Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Buty obcas wysoki
Autor Wiadomość
Kokosica
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-14, 06:17   Buty obcas wysoki

Elo mordeczki. Co sadzicie jaki maks kobieta moze miec wzrost w butach obcas ja mam okolo 176 i nosze maks 14 cm bo do tej pory myslalam ze 190 to maks zeby nie wygladac smiesznie a ostatnio nawiazalam monolog z jedna z uzytkowniczek niniejszego forum ktora na starcie ma 1,91 m do tego zamierza nosic juz zakupione buty typu obcas w ktorych ma 199 wzrostu i jakos nie wydaje mi się to przesada chyba powoli dostrzegam potencjal wysokich kobiet a wy co sadzicie na ten temat

Elo
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-14, 06:54   

Jeśli umiesz na nich chodzić to wg mnie możesz mieć i 20 cm. Wzrost nie ma tu nic do rzeczy.
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-14, 10:10   

Zaleta obcasów jest taka, że jak później zakładasz płaskie to masz taki fajny efekt wow "ale jestem niska" :-)
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-14, 10:12   

Jak się dobrze czujedz i lubisz w tym, to sobie chodź. Choć akurat uważam, że jestem wystarczająca wysoka. Wolę stać silnie na ziemi, niż się niestabilnie podwyższać (chodzi mi o buty).
 
 
Marcelina
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 6
Posty: 90
Wysłany: 2017-07-14, 11:09   

Ja jeszcze przed tranzycja miałam zboczenie na wysokie buty (mam 192 cm), ale zmadrzalam i wolę adidasy :) imo im większy obcas i platforma tym są stabilniejsze, chociaż może to kwestia butów, które mam
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2017-07-14, 16:24   

jaka jest różnica pomiędzy wysokim a totalnie płaskim obcasem?
3 lata na hormonach...
_________________
religia jest dla tych, którzy boją się piekła, duchowość dla tych, którzy już tam byli...
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-07-14, 20:13   Re: Buty obcas wysoki

Kokosica napisał/a:
Co sadzicie jaki maks kobieta moze miec wzrost w butach obcas

Kobieta może mieć max 234cm wzrostu bez obcasów (tyle miała najwyższa kobieta).

i takie tam: http://joemonster.org/art/14967
_________________
 
 
Maxine
użytkownik
Midnight Queen

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 132
Posty: 1149
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-07-14, 20:23   

Kokosica, zgadza się, tak ja powiedziałas (w rozmowie) to, czy bedę miała te 199, czy 205 róznicy nie zrobi, co najwyżej moze mnie wiatr szybciej zdmuchnąć. Jedynie co trzeba ogarnąć to poprawne chodzenie :-p

Lagertha napisał/a:
[...] Wolę stać silnie na ziemi, niż się niestabilnie podwyższać

Troche racji masz, ale dlaczego nie mozna dodać sobie odrobiny uroku w szpilkach ;-)
- Dlaczego przy wzroscie 190 + trzeba się ograniczac w wysokich butach? :-p
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-14, 20:56   

Maxine, może lęk wysokości :-p
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-14, 21:42   

Maxine napisał/a:
- Dlaczego przy wzroscie 190 + trzeba się ograniczac w wysokich butach? :-p
Dobrze się czuję z 190 cm, a poza tym jeszcze wyżej to czuję się jak idiotka. No i na mój rozmiar znaleźć jakieś buty w rozsądniej cenie, oczywiście damskie jest praktycznie nie możliwe. Wiesz.. Nie należę do tych dziewczyn co mogą się bezgranicznie stroić itd. Cieszę się, że mam buty w których mogę chodzić.. Ale pewnie mało kto zrozumie jak to jest.
 
 
Lea
użytkownik
biere hormony


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 725
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-07-14, 21:53   

Lagertha, szewc :) ?
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-14, 21:58   

Lea napisał/a:
Lagertha, szewc :) ?
Raczej mnie nie stać. Mówiłam, że nie zrozumiecie...
 
