Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Depilacja laserowa
Autor Wiadomość
MoonSpell
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 26
Posty: 328
Wysłany: 2017-09-27, 17:06   Depilacja laserowa

Mam nadzieję, że dobry dział.

Zakładam ten temat ponieważ interesują mnie wasze doświadczenia z depilacją laserową, na którą w najbliższym czasie się wybieram. Przede wszystkim interesuje mnie, czy konieczne jest odczekanie kilku dni po wcześniejszej depilacji woskiem przed takim zabiegiem? Dodam, że dosyć nietypowym, bo chodzi o nogi (nie bijcie, na prawdę muszę XD). Oczywiście wszelkie rady i wasze doświadczenia mile widziane :D
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-09-27, 17:50   

MoonSpell napisał/a:
czy konieczne jest odczekanie kilku dni po wcześniejszej depilacji woskiem

Minimum 3 tygodnie musisz wytrzymać i przesiąść się na golenie żyletką, jeżeli wydepilujesz się woskiem przed laserem, włoski nie zdążą odrosnąć i będziesz miała zerowy efekt i tylko kasę wyrzucisz w błoto.
Zerknij tu:
http://transpomoc.pl/viewtopic.php?t=1271
http://transpomoc.pl/viewtopic.php?t=431
 
 
confused
użytkownik
confused


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 49
Posty: 391
Wysłany: 2017-09-27, 21:44   

Niedawno robiłam przód ciała od pasa do szyi. Nie możesz być po depilacji woskiem. Musisz zgolić włosy maszynką (chociaż na miejscu i tak dogalają) tak żeby cebulki włosa były nienaruszone (bo inaczej nie ma czego usuwać). W ogóle to nie szykuj się, że wejdziesz do salonu i Cię wydepilują ;) Najpierw jest wywiad, rozmowa o branych lekach, chorobach, próba laserowa i dopiero się umawiasz na wizytę, która się odbędzie parę tygodni później. Oczywiście na samej próbie laserowej też nie możesz być po depilacji woskiem.
 
 
MoonSpell
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 26
Posty: 328
Wysłany: 2017-09-29, 17:14   

confused, A czy zrobienie depilacji woskiem i na przykład odczekanie 3 tygodni do wizyty ma jakiś sens? Po prostu moje nogi są strasznie wrażliwe i nie chce ich znowu masakrować maszynką, w końcu po to chce je wylaserować :roll:
 
 
confused
użytkownik
confused


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 49
Posty: 391
Wysłany: 2017-09-29, 20:57   

Nie wiem ile dokładnie powinnaś odczekać, pewnie zależy to w dużej mierze od typu lasera. Najlepiej by było, gdybyś się dowiedziała w salonie. Tak czy siak nogi i tak będziesz musiała zmasakrować maszynką przed samym zabiegiem.
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2017-09-29, 23:02   

MoonSpell napisał/a:
A czy zrobienie depilacji woskiem i na przykład odczekanie 3 tygodni do wizyty ma jakiś sens?

Musisz odczekać 4-8 tygodni po depilacji woskiem (lub każdej innej mechanicznej) żeby włos mógł się dobrze ukorzenić. 4 tygodnie to minimum w większości salonów ale, moim zdaniem, lepiej poczekać przynajmniej 5-6.
 
 
MoonSpell
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 26
Posty: 328
Wysłany: 2017-09-30, 17:33   

confused napisał/a:
Tak czy siak nogi i tak będziesz musiała zmasakrować maszynką przed samym zabiegiem.


Tylko wiesz, co innego zgolić je, kiedy będą krótkie, a co innego, kiedy są takie jak teraz. Pierwszy raz zajęło mi to... 6 godzin! Pod koniec byłem bliski zemdlenia XD Więc chyba po prostu potraktuje je woskiem i odczekam 2 miesiące w międzyczasie używając po prostu maszynki elektrycznej do twarzy :-| Inaczej sobie tego nei wyobrażam, ale dziękuje wam jeszcze raz za porady.
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-09-30, 17:53   

MoonSpell napisał/a:
Pierwszy raz zajęło mi to... 6 godzin!
Nie używasz trymera przed goleniem? jak są krótkie, to łatwiej upilnować, niestety przez kilka tygodni trzeba pilnować by nie usuwać cebulek, bo depilacja wtedy nic nie daje.
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-09-30, 18:30   

Zapomniałam, Gilette stworzył maszynkę specjalnie do bardziej owłosionego ciała.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-09-30, 18:49   

MoonSpell napisał/a:
confused napisał/a:
Tak czy siak nogi i tak będziesz musiała zmasakrować maszynką przed samym zabiegiem.


