Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Talia osy, czyli Waist Training
Autor Wiadomość
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-21, 22:51   Talia osy, czyli Waist Training

Z racji pewnych defektów budowy klatki piersiowej (nabytych, a nie wrodzonych; WAŻNE jak ktoś chce próbować !! ! ) ok 3 miesiące temu zaczęłam nosić gorset do treningu talii, prosty underbust (na ściągaczach, (wiązany z metalowymi fiszbinami od czasu do czasu), swoją drogą fajnie uwydatnia biust.
Teraz przeglądam sobie oferty gorsetów wykonanych w bardziej profesjonalny sposób niż chińskie... zrzuciłam sporo z obwodów i potrzebuję czegoś sensownego i bardziej dobranego do sylwetki.
wrzucam temat, może któraś się zainteresuje bardziej naturalnymi metodami kształtowania sylwetki niż skalpel, piszcie za, przeciw, pytania, odpowiedzi...
ze swojej strony tylko - łuki żeber ładnie opadają zgodnie z oczekiwaniami. co do talii? ciężko mi powiedzieć na ile gorset, na ile dieta i własne ćwiczenia, ale różnica jest dość spora... wymarzone wcięcie w tali <rotfl>
https://www.gorsety-pl.pl/co-to-tight-lacing.html
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-07-21, 22:53   

Z tego co słyszałem to w Krakowie szyją porządne gorsety i inną bieliznę na miarę, ale nie wiem jak się nazywa firma. I w sumie czy jeszcze istnieje... BTW tylko te z metalowymi fiszbinami są warte uwagi.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2017-07-21, 23:39   

Armand napisał/a:
Z tego co słyszałem to w Krakowie szyją porządne gorsety i inną bieliznę na miarę, ale nie wiem jak się nazywa firma. I w sumie czy jeszcze istnieje... BTW tylko te z metalowymi fiszbinami są warte uwagi.

Szkoda, fajnie by wiedzieć gdyby było mnie kiedyś stać. Zawsze marzyłam o sprzęcie do waist trainingu ale to minimum 300-400zł by było trzeba.
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-21, 23:47   

Jest kilka sklepów, a internetowe dają wiele możliwości. Chociaż ważne jest by dobrać sobie do siebie..
Jeżynka napisał/a:
Szkoda, fajnie by wiedzieć gdyby było mnie kiedyś stać.
cenowo nie jest tak strasznie, 280-400 zł (tyle co buty) za sznurowany z metalowymi fiszbinami, bez większych wydziwień (underbust - takie bardziej dyskretne i wygodniejsze na co dzień)
Body shapery od 20 zł za chiny i z metalowymi fiszbinami (za swój pierwszy zapłaciłam ok 80 zł...) jakość? te za 300 wyglądają dużo lepiej.
Ostatnio zmieniony przez 2017-07-21, 23:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-21, 23:51   

Kurczę miałam w mieście znajomego artystę, co robił gorsety, cuda za niezbyt wygórowaną cenę. Nie interesowałam się tym, bo uważałam to za zły fetysz. Nie widziałam go z 10 lat. A szkoda bo robił to naprawdę dobrze, tak przynajmniej twierdziły użytkowniczki
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2017-07-22, 00:05   

tak naprawdę to gorsety nie powodują utraty na obwodzie jako efekt tak zwanego ćwiczenia. Non-stop używanie gorsetu powoduje przemieszczenie się narządów wewnętrznych i przy tym zwiotczenie mięśni kręgosłupa i jamy brzusznej. Nie jest to forma zalecana jako coś zdrowego. Natomiast gorsety są pomocne na tymczasowe wizualne efekty.

Jedynym sposobem oprócz diety jest usuniecie ostatniego żebra ale niestety wedle medycyny jest to uważane jako niebezpieczne.
I tak naprawdę nie daje to aż tak dużo.

Najwięcej moim zdaniem uzyska się poprzez odpowiednią dietę/styl odżywiania.
Jeśli chodzi o chirurgie to można jeszcze zastosować liposukcje i fat grafting (redystrybucje własnej tkanki tłuszczowej) co nie jest zabiegiem zbyt inwazyjnym, bo jedynie ukłucie igły.
Ale komplikacje, choć nie częste, to nierównomierne rozmieszczenie tłuszczu w obszarze przeszczepu.
Ostatnio zmieniony przez inka 2017-07-22, 00:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2017-07-22, 00:09   

Nosiłam kilka lat temu przez pół roku, a że mam geekowskiego zajoba do Excela, to mogę stwierdzić, że zarówno w talii jak i w pasie udało mi się wtedy uzyskać 8 cm mniej niż przy analogicznej wadze, kiedy nie nosiłam gorsetu*.

* Dla jasności: nie mówię o wymiarach po zasznurowaniu się, bo wtedy oczywiście wychodzi jeszcze mniej, tylko o wymiarach mierzonych przy zdjętym gorsecie.

Przeglądałam też relacje i wykresy, z których wynikało, że w ciągu 4 lat noszenia można zmniejszyć obwód talii o jakieś 25 cm, z czego większość na początku:
75 cm - start
65 cm - 0.5 roku
60 cm - rok
55 cm - 2 lata
50 cm - 4 lata

Efekt jest i po zarzuceniu noszenia gorsetu nie znika od razu, ale po kilku miesiącach było już kilka cm więcej, a po jakimś roku wszystko wróciło do punktu wyjścia. Zatem, jeśli ktoś decyduje się serio na trenowanie talii, to misi się zdecydować po prostu na zmianę stylu życia.

