Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Shadowcat i jej soundcloud
Autor Wiadomość
Kitty.Pryde
użytkownik
Shadowcat


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-23, 13:07   Shadowcat i jej soundcloud

Dawno temu, gdy wszyscy myśleli, że Kasia nazywa się Kacper, postanowiłam zacząć produkować muzykę. Na początku było ciężko, ale po paru latach basy zaczęły brzmieć tak jak trzeba a Shadowcat zaczęła dorabiać się followersów, repostów od bardziej lub mniej znanych ludzi i zaproszeń do różnych labeli. Aktualnie ma lekki zastój z wydawaniem nowych utworów, bo zbiera materiał na pełny album który od trzech miesięcy ma się ukazać na dniach. Jeżeli ktoś lubi elektronikę która bardziej skupia się na melodii, basie i progresji niż na prymitywnym bum-cy-bum-cy to zapraszam na mój soundcloud. Mam też konto na Clyp.it gdzie wrzucam niedokończone rzeczy (postuję tam częściej niż na sc, bo tam mogę wrzucić cokolwiek co chcę i nie musi to być pełen skończony utwór). Wrzucam poniżej mój ulubiony kawałek mojej produkcji i zapraszam po więcej na
https://soundcloud.com/shadowcat-music
https://clyp.it/user/sbowoejj


That Poppy - Died in your arms (Shadowcat Remix)
https://soundcloud.com/shadowcat-music/diyat
 
 
hikaru
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 203
Posty: 1020
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-10-23, 14:47   

<33 uwielbiam queerowych muzyków, tak trzymaj dalej
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-23, 18:10   

Dubstep to nie moje klimaty i ciężko mi powiedzieć coś więcej. Więc powiem tyle, że wygląda w porządku.

 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-10-23, 21:40   

Też nie do końca moje klimaty, ale bardzo fajne.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-23, 22:18   

Kocia muzyka? <rotfl> <muza>
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-24, 00:31   

Teraz się produkuje filmy, muzykę, czyli te wszystkie rzeczy, które kiedyś były sztuką i poważnym tworzeniem tegoż od podstaw, z dbałością o szczegóły, oryginalność i niepowtażalność. Teraz jest " produkcja " a nie sztuka :-(

Mimo wszystko, nie do końca mój gust, ale zmiksowane przyzwoicie, chyba dobrze technicznie, też jako kompozycja.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-10-24, 01:17   

Nie znam się i nie umiem ocenić :P

2in1_inkarnacje napisał/a:
Teraz się produkuje filmy, muzykę, czyli te wszystkie rzeczy, które kiedyś były sztuką i poważnym tworzeniem tegoż od podstaw, z dbałością o szczegóły, oryginalność i niepowtażalność. Teraz jest " produkcja " a nie sztuka :-(

Bo teraz każdy może - tak jest w dzisiejszych czasach chyba ze wszystkim. Ma to swoje plusy i minusy.
_________________
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-24, 01:23   

wendigo napisał/a:
Bo teraz każdy może
no, tak naprawdę to nie... fatboy slim,"ojciec" muzycznego każdy może, oszukał wszystkich
 
 
hikaru
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 203
Posty: 1020
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-10-24, 02:34   

Cytat:
Teraz jest " produkcja " a nie sztuka :-(


co to za marksizm kulturowy? xd
 
 
kasiencja
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 357
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2017-10-24, 02:42   

przyzwoicie zrobione, posłucham w domku jak wrócę :) Tak trzymać i wymiataj dalej :) Zaciekawiło mnie mimo iż to kompletnie nie moje klimaty a to już coś :mrgreen:
 
