Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Kruszenie betonu
Autor Wiadomość
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-03-11, 01:59   Kruszenie betonu

Kruszenie betonu

Jestem po rozmowie tel, z dziadkiem ze strony taty. Mój out był, jakoś, w listopadzie, teraz dalsza część.

Rozmowa wyglądała tak : 15min - pitu pitu, 1h15m - kwestie IS, 5min - " A dlaczego nie masz telewizora ? ? ? "
Nie, że jakoś specjalnie temat wymuszony, ale rozwinął się dość mocno. Dziadek stwierdził, że nigdy o takim zjawisku nie słyszał. Trzeba było po kolei tłumaczyć, z czym się ten IS je, pomimo, że już drugi raz tłumaczę. Nie łatwo było go przekonać, że pewien ruch, na tym polu, jest potrzebny. Wartościowanie wartości : #godność, #prawa człowieka #stusunek medycyny do IS, #zdrowie, #życie. Trudno się rozmawiało, bo dziadek próbował zbić mnie z tropu, dając inne porównania : a to, że jego prawa pacjenta też są łamane, bo na wizytę u lekarza musi czekać 1,5 roku, a to mówił o dziewczynce poważnie chorej, która nie chodzi i nie mówi, a to o postawie roszczeniowej ( naszej ;> ), obnoszeniu się, braku taktu, " W zasadzie nie wiem, na ile jest to potrzebne. ", " Gdyby mnie to dotyczyło, zachowałbym dla siebie. " Ciężko się gadało. Wyglądało to tak, jakby dziadka przekonywać, że istnieje UFO, Reptilianie, Numimbianie, Ziemia jest płaska itp. Ale n a r e s z c i e przyznał mi rację : że od wielu lat widział, że jest coś ze mną nie tak, że miał jakieś obawy, ale tłumaczenie tego moim rodzicom nic nie dawało, bo oni się obrażali i nie chcieli nic w tym temacie robić. Hmm . . . w listopadzie mówił tak : " Kamilu, byłeś normalnym chłopakiem, do nas przyjeżdżałeś, byłeś i po parę dni, nawet i my nic nie widzieliśmy, żeby było nie tak "
Dziadek nie ma demencji. Ale też domyślam się, że przetrawienie niektórych faktów, sporo go kosztuje.
Mówię mu tak : << Jak byście z babcią i resztą rodziny odebrali fakt, że rodzice musieliby mi podać w wieku 12 lat hormon, który, co prawda, ratowałby mi mi zdrowie i życie, ale wizerunek by mi zmieniał w stronę żeńską ? Pewnie byłby olbrzymi wstyd, niezrozumienie i oburzenie. >> << Groziła mi śmierć kliniczna z powodu dyshormonozy. Mój biologiczny, ale żeński hormon, trzyma mnie przy życiu >> << Dziadku - jaką wartością jest dla Ciebie zdrowie ? A życie ? >>
<< - Kamilu, po co te listy do Ministerstwa ? - Osoby transpłciowe wywalczyły sobie prawo do refundacji na leki hormonalne. My, osoby Interseksualne, płacimy pełną cenę. Od osób transpłciowych, było wiele listów z umotywowaniem potrzeby refundacji i przeszło. Od osób Interseksualnych - jeden na pewno. Dla tego nie ma rezultatów. Ja stosuję hormon, jako lek utrzymujący moje zdrowie i życie. >>
<< - Ale chodzisz, jezdzisz . . . - Jak bym nie stosował hormonu, Wy byście chodzili i jezdzili. Na mój grób >>

Mam tylko nadzieję, że zasiane ziarenko zakiełkuje i da pozytywny rezultat. Nie wiem, na ile jest to adekwatne tu stwierdzenie, ale ktoś powiedział : Jak chcesz zmieniać społeczeństwo, zacznij od swojego podwórka.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2569
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-03-11, 02:58   

2in1_inkarnacje napisał/a:
Osoby transpłciowe wywalczyły sobie prawo do refundacji na leki hormonalne.

