Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Rak piersi
Autor Wiadomość
Grewcia
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 4
Posty: 62
Wysłany: 2017-09-10, 00:30   Rak piersi

Jak często i czy trzeba badać piersi np. mammografem itd. będąc na terapi
_________________
Ostatnio zmieniony przez 2017-09-10, 00:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-09-10, 15:58   

To chyba trochę za często. Naświetlanie nie pozostaje bez wpływu na organizm. Jest powód dla którego technicy zwykle zostawiają Cię w ołowianym fartuchu i spierdzielają za ołowiane drzwi. xD
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2017-09-10, 20:49   

po pierwsze nie mammografia tylko USG mammografia to robi się przeżytek. Ja USG co rok z reguły przy wizycie u ginekologa, mój gin mówi że u m-k prawie nie występuje r.p tak jak u mężczyzn czyli 1 % chorych. A założenie implantów zmiejsza ryzyko bo układ immunologiczny krąży wokół implantów w większych ilościach powiedział tak ginekolog mi.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-09-11, 02:08   

Nie słyszałam by mamografia była przestarzała. W każdym razie jakby kto się bał, to nie jest ona wcale taka straszna jak to się można nasłuchać.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2575
Skąd: Łódź

Wysłany: 2017-09-11, 02:59   

Napiszę, jak jest w przypadku cis kobiet. Młodym kobietom wykonuje się jedynie USG piersi (chyba że jest coś, co zaniepokoi lekarza). Kontrolne badania mammograficzne wykonywane są po 40 (a nawet po 45) roku życia kobiet. Natomiast w warunkach domowych ciski dokonują samobadania piersi oraz dołów pachowych, w których umiejscowione są węzły chłonne, które m.in. przy raku piersi często ulegają powiększeniu i są wyczuwalne.
_________________
 
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-09-11, 13:26   

AwryBoy napisał/a:
Natomiast w warunkach domowych ciski dokonują samobadania piersi oraz dołów pachowych, w których umiejscowione są węzły chłonne,


Można też iść do lekarza, np. ginekologa, który przy każdej wizycie powinien zbadać w ten sposób piersi.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2018-03-05, 12:36   

Moja babcia zaniedbała raka piersi ponad 6 lat chodziła z guzem zemdlała, wsadzili w tomograf przerzuty kręgosłup,płuca,wątroba. W szpitalu nie zgodziła się na biopsje a mogło by to przedłużyć jej żizn.Onkolożka dała leczenie w ciemno hormnoterapia. Ma 87 lat jakby powiedziała odięto by chorą pierś i gadzina nie rozprzestrzeniłaby się. Zła jestem że doprowadziła się do takiego stanu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11