 
Lea
użytkownik
biere hormony


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 725
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-07-14, 21:59   

Lagertha, no i co ja mam teraz odpowiedzieć : |
 
 
Maxine
użytkownik
Midnight Queen

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 132
Posty: 1149
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-07-14, 22:09   

Lagertha, to moze napiszesz jaki nosisz rozmiar (ew na PW ;-P) bo jestem ciekawa.
Chciałabym rozwiązać twój problem, bo to nic strasznego chodzic nie co wyzej :)
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-14, 22:19   

Lea napisał/a:
Lagertha, no i co ja mam teraz odpowiedzieć : |
Nic.
Maxine napisał/a:
Lagertha, to moze napiszesz jaki nosisz rozmiar (ew na PW ;-P) bo jestem ciekawa.
Chciałabym rozwiązać twój problem, bo to nic strasznego chodzic nie co wyzej :)
To nie istotne serio.. Ale mocno powyżej tego co normalnie możesz znaleźć w sklepie,
Ale nie potrafiłabym się już raczej przestawić na szpilki i te sprawy. Musiałabym się wówczas nauczyć chodzić od nowa...
 
 
Maxine
użytkownik
Midnight Queen

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 132
Posty: 1149
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-07-14, 22:32   

Lagertha, ewentualnie mozna rozważyc operacje zmniejszającą długośc stopy.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-14, 22:53   

Maxine napisał/a:
Lagertha, ewentualnie mozna rozważyc operacje zmniejszającą długośc stopy.
Nigdy!!
Oh my Gosh... Nie każda MK chce się operować od stóp do głów. Może nie jestem idealna, ale chcę zostać sobą a nie być dziełem chirurgów. Wolę niedoskonałą ale własna naturalność...
 
 
Martaa
użytkownik
Tępicielka dewotek


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 112
Posty: 689
Wysłany: 2017-07-14, 23:02   

Maxine napisał/a:
ewentualnie mozna rozważyc operacje zmniejszającą długośc stopy.

Oesu, nie ma czegoś takiego, znam historię jednej teeski ze Skandynawii chyba, choć nie pamietam źródła, która się na taką pionierską operację zdobyła i skończyła nieodwołalnie na wózku i nie było to winą nieprawidłowej operacji, tylko zmieniła się po tym cała "mechanika" i właściwości stóp, dziewczyna nie była w stanie ustać na nogach nie mówiąc o chodzeniu.
:roll:
_________________
 
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-14, 23:22   

Martaa napisał/a:
która się na taką pionierską operację zdobyła i skończyła nieodwołalnie na wózku i nie było to winą nieprawidłowej operacji, tylko zmieniła się po tym cała "mechanika" i właściwości stóp, dziewczyna nie była w stanie ustać na nogach nie mówiąc o chodzeniu.
miała kiepskich fizjoterapeutów.. :P sorry ale to prawda, zdrowie kupisz za pieniądze... ale czy własną siłe?
Lagertha napisał/a:
Nigdy!!
Oh my Gosh... Nie każda MK chce się operować od stóp do głów. Może nie jestem idealna, ale chcę zostać sobą a nie być dziełem chirurgów. Wolę niedoskonałą ale własna naturalność...

<spoko>
Ostatnio zmieniony przez 2017-07-14, 23:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-14, 23:22   

Tak przy okazji.
Znacie dobre metody na odciski?
Moje małe palce u stóp bardzo protestują przeciwko obcasom :-(
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-14, 23:26   

Jenny napisał/a:
Tak przy okazji.
Znacie dobre metody na odciski?
Moje małe palce u stóp bardzo protestują przeciwko obcasom :-(

pojawił się temat tapingu, ale to jest dobre zastosowanie tapingu, czasem taśmy pojawiają się w sieciówkach, strony nie będę reklamować, ale elastyczna taśma ładnie rozprowadza miejscowe podrażnienia (mam na myśli siły działające miejscowo) na większe obszary skóry powodując efekt ulgi.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-14, 23:34   

Jenny napisał/a:
Tak przy okazji.
Znacie dobre metody na odciski?
Nie wiem jak z obcasami, ale w butach trzeba patrzeć by dobrze leżały, nie były za duże ani za małe, były dobrze rozchodzone i ubierać odpowiednie skarpety pod dany rodzaj butów. A na odciski też sobie można poradzić... Ale jak nie umiesz się za to zabierać to nie ruszaj, tylko przeczekaj aż samo zejdzie, bo o zakażenie bardzo łatwo.
 
 
Martaa
użytkownik
Tępicielka dewotek


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 112
Posty: 689
Wysłany: 2017-07-15, 02:01   

Crissy napisał/a:
sorry ale to prawda, zdrowie kupisz za pieniądze... ale czy własną siłe?

