Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozprawa w sądzie przed, czy może po SRS?
Autor Wiadomość
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-13, 13:07   

Szczerze mówiąc nie wiem co powinnaś zrobić. Choć w pewien sposób mam trochę podobnie bo w pl też mam "stare dane". Tylko tyle, że nie bardzo mogę z nimi coś zrobić i raczej już nie wracam do PL.
Mój tok rozumowania jest taki, że jeżeli i tak nie wracasz do PL, bo z tego co rozumiem chcesz zostać tam gdzie jesteś, to jeżeli jest to zgodne z prawami tego kraju to się nie ograniczaj do procedury z PL.
Może i się mylę w Twoim przypadku. W każdym razie robię tak wobec siebie.
 
 
usunięte-konoto-1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-13, 13:14   

To czy jesteś po srs czy nie nie ma znaczenia. Sąd się na tym nie zna i i tak wyznaczy biegłego. Bo W sądzie w PL. Nie dostajesz decyzji na SRS, ale na zmianę danych. Żaden sąd bez biegłego ci tego nie przyklepie.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-13, 16:44   

Arisu, nie wracaj...
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-06-13, 18:37   Re: Rozprawa w sądzie przed, czy może po SRS?

Arisu napisał/a:
Czytam posty o rozprawach i tak sobie myślę, że gdy pójdę do sądu po SRSie to postawię ich przed faktem dokonanym - żadnych biegłych itd, bo będzie list od chirurga nawet że jestem już po wszystkim i zero obiekcji czy ciągania się po sądach przez X lat.

To nie do końca prawda. Biegły i tak może zostać wyznaczony, jak już ktoś napisał.

usunięte-konoto-1 napisał/a:
To czy jesteś po srs czy nie nie ma znaczenia. Sąd się na tym nie zna i i tak wyznaczy biegłego. Bo W sądzie w PL. Nie dostajesz decyzji na SRS, ale na zmianę danych. Żaden sąd bez biegłego ci tego nie przyklepie.

To też nie do końca prawda. Sąd nie zawsze powołuje biegłego. (ale faktycznie pewnie lekko w 95% przypadków)

Aristocat napisał/a:
Powoływanie biegłych to w Polsce rutynowa procedura, dlatego doradzano mi, żebym wnosił o powołanie ich przed pierwszą rozprawą, bo oni i tak będą powołani (i wniosłem, ale to olano).

Jak wyżej - rutynowa procedura ale kilku procentom udaje się bez tego :) (kurcze, muszę w końcu napisać notkę na temat tego Poradnika Prawnego :P ).

Arisu, IMHO - zrób ten SRS najpierw jeśli możesz trochę poczekać na zmianę danych i nie jest to dla Ciebie zbyt kłopotliwe, niekoniecznie pozwoli Ci to uniknąć biegłego i zakończyć proces na pierwszej rozprawie, ale z pewnością jest to "nieodwracalna zmiana" - już bardziej nieodwracalna w Waszym przypadku nie może być :P więc punkt na plus :)
_________________
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-13, 22:55   

Też wniosłem o powołanie biegłego, ale zamiast tego mi wyznaczono termin pierwszej rozprawy.

Przeprowadzenie SRSu raczej nie daje Ci większej gwarancji, że obędzie się bez dowodu z opinii biegłego. Jak zmiana danych w Polsce nie jest Ci do czegoś potrzebna (np. szansa na refundację zabiegów, zdanie matury), to myślę, że możesz najpierw zrobić SRS.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
usunięte-konoto-1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-14, 08:53   

Pytanie nie powiluje bo nie, czy ze jedna z opinii jakie przedstawilismy byla juz od bieglego.

Chodzi o to ze sadu malo interesuje co kto ma miedzy nogami, a i bieglego tez od tego nie jest zalezna. Np. Nie wiadomo czy po SRS nie "sfiksujesz" i bedziesz chciala byc znowu m. To nie jest Rosja gdzie do zmiany danych potrzebny jest srs i jeszcze powoluje sie komisje.
 
