Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Baldur's Gate a Transseksualizm
Autor Wiadomość
Maxine
użytkownik
Midnight Queen

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 132
Posty: 1149
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-09-02, 18:43   Baldur's Gate a Transseksualizm

Przeszukując sieć o grach - natrafiłam na artykuł opisujący nową część wydanej w 2016r. gry Baldur's Gate. Jest w niej obecna postać transseksualistki, która opowiada swoją historie:

https://www.youtube.com/watch?v=__6nFM5GER8

W tym filmie widać iż grający nie zbyt dobrze potraktował postać.

Tak jak komentarze do gry:

Wiązanka politycznie poprawnych nonsensów wpleciona w grę bez wyraźnego powodu. Jeśli NAPRAWDĘ chcecie mieć transseksualną postać w drużynie, to gra dla was. W przeciwnym razie, unikajcie jak plagi. (0/10)

[...] mogli sobie oszczędzić tych negatywnych komentarzy gdyby nie wsadzali do gry transa


Są też i pozytywne komentarze

to nie twórcy, ani scenarzystka mają problem tylko to społeczeństwo jest zacofane.

Zwykły, normalny człowiek ma wywalone na to czy postać jest homo, czy transem czy też nie
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-09-02, 19:15   

Zdaje się, że w Baldurze był jakiś artefakt, który powodował zmianę płci. Ale to było na zasadzie magii.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2017-09-02, 21:06   

Baldur's Gate ma - jeśli o mnie chodzi - ogromne zasługi na polu transseksualizmu, bo (między innymi) na dialogach z niego ćwiczę głos. A w załączniku zamieszczam mój niedościgniony ideał kobiecej ekspresji wokalnej :p

female3g_trzeba_ci_czego.wav
Pobierz Plik ściągnięto 117 raz(y) 66,46 KB

 
 
Maxine
użytkownik
Midnight Queen

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 132
Posty: 1149
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-09-02, 21:15   

I nieśmiertelny tekst Piotra Fronczewskiego:

https://www.youtube.com/watch?v=Ph0yhtZDWIQ
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2017-09-02, 21:45   

Stare :/ internet tym huczał kiedy wychodził Siege of Dragonspear. Ludzie identyfikujący się jako anti-social justice warriors krzyczeli, żeby bojkotować grę, bo pojawiła się w niej poboczna postać transgenderowa (nawet nie członek drużyny, po prostu npc), co jest wdg. ichniego spojrzenia na świat polityczną agitacją i wpychaniem im w gardło homopropagandy.

Spamują też fora wszystkich innych gier, w których wątki postaci LGBT, czarnoskórych, niepełnosprawnych zostały przedstawione w jakikolwiek inny niż prześmiewczy sposób.
 
 
Vera-chan
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 148
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-04, 21:01   

Armand napisał/a:
Zdaje się, że w Baldurze był jakiś artefakt, który powodował zmianę płci. Ale to było na zasadzie magii.

Pas z BG1 na rozstajach przed wizytą w karczmie. Zawsze go zabierałam (grając postacią męską, aby nie tłumaczyć się z tego, że chcę grać żeńską. Postać zawsze mógł ktoś z rodziny zobaczyć, a zachomikowanego przedmiotu już nie) i chowałam w skrytce gdzieś w grze, marząc aby tego typu przedmioty mogły być realne. Raz eksportowałam go do BG2 i tam chciałam wykorzystać, aby dowiedzieć się, czy wątki romansowe będą dotyczyć płci przypisanej przy tworzeniu postaci, czy tej po nałożeniu klątwy (błogosławieństwa :D )

Poza tym jest przecież misja w BG2, gdzie jedna z postaci towarzyszących, tymczasowo zmienia swoją płeć, ale bez spoilerów z mojej strony, a jak ktoś je lubi, to znajdzie w necie.

Poza tym (dziś jeszcze czytałam) odnośnie systemu d&d5
Cytat:
Można zagrać hermafrodytą, brodatą kobietą, chłopakiem uwięzionym w ciele dziewczyny, itd. Podręcznik otwarcie przyznaje, że kwestia tożsamości płciowej i orientacji seksualnej zależy wyłącznie od gracza.
:mrgreen:

Jeżynka napisał/a:
Ludzie identyfikujący się jako anti-social justice warriors
Frakcja Łaskobójców? ;-)
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2018-08-18, 17:35   

Armand napisał/a:
Zdaje się, że w Baldurze był jakiś artefakt, który powodował zmianę płci. Ale to było na zasadzie magii.

Tak, był przeklęty pas zmiany płci - zdobywało się go po wyjściu z „Pomocnej Dłoni” chyba. W ogóle Elminster (główny mag tego świata) według legend urodził się kobietą albo też przez ileś pokoleń żył jako kobieta właśnie. Coś tam takiego było. Tak więc transseksualizm jest wpisany w tą opowieść dość mocno.
Dziwne tylko, że w Planescape Torrment nie pojawiła się żadna transseksualna postać, przecież tam idealnie by pasowała.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Vera-chan
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 148
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-19, 11:34   

Jeszcze przed Pomocną Dłonią. Górna, bardziej prawa część mapy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11