Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem ze stworzeniem relacji z kobietą.
Autor Wiadomość
Diplo
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 5
Wysłany: 2018-03-04, 01:11   Problem ze stworzeniem relacji z kobietą.

Jeśli już taki topik był to zgó góry przepraszam i proszę o wyrozumiałość, jako że jestem tutaj nowy (przynajmniej jako zalogowany ;-) ) Temat kieruje zwłaszcza do transów k/m, ale oczywiście wszystkie głosy są tu mile widziane, chociaż z reguły panie nie podrywają, chyba że w taki subtelny sposób, nieoczywisty :-p
Wracając do sedna. Jak to u Was z tym jest ja pomimo dosyć męskiego wyglądu, głosu, bez żadnych tranzycji od zawsze mam z tym problem. Wręcz panicznie boje się, że ktoś mnie weźmie za osobę homoseksualną płci wiadomej, nie mam nic do osób homo, ale nie utożsamiam się z tym i nie chce by ktoś tak o mnie myślał. Przez to wszystkie sytuacje, okazje wręcz marnuje. Zdarza mi się, że spodobam się kobiecie (albo tylko tak mi się wydaje) nieskromnie wspomnę, że z wyglądu raczej się mogę podobać :-p i nijak nie potrafię tego posunąć dalej, właśnie w obawie przed plotkami, przed tym co sobie ludzie pomyślą. Był taki przypadek, że aż to kobieta za mną się uganiała i to było tak widoczne.. a ja zwlekałem i wszystko przepadło (to już dłuższa historia nie na dziś). Teraz można powiedzieć sytuacja się powtarza, co prawda te sygnały nie są już tak oczywiste, bo znajomość trwa dość krótko, co gorsza dzieje się to w pracy i ponownie nie wiem co z tym robić.
Mam nadzieję, że ktoś jakichś rad udzieli nawet amatorskich psychologicznych.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-03-04, 05:31   Re: Problem ze stworzeniem relacji z kobietą.

Diplo napisał/a:
Wręcz panicznie boje się, że ktoś mnie weźmie za osobę homoseksualną płci wiadomej,

Hmm, jeśli masz passing, to obcy tak nie pomyślą :P A jeśli chodzi o ludzi, którzy Ciebie znają, to tu niewiele możesz zdziałać poza powiedzeniem im jak jest naprawdę - wtedy najwyżej pomyślą, żeś normalny chop jest :mrgreen:

Poważnie mówię - uświadomienie ludzi wydaje mi się najlepszym wyjściem w tej sytuacji, bo jeśli Ciebie panicznym lękiem napawa myśl, że ktoś weźmie Cię za lesbijkę (wcale się nie dziwię że odczuwasz dyskomfort na tę myśl), to musisz powiedzieć ludziom, że jesteś facetem - innej rady nie widzę.
_________________
 
 
Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2018-03-04, 11:47   

Podstawowa rada to pozbyć sie homofobii i stereotypów związanych z homoseksualizmem. I więcej wiary w siebie i swoja wartość po prosze. :)
 
 
Sindorei
użytkownik
Anar'alah belore


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 29
Posty: 191
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-03-04, 12:09   

Poza tym kto ma być szczęśliwy ;) Ty czy ludzie na około ?
_________________
"Bravissimo, hip hip hooray
What a glorious display
Melt our joyous hearts away
Under the mushroom cloud confetti"
- A Perfect Circle - So Long, And Thanks For All The Fish
 
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-04, 16:07   

Anakina Skywalkera! :-o (przed coming outem)

aristocat napisał/a:
problem z podejściem do kobiety i zainicjowaniem czegokolwiek to dość częsty problem u transów, bo obawiają się (jak Ty) bycia zinterpretowanymi jako niewłaściwa płeć


A jeśli to już zostanie rozwiązane to pojawiają się inne problemy, np. "Czy inni ludzie się zastanawiają, jak uprawiamy ze sobą seks?" czy "Może myślą, że on/a jest ze mną tylko z litości?" itp. :-?
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Lunawspaniała
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 18
Posty: 84
Wysłany: 2018-03-04, 16:43   

Cytat:
jeżeli uchodzisz jako mężczyzna, to nie powinno być problemu

A ja się nie zgodzę.Nie wiem dokładnie jak to wygląda z k/m-owego punktu widzenia ale ja bałabym się zacząć podrywać, bo nie zacznę rozmowy od tego że jestem trans, a jak powiem to później to ta osoba może rożnie zareagować.
 
 
Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2018-03-04, 17:23   

jatadosh napisał/a:
Alone, lęk autora tematu raczej nie wynika z homofobii. Ja jestem bi z przewagą w stronę homo, ale też bym nie chciał być wzięty za heteroseksualną kobietę. Chyba mi nie wmówisz heterofobii? ;)
I zgadzam się ogólnie z wendigo, najlepszym wyjściem jest wyoutować się jako ts, jeśli w swoim otoczeniu nie uchodzisz za faceta. A jeśli funkcjonujesz jako facet, to czym się przejmujesz? Jak Ci się ta kobieta podoba, a Ty jej też wpadłeś w oko, spróbować coś z tego stworzyć i patrzeć jak się sprawy rozwijają :)


Wiem że to drażliwa sprawa. Ale na rozbieranych randkach i tak okazuje się co kto ma w majtkach. Czy tego chcemy czy nie. Brzmi nie fajnie. Wiem. I tak naprawdę Aristocat dobrze rzecze by kota w worku komuś nie sprzedawać.

p.s. Mnie wisi co sądzą inni o mnie. Przestałem już dawno żyć by podobać się wszystkim. Mogą mnie brać i za kosmitę. Ich sprawa.
 
