Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Kim ja jestem???
Autor Wiadomość
Małgosiaa
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 5
  Wysłany: 2018-03-19, 14:54   Kim ja jestem???

(Piszę to w mojej biologicznej formie)
Na początku tego roku na 100% wiedziałem, że jestem transseksualny. Lecz od pewnego czasu starałem się jednak przyzwyczaić do mojej biologicznej płci. Wychodziło to całkiem nie źle ale to znowu nawraca, nie mogę się pozbyć tego, że jestem mentalnie kobietą.
Co robić? Jak żyć? Pomocy!
 
 
Maxine
użytkownik
Midnight Queen

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 132
Posty: 1149
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-03-19, 15:05   

Może udasz się na rozmowę do psychiatry?
Opowiesz mu/jej historię i coś na to winni zaradzić :)
Psychiatra to też człowiek, nie należy się bać :mrgreen:
 
 
skasowany
[Usunięty]

Wysłany: 2018-03-19, 15:13   

Myślę, że przedstawić się tutaj na forum, uzyskać dostęp i pytać dokładniej i przeczytać też to forum. Istnieją działy ukryte, dostępne tylko po zalogowaniu.

No i najważniejsze - przydałaby się opinia psychologa lub psychiatry, choć końcowo, czy jesteś transseksualna, czy nie, będziesz i tak musiała sobie odpowiedzieć na to pytanie o ile nie zostaną znalezione takie zaburzenia jak borderline, schizofrenia czy zespół Aspergera i nie okaże się, że to od któregoś z zaburzeń się bierze.

Twoja ospowiedź docelowo powinna zawierać takie kwestie:
- czy chcesz żyć na zawsze w społeczeństwie jako kobieta?
- czy chcesz zmienić dokumenty (m.in. dowód osobisty) i imię na żeńskie?
- czy w końcu chcesz operacji na narządach płciowych i/lub dostosowania wyglądu ciała do płci żeńskiej? (zwracam uwagę na i/lub - nie każda osoba wykonuje dostosowanie cech płciowych - bo ją na przykład nie stać i nie każda osoba wykonuje operację na narządach płciowych).
- czy z tym wszystkim wyżej będziesz się lepiej czuć.

Powyższe pomoże określić czy jesteś ts lub tg.

Jeżeli tylko czasami chcesz funkcjonować jako kobieta i nie chcesz trwałych zmian - możesz być tv.

Dodam, że istnieją osoby, które się tej przypadłości (dowolnej z nich) wstydzą i dlatego próbują dalej funkcjonować w roli "biologicznej", bo się wypierają swojej podwójnej natury.
 
 
skasowany
[Usunięty]

Wysłany: 2018-03-19, 15:29   

Udając się do psychiatry czy psychologa, by nie trafić na jakiegoś oszołoma - należy wybrać kogoś polecanego tu na forum lub z listy dostępnej na stronie transseksualizm.pl. Wybrać kogoś komu jesteś w stanie zaufać i masz w miarę blisko, ponieważ wizyt na pewno będzie kilka i będzie trzeba dojeżdżać.

Wybór pierwszego lepszego psychiatry czy psychologa z twojej miejscowości może sprawić, że zdiagnozują Cię nieprawidłowo lub będziesz wiedziała mniej niż wiesz do tej pory. Po prostu mało psych* zna się na TS.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 9