Tylko wiesz, co innego zgolić je, kiedy będą krótkie, a co innego, kiedy są takie jak teraz. Pierwszy raz zajęło mi to... 6 godzin! Pod koniec byłem bliski zemdlenia XD Więc chyba po prostu potraktuje je woskiem i odczekam 2 miesiące w międzyczasie używając po prostu maszynki elektrycznej do twarzy :-| Inaczej sobie tego nei wyobrażam, ale dziękuje wam jeszcze raz za porady.
Są takie żyletki podobne do tych co pokazała Crissy, tyle że dla kobiet. One chyba mają w nazwie coś z "Venus" i golenie nimi nóg idzie dosyć szybko (sama takie używam). Zaciąć też jest doysć ciężko. One w ogóle często mają już na brzegach rodzaj kremu/żelu, który łagodzi podrażnienia przy goleniu. Stosuje się to np pod prysznicem, albo po prostu mokre ciało i idzie szybko i bez boleśnie.
 
 
MoonSpell
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 26
Posty: 328
Wysłany: 2017-09-30, 20:55   

OOOO Raz jeszcze dziękuję :lol:
 
 
Maxine
użytkownik
Midnight Queen

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 132
Posty: 1149
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-09-30, 22:22   

Najlepiej depiatorem np Braun, włoski są rwane jeden po drugim, niby boli ale to sama przyjemność.
 
 
MoonSpell
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 26
Posty: 328
Wysłany: 2017-10-01, 12:02   

Mam silk epil 3 i boli strasznie. Dziwne, bo mam go od dziewczyny i jej nie sprawia problemów ;/ Dotknięcie nim ud to już w ogóle jakieś nieporozumienie xD
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-01, 12:24   

Tyle, że dalej jest to depilator mechaniczny, który wyrywa włos z cebulką
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-01, 13:13   

MoonSpell, pierwszy raz jest najgorszy. Później już tylko lepiej :-)
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-01, 13:40   

Maxine napisał/a:
Najlepiej depiatorem np Braun, włoski są rwane jeden po drugim, niby boli ale to sama przyjemność.
Tylko to nie jest temat o tym jaki depilator, tylko jak przygotować się do depilacji laserowej...
 
 
MoonSpell
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 26
Posty: 328
Wysłany: 2017-10-22, 22:38   

Jestem już po pierwszej sesji w Biomaxie w Sosnowcu. Było bez spiny i całkiem miła obsługa. Mam w grouponie jeszcze 5 wizyt, więc zobaczymy jak to będzie wyglądało za pół roku 8-)
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-22, 22:45   

MoonSpell, IPL?
 
 
MoonSpell
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 26
Posty: 328
Wysłany: 2017-10-22, 23:04   

Crissy, Tak. Bolało w sumie troszkę mniej niż myślałem xD
 
 
Liliana
użytkownik
powoli stara rura


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 30
Posty: 147
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2017-10-26, 19:08   IPL vs. LightSheer

IPL i LightSheer to dwa różne urządzenia. To drugie jest laserem emitującym światło o konkretnej długości fali dobranej tak, by oddziaływać niszcząco na melaninę zawartą w cebulkach włosowych. IPL natomiast, czyli Intensive Pulse Light, działa na podobnej zasadzie, lecz jest zwykłą lampą ksenonową, wyposażoną w odpowiedni filtr. Filtr ten daje światło o widmie zawierającym również falę świetlną o długości takiej, jak w LightSheer - lecz o mniejszej energii. Wskutek tego depilator IPL jest o wiele tańszy, ale też i dużo mniej skuteczny, a włosy po jakimś czasie jednak zaczynają odrastać i są potrzebne sesje "przypominające".

Dlaczego taki wywód? Ano dlatego, że niektóre salony robią brzydkie numery, pisząc w ofercie o depilacji laserowej, a w rzeczywistości używając urządzeń IPL. Warto więc zorientować się przed zabiegiem, czy dany salon nie chce przypadkiem zrobić nas w bambuko. Taka mała przestroga, w trosce o Wasze nerwy i portfele.

Buziaki,
Lilka
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-26, 21:56   

coś tak jakby już o tym pisałam wcześniej...
 
 
Liliana
użytkownik
powoli stara rura


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 30
Posty: 147
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2017-10-27, 07:52   

Przepraszam, nie zauważyłam. Wgłębiam się dopiero w zawartość forum.
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-27, 15:38   

Liliana, nie przepraszaj, nie ma za co.
Dorzucę tylko, że IPL może powodować rozjaśnianie włosów, co w efekcie może uniemożliwić ich usunięcie normalnym laserem.
 