Wolę cieszyć się dobrym zdrowiem i poszukać bucików na mój rozmiar, zdecydowanie mniej mnie to będzie kosztowało zarówno zdrowia jak i pieniędzy, a butów na obcasach czy w ogóle w kobiecych fasonach na rozmiary stóp 43 - 46 jest dużo, nie dalej jak dwa tygodnie temu kupiłam dwie pary w normalnym stacjonarnym sklepie z obuwiem w Wawie.
:p
_________________
 
 
 
Kokosica
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-16, 00:49   

Lagertha nie gadaj ze tak ciezko dostac buty na wielka noge ja jakos mam stope 26,7 i daje rade nawet w zwyklym deichmannie maxine ma troche wiecej i dala rady na luzie kupic szpilki. i co mozna? Mozna a co do operacji skracania palcow u stop to to nie jest nic pionierskiego mozna skrocic kazdy palec o okolo 1,5 cm co daje minimum 2 rozmiary np majac za dlugi 2 palec u stopy mozna go skrocic i kazdy inny okolo 2 tys za palec
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-16, 01:07   

Kokosica: Bardzo przepraszam, za język, ale nie mogę już inaczej... Wybacz, ale czy Ciebie [terefere]? Pytam poważnie.
Przeczytałaś chociaż to co napisałaś?

Nie będę sobie nic skracać by nosić szpilki, czy inne buty. Ważniejsze jest dla mnie zdrowie niż najpiękniesze nawt buty. Ciuchy to nie wszystko. Nie wszystko da się przeliczyć na pieniądze i wartości fizyczno- wizualne.

Oh my gosh... <ściana>
 
 
Kokosica
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-16, 07:16   

lagertha co ty sie czepiasz napisalam bo sama mam niestandardowa stope czyli tak jak ty mowilas a buty znajduje np w deichmannie a co do stop to ci nie karze skracac tylko napisalam ze to nie jest ryzykowne tyle a za to slowo co uzylas kicur powinien dac ci warna bo sorry ale regulamin zlamalas nie wazne ze jestes modem
 
 
Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-16, 16:39   

Kokosica napisał/a:
Lagertha nie gadaj ze tak ciezko dostac buty na wielka noge ja jakos mam stope 26,7 i daje rade nawet w zwyklym deichmannie maxine ma troche wiecej i dala rady na luzie kupic szpilki. i co mozna? Mozna a co do operacji skracania palcow u stop to to nie jest nic pionierskiego mozna skrocic kazdy palec o okolo 1,5 cm co daje minimum 2 rozmiary np majac za dlugi 2 palec u stopy mozna go skrocic i kazdy inny okolo 2 tys za palec


26,7 to zwykła damska rozmiarówka. Schody zaczynają się od 45 gdy szpilki oferują w większości sklepy dla fetyszystów i te nadają się nie do chodzenia a do hm...założenia. No i sprawa tego jak się funkcjonuje na co dzień. Jak masz robotę że nic tylko jakieś robocze buciska trzeba nosić to masz mniejsze parcie na wysoki obcas no i nie masz wprawy w chodzeniu na nim. A! no ale jak masz ochotę założyć fajne szpile raz na jakiś czas to może zamówić?
 
 
Kimberly
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 117
Posty: 531
Wysłany: 2017-07-16, 17:54   

Kokosica napisał/a:
mam stope 26,7

Alone napisał/a:
26,7 to zwykła damska rozmiarówka

26-27 to standardowy rozmiar stopy 3-latka.
 
 
Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-16, 17:56   

Kimberly napisał/a:
Kokosica napisał/a:
mam stope 26,7

Alone napisał/a:
26,7 to zwykła damska rozmiarówka

26-27 to standardowy rozmiar stopy 3-latka.


i damskie 41
 
 
Marcelina
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 6
Posty: 90
Wysłany: 2017-07-16, 18:01   

Ja szpilki to 41, kozaki / botki 42, zależy jaki czubek i czy nie jest zanizona rozmiarowka. Na codzień smigam w damskich pomarańczowych nike air, bo...lubię się wyróżniać xd
 
