Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Dieta, a ciało?
Autor Wiadomość
Derepe
użytkownik
Fire Meet Gasoline


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 41
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2018-03-31, 00:22   Dieta, a ciało?

Hejka

Czy styl zycia tzn. co sie je, ile sie spi itp.
Ma wplyw na to jak sie "rozwija" rozklad tluszczu w ciele (wielkosc piersi, bioderka) podczas brania hormonow? Jezeli tak, to sa jakies diety ktore przynosza najlepsze rezultaty?
 
 
Feli
użytkownik
Hardcore Nerd


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 10
Posty: 53
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2018-03-31, 01:18   

też mnie to interesuje.

u mnie póki co widać minimalne zmiany w piersiach pomimo że staram się schudnąć
_________________

Discord: Liska#0727
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2018-03-31, 03:52   Re: Dieta, a ciało?

Derepe napisał/a:
Czy styl zycia tzn. co sie je, ile sie spi itp.
Ma wplyw na to jak sie "rozwija" rozklad tluszczu w ciele (wielkosc piersi, bioderka) podczas brania hormonow? Jezeli tak, to sa jakies diety ktore przynosza najlepsze rezultaty?
Nie. Chyba, że będziesz się głodzić albo przeginać w drugą stronę, ale podejrzewam, że nie takie "efekty" chciałabyś osiągnać.
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2018-03-31, 05:45   

absolutnie ale nie tylko na rozkład tłuszczu ale także na ogólny stan organizmu i metabolizmu.
Przyrost tkanki tłuszczowej jest bardzo zależny także od predyspozycji zakodowanych w genach. Jest przyjęte że jeśli twoja matka była obdarzona sporym biustem to wtedy masz większe szanse na całkiem obfite piersi, ale to nie pewność a prawdopodobieństwo.
Ja już jestem na hrt 8 lat i nadal mam okresy przyrostu.
Sen jest jednym z najbardziej ważnych procesów biologicznych. Podczas snu organizm wchodzi w stan odbudowy, i jeśli można sobie pozwolić powinno się spać aż do obudzenia bez pomocy budzika. No ale dla większości jest to nie możliwe.

Ale jest także druga sprawa, bo jeśli spożywa się wysoko węglowodanowe jedzenie to oczywiście można nieźle przytyć no i właściwie mieć dość duży przyrost tkanki tłuszczowej, no ale niestety będzie to wszędzie, nawet tam gdzie się nie chce.
 
 
skasowany
[Usunięty]

Wysłany: 2018-03-31, 10:32   

Na całość też ma wpływ genetyka. Jeżeli w rodzinie, a zwłaszcza matka miała małe piersi, to na wiele osoba ts/tg liczyć nie może - podają w literaturze różnie - o 2-3 rozmiarów mniejsze jeżeli terapia nie była rozpoczęta w dzieciństwie). Co do bioder zależy jakie się miało przed i w szczególności czy miało się w tym zakresie kobiecą budowę przed hormonami.
 
 
Derepe
użytkownik
Fire Meet Gasoline


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 41
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2018-03-31, 12:05   

Bardzo dziękuję wam za odpowiedzi : )
Co do wczesniejszego "pytania" mam damska sylwetkę tzn szeroka miednica
 
 
skasowany
[Usunięty]

Wysłany: 2018-03-31, 12:30   

Czyli w tym względzie masz duże szanse wyglądać troche lepiej. A tak na prawdę ile się zmieni będzie wiadomo po około 2 latach hormonoterapii. Nawet lekarz na to pytanie nie odpowie podając Ci konkretne wartości lub rysunek sylwetki.
 
 
sam
[Usunięty]

Wysłany: 2018-03-31, 14:27   

Na wzrost piersi korzystny wpływ ma włączenie do HRT progesteronu po 6-12mc terapii. Należy przy tym jednak zbadać stosunek poziomu estradiolu do estronu i estriolu - jeśli jest zbyt wysoki to i progesteron nie pomoże. Genetyka jest czymś na co nie mamy wpływu, ale warto dbać o to na co mamy wpływ.
 
 
skasowany
[Usunięty]

Wysłany: 2018-03-31, 16:03   

E2:(E3+E1) za wysoki czy za niski? Bo niektórzy tu pisali, że za dużo E3 może hamować działanie estrogenne. Wskazywałoby więc, że masz na myśli stosunek E2 do E3 i E1 zbyt niski.
 
 
sam
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-01, 09:22   

AhsokaTano napisał/a:
E2:(E3+E1) za wysoki czy za niski? Bo niektórzy tu pisali, że za dużo E3 może hamować działanie estrogenne. Wskazywałoby więc, że masz na myśli stosunek E2 do E3 i E1 zbyt niski.

Jeśli poziom E2/(E1+E2+E3) jest zbyt niski
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10