Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
neutral ! nareszcie
Autor Wiadomość
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

  Wysłany: 2017-07-01, 19:28   neutral ! nareszcie

http://edition.cnn.com/20...linkId=39181447

Coś dla osób identyfikujących się np. jako 2in1 :D
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-01, 20:30   

Aristocat napisał/a:
Tylko pod jednym warunkiem: że ta "inna" płeć nie byłaby wmuszana binarnym transom.
Na pewnym portalu, gdzie obecnie funkcjonuje płeć "inna", wcześniej to oznaczenie nazywało się "trans" i obejmowało zarówno m/k jak i k/m, robiąc z nich trzecią płeć, a to niedopuszczalne.
Też mam takie obawy i jeszcze jedną bardzo mroczną. Pomijam już wszystkie inne powody dlaczego jestem przeciwna - to teraz odkładam na bok, nie chcę się kłócić.

Ta mroczna obawa to jest taka, że kojarzy mi się to jako wysegregowanie tych "innych" od CiS. A z rosnącą radykalizacją na świecie to po prostu kojarzy mi się z oznakowaniem np żydów czy gejów przez nazistów.

Zastanawiał się ktoś kiedyś jak to będzie jeżeli np płeć "X" zostanie wprowadzona z np zawieraniem związków małżeńskich w kraju gdzie małżeństwa jednopłciowe są niedopuszczalne? Nie każdy kraj się temu przychyla i wbrew pozorom duża część świata dalej jest bardzo konserwatywna i to co krąży po mediach społecznościowych bardzo często mocno odbiega od rzeczywistości. A z taką trzecią płcią, to będą tylko nowe problemy, bo według jakich kategorii będą oceniać, czy ktoś może zawrzeć związek, czy też nie? Wszystko pytania bez odpowiedzi.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-01, 21:01   

Aristocat: Ale jak to zinterpretują politycy nie będący LGBT? To już jest inny problem. To taka pewnego rodzaju loteria.

Po prostu piszę jakie są moje mroczne obawy związane z tym tematem i z czym mi się to kojarzy. Tylko tyle.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-01, 21:04   

No właśnie nie bardzo definiuje. Po prostu mówi, że pod szczególną ochroną państwa znajduje się takie małżeństwo, które jest związkiem kobiety i mężczyzny.

Aristocat napisał/a:
Thus: nie mogłaby w ogóle zawrzeć małżeństwa, ale to nie różni się za bardzo sytuacji geja czy lesbijki, którzy też nie mogą zawrzeć małżeństwa z osobami, które je interesują (z tymi, które ich nie interesują niby mogą, ale jaka z tego korzyść).


A to z kolei jest trochę dyskusyjne, nie w świetle Konstytucji co prawda, tylko Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.

Obecna tendencja w orzecznictwie Trybunału w Strasburgu jest taka, że Konwencja nie nakłada na państwa strony obowiązku wprowadzenia małżeństw jednopłciowych, ale nakłada obowiązek jakiejś formy usankcjonowania prawnego związków osób tej samej płci (tj. związków partnerskich). Obowiązek ten trybunał wywodzi nie z art. 12, dotyczącego prawa do zawarcia małżeństwa, ale art. 8, dotyczącego prawa do poszanowania życia prywatnego i rodzinnego.

Jednak orzecznictwo tego Trybunału ma to do siebie, że zostało w nim wprost wyrażone, że rozumienie tego, co stanowi istotę praw człowieka, ewoluuje wraz ze zmianami społecznymi, co powoduje, że interpretacja przepisów Konwencji przez Trybunał też może się zmieniać w czasie, bo inaczej nie będzie ona mogła być skutecznym instrumentem służącym ochronie praw człowieka.

