Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Kiedy zacząć się golić
Autor Wiadomość
Majqi
użytkownik
Majqi


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 46
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2018-01-26, 11:45   Kiedy zacząć się golić

Jestem już 4 miesiące na testosteronie i na twarzy już trochę włosków przybyło. Stąd moje pytanie kiedy zacząć się golić, czy wypada chodzić z takim nieogolonym ryjkiem, czy lepiej golić?
_________________
Urodziłeś się, aby być sobą, a nie wersją, w której ktoś chce Cię widzieć.
 
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-01-26, 12:46   

Majqi, to jest Twoja decyzja, kiedy i czy w ogóle. Koper i szczecina tu i tam wygląda menelsko. Zależy w jaki styl celujesz.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Maxine
użytkownik
Midnight Queen

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 132
Posty: 1149
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-01-26, 21:12   

Aristocat napisał/a:
żul
Ekhm, człowiek uzależniony od alkoholu.
Szanujmy innych.
 
 
Rockman
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Punktów: 62
Posty: 454
Wysłany: 2018-01-26, 21:40   

Pytanie powinno brzmieć 'kiedy można przestać?' ;)
Jak wygląda parę obleśnych dłuższych kłaków każdy wie.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-01-28, 19:42   

Przepraszam bardzo, słowo żul czy menel odnosi się do stylu życia, a nie choroby alkoholowej.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-01-28, 19:48   

Nie ma różnicy, kiedy. I wszelkie teorie, że golenie go wzmocni lub osłabi to bzdura. Około 3 mm włosa i tak znajdują się poniżej poziomu naskórka. Goląc sprawisz, że wyda się grubszy, bo zetniesz włos w najgrubszym jego miejscu.

Życzę brody tatrzańskiego misia. ;)
 
 
Maxine
użytkownik
Midnight Queen

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 132
Posty: 1149
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-01-28, 20:25   

Armand napisał/a:
Przepraszam bardzo, słowo żul czy menel odnosi się do stylu życia

Mylisz się,
menel
znaczenia:
pot. człowiek z marginesu społecznego, głównie alkoholik.

Lecz jest to nie kulturalne i miłe gdy ktoś przegrany życiem przez alkohol słyszy w swoją stronę: menel, żul. To jest nie smaczne i świadczy o braku jakiegokolwiek szacunku, czy zachowania godności do drugiego człowieka.
Mnie coś takiego wgl do głowy by nie przyszło, nazywać tak drugiego człowieka. :-(
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-01-28, 21:15   

Bardzo przepraszam. W takim razie:

Armand napisał/a:
Majqi, to jest Twoja decyzja, kiedy i czy w ogóle. Koper i szczecina tu i tam wygląda menelsko. Zależy w jaki styl celujesz.


zmieniam na:

Majqi, to jest Twoja decyzja, kiedy i czy w ogóle. Koper i szczecina tu i tam wygląda jak u stereotypowego wyobrażenia człowieka, który się zaniedbał, prawdopodobnie wskutek choroby alkoholowej.

Prosz.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-28, 22:54   

Przed testosteronem.

Męzczyźni mają albo twardy zarost, albo w ogóle nic, a kobiety delikatny brzoskwiniowy meszek. Dzięki goleniu można się pozbyć tego ostatniego.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2018-01-30, 20:34   

Z mojego doswiadczenia wynika, ze golac ten brzoskwiniowy meszek wzmacniamy zarost. Na dlugo przed hormonami mialem zupelnie gladkie nogi - nawet meszek byl ledwo widoczny. Byly jakies pojedyncze krotkie i jasne wloski. Tak samo mialem na przedramionach. To bylo tak moze w wieku 16 lat. Potem ktoregos dnia postanowilem po tych wloskach na nogach przejechac zyletka. Zaczalem to robic od czasu do czasu. Rezultat? Gdy mialem 19 lat to musialem golic regularnie nogi bo wlosy byly czarne, grube i dosyc dlugie jak u srednio owlosionego faceta. Na pewno nie wyrosly by mi one same z siebie bez golenia, bo w miejscach, ktorych nie golilem np: na przedramionach czy twarzy nic mi nie uroslo. W wieku 19 lat przedramiona i twarz mialem tak samo gladka jak wtedy gdy mialem 16 lat. Gdyby moje wlosy na nogach byly wynikiem dzialania hormonow to wlosy pojawily by sie tez na przedramionach. Te wlosy na nogach byly tak grube i geste, ze gdyby to byly nieprawidlowosci to bylyby to duze nieprawidlowosci, a wiec wlosy musialy by sie tez pojawic w innych miejscach.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-01-30, 20:46   

Cytat:
Gdyby moje wlosy na nogach byly wynikiem dzialania hormonow to wlosy pojawily by sie tez na przedramionach.

