Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
FFS poza UE - kwestie organizacyjne
Autor Wiadomość
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2017-12-11, 17:23   FFS poza UE - kwestie organizacyjne

Mam pytanie do osób podróżujących poza terytorium Unii w celach operacyjnych (FFS) lub tych które mają po prostu taką wiedzę. Weźmy na przykład USA. O co trzeba zadbać planując taki wyjazd z osobą towarzyszącą? Mam na myśli wszelkiego rodzaju kwestie techniczne typu wizy, paszporty, ubezpieczenia itp. Co jest niezbędne a co tylko opcjonalne? Jak dobrze się przygotować? Na co zwrócić uwagę? Nigdy nie byłam za granicą dlatego wolę pytać żeby niczego nie przeoczyć.

Druga sprawa: Macie jakieś porady dotyczące bezpiecznego przelewania pieniędzy na zagraniczne konta chirurgów przez bank? Na co uważać? Jak weryfikować?
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2017-12-14, 01:30   

Nikt? Nic? :-|

No to może ktoś chociaż podzieli się doświadczeniami w tym temacie z innych krajów z poza UE oprócz USA?

Z tego co pamiętam np. Inka była w Meksyku.
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2017-12-14, 03:11   

hejka, tutaj link do strony koleżanki jak opisuje cały proces operacji u tego samego chirurga. Są to refleksje z przed kilku lat:
https://sites.google.com/site/michellesffs/

Tu link do recovery house, znaczy jak gdyby domu pooperacyjnego gdzie jeśli wszystko załatwisz przez nich to wliczone w koszt operacji zostaje wszystko co potrzebne na czas przyjazdu począwszy od odebrania z lotniska poprzez lokal, transportacje, odżywianie itp aż do odstawienia na odlot. Po Hiszpańsku wcale nie trzeba umieć chociaż trzeba troszkę po Angielsku.
Jedyne co nie jest wliczone to koszta leków pooperacyjnych i badania przed operacyjne jak krew i może EKG, Chyba około $400-$500 wystarczy. No i jeśli chce się trochę pozwiedzać czy coś kupić no to na to trzeba parę ekstra pesos.
http://transop.com/index.php
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2017-12-14, 03:37   

Inka, dzięki. :) Też kiedyś rozważałam Cardenasa. Niewykluczone, że jeszcze raz się mu przyjrzę.
A jak wygląda sprawa płatności? Płaciłaś wszystko przed przylotem przez bank na konto chirurga?
_________________
. . . . . . . . . . . . . . . . .
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2017-12-14, 06:41   

przelew elektroniczny "wire"
_________________
religia jest dla tych, którzy boją się piekła, duchowość dla tych, którzy już tam byli...
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-12-14, 10:30   

O co trzeba zadbać itp to pewnie zależy od chirurga i kraju w którym operuje. Jak już wybierzesz sobie chirurga, to pewnie wszystko opisane będzie na jego stronie, także ja bym na przód nie zawracał sobie głowy tymi kwestiami :)
_________________
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2017-12-14, 20:42   

Zeby tylko tego nikt nie odczytał dosłownie, ale co dobry chirurg umie zrobić :D

https://www.o2.pl/galeria...921718917249g/7
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2017-12-14, 21:40   

Apel do wszystkich;
Chirurdzy robią lepiej i ci sami chirurdzy robią gorzej. Wyniki zapewne zależne są od umiejętności ale ponad to jest wiele rożnych detali które wpływają na końcowe efekty.
Wiele zależy też od pacjenta, jak o siebie dbają, jak się odżywiają jaki tryb życia prowadza, itd.

Ja sama pomimo niby wspaniałego chirurga musiałam drugi raz poddać się skalpelowi i dłucie bo nadal w twarzy widziałam pewne męskie cechy.

No ale bez interwencji, życie takie jakie jest nie było by możliwe.
_________________
religia jest dla tych, którzy boją się piekła, duchowość dla tych, którzy już tam byli...
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-12-14, 21:43   

Czy te nosy zawsze wyglądają tak jakby sztucznie?
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2017-12-14, 22:33   

wendigo napisał/a:
Jak już wybierzesz sobie chirurga, to pewnie wszystko opisane będzie na jego stronie

Tak, ale to jednak nie to samo co zapytanie innych pacjentek o doświadczenia z pierwszej ręki.

inka napisał/a:
Wyniki zapewne zależne są od umiejętności ale ponad to jest wiele rożnych detali które wpływają na końcowe efekty. Wiele zależy też od pacjenta, jak o siebie dbają, jak się odżywiają jaki tryb życia prowadza, itd.

Nie oszukujmy się, najważniejsze są warunki startowe a w następnej kolejności umiejętności chirurga. Z młodej osoby która już przed operacją wygląda mocno androgynicznie łatwiej jest zrobić ładną kobietę niż z kogoś kto ma 50 lat i wygląda jak neandertalczyk.

Jenny napisał/a:
Czy te nosy zawsze wyglądają tak jakby sztucznie?

To zależy co dla Ciebie znaczy "sztucznie". Ale generalnie taki efekt zwykle obserwuje się jeśli ktoś przedobrzy z korektami lub zrobi sobie nos nie współgrający z resztą twarzy.
_________________
. . . . . . . . . . . . . . . . .
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-12-14, 23:13   

Niebieskie napisał/a:

Jenny napisał/a:
Czy te nosy zawsze wyglądają tak jakby sztucznie?