 
Liliana
użytkownik
powoli stara rura


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 30
Posty: 147
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2017-10-27, 16:35   

Słuszna uwaga. Ja zdaje się mam szczęście, bo po IPL nie zauważyłam, żeby włosy mi odrastały, ale użytkuję dopiero kilka miesięcy, więc z końcową opinią wstrzymam się jeszcze. Ale nawet jeśli coś by odrosło, to i tak jestem więcej niż zadowolona.
 
 
MoonSpell
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 26
Posty: 328
Wysłany: 2017-10-27, 22:22   

Cóż. Mam nadzieję, że te zabiegi pozwolą mi cieszyć się normalnymi nogami, bez konieczności zbyt częstego ich powtarzania.
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2017-11-18, 00:27   

Amanda napisał/a:
Także nie istnieje coś takiego jak laser, który usunie jasne włosy, na to to tylko elektroliza :) nie dajcie się oszukać za żadne pieniądze, depilujcie tylko ciemne i grube włosy

Potwierdzam to co pisze koleżanka. Widuję sporo naciągactwa wśród salonów oferujących "szybkie i proste usuwanie owłosienia przy pomocy lasera". Jako naturalna posiadaczka większości włosów twarzy w odcieniu świńskiego blondu i tak jestem skazana na elektrolizę ale pierwsze zabiegi pod brodą (tam gdzie włosy mam stosunkowo ciemniejsze) miałam robione właśnie laserem. Wszystko odrosło po kilku miesiącach i przybyło nawet więcej (laser może też działać stymulująco na niektóre włosy!).
 
 
Fallen_Angel
użytkownik
Madness


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 492
Wysłany: 2017-11-18, 13:32   

Też żałuję, że nie usunęłam swojego przed HRT. Po stał się po prostu z czarnego jasny (blond). Teraz jestem po dwóch zabiegach elektrolizy i będę jeszcze musiała bardzo dużo czasu poświęcić żeby usunąć wszystko włos po włosku. Tym bardziej mając "pełny zarost" :-|
_________________
"Życie jest to opowieść idioty, pełna wrzasku i wściekłości, nic nie znacząca..."
 
 
ryuuji218
użytkownik
ryuuji218

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Punktów: 1
Posty: 8
Wysłany: 2017-12-30, 15:36   

Pytanie, gdzie polecacie usunięcie zarostu z twarzy w Krakowie? Jestem tuż przed HRT i chciałbym to załatwić, jednak nie moge znaleźć żadnego salonu który chciałby depilować laserowo męski zarost :cry:
 
 
Abigail
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 8
Posty: 67
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-12-31, 12:39   

Przyłączam się do pytania, ewentualnie czy wie ktoś gdzie robią elektrolizę w okolicy Katowic?
_________________
 
 
Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-12-31, 16:41   

ryuuji218 napisał/a:
Pytanie, gdzie polecacie usunięcie zarostu z twarzy w Krakowie? Jestem tuż przed HRT i chciałbym to załatwić, jednak nie moge znaleźć żadnego salonu który chciałby depilować laserowo męski zarost :cry:


http://www.gabinet-kosmet...w.pl/cennik.php

Znalazłem podobny salon w Warszawie - zadzwoniłem. Nie jest to takie proste jak myślałem. Potrzeba kilku zabiegów, po każdym pani sugerowała że twarz wygląda niezbyt ładnie i lepiej nie wychodzić z domu. Cena była wyższa niż w ofercie dla kobiet. I generalnie odradziły mi ten zabieg . Z tym że mam 44 lata i zarost mam trochę czarny ale i miejscami siwy no i dość gęsty i gruby. Nie daje to gwarancji na jego trwałe się pozbycie. Więc może jeśli masz sporo mniej lat i dość symboliczny zarost to coś da.
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2017-12-31, 17:53   

Abigail napisał/a:
Przyłączam się do pytania, ewentualnie czy wie ktoś gdzie robią elektrolizę w okolicy Katowic?


To nie jest temat o elektrolizie ale: tutaj masz listę salonów Apilus w woj. śląskim. W Katowicach widzę 3 placówki.
_________________
. . . . . . . . . . . . . . . . .
 
 
Abigail
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 8
Posty: 67
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-12-31, 18:21   

Niebieskie, dzięki za link :) Ogólnie pytałam się o depilację laserową 'ewentualnie' elektrolizę. Sama nie wiem na co się zdecydować w tej chwili. Boje się że depilacja laserowa będzie mało skuteczna.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 9