Ciekawe rzeczy piszesz... Chyba że k/m to nie osoby transpłciowe, bo testosteron nie jest refundowany.
_________________
 
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-03-11, 09:45   

AwryBoy, Dobrze. To był skrót myślowy, żeby nie gubić wątku na dodatkowe tłumaczenia.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2569
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-03-11, 10:39   

Skrót myślowy? <hahaha> Błagam, nie kompromituj się.
_________________
 
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-03-11, 14:54   

Tak, skrót myślowy. Nie wiem, co w tym śmiesznego.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-11, 14:58   

K/M-Exclusionary-Intersex Activist. :-? :evil:
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-03-11, 15:08   

kicur, Strasznie zabawne.
 
 
Merry
moderator
Poniżam moje myśli


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 129
Posty: 413
Wysłany: 2018-03-11, 15:24   

Jak na 50% K/Ma to dziwnie obce wydają Ci się realia życia K/Mów w Polsce.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2569
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-03-11, 15:28   

2in1_inkarnacje napisał/a:
Tak, skrót myślowy. Nie wiem, co w tym śmiesznego.

Wytłumaczę to inaczej. Pohamuj się od tego typu "skrótów myślowych", bo na to forum przychodzi dużo osób, by uzyskać informacje np. odnośnie hormonów. Pisząc, że hormony dla osób transpłciowych są refundowane, wprowadzasz ludzi w błąd. Ma to o tyle znaczenie, że testosteron tani nie jest, więc każdy zainteresowany powinien być świadomy, że nie ma co liczyć na ulgi.
_________________
 
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-11, 15:34   

W ogóle mnie to nie bawi. Ponadto to nie jest skrót myślowy, tylko informacja błędna, biorąc pod uwagę, że binarnych K/M jest w Polsce więcej niż M/K.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2018-03-11, 17:13   

2in1_inkarnacje, kurde, jakoś wydawało mi się , że akurat Ty nie musisz płacić 100% ceny za estro... :-| Ja tam się nie znam, ale próbowałoś Rzecznika Praw Pacjenta?

Z tego, co czytałem, to listę leków refundowanych aktualizują co 2 miesiące i "dziękują za nadesłane uwagi i komentarze", także chyba można jakoś do nich dotrzeć... Dopisanie kodu/kodów związanych z interseksualizmem obok F.64 na tej liście jest zasadne, a nie wydaje się specjalnie trudne.
Tylko żeby nagle nie stwierdzili, że Q rzeczywiście potrzebują refundacji, a F.64 można ją cofnąć :-p

Ludzie, wiadomo, że K/M nie mają refundacji, ale M/K już tak, i o to pewnie chodziło 2in1, skoro bierze estro, prawda?

Proponuję, żeby któryś z modów dopisał "M/K" w wypowiedzi 2in1:
Cytat:
Osoby transpłciowe M/K wywalczyły sobie prawo do refundacji na leki hormonalne (...) Od osób transpłciowych M/K (...)
żeby nie wprowadzać w błąd osób, które nie znają 2in1inkarnacje.

kicur, niby więcej, a refundacji nie ma :-p
_________________
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-11, 17:19   

Karatajew, jest to sprawiedliwe - dla pewnego rozumienia "sprawiedliwości". Bo testosteron przyjmowany doustnie jest refundowany także dla pacjentów transseksualnych; natomiast testosteron w zastrzykach domięsniowych nie jest refundowany dla żadnej grupy pacjentów w Polsce.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2018-03-11, 17:54   

kicur, ja nie twierdzę, że to niesprawiedliwe :-p Wiadomo, każdy by wolał, żeby była refundacja na zastrzyki, a raczej mało kto przerzuci się na tabletki tylko ze względu na kasę... Wcale nie uważam, że mamy gorzej od dziewczyn, ani że w ogóle mamy źle. Możemy zrobić dwie operacje na NFZ, a Omka może nie jest najtańsza przy jednorazowym zakupie, ale jeśli te 5 zastrzyków za 80zł wystarcza na 2 miesiące, to trzeba odłożyć 10 zł tygodniowo, żeby po dwóch miesiącach kupić opakowanie (na kolejne dwa miesiące)... Nawet dla bardzo biednej osoby to jest do zrobienia, według mnie nie ma tragedii.
Dla osób z wadą genetyczną, jak 2in1, to refundacja wydaje mi się czymś oczywistym.
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-03-12, 20:05   

Ja tylko jednego nie rozumiem (ale to chyba też stare zagadnienie) - skoro leki dla m/k są refundowane dla m/k, to jak niby te same leki mogą nie być refundowane dla is? Przecież leki, jak już napisał Kicur, albo są refundowane dla wszystkich albo dla nikogo (czy się mylę)?
_________________
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2018-03-12, 23:53   

wendigo napisał/a:
Ja tylko jednego nie rozumiem (ale to chyba też stare zagadnienie) - skoro leki dla m/k są refundowane dla m/k, to jak niby te same leki mogą nie być refundowane dla is? Przecież leki, jak już napisał Kicur, albo są refundowane dla wszystkich albo dla nikogo (czy się mylę)?

