Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Cześć
Autor Wiadomość
Mati147
użytkownik

Tożsamość płciowa: qg
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-05-20, 12:22   Cześć

Cześć wszystkim! Jestem nowy na forum. Mam 19 lat, jestem z Rosji, ale już około 8 miesięcy mieszkam z rodzicami w Krakowie (jestem studentem UJ) . Nie bardzo dobrze jeszcze mówię po polsku, przepraszam za jakiekolwiek błędy.

Z reguły mówię o sobie, że jestem genderqueer, ale jestem bardzo podobny do FTMów: preferuję zaimek ‘on’, wybrałem dla siebie męskie imię (Matt, po polsku to będzie Mateusz) i chcę zaciąć testosteron i wszystko inne. I na tym polega problem, dlatego że nie wiem czy to jest w ogóle możliwe.

Przeczytałem wszystko na stronach ‘forum niebieski’ i tutaj i teraz wiem jak to wygląda dla Polaków. Dokładnie wiem, że nie mogę zmienić dokumenty, dlatego że w Rosji to jest bardzo skomplikowana sprawa, ale w Polsce używam tylko jeden dokument – legitymację studenta, która nie ma markera płci a tylko imię i nazwisko. Imię mogę zmienić na męskie nawet z markerem płci ‘kobieta’ (wiem, rosyjskie prawo jest dziwne…).

Główne moje pytanie jest, czy ja mogę dostać HRT tak jak zwykły Polak? Mam pieniądze na wszystko, ale nie wiem czy to jest możliwe. Czy ja mogę na przykład pójść do Libera, zrobić wszystkie badania i dostać testosteron? A co na temat operacji I (mastektomia), czy to można zrobić z rosyjskim paszportem, za moi pieniądze, tutaj w Polsce? Wiem, że z II jest trudniej bez zmiany markera płci, a z III kompletnie nie możliwe, ale mogę przeżyć bez nich jeszcze kilka lat. Teraz dla mnie jest najważniejsze dostać testosteron, dlatego że życie z dysphorią jest trudne, a czas ucieka.

Jeśli ktoś wie coś na ten temat, lub ma doświadczenie z procesem tranzycji w Polsce dla obcokrajowców, proszę mnie powiedzieć o tym.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2575
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-05-20, 13:52   

Cześć, Mati147.
Gratulacje - posługujesz się językiem polskim lepiej niż niejeden Polak.
_________________
 
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-20, 14:07   

Mati147, powodzenia
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-20, 14:56   

Mati147 Jak idziesz do lekarza prywatnie - czyli ponosisz koszta w 100%, to nie powinno być problemu z lekami. Co się tyczy operacji, to nie wiem jak to jest rozwiązane w takim przypadku w Polsce.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-05-21, 04:35   

Cześć :) i zgadzam się z AwryBoy co do Twojego polskiego :)
A z Lagerthą co do leczenia - pewnie nie będzie problemu, myślę że z mastektomią też się pewnie uda, a kolejne operacje to już za jeszcze jakąś inną granicą by trzeba ;) ale wszystko się da...
_________________
 
 
kasiencja
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 357
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2017-05-22, 00:17   

Witamy na forum :) Z lekarzami którzy są polecani np. na niebieskim forum raczej nie będziesz miał problemu. Skoro są wspaniali dla osób TS to raczej im lata koło pióra skąd ta osoba jest, bo chcą być pomocni :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10