Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
lament trutrans
Autor Wiadomość
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-08-05, 23:15   lament trutrans

https://www.facebook.com/...54743476791301/
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-08-06, 16:41   

Nie wiem jaki lament (nie chce mi się czytać 33 tysięcy komentarzy) ale:
może jeszcze okaże się ts :P no ale to nic złego przecież ;) Zastrzeżenia mam dwa:
- nie wiem czy dla 8 letniego dziecka to jest dobre stosować makijaż
- nie wiem czy dla 8 letniego dziecka to jest dobre robić takie erotyczne rzeczy (to samo zastrzeżenie co do dziecięcych modelek płci żeńskiej).
_________________
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-08-06, 18:22   

wendigo napisał/a:

- nie wiem czy dla 8 letniego dziecka to jest dobre robić takie erotyczne rzeczy (to samo zastrzeżenie co do dziecięcych modelek płci żeńskiej).


A do dziecięcych modeli płci męskiej?
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-08-06, 19:19   

Na wstępie powiem, że nie obejrzałam całego filmu (ogólnie nie oglądam tego typu filmów, są one zrobione w dziwny sposób).
wendigo napisał/a:
nie wiem czy dla 8 letniego dziecka to jest dobre robić takie erotyczne rzeczy

Nie martw się, nasza kultura jest skonstruowana w ten sposób, że ośmioletniemu dziecku wciśnie się każdą bzdurę, by tylko uwierzyło, że rzeczy takie jak erotyka czy seks w ogóle nie istnieją (nie mam pojęcia po co, chyba, żeby się bardziej stresowało dojrzewaniem, bo przecież nikt nie ostrzeże, bo po co). Wydaje mi się, że raczej powinno się podchodzić do rzeczy tak, że jeśli dziecko robi coś z własnej woli (a z kilku pierwszych sekund tego filmu, które widziałam wynika, że to dziecko robi to z własnego zainteresowania), a dorosły uważa, że ma to seksualny podtekst, to raczej ten dorosły seksualizuje to dziecko, a nie ono siebie (czy też nie osoby, które pozwalają dziecku zakładać to, co chce).
_________________
"Mądry cytat" ~Mądra osoba
 
 
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-08-06, 19:22   

wendigo napisał/a:
nie wiem czy dla 8 letniego dziecka to jest dobre stosować makijaż

Raczej makijaż nie jest aż tak trujący, nawet jeśli dziecko jest bardziej podatne. Na pewno w wieku 8 lat dziecko w dzisiejszej kulturze może zostać wystawione na gorsze rzeczy (np. znęcanie się na nich przez rówieśników, a może dorosłych, którzy uznali ich styl bycia za zbyt seksualnie wyzywający...)
_________________
"Mądry cytat" ~Mądra osoba
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-08-06, 19:22   

Rainbow napisał/a:
Wydaje mi się, że raczej powinno się podchodzić do rzeczy tak, że jeśli dziecko robi coś z własnej woli (a z kilku pierwszych sekund tego filmu, które widziałam wynika, że to dziecko robi to z własnego zainteresowania), a dorosły uważa, że ma to seksualny podtekst, to raczej ten dorosły seksualizuje to dziecko, a nie ono siebie (czy też nie osoby, które pozwalają dziecku zakładać to, co chce).


Tu bym się zgodził.
Czy jak dziewczynka bawi się w dom, że rodzi lalkę i ją karmi i przewija, to już jest seksualizacja czy jeszcze nie? I najważniejsze - dla kogo i przez kogo ona zachodzi?
Dzieci bawiąc się małpują dorosłych i na tym polega ich nauka. Seksualne zachowania też naśladują. Nawet jeśli to nie jest jeszcze seks.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Mateusz
użytkownik
fragrantbutter


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Posty: 25
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2017-08-06, 20:17   

Ludzie mają chyba lament o to, że jak 8 latek może "decydować" o byciu ts lub drag. Przecież on nic jeszcze nie wie, przecież mu sie tylko uzbzduralo przez to multi kulti, lewakow i internet. Tfu.
A tak serio, to nie wiem jaki oni mają problem (odniose sie tu głównie do młodych ts). Jak cis dziecko powie "nie lubie jak sie do mn zwracają Małgosia, przecież jestem chłopcem" to wszystko ok. Ale jak już podobną rzecz powie dziecko trans, to jest hurr durr, jestes za młody, nic nie wiesz o życiu
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2017-08-06, 20:34   

kształt rzeczywistości zawsze jest zależny od punktu widzenia.
Filmik pokazuje dość dorosłe jak na swój wiek dziecko które czuje pociąg do ekspresji właśnie w stylu Drag Queen. Z tego co widać, matka nie miała w tym roli decydującej, jedynie była przychylna na odczucia samego dziecka. Wspaniała taka matka!
Co do tematu Drag Queen, to różnie można to odbierać, ale myślę że lepiej jest widzieć piękno w różnorodności. A to że akurat ta forma ekspresji robi często kisz misz w temacie trans to nie wina Drag Quens tylko tych co widzą świat w pryzmacie dyskryminacji i kultur Religijno doktrynalnych.
_________________
religia jest dla tych, którzy boją się piekła, duchowość dla tych, którzy już tam byli...
 