Na liście leków refundowanych są wskazania do refundacji. Podają konkretne, np. padaczka, albo jest napisane: "We wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji", czyli we wszystkich wskazaniach, które znajdują się w Charakterystyce Produktu Leczniczego, czyli dokumencie składanym przez firmę farmaceutyczną w chwili rejestracji (np. ChPL Androcuru). Obok jest kolumna "Zakres wskazań pozarejestracyjnych objętych refundacją", gdzie w przypadku leków z estradiolem wpisano F64.
Obstawiam, że w żadnej ChPL nie wpisano "transseksualizmu", jako wskazania do leczenia :-p I zapewne nie ma tam tez interseksualizmu, czy w ogóle jakiejkolwiek wzmianki typu "HTZ krzyżowa w przypadku obojnactwa" itp.

A przynajmniej ja tak to rozumiem. Poprawcie mnie, jeśli się mylę.

Lista leków refundowanych dla leniwców

Aha, kicur, jak się nazywają te tabletki z teściem refundowane dla mężczyzn?
Bo przeszukałem bazę leków i wyskakuje, że leki z testosteronem to wyłącznie żele (Androtop, Testim, Tostran) i roztwory do wstrzykiwań (Omnadren, Nebido, Prolongatum) - odpłatne zawsze 100%. Czy to nie jakaś urban legend? A może źle szukam?
_________________
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-13, 00:46   

To jest prawdziwa prawda: Undestor. Może być refundowany.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2018-03-13, 00:52   

Undestor jest w tabletkach, ale czy jest refundowany to tego nie wiem. Jest podobno malo skuteczny.
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2018-03-13, 02:20   

Z tego, co piszą to był refundowany jeszcze w maju 2017, na obecnej liście go nie znalazłem, w wyszukiwarce urpl też się nie pokazuje, także chyba został na razie wycofany z refundacji.
Pewnie jest dla nas mało skuteczny z tego względu, że u cisów tylko ma uzupełniać niedobory, a u nas trzeba nadrabiać całą produkcję.
_________________
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-03-13, 03:00   

Długo się jeszcze będziecie modlić nad tą refundacją, czy wreszcie zajmiecie się meritum tematu ? ;>

Dlaczego nikt mi jeszcze nie polubił wpisu ? Bo na mojej grupie poleciały serduszka.

Karatajew napisał/a:
Dopisanie kodu/kodów związanych z interseksualizmem obok F.64 na tej liście jest zasadne, a nie wydaje się specjalnie trudne.

Dość trudne, jak pisze do nich jedna osoba, bo reszta nie ma ochoty. Co innego, jak nawet te 50 Ts M/K wyśle listy,bo a co innego, jak jedna osoba Is na cały kraj. Utknęło, bo ministerstwo umywa ręce.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-03-13, 20:40   

2in1_inkarnacje napisał/a:

Dość trudne, jak pisze do nich jedna osoba, bo reszta nie ma ochoty. Co innego, jak nawet te 50 Ts M/K wyśle listy,bo a co innego, jak jedna osoba Is na cały kraj. Utknęło, bo ministerstwo umywa ręce.

Cały problem polega na tym, że aby o coś pisać listy do ministerstwa, to się trzeba na tym znać. Osoby ts niekoniecznie znają się na zagadnieniu is. Wiem, niby Ty próbujesz nas edukować ale w momencie kiedy piszesz takie posty ze "skrótami myślowymi", Twoje argumenty stają się przez to mniej wiarygodne i ludzie zaczynają się zastanawiać czy cała reszta trzyma się kupy, a wielu z nas jest tak pochłoniętych swoimi problemami, że nie ma czasu czy siły zgłębiać cudzych... Na pewno masz większą szansę przekonać inne osoby is do współpracy...
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 9