Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Przerwanie HRT
Autor Wiadomość
Marcelina
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 6
Posty: 90
Wysłany: 2017-10-14, 09:36   Przerwanie HRT

Cześć. Od kilku dni poważnie zastanawiam się nad przerwaniem HRT (moich dawek nie uznaje za terapię, ale niech będzie). W sumie czekam do przyszłego wtorku na to jak wyjdą moje próby wątrobowe, bo od pół roku jestem na diecie, endo zmniejszył mi ilość androcuru do 0.5 i zobaczę co z tego wyszło. Jeśli nadal będą słabe to odstawię to wszystko. Żałuję, że uwierzyłam rok temu, że mogę wyglądać jak dziewczyna, że moje 192 cm i rozmiary nie będą przeszkodą. Z drugiej strony ciężko mi będzie pozbyć się moich włosów, nie są jakieś bardzo długie, ale sporo o nie dbałam i czekałam aż urosną. Nie widzę siebie jako faceta, bo nim nie jestem, chociaż zawodowo etc byłoby mi łatwiej. Uważam, że nie będę odbierana jako dziewczyna.. z pewnością nie bez tony makijażu. Tu nawet nie chodzi o kwestię bycia ładną, bo masa cis dziewczyn się maluje by czuć się lepiej - wolałabym być odbierana jako brzydka dziewczyna niż facet, a malować się niezbyt lubię. Odczuwam to tak, że 25 lat udawałam faceta by teraz przez resztę życia udawać wizualnie dziewczynę. Idąc dalej kwestia ubrań, ok.. są ubrania na mój wzrost, warunki, ale wyglądają bleh, jak worki na śmieci. Butów na jesień/zimę nie mogę znaleźć, bo te które mi się podobają są za małe, a te w moim rozmiarze są okropne.. to już lepiej chyba kupić męskie, ale ładne buty niż chodzić w czymś czym nie chcemy. Z bluzkami jest to samo, muszę kupować tuniki i używać ich jako bluzki, bo wszystko w sklepach jest za krótkie. Z podkoszulkami jest to samo, swetry mają za krótkie rękawy, ledwo kupiłam kurtkę. Jestem zmęczona tym wszystkim, że męczę się nawet bardziej niż przed hrt i wiem, że niecałe 8 miesięcy to krótko, ale żyję ze świadomością, że oprócz długości włosów nic więcej nie zmieni. Reasumując, rozumiem że zrywając z terapią pozostaną mi moje mikro piersi i to wszystko? czy są jeszcze jakieś inne efekty uboczne?
 
 
Maxine
użytkownik
Midnight Queen

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 132
Posty: 1149
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-10-14, 10:04   

Ja bym nie przerwała HRT, efekty pojawiają się powili, im dłużej jesteś na hormo tym będzie lepiej.
Co do włosów to niektórym cis rosną baaardzo powoli.
 
 
Claudo
użytkownik


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 211
Wysłany: 2017-10-14, 11:02   

Marcelina napisał/a:
że moje 192 cm i rozmiary nie będą przeszkodą.

No bo nie są.

Nie wiem np. Louisa Lippmann ma 191 cm i co ona ma powiedzieć ? ;-)
 
 
 
Marcelina
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 6
Posty: 90
Wysłany: 2017-10-14, 11:49   

Claudo napisał/a:
Marcelina napisał/a:
że moje 192 cm i rozmiary nie będą przeszkodą.

No bo nie są.

Nie wiem np. Louisa Lippmann ma 191 cm i co ona ma powiedzieć ? ;-)


Jest 3 lata młodsza, jest cis, więc automatycznie ma ładniejsze ciało, nie ma nawet 80 kg, a ja przez wymogi diety wątrobowej non stop tyje (średnio 1-2 kg na miesiąc) i nie mogę nic redukcji wrzucić, a ćwiczę w miarę regularnie.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-14, 12:19   

Marcelina: Panikujesz. Nie tylko Ty jesteś wysoka. Sama zaczynałam w wieku 24 lat z HRT (HRT też potrzebuje czasu), jestem trochę niższa od Ciebie bo mam 190 cm wzrostu i uważam to za jedną z moich zalet. Butów też nie mogę znaleźć, więc po części z przyzwyczajenia dalej chodzę w wojskowych i chyba najbardziej mi odpowiadają. Ale dziś znaleźć jakieś unisex już nie jest problemem. Jak się trochę rozejrzysz to na pewno coś znajdziesz co będzie do Ciebie pasować z ubrań. Ja zresztą nie noszę tylko 100% damskich. Kombinuję sobie tak by było mi wygodnie i się dobrze czuć w nich. Aktualną modą się nie przejmuję bo mam własny styl (jak to słyszałam trochę "postapokaliptyczny" ;-) , choć jakbym się uparła to też mogę znaleźć mega kobiece ubrania. Po prostu wysokie dziewczyny muszą trochę więcej się naszukać i popróbować ). Na pewno z czasem też coś sama sobie wypracujesz, po prostu nie poddawaj się na starcie.

