Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Róznice w twarzy między kobieta i mezczyzna
Autor Wiadomość
Grewcia
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 4
Posty: 62
Wysłany: 2017-09-23, 20:40   Róznice w twarzy między kobieta i mezczyzna

Wiem że generalnie każdy ma inną twarz ale chciała bym się dowiedzieć jakie są różnice miedzy twarzą żeńską a męska, ponieważ chce wiedzieć na co warto zwrócić uwagę w makijażu ale tez myślę ze ogólnie może to być przydatne, wiem że na pewno mężczyźni mają głębiej osadzone oczodoły i niżej mają brwi ale jakie jeszcze są różnicę ?
_________________
 
 
brakciem.
użytkownik
Jeffrey Dahmer


Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 5
Posty: 58
Wysłany: 2017-09-23, 20:53   

Mężczyźni mają niżej osadzone kości policzkowe, ogólnie szerszą "dolną" część twarzy. Większy nos i szersze usta od kobiet. Oczywiście to żadna reguła, tylko pewne schematy.
Twarz jest bardziej kobieca, gdy masz drobny nosek, wydatne usta, podkreślone kości policzkowe i brwi tego typu: http://s3.weddbook.com/t4.../makeuphall.jpg (z takim łukiem?).
_________________
Kiedy śnieg zakryje najwyższe budynki, pamiętaj, by mieć przy sobie sanki. I broń.
Nie wszyscy znoszą nuklearną zimę tak dobrze jak ty.
 
 
Grewcia
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 4
Posty: 62
Wysłany: 2017-09-23, 21:09   

Mam mega duże ale dość wąskie usta oraz wysoko osadzone kości policzkowe, może dzięki temu właśnie jest ta androgeniczność we mnie, brwi też już robię by były bardziej kobiece, tak czy siak dzięki za porady !
_________________
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2017-09-23, 21:27   

Grewcia napisał/a:
na pewno mężczyźni mają głębiej osadzone oczodoły i niżej mają brwi
Brwi leżą na podobnej wysokości. Wrażenie niżej położonych brwi bierze się zwykle z bardziej wypukłych łuków brwiowych.

brakciem. napisał/a:
Mężczyźni mają niżej osadzone kości policzkowe

Stereotyp. Wydatność kości policzkowych nie jest uzależniona od płci. Chociaż zgodzę się, że w zachodniej kulturze wysokie kości policzkowe kojarzą się mocno z kobiecością.

brakciem. napisał/a:
Twarz jest bardziej kobieca, gdy masz drobny nosek, wydatne usta, podkreślone kości policzkowe i brwi tego typu

Moim zdaniem zdecydowanie ważniejsze są odpowiednie proporcje pomiędzy poszczególnymi elementami twarzy oraz sama wielkość czaszki (a co za tym idzie, pozorna wielkość oczu). Cechy o których piszesz faktycznie sprawiają, że twarz wygląda delikatniej ale nie koniecznie bardziej cis-kobieco. Często widzę osoby M/K po FFS, które na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo subtelnie ale ponieważ niektóre problemy z proporcjami (jak np. często zbyt długa maxilla) nie zostały rozwiązane, w dalszym ciągu mają w sobie pewną, że tak to nazwę, "transowość".
 
 
brakciem.
użytkownik
Jeffrey Dahmer


Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 5
Posty: 58
Wysłany: 2017-09-23, 21:29   

Jeśli to Ty na zdjęciu profilowym, to wyglądasz dziewczęco. Kobiecości dodają też przede wszystkim długie włosy. Ja też mam androgyniczną urodę i wiem po doświadczeniu, że w krótkich włosach jestem dla wszystkich panem, a w długich - panią, więc jednak coś tu jest na rzeczy. c:
Na makijażu niestety się nie znam, ale polecam Agnieszkę Grzelak i Red Lipstick Monster na yt. Pewnie znajdziesz tam dużo porad odnośnie tego, jak się malować w zależności od tego, jaki chcesz osiągnąć efekt.
_________________
Kiedy śnieg zakryje najwyższe budynki, pamiętaj, by mieć przy sobie sanki. I broń.
Nie wszyscy znoszą nuklearną zimę tak dobrze jak ty.
 
 
brakciem.
użytkownik
Jeffrey Dahmer


Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 5
Posty: 58
Wysłany: 2017-09-23, 21:36   

