53   

Z ciekawości - co takie akcje mają na celu? Nie krytykuję, bo jest to dla mnie coś zupełnie neutralnego, ale równie dobrze blondyn mógłby ubrać bluzkę 'Jestem osobą o blond włosach' i poza stwierdzeniem faktu nie otwiera to żadnego pola do dyskusji. Aktywizm polega raczej na tworzeniu możliwości dialogu, nie monologu.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-22, 20:11   

Oneira, niemal każdy kanał trans to "stwierdzenie faktu", cytując tyrmanda "dziennik 1954" - "po cholerę mówić o kamieniach? są i tyle". no, serio. jak widzę jakiś kanał trans gdzie ktoś zaczyna [terefere] o chromosomach to szlag mnie trafia. ile można? nikt tego nie rozumie, nikogo to nie obchodzi. oprócz ludzi którzy wykorzystają to przeciw trans oczywiście bo to sprawi, że is będą jedynymi trans. a reszta będzie dziwadłami co zmieniają płeć
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2569
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-04-22, 20:34   

Arisa napisał/a:
Tu mamy zaimek "ono", więc jak mam pisać?

Przyjęte są końcówki "-oś", jeśli tego nie zauważyłaś.
_________________
 
 
 
Oneira
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 8
Posty: 20
Wysłany: 2018-04-22, 20:40   

DeadSally, trudno się nie zgodzić. Z drugiej strony rozumiem powody tego, bo parę lat temu prezentowałam podobną postawę, co przyznaję teraz ze wstydem. Wydaje mi się, że idylliczna wizja ucieczki spod parasola trans w bezpieczniejszy, bardziej medyczny interseksualizm to coś, co przyciąga wiele osób dążących do udowadniania czegoś sobie i innym. Tak jak piszesz - bardzo często kosztem osób ts.

Problemem nie jest samo zjawisko is vs ts, problemem jest to, że masa osób ts z zaangażowaniem poszukuje najdrobniejszych znamion interseksualności tylko po to, żeby poczuć się lepiej, "normalniej" w oczach cisów na tle reszty. Ze zdumieniem odkryłam, że obecnie wiele osób w środowisku uważa choćby zespól Klinefeltera za spektrum interseksualności. Fake it till you make it.
 
 
Vera-chan
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 148
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-22, 21:24   

Dla mnie w okresie liceum, było to poszukiwanie szansy - że będąc inter, same z siebie pojawią się jakieś fizyczne zmiany we właściwą stronę itp. (młodzieńcza naiwności)

A dla 2in1_inkarnacje, gratulacje z mojej strony
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2018-04-22, 21:26   

AwryBoy napisał/a:
Arisa napisał/a:
Tu mamy zaimek "ono", więc jak mam pisać?

Przyjęte są końcówki "-oś", jeśli tego nie zauważyłaś.

Zważywszy na fakt, iż 2in1 jest istotą zmiennogenderową (co samu lubi podkreślać), i że preferowany zaimek się onu cyklicznie zmienia (bo np. jeszcze niedawno był męski) myślę, że bardziej pasowałaby odmiana postludzka: "ne byłu" lub "onu byłu" ;) :p
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2569
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-04-22, 21:35   

Freja napisał/a:
"ne byłu" lub "onu byłu"

Tys prowda. Hej! ;)
_________________
 
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-22, 23:01   

Oneira, A co - nic nie robienie - ma na celu ? Tak jak w przypadku innych, ukrywających się IS ? Przynajmniej cokolwiek robię w temacie.
Arisa, Tak, "Dobry" do znajomego właściciela sklepu komputerowego. Dalej gadaliśmy o tym, żeby mi porobił kopie dokumentów no i trochę komentu nt outowania się. On wie dobrze, ale ludki, co tam byli, już nie. Nie chciałem nagrywać każdego po kolei, tylko fakt samego outowania się.
*
Nie obraziłaś. Ale nie prawda, że nieprawidłowe. Jak ktoś się mnie pyta wprost, to piszę, lub mówię, że obojętnie, bo z jednej strony wszystkie formy są poprawne ( subiektywnie - i tego się trzymam ), ale obiektywnie - wszystkie są złe. Czasem się droczę o formę, ale, na dobrą sprawę, już mi się nie chce.
Freja, Dość mocno zmiennogenderową - kameleon 8-)
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-22, 23:17   

ja też mówię jak jest!
http://transpomoc.pl/...p=109928#109928
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-23, 09:54   Re: Mówię, jak jest !

2in1_inkarnacje napisał/a:
Wyoutowałem się publicznie, w paru znajomych mi miejscach, jako osoba otwarcie Interseksualna.

https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be
:| Weź daj już spokój z robieniem show na temat swojego IS. Jak chcesz działać to działaj, ale w jakiś bardziej przemyślany sposób niż chodzenie z kamerą po miejscowości i robieniu selfie w bluzce IS... Nie uzyskasz w ten sposób pozytywnego wizerunku.
Moim zdaniem takie akcje szkodzą właśnie osobom IS. :evil:
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-23, 20:12   

Arisa napisał/a:
AwryBoy napisał/a:
Arisa napisał/a:
Ale Ty Tam powiedziałaś

Zwracaj uwagę na preferowane zaimki. Chyba po coś są podawane do publicznej wiadomości.