 
Kokosica
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-16, 21:44   

26,7 damskie 41? to bardzo ciekawe bo jakoś mierzę w deichmannie np 41 i efekt jest taki że np biorę szpilki zabudowane z zamkiem z tyłu i mogę go zapiąć tylko do połowy biorę 42 jeżeli dane buty tego typu mają mogę zapiąć cały ale z kolei noga mi jeździ po bokach i skutkuje to obtarciem po pewnym czasie małego palca, natomiast adidasy 41 42 nike bo takie mi pasują ale np adidasa 41/1/3 wypada na dobry na długość po bokach za luźny dalej kozaki wszystko ok 42 botki może być większość 41 42 też ale zawsze mnie cisną od góry w podbiciu i muszę je po godzinie na chwilę ściągnąć tak samo np sandałt z paseczkami wrzynają mi się og góry stopy i u góry palców więc jednak mam nietypową stopę, nie tylko długość jest ważna, balerinki mogą być 41 do szybkiego rozchodzenia ale zawsze ten paseczek co robi obrys nad palcami ten pół kolisty wrzyna mi się po paru godzinach do tego stopnia że mam ten odcisk pół kolisty na palcach
 
 
Kokosica
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-16, 21:56   

kolejną kwestią jest to że byłam w Krk wczoraj i weszłam do deichmanna i zobaczyłam szpilki 43 i 44 44 z ciekawości przymierzyłam i mogłam kciuka wsadzić z tyłu;P ale takie buty już wyglądają strasznie wielko 42 jeszcze trzymają fason chociaż 41 najbardziej naturalnie jeszcze wyglądają 44 widziałam botki jedne 11 cm i przyznam że one wyglądały już całkiem zgrabnie ale niskie buty w takim rozmiarze wyglądają źle
 
 
Kimberly
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 117
Posty: 531
Wysłany: 2017-07-16, 22:23   

Kokosica napisał/a:
mierzę w deichmannie np 41 i efekt jest taki że np biorę szpilki zabudowane z zamkiem z tyłu i mogę go zapiąć tylko do połowy

Czyli twierdzisz, że nosisz buty w rozmiarze 26,7, ale nie mieścisz się w 41?
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-16, 22:37   

Kimberly, może mieć szeroką i wysoką stopę. Ot cała tajemnica.
 
 
Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-16, 22:39   

Kokosica napisał/a:
26,7 damskie 41? to bardzo ciekawe bo jakoś mierzę w deichmannie np 41 i efekt jest taki że np biorę szpilki zabudowane z zamkiem z tyłu i mogę go zapiąć tylko do połowy biorę 42 jeżeli dane buty tego typu mają mogę zapiąć cały ale z kolei noga mi jeździ po bokach i skutkuje to obtarciem po pewnym czasie małego palca, natomiast adidasy 41 42 nike bo takie mi pasują ale np adidasa 41/1/3 wypada na dobry na długość po bokach za luźny dalej kozaki wszystko ok 42 botki może być większość 41 42 też ale zawsze mnie cisną od góry w podbiciu i muszę je po godzinie na chwilę ściągnąć tak samo np sandałt z paseczkami wrzynają mi się og góry stopy i u góry palców więc jednak mam nietypową stopę, nie tylko długość jest ważna, balerinki mogą być 41 do szybkiego rozchodzenia ale zawsze ten paseczek co robi obrys nad palcami ten pół kolisty wrzyna mi się po paru godzinach do tego stopnia że mam ten odcisk pół kolisty na palcach


Ktoś mnie mailowo poprawił i 26,7 to 42.
 
 
Kimberly
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 117
Posty: 531
Wysłany: 2017-07-16, 22:50   

Gdzie funkcjonuje taka rozmiarówka? We wszystkich sklepach obuwniczych, do których chodzę rozmiarówka damska i męska jest praktycznie jednakowa. Oczywiście, damskie buty są nieco mniejsze, ale jest to niewielka różnica (np damskie 40 to mniej więcej męskie 39).
 
 
Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-16, 22:59   

Kimberly napisał/a:
Gdzie funkcjonuje taka rozmiarówka? We wszystkich sklepach obuwniczych, do których chodzę rozmiarówka damska i męska jest praktycznie jednakowa. Oczywiście, damskie buty są nieco mniejsze, ale jest to niewielka różnica (np damskie 40 to mniej więcej męskie 39).