Niebieskie, niestety proporcji twarzy nie zmienisz za bardzo makijażem, można się jedynie konturować(?), ale nie mam o tym pojęcia, oparłem swoją wypowiedź na podstawie moich umiejętności rysowania. No i jedyne, co może pomóc, to powiększenie optycznie jednej części twarzy, aby zmniejszyć drugą, a o to mi głównie chodziło. c:
_________________
Kiedy śnieg zakryje najwyższe budynki, pamiętaj, by mieć przy sobie sanki. I broń.
Nie wszyscy znoszą nuklearną zimę tak dobrze jak ty.
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2017-09-23, 21:51   

brakciem. napisał/a:
Niebieskie, niestety proporcji twarzy nie zmienisz za bardzo makijażem

Zgadza się. Makijażem - nie. Osteotomią - tak.
_________________
. . . . . . . . . . . . . . . . .
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-09-23, 22:09   

Cytat:

Niebieskie, niestety proporcji twarzy nie zmienisz za bardzo makijażem, można się jedynie konturować


No na stałe nie zmienisz, ale optycznie można powiększyć, zmniejszyć, przesunąć, zmienić lekko proporcje etc.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2017-09-23, 23:28   

Tak na prawdę różnice są niewielkie, obraz tworzy całokształt . Tak dla przykładu.
[img][/img]
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-09-23, 23:42   

Bardzo nadobna Arnolda.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Grewcia
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 4
Posty: 62
Wysłany: 2017-09-24, 17:30   

brakciem. napisał/a:
Jeśli to Ty na zdjęciu profilowym, to wyglądasz dziewczęco. Kobiecości dodają też przede wszystkim długie włosy. Ja też mam androgyniczną urodę i wiem po doświadczeniu, że w krótkich włosach jestem dla wszystkich panem, a w długich - panią, więc jednak coś tu jest na rzeczy. c:
Na makijażu niestety się nie znam, ale polecam Agnieszkę Grzelak i Red Lipstick Monster na yt. Pewnie znajdziesz tam dużo porad odnośnie tego, jak się malować w zależności od tego, jaki chcesz osiągnąć efekt.


Tak to ja na profilowym, myślę że generalnie pomniejszanie twarzy działa na plus
_________________
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-09-25, 09:39   


Antropologia ew. Tu bardziej naukowo
tak w skrócie info w linku.
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2018-07-08, 21:28   

Liza napisał/a:
U kobiet typowych mamy też wydatniejsze i wyżej położone policzki.

Stereotyp (chyba, że masz na myśli tkankę tłuszczową).

Liza napisał/a:
Znacznie węższe lecz też zdecydowanie grubsze usta.

Znowu stereotyp.

Liza napisał/a:
Oczy kobiece są większe i bardziej płytko osadzone.

Nie są większe tylko cała czaszka jest mniejsza i daje to takie złudzenie. Postrzeganie głębokości osadzenia oczu zależy natomiast w dużej mierze od projekcji czoła i nosa.
_________________
. . . . . . . . . . . . . . . . .
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2018-07-08, 21:54   

Pipsliczek, w Korei mają inny ideał piękna niż na Zachodzie i tam często kości policzkowe właśnie się redukuje (tak jak na zamieszczonych przez Ciebie fotografiach).
_________________
. . . . . . . . . . . . . . . . .
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2018-07-08, 22:00   

Liza napisał/a:
Natomiast większość składowych twarzy zmienia się znacząco na HRT. Pewnie czaszka się nie zmniejsza?

Żadna kość się nie zmniejszy od HRT. Co najwyżej jest więcej tłuszczu w kobiecych rejonach i redukcja mięśni.
_________________
. . . . . . . . . . . . . . . . .
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2018-07-08, 22:04   

Pipsliczek, wątpię...
_________________
. . . . . . . . . . . . . . . . .
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-09, 20:57   

No... ta Arnolda to Niemka :) Długie włosy by nie pomogły, jeżeli by nawet nie pogorszyły sprawy. Ale wiecie co, to jest trochę tak, że są takie rodziny, w których są przystojni mężczyźni i takie Niemki lub na odwrót, ładne kobiety i średni mężczyźni. Ot geny.
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-11, 02:44   

 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-11, 03:11   

budowa całej mózgo-czaszki w tym przypadku, łuków jarzmowych, układu i długości kości nosowych względem kości szczękowej, nawet wyrostki sutkowate bardziej wskazują na smukłość szyi i kreza potyliczna również.
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-08-14, 18:20   

Do niedawna naukowcy uważali, że najważniejszym punktem zaczepienia percepcji w celu zidentyfikowania płci drugiej osoby jest czoło. Obecne badania wykazały, że znacznie istotniejszy jest kolor skóry między nosem i ustami. Jest to pierwszy punkt w który patrzymy chcąc rozpoznać płeć, a jeżeli on nie daje jasnej odpowiedzi patrzymy na czoło.
Oczywiście badania były prowadzone na zunifikowanych androgynicznych twarzach, w celu wykluczenia wielu akcydentalnych czynników.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 9