Chyba, że rzeczywiście chcesz odstawić HRT i wrócić do wcześniejszego życia. W takim wypadku ustal to z endokrynologiem jak najlepiej odstawić HRT.
 
 
Marcelina
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 6
Posty: 90
Wysłany: 2017-10-14, 12:30   

Lagertha, ale 1 tabletkę Diane i 0,5 androcuru ciężko nazwać hrt. Ubrania to jedna z rzeczy, które mnie irytują, ale głównie chodzi o to, że efektów nie ma i przy takiej dawce nie będzie, a moja wątroba i tak leży i kwiczy. Jeżeli mam podupadać na zdrowiu, praktycznie wszystkiego sobie odmawiać, a przy tym szpachlować buzię, bo inaczej nikt nawet nie pomyśli, że jestem dziewczyną to jaki jest tego sens? To na moje udawanie, że jest się dziewczyną.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-14, 13:04   

Diane? Kto to jeszcze przepisuje... :shock: MK normanie dostają estrofen.
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-14, 13:22   

Marcelina, Może dobrym pomysłem była by zmiana lekarza prowadzącego? http://leki.urpl.gov.pl/files/25_Androcur_tab.pdf nawet tutaj piszą, że kombinacja z Andro + Diane w takich ilościach, to tylko postępowanie przeciw hirsutyzmowi u kobiet, ew. "dewiacjom" u mężczyzn.
Jeżeli chodzi o ubrania, to da się wyszukać co nieco, buty również.
 
 
Maxine
użytkownik
Midnight Queen

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 132
Posty: 1149
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-10-14, 13:50   

Marcelina, od kiedy bierzesz Diane?
 
 
Marcelina
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 6
Posty: 90
Wysłany: 2017-10-14, 13:51   

7 miesięcy i 3 tygodnie. Niestety nikt tutaj nie chce mi zmienić leków. Dwaj lekarze i obaj stoją przy andro i diane..
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2017-10-14, 13:55   

Marcelina, ja bym dalej szukała innego lekarza na Twoim miejscu. Diane to wyjątkowo kiepski wybór przy HRT - znaczne zagrożenia dla układu krążenia i nawet nie można sprawdzić poziomów przez normalne badania krwi (Etynyloestradiol nie wpływa na stężenie E2). Żeby dodatkowo pomóc wątrobie możesz poprosić o plastry lub żele z Estradiolem zamiast tabletek.

PS. Nawet jeśli zdecydujesz przerwać terapię to włosów nie musisz przecież ścinać. :roll:
 
 
Maxine
użytkownik
Midnight Queen

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 132
Posty: 1149
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-10-14, 14:29   

Ja mam jesze taką dla Ciebie opcje - Dr Liber w Krakowie lub Warszawie.
 
 
Marcelina
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 6
Posty: 90
Wysłany: 2017-10-14, 14:53   

Liber przy mojej watrobie to smierc, on daje konskie dawki
 
 
Maxine
użytkownik
Midnight Queen

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 132
Posty: 1149
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-10-14, 15:14   

Ja żyję i mam się świetnie.
 
 
Marcelina
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 6
Posty: 90
Wysłany: 2017-10-14, 15:31   

Dobrze, ale ja mam słabą wątrobę, jak widzisz nawet przy małych ilościach leków mój organizm słabo wyrabia.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-14, 16:06   

Marcelina napisał/a:
Dobrze, ale ja mam słabą wątrobę, jak widzisz nawet przy małych ilościach leków mój organizm słabo wyrabia.
To bierzesz receptę i idziesz do endokrynologa ustawić odpowiednie dawki..
 
 
Marcelina
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 6
Posty: 90
Wysłany: 2017-10-14, 17:33   

Aristocrat, to nie chodzi o to, a że nie mogę mieć większych dawek i boję się, że nigdy nie będę miała passingu, bo wiem jak inne wyglądają/wyglądały na moim etapie, to już pomijając warunki fizyczne. Oczywiście każdy rozwija się inaczej, ale jednak, biorę tragicznie mało.

