Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Kiedy "można" zacząć ćwiczyć?
Autor Wiadomość
Lea
użytkownik
biere hormony


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 725
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-04-05, 18:16   Kiedy "można" zacząć ćwiczyć?

Po jakim czasie na HRT można zacząć ćwiczyć nie obawiając się tego, że ciało zacznie się rozwijać w męskim kierunku?
 
 
Hestia
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 87
Posty: 262
Wysłany: 2018-04-05, 18:20   

Układ kostny to chyba zostanie ten sam. Może poprostu zmień ćwiczenia. Aeroby, coś na pupę i biodra generalnie, trochę gimnastyki. Napewno nie siłowe :ppp
_________________
 
 
Lea
użytkownik
biere hormony


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 725
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-04-05, 18:24   

Hestia, nie chodzi mi o układ kostny bo to oczywistość a o mięśnie.
 
 
Hestia
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 87
Posty: 262
Wysłany: 2018-04-05, 18:30   

No ale Lea, mięśnie sa wzdłuż ukladu kostnego. Gdybyś miała, duże barki, a szczęśliwie tak nie jest, to ćwiczenie w postaci wspinaczki górskiej, czy inne zajęcia angażujące kark, barki i plecy, raczej zawsze wymagałyby obawy o rozwój w "kierunku męskim"
_________________
 
 
Lea
użytkownik
biere hormony


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 725
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-04-05, 18:45   

Dobrze pani L, sprecyzuję.
Chodzi mi o ćwiczenie tyłka i nóg tak żeby wizualnie były ładniejsze proporcje porównując od pasa w górę. Tylko to mnie interesuje. Wizualny efekt jak najbliższy do cis, jeśli będzie on "męski" w naturze a wyglądał jak żeński to mi to wszystko jedno.
 
 
Hestia
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 87
Posty: 262
Wysłany: 2018-04-05, 19:20   

Aristocat, lepsze rezultaty są spowodowane większym anabolizmem i bardziej pojemną w tlen hemoglobiną, co pozwala każdemu wysiłkowi, by był bardziej efektywny. Stąd wiekszy rozwój tych mięśni, nie wiem jednak, czy można tak łatwo założyć, że charakter ich rozwoju jest od tego zależny, co raczej intensywność. Widać przecież było mase kulturystek, które miały budowę mięśni no nie wydaję mi się, że inną od mężczyzn, natomiast resztę efektów wizualnych robiła tkanka tłuszczowa.
_________________
 
 
Lea
użytkownik
biere hormony


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 725
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-04-05, 19:42   

Aristocat napisał/a:
czyli po ok. 2 latach.
taką informacje właśnie wyszukałam tutaj na forum, ale że była tylko jedna to założyłam temat, nawet jeśli sensowna to może niektóre dziewczyny mają jakieś konkretne doświadczenie i mogą coś poradzić D:
 
 
Nemie
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 18
Posty: 153
Wysłany: 2018-04-05, 19:47   

Lea, witaj z powrotem :) W temacie niestety nie pomogę :P
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2018-04-05, 19:56   

teoretycznie kiedy pozbawi się testosteronu poprzez terapie blokującą wtedy nie powinno być przyrostu tkanki mięśniowej charakteru męskiego.
Ale ja nadal twierdze że o wiele lepiej jest zachować dobry aktywny sposób bycia tak jak spacery, aktywność, zamiast próbować kształtować sylwetkę poprzez ćwiczenia siłowe. Najważniejszym w charakterze cielesnym jest ulokowanie się tkanki tłuszczowej w odpowiednich regionach ciała. To rozmieszczenie jest sterowane metabolizmem komórkowym i predyspozycjami genetycznymi.
A więc równanie jest proste, większy wysiłek=zwiększone spalanie tkanki tłuszczowej; co raczej nie wpływało by zbyt pozytywnie na przyrost właśnie tej tkanki.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-04-05, 20:02   

Hestia, testosteron ma bardzo duży wpływ na przyrost masy mięśniowej. Kulturystki latami BARDZO ciężko pracują na efekt, który mężczyzna potrafi zrobić w pół roku z palcem w d****. Te o ekstremalnym dla kobiet umięśnieniu zwykle się wspomagają koksem. Cis kobiety mają też dosyć duże predyspozycje do rozwoju mięśni czworogłowych ud. Oczywiście można rozwijać wybrane grupy mięśniowe. Np. kobiety ,które chcą mieć kobiecą sylwetkę zwykle uważają, by nie rozbudowywać zanadto mięśni pleców. Jeśli chcesz mieć smukłą i zgrabną sylwetkę, to wybierz ćwiczenia z małymi obciążeniami, aerobowe, trening interwałowy lub bieganie, czy jazdę na rowerze. Uda i pośladki dobrze rozwijają przysiady i ich wariacje, łącznie z przysiadami ze sztangą lub innym obciążeniem. Na łydki dobrze działa rower oraz w zasadzie proste ćwiczenia takie jak wspięcia na palce. Przy czym do rozwoju mięśni łydek jedni mają lepsze predyspozycje, inni gorsze. Niektórzy muszą włożyć więcej wysiłku i dłużej poczekać na efekt.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2018-04-06, 08:57   Re: Kiedy "można" zacząć ćwiczyć?

Lea napisał/a:
Po jakim czasie na HRT można zacząć ćwiczyć nie obawiając się tego, że ciało zacznie się rozwijać w męskim kierunku?

Ćwiczyć można zawsze, zależy jeszcze które partie mięśni chcesz obciążać i jakiego rodzaju ćwiczenia wykonywać. Bo zupełnie inny efekt da ci praca z ciężarami na mięśniach ramion, a zupełnie inny bieganie czy inne aeroby. Poza tym: ćwicz nogi i tyłek i jeszcze rozciąganie polecam :)
_________________
Freja Draco
 
 
Lea
użytkownik
biere hormony


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 725
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-04-07, 09:19   

Nemie, hej :)
Chyba mnie przekonaliście, nawet jak nie będzie idealnie to i tak powinnam, bo czuje się jak emerytka D:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 9