Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Niebinarny coming out
Autor Wiadomość
Marjory
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 23
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-09-14, 19:34   Niebinarny coming out

Niebinarni - I need help!
Szykuję się do coming outu przed rodziną, który nastąpi prawdopodobnie w ten weekend. Najpierw myślałem, że nagram kilkuminutowe wideo na którym mówię co i jak. Zrezygnowałem z tego z dwóch powodów - pierwszy, że mam już na to za mało czasu, drugi - mogliby to odebrać jako tchórzostwo z mojej strony. Zostaje rozmowa. Zastanawiam się jak zacząć, jakich słów użyć. Czy starać się tłumaczyć niebinarność i moją sytuację czy bardziej skupić się na tym, że potrzebuję ich wsparcia? Bardzo się boję, ale potrzebuję to zrobić. Czuję, że się duszę i muszę to powiedzieć.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-09-14, 20:34   

A czego oczekujesz od nich po coming oucie? Jak chciałbyś, żeby się do niego ustosunkowali? Co ma on zmienić?
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Marjory
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 23
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-09-14, 20:40   

Chcę w końcu być sobą przy nich. Używam formy męskiej i nowego imienia (ksywki). Czułbym się znacznie swobodniej nie musząc non stop pilnować własnego języka. Po za tym, planuję częściową tranzycję - chciałbym raczej usłyszeć słowa wsparcia niż krzyki sprzeciwu. Nie chodzi mi o pomoc finansową, ale o świadomość, że kiedy po operacji będę potrzebował pomocy to będę mógł na nią liczyć.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-09-14, 20:49   

Dobry sposób to list.
 
 
Marjory
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 23
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-09-14, 20:57   

Ada75, napisać list i wręczyć, czy przeczytać samemu?
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-09-14, 20:59   

Napisać i zostawić. Dać czas do strawienia żaby.
 
 
Marjory
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 23
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-09-14, 21:47   

Znalazłem w internetach > TAKI < film. Czy to dobry pomysł, by pokazać go rodzinie?
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2017-09-14, 21:49   

Hm. Nie podpowiem, jak ująć to w słowa, bo mój coming out był chaotyczny i nieplanowany. :-| Ale. Jedna rzecz, to czego mają się spodziewać, jak do Ciebie zwracać, końcówki, imię itp. Jakich Ty używasz, jakich oni chcesz żeby używali w stosunku do Ciebie. Jakie masz plany. Czy chcesz robić operacje (tak lub nie, bez szczegółów, jak nie chcesz), brać hormony. Czy domagasz się członkostwa w rodzinnym Męskim Klubie Wędkarstwa i czy wypisujesz się z Babskich Pogaduch Przy Dietetycznej Sałatce. :P Czy traktować Cię jako k, m, bez płci. Druga. Tłumaczenia niewiele dają osobom, które nie są obcykane w temacie. Możliwie uprość. Np jeżeli to dla Ciebie istotne, powiedz, że nie czujesz się ani k, ani m, ale wolisz dla obych być panem i uważasz, że dla Ciebie tranzycja to to, będziesz szczęśliwszy itp. Tak jak kiedyś gdzieś tu napisałeś, o ile się nie mylę. Chociaż... ja tam usłyszałem pytanie, czy chcę być mężczyzną, czy nim jestem, czy oba na raz. Kilkukrotnie. Ale głębsze tłumaczenia to dla cisów są... bardzo niezrozumiałe. Jak chcesz to próbuj... ja uważam, że próba wytłumaczenia to był błąd z mojej strony. Lepiej było zastosować metodę zdartej płyty.
 
 
Fadi
użytkownik
Stary pierdziel


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 12
Posty: 380
Wysłany: 2017-10-20, 02:47   

Polecam metodę:
Wspomnij, że ostatnio dużo czasu spędzasz i udzielasz się na forum dla transseksualistów... np. z ciekawości...
Potem (w zależności od podatności gruntu od razu lub po pewnym czasie) rozwiń temat :)
W przypadku moich przyjaciół i części rodziny podziałało ;)
_________________
Piotruś Pan ponad podziałami ;)
 
 
Marjory
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 23
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-01-02, 15:14   

No elo. Jestem po. Odświeżam temat.
W wielkim skrócie: Powiedziałem, próbowałem wyjaśnić, zdementowałem założenia.
Niestety moja próba wyjaśnienia tożsamości nonbinary transmasculine spełzła na niczym. Za dużo chaosu, za dużo pytań, za dużo gniewu. Generalnie moja mama i mój brat uznali to za rodzaj fanaberii. Moja mama koniec końców "machnęła ręką" i powiedziała, że chce żebym był szczęśliwy. Mój brat był dość wrogo nastawiony, za co mnie finalnie później przeprosił. Jestem świadomy, że oboje potrzebują sporo czasu, żeby to przetrawić. Chciałbym na spokojnie jeszcze wrócić do tego tematu za jakiś czas. Czy macie może jakieś dobre przykłady czy porównania jak mógłbym niebinarność i częściową tranzycję wytłumaczyć moim bliskim? Wiedzą tyle, że nie identyfikuję się z żadną płcią, ale używam gramatycznie formy męskiej i chcę terapii hormonalnej i jedynki :-p
 
 
Maxine
użytkownik
Midnight Queen

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 132
Posty: 1149
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-01-02, 16:08   

Marjory, jeśli nie czytałeś to polecam: http://www.transpomoc.pl/...p=101132#101132
 
 
Marjory
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 23
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-01-02, 16:23   

Ja to wszystko wiem, tylko to co wykracza jakkolwiek poza strefę cis binarną jest jednym wielkim kosmosem dla nich... :-|
 
 
Maxine
użytkownik
Midnight Queen

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 132
Posty: 1149
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-01-02, 16:26   

Marjory, dla ludzi binarnych coś nie binarnego to abstrakcja ;-)
No bo jak to, widzę faceta/ dziewczynę i jak zrozumieć że stoi na środku, albo że jest bardziej facetem niż kobieta
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2018-01-02, 17:58   

Dla osób z poza środowiska transoidalnego samo słowo binarność użyte poza sferą programowania i informatyki, jest kosmosem .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10