A wiesz... im bardziej wczytuje się w tabele rozmiarów tym bardziej nie wiem...

zobaczcie: http://esklep.intersport.pl/pl/tabele-rozmiarow
 
 
Kimberly
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 117
Posty: 531
Wysłany: 2017-07-16, 23:19   

Ech...
Pomyliłeś rozmiar z długością stopy w centymetrach. Wedle tej rozmiarówki (na przykładzie Adidasa) damskie 42 to 26,5, ale... centymetrów. Za to najmniejszym dziecięcym rozmiarem jest 28, które wynosi 16 cm. Mniejsze rozmiary nie są nawet dostępne.
Rozmiar 26,7 to, jak napisałam, stopa ok. 3-4 letniego dziecka. Więc, jeżeli ktoś twierdzi, że ma stopę, która mierzy 15 cm, a jednocześnie nie mieści się w bucie 41 (o 10 cm większym) to chyba coś jest nie tak.
 
 
Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-16, 23:32   

Kimberly napisał/a:
Ech...
Pomyliłeś rozmiar z długością stopy w centymetrach. Wedle tej rozmiarówki (na przykładzie Adidasa) damskie 42 to 26,5, ale... centymetrów. Za to najmniejszym dziecięcym rozmiarem jest 28, które wynosi 16 cm. Mniejsze rozmiary nie są nawet dostępne.
Rozmiar 26,7 to, jak napisałam, stopa ok. 3-4 letniego dziecka. Więc, jeżeli ktoś twierdzi, że ma stopę, która mierzy 15 cm, a jednocześnie nie mieści się w bucie 41 (o 10 cm większym) to chyba coś jest nie tak.


Tu pies jest pogrzebany. Ja myślę o centymetrach gdzie 26,5cm to wg tabel od 40 do 42 (rozmiary) :D

p.s. No to mamy jasność. :)
 
 
Kimberly
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 117
Posty: 531
Wysłany: 2017-07-16, 23:36   

To właśnie napisałam:
Cytat:
damskie 42 to 26,5, ale... centymetrów.

Ps. Wiem już skąd nieporozumienie - Kokosica napisała, że "jej stopa ma 26,7" ale nie sprecyzowała, że chodzi o wymiar w cm, więc wzięłam to za numer buta.
Ostatnio zmieniony przez Kimberly 2017-07-16, 23:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-16, 23:37   

Kimberly napisał/a:
To właśnie napisałam:
Kimberly napisał/a:
damskie 42 to 26,5, ale... centymetrów.


Ja też w końcu zrozumiałam. :)
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-07-17, 00:33   

Maxine napisał/a:
Lagertha, ewentualnie mozna rozważyc operacje zmniejszającą długośc stopy.

Ja właściwie nie wiem skąd te wszystkie pomysły dla Lagerthy jak ona nie wydaje się mieć problemu z tym, że ma większe stopy czy nie nosi szpilek, bo i tak nie lubi :) Więc trochę jakbyście szukały rozwiązania kiedy nie ma problemu ;)
_________________
 
 
kasiencja
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 357
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2017-07-17, 02:15   

Ja uwielbiam szpilki i mam już jako taką kolekcję na każdą okazję i do prawie każdego koloru. Powiem ci że nie ma jakiegoś maksymalnie wielkiego wzrostu po którym laski nie mogą nosić szpilek. Starczy przejść się na jakiś Summer Cars w Katowicach lub inny zjazd samochodowy by zobaczyć że tam chodzą tyczki takie jak ja 175cm i to jeszcze w wysokich szpilach i do tego platformy z 4 cm. I wygląda to świetnie, Poza tym nie ma faceta który się tam za nimi nie obejrzy.
 
 
usunięte-konoto-1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-17, 14:47   

Lagertha, po co masz ucinać palce, przytnij nogę, od razu wzrost spadnie. ( nie bierz tego na poważnie)

Szczerze dawno się tak nie uśmiałam, wszystkim co to opowiadam, płaczą ze śmiechu. Gratuluję, to się nadaje do nonsopedii
 
 
Maxine
użytkownik
Midnight Queen

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 132
Posty: 1149
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-07-17, 16:07   

wendigo napisał/a:
Maxine napisał/a:
Lagertha, ewentualnie mozna rozważyc operacje zmniejszającą długośc stopy.

