Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Wcierka z kozieradki a łysienie androgenowe
Autor Wiadomość
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2018-04-05, 19:29   Wcierka z kozieradki a łysienie androgenowe

Cześć, borykam się z łysieniem androgenowym, nie tak dawno udało mi się je w miarę okiełznać, znacznie zmniejszając ilość wypadających włosów przy pomocy połączonych sił estradiolu, adrocuru i finasterydu (zwłaszcza tego ostatniego, bo jak pisałam w innym wątku - androcur na mnie nie działa).

Do tej pory używałam jako wcierki soku z cebuli, sporadycznie jantaru.

Jednak 2 dni temu postanowiłam wypróbować sławny napar z kozieradki na włosy. Zachęcona wieloma pozytywnymi opiniami, wmasowywałam go w skórę głowy 2 dni z rzędu. Zarówno wczoraj rano jak i dziś wypadło mi około 300 włosów, a więc problem łysienia powrócił. jakoś nie wierzę, że to przypadek. nie wiem czym może być powodowana taka reakcja na kozieradkę.

Wyczytałam na przypadkowej stronie, że kozieradka może zwiększać ilość androgenów we krwi, ale nie wiem na ile jest to prawda - może to zwykła głupota puszczona w eter. ciężko znaleźć rzeczowe informacje na jej temat. stąd moje pytanie, któreś z was miało doświadczenie z kozieradką przy łysieniu androgenowym?

nie wiem czy to przejściowe linienie czy dać sobie spokój i zmienić wcierkę. Jakie inne wcierki polecacie?
 
 
Nemie
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 18
Posty: 153
Wysłany: 2018-04-05, 19:36   

http://transpomoc.pl/viewtopic.php?t=4253

Tutaj Viera mi poleciła kilka wcierek. Ja według rekomendacji zamówiłam banfi :)
 
 
Hestia
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 87
Posty: 262
Wysłany: 2018-04-05, 19:56   

Wiem, że to ciężkie, ale jak masz długie włosy, to może rozważ skrócenie ich. To tylko załagadzanie objawów, ale chyba lepiej aby spowolnić i stracić ich mniej do momentu zatrzymania, jeśli się uda.
_________________
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-04-05, 20:05   

Tak, coś o tym czytałem, że kozieradka może mieć taki wpływ. Zdesperowani k/m bez hormonów tego próbują.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2018-04-05, 20:45   

Hestia napisał/a:
Wiem, że to ciężkie, ale jak masz długie włosy, to może rozważ skrócenie ich. To tylko załagadzanie objawów, ale chyba lepiej aby spowolnić i stracić ich mniej do momentu zatrzymania, jeśli się uda.


bez sensu, wcale nie łagodzi to objawów ani nie przyśpiesza porostu włosów (wbrew powszechnemu mitowi). To tak jakby choremu w ramach leczenia kazać się zabić, wtedy przestanie chorować :P

To przez kozieradkę raczej znów zaczęłam ostro łysieć i trzeba będzie ją odstawić :( Tylko pytałam czy miał ktoś jakieś doświadczenia z nią, bo nie wiem czy traktować to jako przejściowe linienie (spowodowane pobudzeniem cebulek do produkcji nowych włosów), czy naprawdę kozieradka zabija mi włosy. No ale chyba nie jest warto ryzykować łysiną, by się przekonać która opcja jest tą prawdziwą.
 
 
Viera
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 62
Posty: 413
Wysłany: 2018-04-05, 23:24   

Alvena,

Może być tak, że kozieradka zapycha Ci mieszki włosa i włos po prostu wypada.

Miałam tak jak za długo przetrzymałam maskę która ściekła mi na włosy pod czepkiem.

Spróbuj wcierek alkoholowych typu Banfi, Joanna Rzepa...

Możesz spróbować też Placenty, moja koleżanka (cis) która miała problem z hormonami bardzo sobie chwali, mówi, że odratowało jej włosy :)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,32 sekundy. Zapytań do SQL: 9