Dorota - wg mnie winowajcą jest Diane, a nie androcur, ale lekarze, u których byłam trzymają się go jak rzep psiego ogona i twierdzą, że androcur tak działa mi na wątrobę.
 
 
Detranzycja
użytkownik

Tożsamość płciowa: ag
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 4
Posty: 55
Wysłany: 2017-10-14, 18:14   

Wiesz Marcelinka, nie chce ci dopiekać i żebyś nie uznała tego personalnie, ale chyba za dużoż filmików oglądasz na youtubie i za dużo reddita. Tak na poważnie, estrofem, to nie wróżka, poważnie, żeby osiągnąć zmiany bez ffs to musisz mieć świetne warunki startowe, i nie zawsze są związane z wiekiem. Więc jeśli nie masz ( nie oceniam, nie wiem i nie chcę) genialnych warunków startowych to nie osiągniesz passingu, w sensie nie zrobi z ciebie w jeden dzień z faceta - kobiety. Zresztą passing to nie tylko wygląd, ale też stroje i zachowanie.

Poważnie nie wież w większość tych bredni internetowych że masz faceta i za rok na hrt masz super dubę tylko dzięki hrt, cudów nie ma. Większość nie przyzna się do ffs.

Weźmy przykład pierwszy z boku, dziewczyna nazywa się chyba Maya, zobacz jak wyglądała przed hrt, a jak teraz, chyba ma 2-3 lata na hrt, zmiany kosmetyczne + stosowany makijaż
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-10-15, 01:58   Re: Przerwanie HRT

Marcelina napisał/a:
Odczuwam to tak, że 25 lat udawałam faceta by teraz przez resztę życia udawać wizualnie dziewczynę.

Nic nie musisz udawać - jesteś kim jesteś. Jeśli Twoja identyfikacja jest żeńska, to jesteś dziewczyną bez względu na to jak wyglądasz, cis kobiety też wyglądają różnie.

Kwestia ubrań - znajdź dobrą krawcową, co Ci uszyje co będziesz chciała a Twoją miarę :) Z butami można też spróbować z szewcem (aczkolwiek koszt pewnie spory). Można też spróbować napisać do producenta, sam o tym myślałem bo mam taki problem tylko w drugą stronę ;)

Marcelina napisał/a:
Ubrania to jedna z rzeczy, które mnie irytują, ale głównie chodzi o to, że efektów nie ma i przy takiej dawce nie będzie, a moja wątroba i tak leży i kwiczy.

Przy żadnej dawce może nie być - efekty m/k to w dużej mierze jednak charakteryzacja. Ale jak wyżej - cis kobiety też z tego korzystają, bo przecież zdarzają się takie, których płeć trudno odgadnąć.
Co do lekarza - jak Twoi najbliżsi się nie sprawdzają, to pojedź dalej, nawet gdybyś musiała na drugi koniec Polski pojechać, to przecież warto.

Marcelina napisał/a:
Liber przy mojej watrobie to smierc, on daje konskie dawki

Nie musisz brać końskich dawek...
_________________
 
 
kasiencja
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 357
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2017-10-15, 07:13   

Wywal to diane w diabły, estrofem to coś co jest w miarę mocne hormonalnie. Jeśli rzucisz hrt to mogę ci zagwarantować że tego będziesz żałować więc tą drogą nawet nie idź. Poza tym u mnie wszystko oki a pierwsze miesiące to był cały androcur dziennie i cały estrofem i to coś dawało, a pół androcuru na startowe miesiące jest za słabe by wstrzymywać odpowiednio testosteron.
 
 
Marcelina
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 6
Posty: 90
Wysłany: 2017-10-15, 10:18   

Pół androcuru biorę od sierpnia, wcześniej 1 tabletka. Wymusze na nim estrofem, jak nie to bede szukać innego
 
 
confused
użytkownik
confused


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 49
Posty: 391
Wysłany: 2017-10-15, 11:07   

Marcelina, dasz radę ;-)
 
 
Marcelina
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 6
Posty: 90
Wysłany: 2017-10-15, 12:18   

Ja jestem na diecie od dietetyka, jedyne co to pije kawę zbożowa, ale wcześniej piłam bardzo dużo kawy. Endo twierdzi, że wszystko to wina andro, gdzie ja uważam inaczej. Mam kosmiczny poziom shbg
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-15, 13:38   

Cytat:
Mam kosmiczny poziom shbg
to raczej normalne przy stosowaniu antykoncepcji, którą jest Diane
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2017-10-15, 23:50   

Czemu nie znajdziesz endo do ustawiania dawek, a do Libera po leki? Nikt nie mówi żeby brać liberowe dawki, ale przynajmniej nie robi problemów z przepisaniem czegokolwiek.
Sprawdź jak zadziała estrofem, a jak nie to, to neofollin.
 
