Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Twórczość Frycka
Autor Wiadomość
Fryca
użytkownik
Entropia


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: on
Posty: 19
Wysłany: 2015-05-24, 21:48   Twórczość Frycka

Hej!Chciałbym was prosić o małą poradę.Rysuję portrety i chciałem się zapytać,co jest dobrze i nad czym muszę jeszcze popracować.To jest moja najnowsza praca.
 
 
 
nikonikt
użytkownik
nikonikt


Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 282
Wysłany: 2015-05-24, 22:02   Re: Twórczość Frycka

Fryca napisał/a:
Hej!Chciałbym was prosić o małą poradę.Rysuję portrety i chciałem się zapytać,co jest dobrze i nad czym muszę jeszcze popracować.To jest moja najnowsza praca.Obrazek


Teach me, master ;o bardzo fajnie.. Proporcje myślę są ok, postać ma swoje charakterystyczne rysy, widać, że masz swoją kreskę, więc ciężko mówić nad czym musisz jeszcze pracować - jeśli to jest styl w jakim chcesz tworzyć, to jest Twój i nie ma co go poprawiać, bo naprawdę wygląda fajnie. Mój profesor od rysunku z liceum pewnie przyczepiłby się do kąta odchylenia sylwetki, że 'lekko nienaturalnie'' czy coś, ale jak dla mnie jest mega. Z jednej strony nie jestem ekspertem, a z drugiej jestem zwykłą osobą która widzi coś wyjątkowego w tym rysunku, więc..Ogólnie myślę, że jesteś na dobrej drodze :)

Wybacz jeśli chaotycznie to napisałem xD
_________________
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-25, 10:39   

porównaj styl:

http://cudaswiata.archeow...osch-szarlatan/

mam nadzieję, że się nie obrazisz, ale obydwa trochę tekturowe (i Twoje, i Hieronim Bosch). oczywiscie wszystko zalezy jaka masz koncepcje, ale zalozylam ze celujesz w mnie wiecej realizm.

poza tym jestes na dobrej drodze - kompozycja spoko, dobrze zestawione odcienie, bez balaganu, da sie odczytac, poza naturalna i fizjologicznie mozliwa, perspektywa znosnie

jeden problem z ta tekturowoscia:
1. gosc wyglada jakby mial plaski stelaz w srodku, szczegolnie w ramionach, a nie trojwymiarowa strukture kosci. tu moge Ci poradzic tylko cwiczenie rysunku z natury, najlepiej na jakims kursie rysunku to Ci od razu powiedza jak bedziesz splaszczac
2. wiecej swiatlocienia, nawet jesli Ci sie wydaje ze przesadzisz, np na rekach. modeluj. traktuj cialo nie jak plaskie powierzchnie z wzorkiem-plaskorzezba, a jak zlepek bryl. nie czuje sie kraglosci miesni, kosci

+rob niedoknczone szkice zeby pocwiczyc lapanie struktury, nie "koloruj" wszystkiego, tylko ewentualnie powierzchownie jesli cwiczysz. ale ile mozna przez internet? zproponuje: kurs rysunku?

nie musisz robic wszystkiego tak idealnie, w rysunku dobre jest to, ze mozna zostawiac niedopowiedzenia, a ogladacz zobaczy nawet wiecej ;-)

http://www.frenchdrawings...1950.12.659.jpg
https://drawingthemotmot.wordpress.com/2014/04/06/sunday-post-with-tasteful-nudity/

no chyba ze Ci sie niedopowiedzenia nie podobaja :-P :->
(by the way, to Ingres, kojarzysz? mistrz akademickiego realizmu. trzeba aspirowac do najlepszych, szczegolnie, ze jestes juz daleko - masz dobra reke, rysuje, co masz w glowie, tak to przynajmniej wyglada, teraz trzeba doskonalic patrzenie :mrgreen: )
 
 
nikonikt
użytkownik
nikonikt


Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 282
Wysłany: 2015-05-25, 11:07   

Swan napisał/a:

(by the way, to Ingres, kojarzysz? mistrz akademickiego realizmu. trzeba aspirowac do najlepszych, szczegolnie, ze jestes juz daleko - masz dobra reke, rysuje, co masz w glowie, tak to przynajmniej wyglada, teraz trzeba doskonalic patrzenie :mrgreen: )


Ja bym polemizował z aspirowaniem do najlepszych. Mnie uczyli że w sztuce najważniejszy jest otwarty umysł i znalezienie własnego stylu. Owszem, w treningach, wprawkach, szkicach i ćwiczeniu kreski zalecane jest doganianie ''ideałów'' i kanonów sztuki, jednak później trzeba już ustawić sobie target na przeinaczanie ideałów i stworzenie własnego stylu.
_________________
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-25, 11:17   

generalnie trzeba celowac zeby moc narysowac co sie zechce :mrgreen:
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-25, 11:45   

okej, to może objaśnię: słowo "akademizm" może mieć wręcz negatywny wydźwięk. Jest to dążenie do przestrzegania reguł i "ideału". a "trzeba aspirowac do najepszych" mialo wydzwięk pół żartem pół serio, czego jednak przez posta ani nie slychac, ani nie widac, mozna sie natomiast jedynie domyslac. a anomimowych porad z netu nie mozna sobie brac do zbyt do serca ;-) tylko na tyle, na ile sie z nimi samemu zgadza. dlatego jednak doradzam kurs rysunku :-)

moje osobiste zdanie jest takie, ze zeby przeinaczac idealy trzeba miec o nich pojęcie i pewną wolność wyrazu. ze jesli chcesz to rysujesz plasko jak tektura, a jeśli chcesz, to wydobywasz trójwymiar jak się patrzy. natomiast autor wątku wygląda na starannego, acz nieobeznanego/ą z perspektywą, a nie celowo naśladującego/ą Hieronima Boscha i innych twórców gotyku. Autor/ka pisze, że rysuje portrety, a praca nosi znamiona dążenia do realizmu. Natomiast nie pisze, że celowo naśladuje pewien styl lub coś nim chce wyrazić.

ku wolności od perspektywy - przez poznanie jej mechanizmów, aby manipulować tym niecnym, zniewalającym zjawiskiem, i skutecznie ja niweczyc.

jesli chodzi o moje osobiste zdanie to nie popieram manieryzmu (maniera: czyt. przyjmowanie określonego, specyficznego stylu i nie odchodzenie od niego na krok) bez znajomosci klasyki, innych manier itp. jak już zapytano tu o osobiste opinie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9