 
Kitty.Pryde
użytkownik
Shadowcat


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-24, 21:37   

2in1_inkarnacje napisał/a:
Teraz jest " produkcja " a nie sztuka

wendigo napisał/a:
Bo teraz każdy może


To nie do końca prawda. Jeżeli chcecie, to mogę wam pokazać co robiłam pięć lat temu i porównać to do tego co robię teraz. Wiem, że dosyć trudno uwierzyć, ale produkcja muzyki na komputerze jest trudniejsza niż nauka gry na gitarze klasycznej. Żeby wiedzieć jak coś stworzyć na komputerze trzeba mieć pewną znajomość fizyki, akustyki, tego jak działają syntezatory i tego jak obrabiać sample (Polecam film Dave'a z BIAB na ten temat - https://www.youtube.com/watch?v=eNwBwYXS3f8 ). Nie wspominałam o tym, bo się nie chciałam się niepotrzebnie chwalić, ale z muzyką było mi zawsze po drodze. Jak byłam mała, to spiewałam do szczotki do włosów przed lustrem, potem uczestniczyłam w chórze, grałam na fortepianie i byłam główną wokalistką na większości akademii w moim domu dziecka. Znam się na tym co robię i sądzę, że to że zaczęłam robić muzykę na komputerze było naturalną ewolucją moich zainteresowań.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-24, 21:47   

Kitty.Pryde napisał/a:
Żeby wiedzieć jak coś stworzyć na komputerze trzeba mieć pewną znajomość fizyki, akustyki, tego jak działają syntezatory i tego jak obrabiać sample

#transyniezrozumiejo
 
 
Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-25, 00:26   

wendigo napisał/a:
Nie znam się i nie umiem ocenić :P

2in1_inkarnacje napisał/a:
Teraz się produkuje filmy, muzykę, czyli te wszystkie rzeczy, które kiedyś były sztuką i poważnym tworzeniem tegoż od podstaw, z dbałością o szczegóły, oryginalność i niepowtażalność. Teraz jest " produkcja " a nie sztuka :-(

Bo teraz każdy może - tak jest w dzisiejszych czasach chyba ze wszystkim. Ma to swoje plusy i minusy.


Każdy może ale jeden lepiej a drugi gorzej. :D Na instrumencie też każdy może, malować każdy może. Spróbuj "zlepić" z sampli znośny kawałek. Niby nie trudne ale żeby było fajnie to trudniej. :)
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-10-25, 00:59   

@ Kitty.Pryde & Alone
Nie do końca o to mi chodziło pisząc "teraz każdy może". Chodziło mi o to, że teraz każdy ma więcej narzędzi i możliwości niżby miał np. 100 czy choćby 70 lat temu. A ponieważ te narzędzia są, to ludzie z nich korzystają. Ale kiedyś trzeba było włożyć o wiele więcej wysiłku żeby zaprezentować szerszemu gronu swoją twórczość, dziś jest to łatwiejsze, więc więcej osób to robi, ale co za tym idzie jakość tej twórczości nie zawsze jest dobra - bo właśnie jeden lepiej a drugi gorzej ;)
Moja wypowiedź była tylko komentarzem do wpisu 2in1, a nie tyczyła się twórczości Kitty, którą nie mnie oceniać, bo się nie znam :P (ale wcale nie wątpię, że to jest trudne).
_________________
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-25, 01:13   

wendigo napisał/a:
Chodziło mi o to, że teraz każdy ma więcej narzędzi i możliwości niżby miał np. 100 czy choćby 70 lat temu.
jean michel jarre jęczy w wywiadach że nie miał takich możliwości przy oxygene i equinox jakie oferują współczesne syntezatory.
wendigo napisał/a:
Ale kiedyś trzeba było włożyć o wiele więcej wysiłku żeby zaprezentować szerszemu gronu swoją twórczość, dziś jest to łatwiejsze, więc więcej osób to robi, ale co za tym idzie jakość tej twórczości nie zawsze jest dobra - bo właśnie jeden lepiej a drugi gorze
a to różnie w moim odczuciu. jest masę rzeczy dobrych, nawet bardzo dobrych. "zaprezentowanie szerszemu gronu" o niczym nie świadczy. od czego innego już zależy "sukces".
 
 
hikaru
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 203
Posty: 1020
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-10-25, 14:35   

Stworzę ryzykowną tezę, że gdy możliwości techniczne bardziej ograniczały muzyków, oraz ich możliwość komponowania, to w ogóle łatwiej im było wyrażać własną kreatywność, tworzyć rzeczy nowe i piękne. To działa tak samo jak z seksem, może dlatego, że sztuka jest realizacją podobnych potrzeb co seks. :P
 
