Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytaniee
Autor Wiadomość
Efs333
użytkownik

Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Posty: 9
Wysłany: 2018-02-26, 19:02   Pytaniee

Mam do was pytanie jak czt wasi rówieśnicy sie od was odwrucili jak sie dowiedzieli że jesteście trans jak zaraagowali wasi przyjaciele

[Pierwsze i ostatnie upomnienie:
Regulamin Forum napisał/a:
9.6 Obowiązującym językiem forum jest język polski w jego odmianie literackiej. Teksty pisane językiem "polskawym”, prezentujące rażący brak szacunku dla poprawnej gramatyki, pisowni i interpunkcji, mogą stanowić podstawę do przyznawania ostrzeżeń. Wyjątek od powyższej zasady przewidziany jest dla osób deklarujących długoletnie zamieszkiwanie poza granicami Polski i brak codziennego kontaktu z polszczyzną.
/Lagertha]
Ostatnio zmieniony przez 2018-02-27, 01:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Dalialama
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 144
Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-02-26, 19:55   

Mam to szczęście, że żaden z moich znajomych się nie odwrócił ode mnie w związku z ts. Reakcją większości było "no szit, szerloku" :-D . Z zaimkami i imieniem bywa różnie ale, że nie jestem full wyoutowana w szkole to trochę przymykam na to oko.
_________________
 
 
Anna28
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 18
Posty: 176
Wysłany: 2018-02-26, 20:26   

Efs333, Została tylko mama.
Wszyscy znajomi się zawineli...
Teraz czekam aż chłopak mnie zostawi...
A sorrki jedna koleżanka została...
Jeżeli chodzi o relacje prywatne.
Zawodowo nic się nie zmieniło.
:roll: :roll: :p
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-02-27, 01:44   

# Interseksualizm

Zareagowali typowo dla przypadku Interowego. Olali i mają to gdzieś, co się objawia tym, że :
- w ogóle zaprzeczają faktowi mojego Interseksualizmu, jak i temu, że jestem osobą z jakimikolwiek dolegliwościami sprzężonymi odinterseksualnymi
- nie biorą pod uwagę tego, że mam tożsamość płciową, inną, niż oni uznają za słuszną dla mnie
- wszyscy, bez wyjątku, zwracają się do mnie starym imieniem
- wszyscy, bez wyjątku, zwracają się do mnie starym rodzajnikiem
- temat został zamieciony pod dywan i udają, że nic się nie dzieje
- non stop mnie "misgenderują", kiedy sytuacja, akurat, wymaga, by tego NIE robili
- żaden sensowny argument do nich nie dociera
- traktują mnie, najwyrazniej, jak głupka, który się urwał z choinki

Tak w skrócie telegraficznym. Szału nie ma, d.y nie urywa.
 
 
Avery.
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-02-27, 10:20   

Znajomi nie mieli problemów z przyjęciem tego, dostosowaniem odpowiednich zaimków, itp.
Większość rodziny też nie, siostra nawet przyznała, że nie jest zaskoczona i zawsze to wiedziała.
Matka przyjęła zaskakująco dobrze, nawet wyłożyła mi na część badań (wszystkie robiłem prywatnie).
Brat przyjął to normalnie, choć stara się nie używać w rozmowach ze mną żadnych końcówek wskazujących na płeć.
Natomiast problem był i jest nadal tylko z ojcem (i prawdopodobnie z rodziną z jego linii, ale z nimi mam znikomy kontakt). Nie chce tego zaakceptować, w d... ma moją dysforię i uważa, że w tym wszystkim chodzi o to, żeby od niego kasę wyłudzić. Nawet myśli, że sprawa o ustalenie płci metrykalnej, to tak na prawdę sprawa o jego pieniądze, których nie zamierza mi dać, nawet złotówki, jak to powtórzył nie raz mi i reszcie rodziny, choć nikt go o pieniądze nawet nie prosił...
A, i babcia mnie wspierała na początku, choć nie do końca wiedziała o co chodzi z całą tranzycją, ale ojciec ostatnio przekabacił ją na swoją stronę.
I często spotykam się z transfobią u lekarzy.

Więc nie jest najgorzej, ale mogłoby być lepiej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11