Nieprawda. Włosy na rękach są dużo delikatniejsze niż na nogach, o ile są. U dziewczyn.

I busz na nogach to nic nadzwyczajnego u dziewczyn.

A dermatolog mi mówił, że golenie nic nie zmienia.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-01-30, 21:37   

southener, a skąd pewność, że po 3 latach nie golenia nie było by tego samego efektu?
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-01-30, 22:14   

Ada75 napisał/a:
southener, a skąd pewność, że po 3 latach nie golenia nie było by tego samego efektu?

To też. U części kobiet owłosienie się stale rozwija z wiekiem :p Pewnie do 25, bo tyle trwa osiągnięcie pełnej dojrzałości. Oczywiście, plus minus.
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2018-01-31, 18:06   

Moja pewnosc jest stad, ze te czarne grube wlosy na nogach zaczely sie u mnie pojawiac zaraz po rozpoczecia golenia tych rzadkich, krotkich, ledwie widocznych wloskow na nogach. Jak nie golilem to nic grubszego i czarnego nie wyrastalo. Poza tym zauwazylem, ze dziewczyny, ktore maja czarne grube wlosy na nogach maja tez czarny meszek pod nosem. U mnie nic takiego nie wystapilo. Wydaje mi sie calkiem logiczne, ze jak ktoras ddziewczyna ma poziom hormonow powodujacy wyrastaje wlosow na nogach to te hormony przyczynia sie tez do pojawienia sie meszku pod nosem.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-02-01, 20:47   

southener napisał/a:
Moja pewnosc jest stad, ze te czarne grube wlosy na nogach zaczely sie u mnie pojawiac zaraz po rozpoczecia golenia tych rzadkich, krotkich, ledwie widocznych wloskow na nogach. Jak nie golilem to nic grubszego i czarnego nie wyrastalo.

Co nie jest jednak żadnym potwierdzeniem. Trzeba więcej niż jednego przypadku by takie rzeczy udowadniać, a póki co lekarze itp. są zgodni z tym co napisał Swan.
_________________
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2018-02-01, 22:49   

Ciekawe co jest podstawa do takiej pewnosci - czy na przyklad byly robione na ten temat jakies badania. Czy np robiono taki eksperyment, ze okreslona liczba dziewczyn golila te delikatne wloski i potem obserwowano ze pomimo tego gestsze owlosienie nie wyrastalo. Cos nie chce mi sie wierzyc ze ktos wpadl na pomysl przeprowadzenia takiego eksperymentu. Jesli zas takich badan nie bylo to tak naprawde lekarze nie maja zadnej podstaw do swoich twierdzen.
 
 
Dalialama
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 144
Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-02-01, 23:56   

Cytat:
Ciekawe co jest podstawa do takiej pewnosci - czy na przyklad byly robione na ten temat jakies badania.

https://www.scientificame...e-back-thicker/
tl;dr
Były przeprowadzone badania w 1928 i 1970, które udowodniły, że golenie nie ma wpływu na gęstość włosów. Zresztą goląc włosy obcina się martwą tkankę, która nie ma wpływu na mieszek włosowy, także nawet bez próby badawczej wiadomo by było, że to mit.
_________________
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2018-02-02, 22:27   

Trudno mi po prostu uwierzyc, ze te wlosy na nogach wziely mi sie z niczego. Poziom hormonow mialem typowo kobiecy, w zadnych innych miejscach wlosy sie nie pojawily, czy to na rekach czy to na twarzy, a pojawily sie jedynie tam gdzie golilem i byly one tak geste jak u calkiem dobrze owlosionego faceta.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-02-02, 23:24   

southener napisał/a:
Poziom hormonow mialem typowo kobiecy, w zadnych innych miejscach wlosy sie nie pojawily, czy to na rekach czy to na twarzy, a pojawily sie jedynie tam gdzie golilem i byly one tak geste jak u calkiem dobrze owlosionego faceta.

To, co opisujesz jest zupełnie normalne. Nie trzeba mieć nie wiadomo ile testosteronu, żeby wyrósł krzak na nogach.

Wikipedia napisał/a:
Hirsutyzm – występowanie nadmiernego owłosienia typu męskiego (owłosienie na twarzy, klatce piersiowej, również wokół brodawek, brzuchu, odcinku krzyżowym, okolicy sromu) u kobiet. W łagodnej formie najczęściej jest pochodzenia idiopatycznego - występuje nadmierna wrażliwość mieszków włosowych na hormony. W bardziej zaawansowanych formach zazwyczaj jest podwyższony poziom androgenów (męskich hormonów). Hirsutyzm może występować rodzinnie, może również pojawić się w czasie ciąży, na skutek przestrojenia hormonalnego organizmu. Może być spowodowany występowaniem nowotworów hormonalnie czynnych (niektóre guzy jajnika, rak nerki oraz rak tarczycy).