 
Kitty.Pryde
użytkownik
Shadowcat


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-26, 01:29   

Żeby zrobić takie rzeczy z dźwiękiem jakie dzisiaj robię kilkoma kliknięciami mysza, dwadzieścia lat temu, musiałabym siedzieć w pełni wyposażonym studio i nagrywać przez kilka godzin. Dzisiejsza technika pozwala artystom wyrażać się jeszcze lepiej niż kiedyś, ale możliwości komputerów w dziedzinie kopiowania plików sprawiły, że kilka lat temu mieliśmy wysyp ludzi którzy nie mieli nic do przekazania swoją muzyką i tylko kopiowali to co popularne. Ja zawsze się odcinałam od takiego myślenia, bo nie po to robię to co robie żeby robić to samo co wszyscy, ale rozumiem, że przez takich debili ludzie mogą mnie żle kojarzyć jako "producentkę" czyli kogoś kto nie jest artystą i tylko robi to co wszyscy.

P.S.: W tym tygodniu wrzucam dwa nowe kawałki, ale o tym wiecie na razie tylko wy :]
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7095
Wysłany: 2017-10-26, 11:28   

Cytat:
Żeby zrobić takie rzeczy z dźwiękiem jakie dzisiaj robię kilkoma kliknięciami mysza, dwadzieścia lat temu, musiałabym siedzieć w pełni wyposażonym studio i nagrywać przez kilka godzin. Dzisiejsza technika pozwala artystom wyrażać się jeszcze lepiej niż kiedyś, ale możliwości komputerów w dziedzinie kopiowania plików sprawiły

Może się nie znam, ale czegóż takiego nie było w dziedzinie obróbki dźwięku 20 lat temu?
- Cool Edit powstał w 1995,
- Gold Wave w 1993,
- trackery do składania z gotowych lub samodzielnie nagrywanych sampli szczyt popularności przeżywały na początku lat 90-tych jeszcze w czasach świetności Amigi,
- komputery takoż umiały już od dawna kopiować pliki i bez problemu radziły sobie z edycją dźwięku.

Jedyna różnica jaką widzę, to to, że przepuszczenie dłuższego kawałka materiału przez niektóre filtry na Pentium ze 100-200 MHz zegarem zabierało kilka/kilkadziesiąt sekund.
 
 
Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-26, 21:24   

Freja napisał/a:
Cytat:
Żeby zrobić takie rzeczy z dźwiękiem jakie dzisiaj robię kilkoma kliknięciami mysza, dwadzieścia lat temu, musiałabym siedzieć w pełni wyposażonym studio i nagrywać przez kilka godzin. Dzisiejsza technika pozwala artystom wyrażać się jeszcze lepiej niż kiedyś, ale możliwości komputerów w dziedzinie kopiowania plików sprawiły

Może się nie znam, ale czegóż takiego nie było w dziedzinie obróbki dźwięku 20 lat temu?
- Cool Edit powstał w 1995,
- Gold Wave w 1993,
- trackery do składania z gotowych lub samodzielnie nagrywanych sampli szczyt popularności przeżywały napoczątku lat 90-tych jeszcze w czasach świetności Amigi,
- komputery takoż umiały już od dawna kopiować pliki i bez problemu radziły sobie z edycją dźwięku.

Jedyna różnica jaką widzę, to to, że przepuszczenie dłuższego kawałka materiału przez niektóre filtry na Pentium ze 100-200 MHz zegarem zabierało kilka/kilkadziesiąt sekund.


Protools, Cubase, Wavelab... a Cool edit to teraz Adobe Audition. No i był problem z dogrywaniem scieżek na żywo i wtyczkami natywnymi bo latencja. Ale jak się miało jakąś znośna kartę dźwiękowa to szło. Cool edit a teraz Audition ma genialne możliwości redukcji szumów przy zgrywaniu materiału z np taśmy czy winyla... jakby co ;)
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-26, 21:52   

Freja, Alone, to były czasy...
 
 
Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-26, 22:00   

DeadSally napisał/a:
Freja, Alone, to były czasy...