Mam informacje od 2in1, że użycie jakiegokolwiek zaimków jest w stosunku do 2in1 nieprawidłowe. Tu mamy zaimek "ono", więc jak mam pisać? Zauważ, że nie jest zaznaczone "dowolny" ani "żaden".

Niestety ciężko kontrolować formę bezosobową.

Dodam też, że na klipie 2in1 - zapowiedź wywiadu radiowego - osoba przesłuchująca mówi o 2in1 podobnie jak ja w tym poście.

2in1_inkarnacje - jeżeli obraziłam Cię, to przepraszam.


Pijcie melisę! I poproście 2in1 o zasady gramatyki dla jej gatunku. ;) Bo tylko wymaga a nic od siebie. :D
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-23, 22:13   

Arisa napisał/a:
Alone 1,5, uspokój się.

Ja zrobiłom, Ty zrobiłoś, Ono zrobiło. Mężczyźni w liczbie mnogiej z nim: My zrobiliśmy, Wy zrobiliście, oni zronili (bo w polskim wystarczy jeden mężczyzna, by mówić w mnogiej w liczbie męskiej). A resztę może nam wyjaśnić, bo radziłam się, ale porada zawiodła. Zna ktoś staropolski? Tam dzieci dawno dawno temu mówiły "zrobiłom".

Kto, co: ono,
Kogo, czego: jego
Komu czemu: jemu
Kogo, co: ? (go?)
Z kim z czym: z nim
O kim o czym: o nim


Spokojnym jak pustynia śnieżna w bezwietrzny dzień. Pije melisę - jak trzeba wezmę Relanium. :)
 
 
Vera-chan
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 148
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-23, 22:25   

Alone 1,5, Melisa :-)
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-23, 22:39   

Vera-chan napisał/a:
Alone 1,5, Melisa :-)


Oooo słabo... wiedziałem że cos nie bardzo miota ta melisa. Czyli od jutra waleriana. :) ))
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-23, 22:46   

Arisa napisał/a:
a może kocimiętka?

Ciiiii. już tu nie piszemy. Bo to nie ładnie komuś trollować. :(
 
 
fioletowe
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-23, 23:00   

Alone 1,5, Nie wiem, czy zauważyłeś, ale 2in1_inkarnacje już w pierwszym słowie swojego posta pisze o sobie w rodzaju męskim; tak samo zresztą jak i w podpisie (chyba nikt tego nie zauważył, albo mnie się inaczej wyświetla). Zaimek "ono" może być stosowany jedynie w trzeciej osobie. Istnieje rzeczownik osobowy rodzaju nijakiego - dziecko - i może tu stanowić wzór odmiany.


2in1_inkarnacje, Pytanie - czy ktoś zwrócił uwagę na ten napis na koszulce? Bo teraz nosi się tyle koszulek z różnymi napisami, że już nikt tego nie czyta.
Myślę, że ta cała akcja była przede wszystkim ważna dla Ciebie samego ... - czy słuszna? nie wiem, nie osądzam.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-23, 23:42   

Pooglądałem vloga 2in1, poczytałem tutaj. Obiecuję sobie bez jakiegokolwiek sarkazmu traktowac 2in1. Jednak nie zamierzam używać na siłę rodzajników nijakich. To jest bez sensu jak Borat w kostiumie kąpielowym.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-24, 21:04   

miałam napisać to w temacie "Płeć biologiczna osón TS po tranzycji / w czasie tranzycji" ale napiszę tutaj. czujecie już ̶z̶a̶p̶a̶c̶h̶ ̶n̶a̶p̶a̶l̶m̶u̶ rozłam? na ts i is? na lgbtis? na to że różnice będą tak podkreślane że różnica między t i i s będzie taka jak między innymi literkami w lgbt?
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2018-04-24, 22:15   

DeadSally napisał/a:
czujecie już ̶z̶a̶p̶a̶c̶h̶ ̶n̶a̶p̶a̶l̶m̶u̶ rozłam? na ts i is?
Nie można rozłamać czegoś co nie jest jednością :3 Podobne, ale inne..

Co do filmiku to wydaje mi się że ludzie nie byli zbyt zainteresowani w sumie chyba nawet nie zauważyli. I też się zastanawiam czego od nich oczekujesz?
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-24, 22:20   

Wolfi napisał/a:
Nie można rozłamać czegoś co nie jest jednością
to ile cis płciowych lesbijek i gejów tu jest?
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-04-24, 22:50   

DeadSally, idę zjeść zupę. Reflektujesz? Mam z oberiby.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-25, 00:06   

Armand, nie wiem co to ale dobrze
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 10