Mam nadzieję, że ta książkowa definicja coś rozjaśnia...
Wynika z niej, że owłosione nogi i ręce są u kobiet w normie. Oraz, że żeby wychodować wąsy nie trzeba mieć dużo testosteronu, można mieć po prostu podatność.
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2018-02-03, 12:44   

Wlasnie to, co piszesz teraz udowadnia, ze to co bylo u mnie to na pewno nie byl hirsutyzm,. Wierz mi, widzialem dziewczyny, ktore to mialy i to wygladalo zupelnie inaczej - przede wszystkim te dziewczyny oprocz wlosow na nogach mialy wlosy takze na innych czesciach ciala. Wlosom na nogach zawsze, w kazdym przypadku towarzyszyl mech pod nosem i czesto wloski na przedramionach. U mnie nigdy sie wloski nad gorna warga i na przedramionach nie pojawily sie - nie chodzi nawet o widoczne czarne wloski - ale o te jasne prawie nie zauwazalne. Na tych czesciach ciala, ktorych nie tknela zyletka skora byla idealnie gladka, bez zadnych wloskow. Jak zreszta pierwszy raz przejechalem maszynka po nogach to tez nic tam nie bylo, moze jedynie kilka cienkich niewidocznych prawie wloskow (mowie o calej powierzchni nog) O moich nogach z przed golena mozna bylo powiedziec, ze byly idealnie gladkie. Na innych czesciach ciala czy to na klatce, brzuchu czy plecach tez nic nie bylo. Z biegiem czasu tez nic na tych czesciach ciala nie wyroslo - przedramiona, gorna warga, brzuch pozostaly idealnie gladkie az do czasu rozpoczecia przyjmowania testosteronu w wiekuy 26 lat. Mimo tego, ze od czasu pojawienia sie u mnie wlosow na nogach do czasu pierwszego zastrzyku uplynelo ok. 10 lat to niegolone czesci ciala nie zmienily sie. Gdyby moje owlosienie na nogach bylo skutkiem dzialania hormonow meskich czy innych nieprawidlowosci to wlosy pojawily by sie w innych miejscach. Nie byly one tez dziedziczne, bo kobiety w mojej rodzinie maja gladkie nogi - naprawde nie znam zadnej krewnej, ktora by miala owlosione nogi, czy meszek nad gorna warga.
Absurdem wydaje mi sie taki zbieg okolicznosci, ze oto zaczynam golic nogi i wlasnie na tej czesci ciala, w tym samym czasie objawiaja sie symptom hirsutyzmu. Wszedzie indziej mimo uplywu lat jest gladko, a jedynie te golone systematycznie czesci pokrywaja sie coraz gestsza szczecina. Na inne czesci ciala hirsutyzm nie ma wplywu. Zadnego wloska, nad warga, na przedramionach czy brzuchu - jak dla mnie to niedorzecznosc, zeby hirsutyzm objawial sie w tylko jednej czesci ciala. Niedorzeczny bylby tez fakt, ze wlosy na nogach staja sie coraz gestsze, ciemniejsze (przy hirsutyzmie mozna by powiedziec, ze androgeny dzialaja mocno), a jednoczesnie zadne wlosy pomimo tych hormonow nie pojawiaja sie na innych czesciach ciala.
Dla mnie to jest jednak wieksza niedorzecznosc mowic w takim przypadku o hirsutyzmie. Juz wplyw golenia wydaje mi bardziej prawdopodobny.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-02-03, 16:22   

Mów mu święte słowa a on moja krowa. Tak mawiała moja babcia.

Oczywiście hirsutyzm to nie jest, ale opowiadanie o tym, że włosy ciągną do żyletki to bzdura.

Już ci tłumaczyłam dlaczego są grubsze. A teraz dlaczego wydaje ci się że jest ich więcej. Naturalnie rosnące kłaczki mają trójkątny w przybliżeniu przekrój, nie rosną do niebotycznych długości, bo cykl ich wypadania jest o wiele krótszy niż tych na głowie. Cebulka szybciej się męczy kiedy są dłuższe i mechanicznie bardziej podatne na wypadanie. Skracając je regularnie zmniejszasz podatność na wypadanie i wydłużasz ten cykl.