Aaaa tam.
a nagrywał tu ktoś kiedyś puszczając ślad z jednego magnetofonu przez kolumny, dogrywał do tego instrument i przez mikrofon nagrywał na drugi? :D
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-26, 22:04   

jeszcze do niedawna wszyscy grali na raz do leja w ziemi w którym był mikrofon...
Kitty.Pryde, Fajna nuta :)
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7095
Wysłany: 2017-10-26, 22:10   

Alone napisał/a:
No i był problem z dogrywaniem scieżek na żywo i wtyczkami natywnymi bo latencja.

Dzięki, nawet nie wiedziałam, że takie problemy występują. Ale w takim razie, jak już mamy latencję i znamy jej wartość, to czy nie wystarczy później przesunąć dograną ścieżkę o ileśtam milisekund, a podsłuch na żywo robić na analogowym mikserze?

Alone napisał/a:
Cool edit a teraz Audition ma genialne możliwości redukcji szumów przy zgrywaniu materiału z np taśmy czy winyla... jakby co ;)

Jakoś tak równo 20 lat temu bawiłam się programem do odszumiania nagrań. Jedną sekundę obrabiał przez sekund dziesięć, ale wywoływał opad szczęki. W ekstremalnym eksperymencie dałam mu nagranie z mikrofonu wbudowanego w magnetofon kasetowy, które składało się głównie z szumu i tonących w mim słabych głosów ludzi gadających coś w odległości kilku metrów. Szumy zredukował do wielokrotnie cichszego dźwięku czegoś jakby harmonii szklanej, a głosy zrobiły się zrozumiałe.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7095
Wysłany: 2017-10-26, 22:10   

P.S. Ale w sumie gadam tu o technologiach sprzed dwóch dekad, a nie pochwaliłam nawet należycie autorki.

Zatem niniejszym: pochwalam :)
_________________
Freja Draco
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-26, 22:17   

Freja napisał/a:
nie wystarczy później przesunąć dograną ścieżkę o ileśtam milisekund,
dało się. a standard vst2 chyba robił to automatycznie
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7095
Wysłany: 2017-10-26, 22:21   

Alone napisał/a:
a nagrywał tu ktoś kiedyś puszczając ślad z jednego magnetofonu przez kolumny, dogrywał do tego instrument i przez mikrofon nagrywał na drugi? :D

Instrument nie, ale "śpiew" tak :D
_________________
Freja Draco
 
 
Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-26, 22:26   

Freja napisał/a:
Alone napisał/a:
No i był problem z dogrywaniem scieżek na żywo i wtyczkami natywnymi bo latencja.

Dzięki, nawet nie wiedziałam, że takie problemy występują. Ale w takim razie, jak już mamy latencję i znamy jej wartość, to czy nie wystarczy później przesunąć dograną ścieżkę o ileśtam milisekund, a podsłuch na żywo robić na analogowym mikserze?

Alone napisał/a:
Cool edit a teraz Audition ma genialne możliwości redukcji szumów przy zgrywaniu materiału z np taśmy czy winyla... jakby co ;)

Jakoś tak równo 20 lat temu bawiłam się programem do odszumiania nagrań. Jedną sekundę obrabiał przez sekund dziesięć, ale wywoływał opad szczęki. W ekstremalnym eksperymencie dałam mu nagranie z mikrofonu wbudowanego w magnetofon kasetowy, które składało się głównie z szumu i tonących w mim słabych głosów ludzi gadających coś w odległości kilku metrów. Szumy zredukował do wielokrotnie cichszego dźwięku czegoś jakby harmonii szklanej, a głosy zrobiły się zrozumiałe.


Mnie w owych czasach wkurzało dogrywanie śladów w kompie a właściwie ze względu na moc sprzętu nie mogłem tego robić - zatykało się wszystko na amen. A o odtwarzaniu i równoczesnym nagrywaniu mogłem zapomnieć. Wolałem już zbudowac sobie czteroślad z magnetofonowej głowicy stereo... ale nie ma jak zagrac w parę osób... :) Do odszumiania (tak po Bożemu) potrzebujesz próbki szumu (np z rozbiegówki lub przerwy między utworami) z tego tworzy się w filtrze algorytm i to dopiero daje dobre efekty. Gdy jednak za mocno go użyjesz uzyskasz efekt "szklanki".
 