 
Rockman
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Punktów: 62
Posty: 454
Wysłany: 2017-06-14, 10:19   

A ja bym próbował, i tak ci to w końcu będzie potrzebne. Załatwiłem sprawę w miesiąc i 10 dni, zero biegłych, zero kosztów, cud miód malina. Może tobie też się uda.
 
 
kasiencja
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 357
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2017-06-14, 10:44   

Jeśli w UK masz zmienione to nie jest czasem tak że automatycznie muszą w polsce uaktualnić ci dane do tych które już masz i się nimi posługujesz?
Poza tym masz papiery z UK na zmianę danych to chyba polski sąd już w ogóle będzie mieć guzik do gadania.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-14, 12:26   

kasiencja Nie, nie jest tak. Polskie sądy mają własną procedurę. Np ja też mam zmienione dane w jraju zamieszkania, ale PL tego nie akceptuje i musiałabym przechodzić wszystko w PL od nowa...
 
 
Aisha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-14, 13:04   

Rób jak uważasz. Nie znam się na sądach i prawie, ale to jest chyba wystarczający dowód na to aby wykazać, że zmiany są nieodwracalne.

A co do zmiany danych w PL to ja bym się nie przejmowala. Ten kraj może za parę lat przestać istnieć a skoro macie już dane nowe za granicą to po zmieniać ? Nasz kraj tak się liczy dla Europy jak Honduras dla całego świata.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-14, 21:30   

kasiencja napisał/a:
Jeśli w UK masz zmienione to nie jest czasem tak że automatycznie muszą w polsce uaktualnić ci dane do tych które już masz i się nimi posługujesz?
Poza tym masz papiery z UK na zmianę danych to chyba polski sąd już w ogóle będzie mieć guzik do gadania.


Jeśli masz obywatelstwo innego państwa i tam zmienioną płeć metrykalną, to wtedy też się wnosi pozew, ale sąd nie prowadzi postępowania dowodowego (w tym np. biegłych), tylko wydaje pozytywny wyrok na podstawie dokumentów odnoszących się do stanu cywilnego z tego drugiego państwa.

Samo zmienione imię na inne bez zmienionej płci metrykalnej nic nie daje, wszystko w Polsce się toczy na normalnych zasadach.

W UK można zmienić sobie imię na dowolne, i Arisu właśnie w ten sposób ma zmienione. Natomiast do zmiany metrykalnej płci jest w UK w ogóle osobne postępowanie, które jest niedostępne dla osób bez brytyjskiego obywatelstwa.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
kasiencja
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 357
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2017-06-15, 14:46   

czyli rozumiem że mogę zmienić dane np. na Karolina Radwańska a mieć w dowodzie M? bez sensu O.o
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-15, 15:24   

kasiencja, a biurokrata na to przykładowo "Podziękowania dla pana Karolina Radwańskiego" :-)
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-06-15, 16:03   

kasiencja napisał/a:
czyli rozumiem że mogę zmienić dane np. na Karolina Radwańska a mieć w dowodzie M? bez sensu O.o

Czemu bez sensu? chyba lepiej tak niż wszystko po staremu :P

Jenny - i mniej-więcej takie listy dostają Niemcy np. z kasy chorych jak wcześniej zmienili imię :D
_________________
 
 
usunięte-konoto-1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-15, 20:08   

Rockman napisał/a:
A ja bym próbował, i tak ci to w końcu będzie potrzebne. Załatwiłem sprawę w miesiąc i 10 dni, zero biegłych, zero kosztów, cud miód malina. Może tobie też się uda.


A jeden z lekarzy który ci robił diagnozę nie był biegłym?
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2575
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-06-16, 00:11   

A jakie ma to znaczenie? Dr Robacha jest również biegłym i mimo jej diagnozy i tak z reguły sąd kieruje do Bieli.
_________________
 
 
 
usunięte-konoto-1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-16, 14:52   

Wszystko zalezy od sedziego. Ale mozna napisac wniosek zeby uznac opinie twojego bieglego. Mnie do Beli nie skierowano
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 11