Jestem XY golę nogi regularnie, powinnam mieć na nich szczecinę jak wiking na twarzy a nie mam . :shock:
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2018-02-03, 16:30   

Dodam od siebie, że odkąd zaczęłam golić włoski na nogach i rękach zaczęło ich być co raz mniej , nawet kiedyś się śmiałam, że chyba testosteron mi się kończy bo mi włoski znikają. Tak więc od golenia nie przybywa napewno.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-02-03, 16:43   

Cytat:
Wlasnie to, co piszesz teraz udowadnia, ze to co bylo u mnie to na pewno nie byl hirsutyzm,. Wierz mi, widzialem dziewczyny, ktore to mialy i to wygladalo zupelnie inaczej - przede wszystkim te dziewczyn

Tak. Dokładnie. To, co opisujesz jest zupełnie normalne. Pokazanie tego było moim celem.

+
Nie przyszło Ci do głowy, że ogoliłeś te nogi, dlatego że włosy Ci na nich zaczęły wtedy gęstnieć, anie na odwrót?
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2018-02-03, 17:07   

Wzmacnianie włosów poprze, golenie jest tak samo prawdziwe jak wzmacnianie paznokci poprzez obcinanie. A nawet powiem, jako córka byłej fryzjerki, że to taki fryzjerski trik końcówki włosów zawsze są delikatniejsze więc obcinając je dajle się złudzenie wzmocnienia i pogrubienia włosa. Przez co klientki chętniej odwiedzają fryzjera.
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2018-02-03, 17:38   

Swan napisał/a:
Cytat:
Wlasnie to, co piszesz teraz udowadnia, ze to co bylo u mnie to na pewno nie byl hirsutyzm,. Wierz mi, widzialem dziewczyny, ktore to mialy i to wygladalo zupelnie inaczej - przede wszystkim te dziewczyn

Tak. Dokładnie. To, co opisujesz jest zupełnie normalne. Pokazanie tego było moim celem.

+
Nie przyszło Ci do głowy, że ogoliłeś te nogi, dlatego że włosy Ci na nich zaczęły wtedy gęstnieć, anie na odwrót?


Wyraznie przeciez napisalem, ze gdy po raz pierwszy przejechalem maszynka po nogach to nogi te byly zupelnie gladkie. Pamietam nawet swoje uczucie rozczarowania spowodowane tym, ze widzialem, ze tak naprawde nie ma czego golic. Dla czynnosci, ktora wtedy wykonalem nie uzywam nawet slowa golenie - bo wlasnie zadnych wlosow wartych golenia nie dalo sie u mnie dostrzec.
Gdyby to byl hirsutyzm to wlosy pojawily by sie przede wszystkim na wewnetrznych stronach ud - bo tak w przypadku hirsutyzmu sie to objawia. U mnie wlosy zaczely rosnac w miejscach, ktore zaczalem golic czyli na przedniej i tylnej czesc ud. Wewnetrznej czesci ud nie tknalem zyletka i ta czesc ud pozostala gladka przez nastepne 10 lat. Wewnetrzna czesc ud pokryla sie wlosami dopiero po rozpoczeciu terapi hormonalnej. W przypadku hirsutyzmu wlosy pojawily by sie tez w innych okolicach - co u mnie zupelnie nie nastapilo. Aby stwierdzic hirsutyzm to trzeba uzyskac 6 punktow na skali czyli wlosy musza rosnac w roznych okolicach a nie w jednej jak u mnie. http://www.poradnikzdrowi...biet_38884.html
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2018-02-03, 17:53   

Ada75 napisał/a:
Mów mu święte słowa a on moja krowa. Tak mawiała moja babcia.

Oczywiście hirsutyzm to nie jest, ale opowiadanie o tym, że włosy ciągną do żyletki to bzdura.

Już ci tłumaczyłam dlaczego są grubsze. A teraz dlaczego wydaje ci się że jest ich więcej. Naturalnie rosnące kłaczki mają trójkątny w przybliżeniu przekrój, nie rosną do niebotycznych długości, bo cykl ich wypadania jest o wiele krótszy niż tych na głowie. Cebulka szybciej się męczy kiedy są dłuższe i mechanicznie bardziej podatne na wypadanie. Skracając je regularnie zmniejszasz podatność na wypadanie i wydłużasz ten cykl.

Jestem XY golę nogi regularnie, powinnam mieć na nich szczecinę jak wiking na twarzy a nie mam . :shock:


Jak moglem sie pomylic w ocenie gestosci i grubosci wlosow skoro przed goleniem na nogach nic nie bylo. Po kilku goleniach wlosy zaczely sie stopniowo pojawiac i po 9 - 10 latach moje nogi wygladaly jak nogi dosyc dobrze owlosionego faceta - to bylo takie zjawisko, ze jak kiedys bylem pod wspolnym prysznicem za granica to jak zobaczyly mnie Hiszpanki to najpierw sie na mnie gapily, a potem zaczely robic mi zdjecia. Gdyby to byly jakies wloski typowe dla kobiet to na pewno nie wywolalo by to az takiej sensacji.
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2018-02-03, 19:05   