Ja właściwie nie wiem skąd te wszystkie pomysły dla Lagerthy jak ona nie wydaje się mieć problemu z tym, że ma większe stopy czy nie nosi szpilek, bo i tak nie lubi :) Więc trochę jakbyście szukały rozwiązania kiedy nie ma problemu ;)


Jejku, ja po prostu chciałam pomóc, a wy wieszacie mna mnie psy. :-(
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-07-18, 02:35   

Bez przesady Maxine, nie smutaj ;) Po prostu się zastanawiam skąd jakieś propozycje pomocy (nie tylko Twoja, po prostu jeden przykład zacytowałem) skoro nie było deklaracji problemu ;)
_________________
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-18, 02:46   

Martaa napisał/a:
Crissy napisał/a:
sorry ale to prawda, zdrowie kupisz za pieniądze... ale czy własną siłe?

Wolę cieszyć się dobrym zdrowiem i poszukać bucików na mój rozmiar, zdecydowanie mniej mnie to będzie kosztowało zarówno zdrowia jak i pieniędzy, a butów na obcasach czy w ogóle w kobiecych fasonach na rozmiary stóp 43 - 46 jest dużo, nie dalej jak dwa tygodnie temu kupiłam dwie pary w normalnym stacjonarnym sklepie z obuwiem w Wawie.
:p

moja odpowiedź odnosiła się do przypadku opisanego przez Ciebie... nie znaczy to, że jestem za obcinaniem sobie palców by koniecznie zmieścić się chociaż w 42...
 
 
Kokosica
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-18, 23:23   

w 42 to ja akurat wchodzę bez problemu ale np kupiłam botki dzisiaj mi doszły z deichmanna https://www.deichmann.com...sitionInList=53 i wejdę w nie bardzo wygodne mam w prawej nodze cm luzu około w lewej mniej ale ani lewego ani prawego nie mogę dopiąć do końca bo podbicie wypycha mi przód buta i ciężko dołączyć przód do tyłu aby się pokryły z zamkiem na 100%
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-30, 12:19   

Zauważyłam, że w Deichmannie rozmiar 42 ma na pudełku wielką naklejkę XXL :-|
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Kokosica
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-30, 18:37   

bo cóż nie da się ukryć że 42 to w sumie typowy męski rozmiar i nie piszę tego by komuś dogryźć bo sama mam taki
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-30, 22:51   

Jenny napisał/a:
Zauważyłam, że w Deichmannie rozmiar 42 ma na pudełku wielką naklejkę XXL
Standardowa rozmiarówka to zwykle do 41, choć w niektórych sklepach widziałam buty rozmiaru 40 lub 41 oznaczone jako XXL. Gorzko się zaśmiałam.
Tak na serio - długość stopy zależy od wzrostu. Wysokie ciski mają często rozmiary nawet do 45. Tak samo faceci ponad 195 mają problem z butami, bo ciężko szukać butów rozmiaru 50 czy 52. ;)
 
 
Kokosica
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-30, 23:36   

wysokie genetyczne mają do 45? jak wysokie 2 metry? bo ja mam 176 177 a jakoś widząc laskę 180 185 czy 190 patrzę że ma około 40 najwyżej 41 a te co mają np 173 175 trochę niższe ode mnie to już widzę że mają koło 38 a patrzę po facetach i np idzie koleś pół głowy niższy ode mnie a adidasy prawie takie same albo koleś mojego wzrostu a but już 44 45 więc ewidentnie genetyczne nie mają żadnych 45 itd tylko ciekawe z czego to wynika że mają o kilka rozmiarów mniejsze stopy od facetów podobnego wzrostu niby wysokie osoby mając małe stopy powinny się przewracać ale jak widać to nie jest tak
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2017-07-31, 00:45   

Podobno mają mniejsze stopy , żeby wygodniej było przy zlewozmywaku w kuchni stanąć :-p a tak poważnie , to od niedawna można kupić damskie 42, 43 czy nawet 45 ale to raczej z uwagi na co raz więcej osób trans niż wzrost kobiecych stop. Do niedawna w sklepach damskie buty kończyły się na 39, 40 a 41 to była rzadkość. Moja ciotka miała 41 i pamiętam do dziś jak kleła, że albo musi kupować za małe albo męskie.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2017-07-31, 01:02   

Gabi napisał/a:
od niedawna można kupić damskie 42, 43 czy nawet 45 ale to raczej z uwagi na co raz więcej osób trans

A ileż tych ts-ek jest, żeby się opłacało?? Jak będzie 1000 m/k w całym kraju to sukces.
Ciski teraz większe rosną. Kilkanaście lat temu w ogóle nie widywałam na ulicy lasek mojego wzrostu. Teraz czasem się zdarza.
_________________
Freja Draco
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2017-07-31, 01:24   

No ok. Dlatego dziś damskie rozmiary są do 41 czasem 42 zamiast 39, 40 . Podobnie jak koteczek nie znam kobiety z rozmiarem stopy wiekszym niż 41. A z rozmiarem 45 nigdy w życiu nie widziałam ani nie słyszałam a buty są.
 