To zależy co dla Ciebie znaczy "sztucznie". Ale generalnie taki efekt zwykle obserwuje się jeśli ktoś przedobrzy z korektami lub zrobi sobie nos nie współgrający z resztą twarzy.

Tak się przyglądam i zastanawiam, o co może chodzić...
Być może są jakby zbyt wąskie i zbyt proste. Naturalne bardziej rozszerzają się ku dołowie i są bardziej okrągłe.
Sama nie wiem...
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2017-12-15, 01:59   

Cytat:
niż z kogoś kto ma 50 lat i wygląda jak neandertalczyk.


ja bardzo sobie wypraszam! Nie neandertalczyk tylko Homo-ergaster!
<wysmiewacz>
no i nie wiem co wy chcecie od mojego nosa, bo wywęszy sedno w każdej sprawie
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2017-12-15, 02:40   

inka napisał/a:
ja bardzo sobie wypraszam! Nie neandertalczyk tylko Homo-ergaster!

To nie było o Tobie (ani o nikim konkretnym). Nie traktuj tego osobiście. Ot, takie uogólnienie. ;-)
_________________
. . . . . . . . . . . . . . . . .
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2017-12-15, 04:19   

Niebieskie napisał/a:
inka napisał/a:
ja bardzo sobie wypraszam! Nie neandertalczyk tylko Homo-ergaster!

To nie było o Tobie (ani o nikim konkretnym). Nie traktuj tego osobiście. Ot, takie uogólnienie. ;-)


wiem! zgrywałam się, lol <dokuczacz>
 
 
Gossow
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 10
Posty: 64
Wysłany: 2017-12-27, 17:39   

Hmm.. tyle nazwisk się przewinęło się wcześniej na forum ale o :D r. Lazaro Cardenas nie pisałyście.

Chirurg do pozostałych w skali 10/10? Haha.

Koszt całej mordki w PLN to? Jak długo trzeba czekać na termin?
 
 
Deidre
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 9
Posty: 58
Wysłany: 2017-12-27, 18:30   

Co do czasu oczekiwania na zabieg u Cardenasa nie wypowiem się, bo nie wiem, natomiast jeśli chodzi o koszt, to na stronie

http://transop.com/index....quote"eId=5

można sobie wybrać te procedury, które nas interesują i obliczyć całkowity koszt zabiegu i zakwaterowania.
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2018-02-26, 11:41   

Inka a jak jest z leczeniem przeciwbólowym -zabezpieczają w tej klinice morfiną czy trzeba cierpieć po operacji. Sama pamiętam SRS u Krajki w pierwsze 3 noce najgorsze nikt nie zabezpieczył mnie przed bólem :-| :-| :-| -zastrzyki dawano w dzień. A w nocy pielęgniarki mówiły że bez zgody lekarza nic nie mogą- nie dość że płaciłam za operacje to jeszcze nikt nie zadbał bym nie ciepiała.
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2018-02-26, 16:18   

dezamorfina napisał/a:
Inka a jak jest z leczeniem przeciwbólowym -zabezpieczają w tej klinice morfiną czy trzeba cierpieć po operacji.


Hej, powinnam się domyśleć z twego nicka czego ci brak...lol
ale na serio, FFS nie jest aż tak inwazyjną operacją jak GRS. Morfiny nie dostaniesz, ale środki przeciwbólowe będą, a po dwóch dniach możesz zejść na zwykłe przeciwbólówki.
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2018-02-26, 18:26   

Mój nick to tak na żarty nazwa brudnego narkotyku z rosji http://polki.pl/zdrowie/c...48,artykul.html . Do morfiny temu daleko bo morfina jest używana legalnie w medycynie.

A jak z czystością w klinice?anestezja? wszystko ok. Po operacji zmiany głosu mam zmniejszoną krtań czy jest możliwość napisania maila czy się podejmą w tym stanie operacji? Lepiej wiedzieć niż zawracać głowę a potem że operacja niemożliwa. W PL rok szukałam doktora co piersi by mi zoperował.
 
 
Anna28
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 18
Posty: 176
Wysłany: 2018-02-26, 18:29   

dezamorfina, Mogę zapytać gdzie robiłaś operacje krtani?
I jak oceniasz efekty?
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2018-02-27, 12:03   

tu mój wątek o tym
http://transpomoc.pl/...ighlight=#15128
jestem na 4 zadowolona. Ale pisz w moim wątku o operacji głosu bo tutaj jest temat FFS, by nie było bałaganu.
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2018-02-27, 17:33   

ten przystojniacha w pomarańczowym krawacie to Lazaro a dziewczyna po lewej to jego zona która także jest chirurgiem od krtani i nosa.




a to klinika



o czystość nie trzeba się przejmować. Wszystko jest na najwyższym poziomie medycyny od kwalifikacji personelu do wyposażenia.

Ale pamiętaj, tak jak w medycynie, powikłania i problemy się zdążają, a więc podchodź do decyzji ostrożnie i z przemyśleniem.

to strona kontaktowa: http://www.drlazarocardenas.com/en/contact/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10