To widocznie mało te hiszpanki widziały. Miałam koleżankę która nie goliła nóg wcale głównie chodziła w spodniach i jak kiedyś wyskoczyła w spódnicy to wszyscy byli w szoku że dziewczyna może mieć takie kłaki na nogach. :D a do tego wąsika
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2018-02-03, 20:54   

No wlasnie, miala tez wasika. Moze miala tez wlosy w innych zakrytych odzieza miejscach. Gdybym ja tez mial wasika to nie sprzeczalbym sie, ze to od golenia. U mnie wlosy wyrosly jedynie tam gdzie sie golilem. Nie golilem zas miejsc, w ktorych zwykle wyrastaja wlosy osobom z hirsutyzmem i tam tez nic mi nie wyroslo. Gdybym mial hirsutyzm to wlosy wyrosly by mi takze na kilku innych czesciach ciala np: nad warga, na brzuchu na klatce...itd. Przypominam, ze aby u kogos zdiagnozowac hirsutyzm to wlosy musza sie pojawic w co najmniej 6 roznych miejscach.
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2018-02-03, 23:27   

Ale ja nie twierdzę, że coś masz. Poprostu stwierdzam, że czasem kobietom rosną włoski mimo nie golenia samoistnie bo od golenia nie będą rosły. Sprawdź ogól sobie , no nie wiem policzek lewy i zobaczysz czy zacznie ci rosnąć zarost od samego ogolenia. No chyba, że już rośnie to musisz wybrać inne miejsce, nie wiem może plecy? Ja się długo nie goliłam a to co rosło miejscami wygrywałam pęsetą i nic to nie pomogło przyszedł czas, że pęseta nie wystarczyła.
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2018-02-03, 23:41   

Nie na policzkach to nie chcialbym eksperymentowac, bo a nuz cos by mi uroslo. W innych miejscach to raczej bylby watpliwy eksperyment, bo wszedzie mi uroslo i z niektorych miejsc musialem usuwac laserem. Jakby nastapil jakis duzy przyrost na plecach to i tak nie wiedzialbym czy to sprawa golenia czy przybywa naturalnie pod wplywem dzialania testosteronu. Zreszta po ostatniej depilacji plecow zauwazylem, ze wlosow mi przybylo tam, tylko nie wiem czy to za sprawa depilacji woskiem, czy pod wplywem slonca (bo depilowalem sie przed wyjazdem na Kanary), czy to moze naturalnie pod wplywem testosteronu.
Poza tym nawet gdybym zaczal golic ktorys policzek i pod wplywem tego cos by mi tam uroslo to i tak niektorzy by powiedzieli, ze to nie wynik golenia ale wynik dzialania testosteronu.
Jest jeszcze sprawa roznicy w wygladzie moich policzkow i moich nog z przed golenia. Na nogach mialem rzadkie, jasne prawie niewidoczne wloski i to one moim zdaniem pod wplywem golenia sie wzmocnily i zgestnialy - zakladam wiec ze w tamtym miejscu istnialy jakies mieszki wlosowe. Na policzkach w chwili obecnej zadnych wloskow nie ma - doslownie zero wloskow - wiec tych 2 miejsc nie da sie w zaden sposob porownac - a zatem eksperyment i tak nie bylby miarodajny. U dziewczyn, ktore maja takie jasne prawie niewidoczne wloski pozostaja one takimi jesli nie dojdzie do zachwiania rownowagi hormonalnej. Wtedy wloski rosna w roznych czesciach ciala.
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2018-02-04, 00:25   

Wiesz , nie obraź się ale jeśli się nie chce włosów na ciele to branie testo raczej nie jest wskazane. Testo już ma to do siebie, że odbiera włosy na głowie i rzuca wszędzie indziej. ;-)
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-02-04, 20:51   

southener, to był cud!

Myślę, że można zakończyć tę dyskusję.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2018-02-04, 20:53   

Czy ja powiwedzialem, ze nie chce wlosow? Traktuje je jako cos normalnego i nie narzekam, ze mi wyrosly. Co najwyzej usuwam z okolic, w ktorych faceci rzadko je maja. Jesli chodzi o typowe dla mezczyzn miejsca gdszie one rosna to wcale mi nie przeszkadzaja, co najwyzej przycinam jak jest lato.
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2018-02-04, 23:44   

No tylko, że typowe miejsce da mężczyzn to: całe ciało minus czubek głowy. ;-)
Nie obraź się ale ciągle mnie dziwi , że doskonale wiecie czym kończy się przyjmowanie testosteronu a potem latacie się depilować. Nie wiem czy wiecie ale faceci z reguły się nie depilują , chyba że kulturyści.
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-04, 23:53   

Majqi napisał/a:
czy wypada chodzić z takim nieogolonym ryjkiem, czy lepiej golić?