 
Marcelina
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 6
Posty: 90
Wysłany: 2017-10-17, 16:50   

Pomysły lekarzy o kant rozbić... Aspat spadł mi o 3, alat o 14 (alat nadal 2x wyższy niż norma).. przez 3 miesiące diety, leków osłonowych i zmniejszeniu do 0.5 tabletki andro. Prolaktyna limit 300, ja mam 1200. Już kompletnie nie wiem co robić, jestem załamana, praktycznie biorę zerową dawkę i tak jest źle. Jak nie wina Diane to czego?
 
 
sam
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-17, 17:17   

Ja zbijam tst samym estradiolem w zastrzykach. Wyniki idealne (TST stale 1 nmol/l, ES ok 300 nmol/l pod koniec cyklu iniekcyjnego) mimo stosunkowo niewielkiej dawki neofollinu (mniej niż 1 amp co 6 dni, badania krwi w cyklach ok. 3-tygodniowych pod nadzorem endokrynolożki). Dzięki przyjmowaniu pozajelitowemu i wykluczeniu antyandrogenów brak obciążenia dla wątroby. Prolaktyna niewiele ponad normę (400).
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2017-10-18, 04:08   

@Marcelina
Khm.. taka prolaktyna zawsze wychodzi w połączeniu androcuru z estradiolem, nawet przy estrofemie i zastrzykach. Mi ostatnio w tych jednostkach wychodziło coś między 1000 a 1200 ale dawno nie mierzyłam. Można co najwyżej brać dodatkowy lek na zbijanie jej, albo zrobić szybko opę. Czy ty się przypadkiem nie przejmujesz normalnymi wynikami?
 
 
Marcelina
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 6
Posty: 90
Wysłany: 2017-10-18, 19:33   

Jestem po wizycie u endo (którą ostatnio mocno przeżywałam jak i wyniki badań). Nie zmienił mi Diane na Estrofem, gdyż twierdzi, że Diane bardziej stopuje rozwój gonad i zmiana na Estrofem równa się zwiększeniu ilości blokera, a przy mojej wątrobie nie jest to wskazane. Oczywiście Diane to syf, ale no tym razem mówił więcej do rzeczy. Na wysoką prolaktynę zapisał mi Bromergon i dodał Divigel (1 mg) żeby przyspieszyć proces feminizacji. Zamienił mi Androcur na Spironol, bo uważa że on jest największym winowajcą (może jestem uczulona, na któryś składnik?). Stwierdził, że dobrze by było zejść do alatu na poziomie 30-40, ale jak widać wątroba się regeneruje i mogę zejść do norm.
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2017-10-19, 04:39   

Marcelina napisał/a:
Nie zmienił mi Diane na Estrofem, gdyż twierdzi, że Diane bardziej stopuje rozwój gonad i zmiana na Estrofem równa się zwiększeniu ilości blokera, a przy mojej wątrobie nie jest to wskazane.

Moim zdaniem najwyższy czas pożegnać się z obecnym endokrynologiem.
 
 
Kimberly
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 117
Posty: 531
Wysłany: 2017-10-19, 09:43   

Niebieskie napisał/a:
Marcelina napisał/a:
Nie zmienił mi Diane na Estrofem, gdyż twierdzi, że Diane bardziej stopuje rozwój gonad i zmiana na Estrofem równa się zwiększeniu ilości blokera, a przy mojej wątrobie nie jest to wskazane.

Moim zdaniem najwyższy czas pożegnać się z obecnym endokrynologiem.
Zgadza się, jest zupełnie odwrotnie - kiedy poziom estradiolu w organizmie wzrasta, naturalna produkcja testosteronu zmniejsza się, zatem dawki blokerów powinny być stopniowo redukowane.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-19, 10:07   

Marcelina: Zgadzam się z przedmówczyniami. Poza tym Diane uchodzi dodatkowo za lek niebezpieczny dla zdrowia, został też w wielu krajach wycofany ze sprzedaży. Dodatkowo nie jest to lek do HRT, a antykoncepcyjny i przeciw trądzikowy. Normalnie używa się estrofem albo plastry.
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2017-11-22, 18:53   

a ja bym radziła dr Libera nie musisz kupować jego recept. Byle do sądu szybko i zrobić orchi jak najszybciej. Ja po Diane nabawiłam się żylaków dopiero po odstawieniu zniknęły
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 9