Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Liceum...
Autor Wiadomość
Hanadji
użytkownik
homotransowyrostek


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 26
Wysłany: 2018-03-08, 16:39   Liceum...

Hejka. Jak można zgadnąć po profilu, jestem transem k/m.
Czuję się taki od półtora roku. Jednak są dwa, a w sumie to trzy problemy.
Po coming oucie rodzice obiecali, że mnie zbadają i się okaże, co ze mną. Nawet nie zaskoczyło mnie, że kłamali. Nawet nie mogłem liczyć na diagnozę.
Jako czternastolatek mam ciężko, bo nikt mi nie wierzy. Ostatnio matka mi powiedziała, że "chyba mnie [terefere]" i że z pewnością nie jestem chłopakiem.
Dodam, że około roku temu poznałem chłopca, który okazał się być homoseksualny. Rodzice połączyli więc (absolutnie błędnie) fakty i uważają, że uwaga: "uważam się za jakiegoś transa przez tego chłopca".
Jest to fatalny błąd, gdyż transem czułem się już przynajmniej 4-5 miesięcy zanim go w ogóle poznałem. Moje tłumaczenia nic nie dają. Rodzice sądzą, że kłamię i szukam atencji.

Poddałem się. Nie będę ich błagał o hormony. Wytrzymam cztery lata, pójdę na spokojnie do seksuologa i pokażę im, że będę szczęśliwy tak, jak chcę.
Dodam, że jako super-szczęśliwy rocznik '04 już za rok idę do liceum.
Nie chcę znowu żyć jako "noszę binder, mam krótkie włosy, noszę męskie bluzy, spodnie i bokserki ALE JESTEM DZIEWCZYNĄ SERIO", bo mi tak niewygodnie.
Jak byście to rozegrali? Chcę, żeby przynajmniej klasa zwracała się do mnie w formie męskiej. Imię w dzienniku, oraz forma jakiej używają nauczyciele może być taka, jak im wygodnie.
Chodzi po prostu o to, żeby wyszło w miarę naturalnie. Żeby uczniowie po prostu zwracali się do mnie jako on. Jak byście to "wykonali"?

PS. Klasa będzie pewnie liczyła mniej niż 20 uczniów
 
 
Lunawspaniała
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 18
Posty: 84
Wysłany: 2018-03-08, 21:29   

Wydaje mi się że wystarczy że będziesz mówił o tym otwarcie , nie wiem dokładnie czego możesz się spodziewać ale jakaś część ludzi powinna cię zrozumieć lub po prostu będą mieli to gdzieś( w sensie że nie będzie im przeszkadzać :) ) . Istotne też jest jak wyglądasz bo jeśli bliżej ci do chłopaka to raczej będą cię tak traktować, gorzej jeśli wyglądasz mocno kobieco.Dobrze byłoby też pogadać z dyrekcja żeby wiedzieli o co chodzi.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-03-08, 23:56   

Szkoda, że nie masz wsparcia rodziców, to by wiele ułatwiło... A tak to niby też możesz wcześniej porozmawiać z wychowawcą, nauczycielami... ale co im powiesz jak zapytają o rodziców? :/
A pogadać tylko z rówieśnikami, bez wtajemniczania nauczycieli... możesz, może będą respektować, zależy na kogo trafisz...
_________________
 
 
Nickbread
użytkownik
Gremlin z Podziemia


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 28
Posty: 105
Skąd: Londyn
Wysłany: 2018-03-09, 23:01   

Problem jest taki, że wielu nauczycieli może bać się coś takiego rozegrać bez zgody rodziców.
Możesz pogadać i zorientować się, czy byliby bardziej po twojej stronie czy nie. To często zależy od osoby.
Myślę, że możesz znaleźć więcej wsparcia mówiąc o tym bezpośrednio osobom z klasy.
W takim przypadku nie musiałoby to być nic oficjalnego gdzie nauczyciel może się bać trzymać w tym rękę.
_________________

 
 
Rockman
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Punktów: 62
Posty: 454
Wysłany: 2018-03-09, 23:40   

Pokrótce- bez wsparcia rodziców jesteś w czarnej [terefere] i g zdziałasz.
Jeśli jest taka rzecz której żałuje znakomita większość transów, to jest to 'stracona' młodość nie w tej roli co trzeba i wszystkie przeżycia z tym związane.
Hanadji napisał/a:

Poddałem się.

To jest najgorsze co możesz zrobić. A straconych lat nikt nie oddaje :)
Ja ci powiem, nie poddawaj się.
Postaw się okoniem, walcz nie daj się zastraszyć, nie daj im udowodnić że to chwilowa fanaberia. Manifestuj swoje złe samopoczucie z roli jaką każą ci grać przy każdej możliwej okazji. Mów, że chcesz iść na wizytę do tego psychologa/seksuologa (ale obczaj w necie który zajmuje się transami, bo pierwszy lepszy może być dramatem), zbieraj na wizytę, rób wszystko co w twojej mocy.
Masz szansę pójść do nowej szkoły jako ty i nie tłumaczyć się nikomu z niczego.
Powodzenia!
 
 
Karolina B
użytkownik
Kari_B


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 28
Posty: 134
Skąd: Wawa
Wysłany: 2018-03-10, 00:46   

Rockman, dokładnie popieram co piszesz. Ja mam wrażenie że straciłam już życie bo z protezą samej siebie nie dam rady
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 9