Żeby jakieś efekty były, gorset trzeba nosić przynajmniej przez kilka godzin dziennie (i od tego wypadałoby zacząć) a najlepiej przez cały dzień. Hardkorzy noszą też gorset w czasie snu, co sama praktykowałam i czego nie polecam. Gdy jesteś nieprzytomna, nie kontrolujesz tego, co dzieje się z twoim organizmem i nie możesz prawidłowo zareagować, gdyby działo się coś niedobrego. Poza tym ciało powinno mieć możliwość odpoczęcia.

Ściskasz się kilka cm poniżej swojego naturalnego rozmiaru. W gorsecie MUSISZ czuć się komfortowo i MUSISZ BARDZO UWAŻAĆ NA WSZELKIE SYGNAŁY SWOJEGO CIAŁA. Jeśli czujesz, że coś jest nie tak, coś ci drętwieje itp, zluzuj. Polecam też mierzyć sobie regularnie ciśnienie. To działa i da się to robić, ale to nie jest zabawa, tylko świadoma modyfikacja własnego ciała.

Bezwzględnie zdejmij gorset, jeśli jesteś przeziębiona.

I cóż... nawet przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa, takie przesuwanie organów raczej zdrowiu i kondycji nie służy.

Kilka linków, po polsku:
http://koseatra.blogspot.com

i po angielsku:
https://www.susans.org/fo...c,126707.0.html
http://www.romantasyweb.c...ransgender.html
https://www.reddit.com/r/...eminine_figure/
http://diaryofatransgende...corset-training
https://lucycorsetry.com/before-after
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-22, 00:53   

inka napisał/a:
Nie jest to forma zalecana jako coś zdrowego. Natomiast gorsety są pomocne na tymczasowe wizualne efekty.

Jedynym sposobem oprócz diety jest usuniecie ostatniego żebra ale niestety wedle medycyny jest to uważane jako niebezpieczne.
I tak naprawdę nie daje to aż tak dużo.

dzisiejsze kroje i technologie spiranych fiszbin dają nowy punkt widzenia na oddziaływanie gorsetu
Oczywiście, że stała stabilizacja prowadzi do utraty masy mięśniowej w obrębie stabilizowanym, dlatego też, ważne są ćwiczenia (i tu shaper jest przydatny, ale nie jest konieczny), i dieta.
Na pewno co do diety - ciężko zjeść zbyt dużo, czy w ogóle więcej niż 500 ml (0,5 dm3) pokarmu, za to staranniej trzeba dobierać produkty i jeść 5x dziennie jak przystało :)
niewygodne początki... hymmmmm.... ale w końcu mam biodra :P
11 i 12 para żeber służy ochronie nerek, nie rozpatruję kwestii skalpela, dopóki nie będzie to konieczne. odsysać się nie mam z czego....
Freja napisał/a:
* Dla jasności: nie mówię o wymiarach po zasznurowaniu się, bo wtedy oczywiście wychodzi jeszcze mniej, tylko o wymiarach mierzonych przy zdjętym gorsecie.
gorset powoduje zazwyczaj stałe zmiany, do póki trzymamy prawidłową różnicę tonusu mięśni wyrabianą poprzez ćwiczenia.
co do całej reszty, podpiszę się rękoma i nogami. dziękuję za linki.
 
 
usunięte-konoto-1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-22, 16:20   

Najlepszy jest gorset ślubny, na olx można kupić za grosze.

Co do zmian, nie powoduje stałych zmian waist training ponieważ 2 dolne pary żeber są ruchome i można je modelować, ponieważ nie są połączone z mostkiem, więc żeby osiągnąć stały efekt faktycznie trzeba go nosić długi czas, a później powtarzać noszenie co jakiś czas.
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-23, 08:35   

Owszem 2 ostatnie pary są żebrami wolnymi, jednak są też kośćcem, który jest zależny od napięć mięśni otaczających je. Wszystkie mięśnie brzucha i część grzbietu, tworzą naturalny gorset, więc wyrabiając odpowiednie wzorce ruchowe + ćwiczenia wzmacniające, wywołuje się stały efekt. Oczywiście gosetem wywołuje się tzw. hiperkorektę, więc efekt końcowy będzie zawarty pomiędzy nawykowym ustawieniem z przed korekty a wymuszanym przez gorset.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2017-07-23, 13:44   

A swoją drogą Crissy, nie miałaś problemów z oddychaniem? Biologiczni faceci oddychają raczej brzuchem/przeponą. Noszenie gorsetu sprawia, że łatwiej jest oddychać klatką piersiową i człowiek się do tego przyzwyczaja, tylko że później, jak się zdejmie gorset, to ten nowy system już tak dobrze nie działa no i zgłupieć można, a przynajmniej ja miałam trochę takie odczucia.
_________________
Freja Draco
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-23, 23:40   

Freja napisał/a:
swoją drogą Crissy, nie miałaś problemów z oddychaniem?
może na początku przez chwilę, mam rzekomą astmę od dziecka i z racji dziwnych skutków ubocznych działania leków musiałam wyrabiać sobie oba tory oddechu w celu rozciągnięcia klatki piersiowej; piersiowy nie jest nie naturalnym torem dla mnie, chociaż faktycznie rzadziej stosowanym. Pomaga wyrabianie prawidłowej postawy i świadomy oddech...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 10