Najprawdopodobniej w ciągu kilku-kilkunastu najbliższych lat, w miarę wprowadzania małżeństw jednopłciowych do porządków prawnych następnych europejskich państw, Trybunał uzna, że brak możliwości zawarcia związku małżeńskiego z osobą swojej płci stanowi naruszenie Konwencji. Podobnie, jeśli w większej ilości państw europejskich pojawi się coś takiego jak trzecie oznaczenie płci, to wcale mnie nie zdziwi, że sędziowie Trybunał uznają, że nie może być tak, że taka osoba nie ma możliwości zawarcia związku małżeńskiego z nikim, choć dosłowne brzmienie przepisu jest takie:

Europejska Konwencja Praw Człowieka napisał/a:
Artykuł 12
Prawo do zawarcia małżeństwa
Mężczyźni i kobiety w wieku małżeńskim mają prawo do zawarcia małżeństwa i założenia rodziny, zgodnie z ustawami krajowymi regulującymi korzystanie z tego prawa.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-07-02, 01:13   

Lagertha napisał/a:

Zastanawiał się ktoś kiedyś jak to będzie jeżeli np płeć "X" zostanie wprowadzona z np zawieraniem związków małżeńskich w kraju gdzie małżeństwa jednopłciowe są niedopuszczalne?

To proste: nie wierzę, że kraj, w którym małżeństwa/związki jednopłciowe są niedopuszczalne wprowadzi w ogóle oznaczenie "X" w płci. I po problemie ;)
_________________
 
 
Chucky
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 97
Wysłany: 2017-07-11, 15:18   

Fajne, dla osób inter o ile taka osoba w ogóle chce takiego oznaczenia, bo wydaje mi się, że też nie każda osoba inter musi chcieć to zaznaczać i nie każda taka osoba też jest niebinarna.

Co do niebinaryzmu osób które nie są inter się nie wypowiem, bo wywołałbym burzę, więc ten temat pominę. :P

Jako osoba w pełni binarna, będąca psychicznie facetem (dążę to tego żeby właśnie w ten sposób być odbieranym i każdorazowe odebranie mnie w jakikolwiek inny sposób mnie boli) i traktująca transseksualizm bardziej jako przypadłość medyczną jak każdą inną, nie chciałbym mieć tego zaznaczonego w DO czy innym dokumencie tego typu, bo przecież nadciśnienia, cukrzycy czy jakiejkolwiek innej rzeczy tego typu tez się nie wpisuje w dowód...;/
 
 
hikaru
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 203
Posty: 1020
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-07-11, 15:34   

Cytat:
Ta mroczna obawa to jest taka, że kojarzy mi się to jako wysegregowanie tych "innych" od CiS. A z rosnącą radykalizacją na świecie to po prostu kojarzy mi się z oznakowaniem np żydów czy gejów przez nazistów.

Zastanawiał się ktoś kiedyś jak to będzie jeżeli np płeć "X" zostanie wprowadzona z np zawieraniem związków małżeńskich w kraju gdzie małżeństwa jednopłciowe są niedopuszczalne? Nie każdy kraj się temu przychyla i wbrew pozorom duża część świata dalej jest bardzo konserwatywna i to co krąży po mediach społecznościowych bardzo często mocno odbiega od rzeczywistości.

Dokładnie to.

Dobrze widzieć, Lagertha, jak czasami napiszesz coś mądrego.
 
 
Maxine
użytkownik
Midnight Queen

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 132
Posty: 1149
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-07-12, 06:38   

Chucky napisał/a:
Fajne, dla osób inter o ile taka osoba w ogóle chce takiego oznaczenia, bo wydaje mi się, że też nie każda osoba inter musi chcieć to zaznaczać i nie każda taka osoba też jest niebinarna.

W Polsce to nie przejdzie - albo jest K albo jest M ;-)
Prędzej zgodziliby się na zalegalizowanie związków jednopłciowych, niż wprowadzenie trzeciej płci, do której trzeba by dobudować tonę aktów prawnych. - Czlowiek X to człowiek kosmita. :-p
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 9