Najgorsze co widuję, to takie pojedyncze nieogolone włoski.
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2018-02-05, 00:00   

Gabi, chyba się nie zrozumieliście ;-) southener "golił je" przed hormonami, które zaczął brać w 26 r.ż. Wg niego włosy na nogach wzmocniły się przez samo "golenie", bez hormonów. Teraz na tst owłosienie depilował tylko na plecach, ogólnie mu ono nie przeszkadza.

southener napisał/a:
Na dlugo przed hormonami mialem zupelnie gladkie nogi - nawet meszek byl ledwo widoczny. Byly jakies pojedyncze krotkie i jasne wloski. Tak samo mialem na przedramionach. To bylo tak moze w wieku 16 lat. Potem ktoregos dnia postanowilem po tych wloskach na nogach przejechac zyletka. Zaczalem to robic od czasu do czasu. Rezultat? Gdy mialem 19 lat to musialem golic regularnie nogi bo wlosy byly czarne, grube i dosyc dlugie jak u srednio owlosionego faceta.


southener napisał/a:
do czasu rozpoczecia przyjmowania testosteronu w wieku 26 lat
_________________
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2018-02-05, 00:10   

Jenny, oj tak, aż by się chciało złapać pęsetę i po wyrywać . :D
Karatajew, doskonale rozumiem. Już mit golenia wyjaśniłam , co jak co ale na tym się znam lepiej niż wszyscy KM razem wzięci :] kwestia doświadczenia.
I bez urazy ale naprawdę słysząc jak KM narzeka na włosy od razu przypomina mi się jedną osoba która narzekała , że na estro zaczyna jej biust rosnąć.
 
 
Nickbread
użytkownik
Gremlin z Podziemia


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 28
Posty: 105
Skąd: Londyn
Wysłany: 2018-02-05, 00:33   

Wtrącę się w trochę w temat.

Każdy ma swoje upodobania, i jest raczej możliwe być mężczyzną i chcieć wszystkiego co mają mężczyźni, oprócz owłosienia.

Są cispłciowi mężczyźni którzy golą całe ciało. Mój tata goli sobie przedramiona :P I to i tak jest przykład w porównaniu leciutki.
Każdy mężczyzna lubi inaczej i nie ma w tym nic dziwnego.

To po pierwsze, po drugie, trzeba wziąść pod uwagę socjalizację osób K/M. To znaczy, pomimo iż jako mężczyźni trans jesteśmy mężczyznami, to zostaliśmy przez jakiś czas wychowywani jako dziewczynki lub kobiety, i niestety ale społeczeństwo dla kobiet jest toksyczne strasznie, i prane strasznie są mózgi na temat depilacji i golenia, pomimo iż włosy u kobiet też cispłciowych w różnych częściach ciała są naturalne.

Więc jak najbardziej coś takiego może mieć efekt na psychikę człowieka.

Mam kolegę który też jest KM, jest mężczyzną, cieszy się bardzo że jest na testosteronie i było to dla jego zdrowia niezbędne, ale jednak czuje on wstręt do owłosienia na ciele, bo przez całe życie mu gadano że musi być czyściutko ogolony.

Takie rzeczy mają na nas niestety efekt, i jest to przykre, ale nie można tego bagatelizować.

Niestety jednak jeśli przechodzi się na HRT to nie można kontrolować efektów które dostaniemy, tak jak nie można wybrać rzeczy podczas okresu dojrzewania.
_________________

 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2018-02-05, 00:34   

Ok, no ale to
southener napisał/a:
Traktuje je jako cos normalnego i nie narzekam, ze mi wyrosly. Co najwyzej usuwam z okolic, w ktorych faceci rzadko je maja. Jesli chodzi o typowe dla mezczyzn miejsca gdszie one rosna to wcale mi nie przeszkadzaja, co najwyzej przycinam jak jest lato.

wg mnie nie świadczy o narzekaniu na włosy. Wcześniej golił pewnie dlatego, że starał się funkcjonować jakoś w biologicznej płci i nie wypadało mu chodzić z kłakami na nogach, a rosły. Ale to może niech sam zainteresowany się wypowie :-p
Gabi napisał/a:
co jak co ale na tym się znam lepiej niż wszyscy KM razem wzięci

Nie kwestionuję :D Kiedyś (ale chyba nie tu) jakaś m/k pisała, że na hrt pojawił jej się okres - odnośnie nastroju (oczywiście nie krwawienia, bez przesady), zaczęła to opisywać... no nie powiem, też mi się trochę śmiać chciało :-p

