Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana imienia i nazwiska
Autor Wiadomość
carol.queer
[Usunięty]

Wysłany: 2017-12-19, 01:31   Zmiana imienia i nazwiska

Czy jako powód można podać "dobro rodziny" z racji prowadzonego stylu życia który nie godzi się z jej odmiennymi od moich wyznawanymi wartościami? Mój ojciec raz mi powiedział że jako jawny gej on nie chce bym funkcjonował publicznie. Czy wobec tego może mi przysługiwać zmiana imienia i nazwiska z urzędu? Gdybym jednak chciał się od nich kiedyś odciąć i ja.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-12-19, 01:42   

https://forumprawne.org/prawo-administracyjne/104410-zmiana-nazwiska-z-powodu-trudnej-sytuacji-rodzinnej.html
 
 
carol.queer
[Usunięty]

Wysłany: 2017-12-19, 10:16   

Dziękuję DeadSally. Ciekawe czy w praktyce zrobiliby mi jakieś problemy i czy koniecznie musi to być USC własciwy dla miejsca zamieszkania. Ostatnio dowod np. wymienilem w innym USC.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-12-21, 00:37   

carol.queer, zgodnie z ustawą o zmianie imienia i nazwiska można je zmienić tylko z ważnego powodu. Ustawa wymienia kilka przykładowych ważnych powodów - jednym z nim jest posługiwanie się innym imieniem lub nazwiskiem na co dzień (zazwyczaj dotyczy to pseudonimów artystycznych) - i to jest moim zdaniem najprostsza opcja zmiany nazwiska.

W tej sprawie właściwy jest kierownik USC Twojego miejsca stałego pobytu. Dowody osobiste wydaje wójt gminy (burmistrz, prezydent miasta), zajmuje się tym referat ewidencji ludności; od czasu wprowadzenia nowego wzoru dowodów, w 2015 r., wniosek o wydanie dowodu osobistego, można złożyć w dowolnym urzędzie gminy.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10