 
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-08-06, 20:56   

Mateusz napisał/a:
Jak cis dziecko powie "nie lubie jak się do mn zwracają Małgosia, przecież jestem chłopcem" to wszystko ok. Ale jak już podobną rzecz powie dziecko trans, to jest hurr durr, jesteś za młody, nic nie wiesz o życiu

Czyżbyś odnosił się do tego komiksu?
_________________
"Mądry cytat" ~Mądra osoba
 
 
hikaru
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 203
Posty: 1020
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-08-07, 14:13   

Mnie nie podoba się seksualizacja dzieci w ten sposób. Drag tego typu jest dla osób dorosłych, ale to nie jest tylko problem dragu chyba że do dragu zaliczać też odkrywanie hiperprzegiętych ról płciowych swojej własnej płci biologicznej. Uważam że jest to objaw patologii kultury, niezdrowej rywalizacji i postrzegania relacji seksualnych w sposób rynkowy.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-08-07, 14:31   

Straszne... Dziecko powinno móc być dzieckiem, a nie służyć do zaspokojania potrzeb dorosłych.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-08-08, 17:11   

Armand napisał/a:
wendigo napisał/a:

- nie wiem czy dla 8 letniego dziecka to jest dobre robić takie erotyczne rzeczy (to samo zastrzeżenie co do dziecięcych modelek płci żeńskiej).


A do dziecięcych modeli płci męskiej?

To co napisał Aristocat.

Rainbow napisał/a:
wendigo napisał/a:
nie wiem czy dla 8 letniego dziecka to jest dobre stosować makijaż

Raczej makijaż nie jest aż tak trujący, nawet jeśli dziecko jest bardziej podatne.

Nie ale chyba może niszczyć/postarzać cerę :P ale ja tam się nie znam ;)

Lagertha napisał/a:
Straszne... Dziecko powinno móc być dzieckiem, a nie służyć do zaspokojania potrzeb dorosłych.

No chyba żeś pojechała trochę za bardzo... jakich potrzeb dorosłych? Przecież robi co sam chce.
_________________
 
 
Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-08-08, 23:31   

Aristocat napisał/a:
Cytat:
A do dziecięcych modeli płci męskiej?


Oni nie są tak seksualizowani. Przynajmniej ja widuję dziecięce modelki i dziewczynki na konkursach piękności poprzebierane w stroje odsłaniające ciało w sposób mający w założeniu (u dorosłych kobiet) być atrakcyjny i prowokujący, w pozach kojarzonych z seksualną atrakcyjnością, uwodzicielskością itd., a nigdy nie widziałem chłopca z "seksownie" rozpiętą koszulką, wyeksponowaną klatką piersiową i pseudo-uwodzicielskim uśmiechem, i chwała Bogu.

Noo nie wiem... dla mnie dziecko to dziecko w co by nie bylo ubrane i nie wzbudza we mnie seksualnych skojarzeń. To jakby mowić że kobieta w topless na plaży jest bardziej prowokująca seksualnie od tej w starym, jednoczęściowym kostiumie.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-08-09, 20:27   

Alone, ogólnie tak, tylko że ja miałem coś takiego na myśli:
http://1.bp.blogspot.com/...83216298015.jpg
http://4.bp.blogspot.com/...del_Aug1_01.jpg
dziecko to dziecko, ale jak się je stylizuje na dojrzałą kobietę, to to jakoś trochę średnie jest...
_________________
 
 
euforycznia
użytkownik


Preferowany zaimek: ona
Posty: 7
Wysłany: 2017-08-16, 16:46   

Na tym filmiku ten dzieciak chyba sam chciał zostać drag queenem, a matka to zaakceptowała. Inaczej by bylo, gdyby to ktoś w nieważne jaki sposób, go do tego namawiał.
Więc tu chodzi o to, że matka pochwala takie zachowanie. Jednym taka aprobata się podoba, a innym nie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 9