Żeby nie było, ja nie twierdzę, że włosy rosną/gęstnieją/wzmacniają się od golenia.
_________________
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2018-02-05, 01:10   

Nie chodzi o upodobanie a o to co nieuniknione. Ja też włosów nie lubię i golę :D no niestety jeśli facet ich nie chce musi golić ale spoko nie wzmocnią się od tego to gwarantuję. ;)
 
 
Casiel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 3
Wysłany: 2018-02-05, 17:08   

Majqi, ja mam taki mini i staram się golić. Dla mnie wygodniej bez zarostu : )
 
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-05, 22:38   

Aristocat, no co Ty. Jeśli ktoś nie chce mieć mięśni jak Pudzian oraz brody jak afgańscy mułłowie, to prawdopodobnie został nieprawidłowo zdiagnozowany ;)
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-02-05, 23:15   

kicur, dałam ci like, ale wiesz no a jakby tak MK chciała nosić wąsy... a znam taki przypadek to co?
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2018-02-05, 23:27   

No wąsy to jeszcze pół biedy ale jak by chciała nosić brodę to już był by wurst. :-p
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-05, 23:31   

Iiii tam. 8-) <kwiatek>

http://www.dailymail.co.u...tyle-shoot.html
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2018-02-05, 23:38   

Wlosy u facetow sa spoko - dopoki to nie przekroczy wszelkich granic - a tak niestety jest u mnie. Rzadko widuje sie biologicznych facetow z futrem na nogach, klacie, brzuchu czy plecach w iloscia klakow jaka wystapila u mnie. Dlatego depilowalem wlosy na plecach, a na lato przycinam w innych miejscach. Raz, ze taka ilosc wlosow nie wyglada estetycznie, a poza tym w lecie, gdy probowalem nosic takie futro to pot mi splywal strumieniami po skorze. Nie mam jakichs szczegolnych sklonnosci do nadmiernego pocenia sie, ale wlasnie wlosy powoduja przegrzanie ciala i wieksze pocenie sie. Gdybym byl lekko owlosiony to zupelnie by mi to nie przeszkadzalo, tak bylo na poczatku brania hormonow i wtedy nie przychodzilo mi jakos do glowy, zeby usuwac wlosy.
Poza tym kiedys chodzilem regularnie na silownie, w swoim czasie mialem sylwetke kulturysty i chlopaki z silowni ( a byla to silownia, do ktorej przychodzili ludzie startujacy w zawodach krajowych i zagranicznych, byli wsrod nich mistrzowie Polski) czesto radzili mi, zebym zgolil wlosy, bo wtedy bedzie lepiej widac miesnie. Chyba wlasnie wtedy zaczalem usuwac wlosy z niektorych czesci ciala.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-02-08, 18:30   

Gabi napisał/a:

Nie obraź się ale ciągle mnie dziwi , że doskonale wiecie czym kończy się przyjmowanie testosteronu a potem latacie się depilować. Nie wiem czy wiecie ale faceci z reguły się nie depilują , chyba że kulturyści.

Już na drugim forum był ostatnio ten temat... Cóż, jednak faceci się golą - mam nawet maszynkę męską z końcówkami do ciała, więc chyba by nie stworzyli takiej jakby nie było popytu ;)
No ale jak się spojrzy na kolorowe magazyny to jednak rzadko są faceci z owłosioną klatą, a to znaczy że jednak kanon jest inny...
_________________
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2018-02-08, 19:09   

Gabi napisał/a:
Nie obraź się ale ciągle mnie dziwi , że doskonale wiecie czym kończy się przyjmowanie testosteronu a potem latacie się depilować. Nie wiem czy wiecie ale faceci z reguły się nie depilują , chyba że kulturyści.

Na ulicach wilki wyją,
ludzie wcale się nie myją
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2018-02-08, 20:33   

Wystarczy przyjrzec sie facetom na plazy - jakos tych z klatami jak ten gosc z Boney M sie raczej nie spotyka. Owlosione jak malpka klaty byly modne w latach 70-tych. Dzisiaj zaden facet z takim futrem na klacie nie pokazal by sie na scenie topless. https://www.youtube.com/watch?v=16y1AkoZkmQ
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2018-02-08, 20:45   

Ja klatki nie zamierzam golić, cieszę się, że mam tam włosy. To tak jak bym miał zgolić włosy na nogach.
_________________
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2018-02-09, 00:24   

Wlosy na klacie jak tez na nogach sa spoko. Umiarkowane owlosienie nie przeszkadzalo by mi. uwazam ze takie owlosienie jest sexy. Jesli jednak wlosy rosna wszedzie od ramienia do ramienia, sa geste i dlugie to jednak to juz zupelnie cos innego.
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2018-02-09, 00:45   

Macie rację ,
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-02-09, 07:40   

Karatajew napisał/a:
Ja klatki nie zamierzam golić, cieszę się, że mam tam włosy. To tak jak bym miał zgolić włosy na nogach.