 
Kitty.Pryde
użytkownik
Shadowcat


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-28, 13:04   

Chodziło mi o to, że dzisiaj zrenderowanie basu z wtyczki VST z nałożonymi kilkunastoma efektami (też VST) zajmuje chwilę plus oczywiście ustawienie efektów i synthów (tzw. Sounddesign)
Kiedyś nie miałabym opcji kontrolować jednocześnie odcięcia filtra, reso filtra, dry/wet phasera, odcięcia z delaya i podbicia w equalizerze. Poza tym, jakość tych efektów na pececie nie byłaby tak dobra jak jest teraz.
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2017-10-28, 14:52   

Kitty.Pryde, zrób kiedyś jakiś cover "Boards of Canada". Tylko taki klimatyczny (poszalej z LFO)! :D
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7095
Wysłany: 2017-10-28, 16:12   

Kitty.Pryde napisał/a:
Chodziło mi o to, że dzisiaj zrenderowanie basu z wtyczki VST z nałożonymi kilkunastoma efektami (też VST) zajmuje chwilę plus oczywiście ustawienie efektów i synthów (tzw. Sounddesign)
Kiedyś nie miałabym opcji kontrolować jednocześnie odcięcia filtra, reso filtra, dry/wet phasera, odcięcia z delaya i podbicia w equalizerze. Poza tym, jakość tych efektów na pececie nie byłaby tak dobra jak jest teraz.

Dobra, to już dla mnie abstrakcja i jakaś wyższa szkoła jazdy. Zwracam honor :)
 
 
Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-28, 21:30   

Kitty.Pryde napisał/a:
Chodziło mi o to, że dzisiaj zrenderowanie basu z wtyczki VST z nałożonymi kilkunastoma efektami (też VST) zajmuje chwilę plus oczywiście ustawienie efektów i synthów (tzw. Sounddesign)
Kiedyś nie miałabym opcji kontrolować jednocześnie odcięcia filtra, reso filtra, dry/wet phasera, odcięcia z delaya i podbicia w equalizerze. Poza tym, jakość tych efektów na pececie nie byłaby tak dobra jak jest teraz.


Ale! Właśnie! Fajnie Ci to wszystko wychodzi. Ja co prawda jestem analogowy muzyk ale potrafię docenić wysiłek by zrobić coś swojego w wirtualnym studiu. :)
 
 
Kitty.Pryde
użytkownik
Shadowcat


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-30, 02:37   

Przepraszam, ale nie będę w stanie wydać tych utwórów o których mówiłam w tym tygodniu bo... nie zdążyłam zrobić do nich okładek (tak, to dla mnie bardzo ważne jakby ktoś pytał). Wiem jednak, że ktoś na pewno chciałby je usłyszeć więc wrzucę trzy kawałki na razie na clypa:

https://clyp.it/0eppjwbx?token=c98ca087d44f68655423694bdf1c2135 - Gay Mountain
To zrobiłam z Phaux i moim (niestety byłym) przyjacielem Shimim. God bless Yamaha. Basy w pierwszym dropie to czysta zajebistość FM'owych synthów. Phaux potrafi robić na nich niestworzone rzeczy, gdy ja się cieszę jak pojebana, jak wychodzi mi na nich cokolwiek słuchalnego.

https://clyp.it/zhh4uwmo?token=977765c0be564c6d3a1d23225619ac01 - N Y M P H O
Ten kawałek zmienił się straszliwie podczas produkcji. Na początku chcieliśmy zrobić oryginalny kawałek dubstepowy, ale dodałam zamiast subbassu syntezowane 808. Potem Michał zagrał pierwsze dźwięki "Nympho" Borgore'a i wiedzieliśmy, co trzeba będzie zsamplować.

https://clyp.it/csur3evr?token=2f40b96c04bb3125ea680fa210b98042 - Gettin' rid of U
Gdy usiadłam do projektu o dosyć enigmatycznej nazwie "rid_3", nie wiedziałam, że przekaz tej nuty stanie się motywem przewodnim moich późniejszych relacji z Michałem. Nie wiem kto kogo się wtedy pozbył, ale jest mi smutno, że zostałam tak potraktowana przez kogoś, kto mnie tak mocno wspierał przez tak długi czas. Technicznie, Michał zrobił tylko pierwszy drop i intro. Reszta jest moja.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 9