 
Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2018-03-04, 17:42   

jatadosh napisał/a:


Alone napisał/a:
Ale na rozbieranych randkach i tak okazuje się co kto ma w majtkach.

Na rozbieranej randce okaże się, ze nie mam penisa. Zresztą to się okazuje wcześniej, bo nie robię nikomu takiej niespodzianki tylko uprzedzam. Ale to, ze nie mam penisa nie czyni ze mnie kobiety. I nie umawiam się z ludźmi, którzy tego nie rozumieją. Problem rozwiązany.


No i jest konsensus między nami. :) Też tak uważam. I do tego namawiam i... kurde masz rację z tym homoseksualizmem. Troszkę źle pojąłem myśl autora.
 
 
Diplo
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 5
Wysłany: 2018-03-09, 21:16   

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, przepraszam, że dopiero odpowiadam, ale brak czasu.. :-? I trochę spraw musiałem sobie w głowie poukładać. Eh dla Was to wszystko jest takie proste, aż Wam zazdroszczę. :-( Jeżeli chodzi o wyoutowanie to jestem nowy w pracy, przyjaciół tam nie szukam, trzymam się z kilkoma osobami i na razie w najbliższym czasie nie podejme leczenia, bo najpierw chce zebrać fundusze i nie będę się o sobie rozpowiadać, bo tak naprawdę mało kogo to obchodzi podejrzewam. Wracając do mojego obiektu, nie mamy zbyt wielu okazji do rozmów, w pracy takich tematów nie będę poruszać, bo nie ma praktycznie chwili żebyśmy byli sami (może jakiś cud się zdarzy) i tutaj sytuacja jest utrudniona. Mam już praktycznie pewność, że to jest odwzajemnione, tylko właśnie jak to zacząć nie mam pomysłu. Zazdroszczę osobom cis tego, że po prostu bez żadnych obaw mogą sobie podejść i poprosić o nr bez narażania się na głupie plotki czy komentarze. :-|
 
 
Rockman
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Punktów: 62
Posty: 454
Wysłany: 2018-03-09, 23:18   

Nie masz nóg czy języka w gębie? Pokaż mi cis osobę o której nigdy nie plotkowano.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-03-09, 23:55   

Diplo napisał/a:
i poprosić o nr bez narażania się na głupie plotki czy komentarze. :-|

To zrób to jak będziesz sam na sam z tą osobą.

Rockman napisał/a:
Nie masz nóg czy języka w gębie?

ech...
_________________
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2018-03-10, 00:16   

Diplo napisał/a:
Zazdroszczę osobom cis tego, że po prostu bez żadnych obaw mogą sobie podejść i poprosić o nr bez narażania się na głupie plotki czy komentarze. :-|

Ty też możesz, tylko coś Cię blokuje na razie :-p
A cisy może i mogę sobie podejść i poprosić, ale i tak często się cykają i stresują.
Plus tak jak pisze Rockman, ludzie zawsze będą gadać, ba, już o Tobie gadają - parę plotek w tę, czy w tę, co za różnica... Sam piszesz, że "mało kogo obchodzisz" tak naprawdę w tej pracy - bardziej zależy Ci na poznaniu dziewczyny, czy na ludziach, którzy i tak mają Cię gdzieś?
Jesteś w o tyle dobrej sytuacji, że masz pewność, że jest to odwzajemnione, czyli nie musisz się tak bardzo obawiać np. wyśmiania ze strony tej dziewczyny (o ile to prawda).
Powodzenia :)
_________________
 
 
Diplo
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 5
Wysłany: 2018-03-30, 22:09   

Pewnie mnie wyśmiejecie, ale dalej w tej sprawie nic nie ruszyło.. poza tym, że non stop patrzymy na siebie i witamy się to nie ma chwili na rozmowę, na przerwach nie możemy na siebie wpaść. Myślę nad tym czy bezpieczniej będzie napisać do niej na znienawidzonym przeze mnie fb :roll:
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2018-03-30, 22:12   

Diplo napisał/a:
Pewnie mnie wyśmiejecie
nie
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-31, 13:53   

Diplo, może jakiś liścik?
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Diplo
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 5
Wysłany: 2018-03-31, 22:36   

Jenny napisał/a:
Diplo, może jakiś liścik?

Niee.. raczej to zbyt dziecinne. To poważna osoba, więc tylko by błazenada z tego wyszła, ale dzięki za chęci.
 
 
Ben
użytkownik
Ben

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 32
Wysłany: 2019-01-06, 20:56   

Cytat:
sytuacja się powtarza, co prawda te sygnały nie są już tak oczywiste, bo znajomość trwa dość krótko, co gorsza dzieje się to w pracy i ponownie nie wiem co z tym robić.


Nie wchodzić w takie relacje w pracy.
_________________
Mr nobody...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 9