Zależy jakie te włosy... bo takie o jakich pisze southener, kojarzą mi się... o tak: http://assets.menshealth....777__square.jpg (albo tak: http://www.themalegroomin.../chest_hair.jpg ) więc... chyba to nie wymaga komentarza ;)
Z resztą:
https://thesocietypages.org/trot/files/2016/08/8138002536_0c002a2ab1_z.jpg
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c2/Chest_waxing_cropped.jpg
https://img.purch.com/h/1000/aHR0cDovL3d3dy5saXZlc2NpZW5jZS5jb20vaW1hZ2VzL2kvMDAwLzAzMS84NzUvb3JpZ2luYWwvY2hlc3QtaGFpci0xMjEwMDkuanBn
no chyba mi nie powiecie, że ta owłosiona strona wygląda lepiej...
Chociaż ja też na zero nie golę, bo już wolę włoski niż blady tłusty brzuch oglądać :D ale tak 5-6mm jest ok, bo więcej to już też niezbyt (a jakbym miał takie klaty jak z linków, to wolałbym golić na zero :P ).
_________________
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2018-02-09, 14:17   

wendigo napisał/a:
no chyba mi nie powiecie, że ta owłosiona strona wygląda lepiej...

Dla mnie tak :-p
wendigo, te pierwsze dwa linki rzeczywiście wyglądają dziwnie (chociaż na plaży widuje się i mężczyzn z takim owłosieniem). Zwłaszcza ten ostatni gość - takiej klatki nie ogoliłbym, gdybym nie musiał. Ale ja jestem blondynem, także nie mam tak intensywnie czarnych włosów.
_________________
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2018-02-09, 17:32   

a to jak wołać "misiu" do swojego jak cały ogolony? chyba "żabciu"

PS; nie rozumiem o czym jest dyskusja bo przecie facio może w każda stronę i jest ok, jedyny problem jest u kobiet gdzie nasza zacofana kultura totalnie neguje jakiekolwiek owłosienie, no chyba że italiańcy i daleka rosyja, tam to można wszystko wraz z broda i wąsami....
_________________
religia jest dla tych, którzy boją się piekła, duchowość dla tych, którzy już tam byli...
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2018-02-09, 23:21   

Jak sie jednak niektorzy faceci przekonuja nie wszystko im wolno. Wiekszosc kobiet na widok faceta z owlosionymi plecami pomysli sobie, ze cos takiego to jest ble. Nie raz kobiety widzac zapewne moje owlosione przedramiona pytaly mnie czy mam owlosione plecy i zdarzalo mi sie klamac na ten temat. Po chwili od popelnienia takiego klamstewka wcale nie zalowalem, ze sklamalem bo kobieta, gdy juz ja upewnilem, ze nie jestem tam owlosiony stwierdzala, ze faceci z owlosionymi plecami sa odrazajacy. Tak samo zdarzylo sie, ze facet z ktorym pisywalem maile i juz mialo dojsc do spotkania na seks nagle zmienil zdanie po tym jak powiedzialem mu, ze jestem dosyc owlosiony (poznawal mnie jako faceta ts, a nie kobiete) Roznie wiec z tym owlosieniem bywa - zdarzaja sie osoby, ktore maja fetysz na punkcie owlosienia i kiedys bylem z kims takim - bylem tylko troche owlosiony wtedy i on zalowal, ze nie jestem caly zarosniety - ale takie osoby preferujace futerka zdarzaja sie nader rzadko.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-02-10, 03:52   

southener, dokładnie tak jak mówisz - wiele kobiet włosy na plecach uważa za odpychające (z jedną znajomą gadałem, to też powiedziała, że jakby jej facet miał, to by go na jakąś depilację wysłała :P a to akurat taka z tych co lubi niby tradycyjny podział itp. ;) ). Tak samo jak mówisz z preferencjami - wiadomo że są różne, jedni lubią owłosionych, inni nie.

Karatajew napisał/a:
wendigo napisał/a:
no chyba mi nie powiecie, że ta owłosiona strona wygląda lepiej...

Dla mnie tak :-p

Jesteś kosmitą XD ;)

Cytat:
Ale ja jestem blondynem, (...)

Ja też jestem, ale tylko na głowie :D
_________________
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2018-02-10, 14:57   

wendigo napisał/a:
Ja też jestem, ale tylko na głowie

Ja też :-p Nawet jeśli gdzie indziej mam ciemne włosy, to nie jest to taka intensywna czerń, jak u czarnowłosych.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 10