 
Martaa
użytkownik
Tępicielka dewotek


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 112
Posty: 689
Wysłany: 2017-07-31, 01:40   

Kokosica napisał/a:
więc ewidentnie genetyczne nie mają żadnych 45 itd

Niestety świat się nie kręci tylko wokół twojego pępka.
Ostatnio byłam w dwóch warszawskich sklepach z damskim obuwiem, nastawionych na rozmiarówkę 43 - 46. Poza mną (trans) kiedy tam byłam przewinęło się przez te sklepy dziesiątki cis kobiet, żadna nie była wyższa ode mnie (182) za to miały takie stopy, że pozbyłam się już wszelkich kompleksów związanych z moim rozmiarem (28,5cm). Powtórzę się, w Wawie są co najmniej trzy sklepy zaopatrzone w dziesiątki wzorów i fasonów damskich butów, od podłogi aż po sufit w rozmiarach dla "kobiet-yeti", ale nie są to badziewne sieciówki, daichmany i inne ccc. O dziwo dominują producenci polscy! niemieccy. Ceny od 150zł wzwyż, ale buciki pierwszej klasy jakości wykonania i materiałów.
_________________
 
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-31, 09:09   

Zapisałam się jakiś czas temu dla jednej z grup na FB dla wysokich, tam ludzie podawali swój wzrost i rozmiar buta. Wiadomo bywa różnie, ale bywały cis kobiety z rozmiarem 44, a nawet 45. W sobotę byłam na balu wysokich, nie byłam najwyższą laską mając 186, najniższe miały 180. Mam 42/43, jedna nosiła buty 44/45. ;-P
Cytat:
W tym roku do Trójmiasta specjalnie na Bal Wysokich zjechali uczestnicy z całego kraju oraz z zagranicy. Najwyższa kobieta mierzy 194,5 cm, a mężczyzna 211 cm.

Czytaj więcej na:
http://rozrywka.trojmiast...ta-n115171.html
 
 
Kokosica
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-31, 10:20   

Kiedy jest bal wysokich? Jestem wielką wieżą 176 cm ubiore oksfordki 4cm i się na styk wcisnę
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-31, 10:27   

Kokosica napisał/a:
Jestem wielką wieżą 176 cm ubiore oksfordki 4cm i się na styk wcisnę
Nie jesteś wysoka :P Usunięty pisała, że najniższa miała 180 cm.
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2017-09-05, 01:10   

Kurcze a ja dzisiaj widziałam baleriny w rozmiarze 47 aż nie mogłam uwierzyć, że to możliwe :mrgreen:
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2017-09-05, 10:21   

Gabi napisał/a:
Kurcze a ja dzisiaj widziałam baleriny w rozmiarze 47 aż nie mogłam uwierzyć, że to możliwe :mrgreen:

Baleriny to dałoby się akurat na szydełku w dowolnym rozmiarze zrobić:

http://www.kufer.co.uk/p/kapcie.html

No dobra, niektóre trochę kapciowate, ale są też bardziej zacne przypadki.

Do bardziej wybajerzonych pomysłów pozostaje drukarka 3D.
 
 
Leesh
użytkownik
Laura


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 1019
Skąd: Belgia
Wysłany: 2020-10-04, 12:05   

Ja mam 180 cm wzrostu i od czasu do czasu chętnie wskakuję w obcasy. Jednak też wolę grubsze obcasy bądź koturny od szpilek, bo są bardziej stabilne.
A co do rozmiaru, mam 42. Chociaż to jeszcze zależy gdzie kupione, czasem zmieszczę się i w 41, czasem 42 przyciasne.
_________________
One dream, one vision
The state of perfection, a streamline direction
One day there will be a way
To the state of perfection, the only direction
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12