Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Kim ja właściwie jestem?
Autor Wiadomość
Kitsune123
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 14
  Wysłany: 2017-04-13, 08:54   Kim ja właściwie jestem?

Hej, z początku chciałbym się przedstawić, mam na imię Patryk i w tym roku skończę 19 lat. Na to forum zaglądam już od paru dni, lecz dopiero teraz postanowiłem cokolwiek napisać, głównie po to by wyrzucić z siebie parę rzeczy z nadzieją że mi ulży. Zacznę może od początku. Kilka lat temu zacząłem sporadycznie odczuwać dziwną chęć bycia dziewczynką. Czasami myślałem o tym jakby to było obudzić się następnego dnia w ciele płci przeciwnej. Znacznie później myśl ta delikatnie się nasiliła i zaczęła nachodzić na tematy związane z zmianą płci, lecz jakoś nie zagłębiałem się specjalnie w ten temat i po prostu żyłem dalej. Mimo że nie odczuwałem dysforii to zacząłem dążyć do posiadania jak najmniej męskiego wyglądu. Starałem się być jak najdrobniejszy oraz zapuściłem włosy. Z czasem myśli o zostaniu kobietą stawały się coraz częstsze, coraz częściej myślałem o tym że chciałbym być dziewczyną, aż do teraz. Od dłuższego czasu cierpię na depresję (Z powodów o których wolę nie pisać.) oraz zespół Aspergera. Przez to przestałem całkowicie o siebie dbać i zwracać uwagę na mój wygląd. Ponad tydzień temu postanowiłem się wziąć w garść i zrobić coś ze swoim życiem. Właśnie w tym momencie zaczęła mi się nasilać chęć zmiany płci. Patrząc na swoje ciało powoli zaczynam odczuwać coraz większą niechęć. Zacząłem zazdrościć cis ich ciał oraz mam ochotę upodabniać się do nich (Zakładać damskie ubrania, malować się, używać żeńskiego imienia.). Nie mogę przestać o tym myśleć i zaczynam się zastanawiać kim ja właściwie jestem. Czy jestem transseksualny czy po prostu mi już całkowicie odbiło. Na ten moment planuję się umówić z moim psychiatrą i mu po prostu opowiedzieć o tym o czym właśnie tutaj napisałem. Mogę jeszcze dodać tylko to że mam dużo wątpliwości co do tego czy jestem transseksualny, z uwagi na parę faktów, na przykład to że jestem heteroseksualny, albo że te myśli nasilają się od niedawna. To chyba na tyle.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2569
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-04-13, 10:03   

Cześć, Kitsune123 :)
Odkrywanie swojej tożsamości płciowej to proces raczej długotrwały i nie da się jej określić, po przeczytaniu nawet wszystkich wpisów na forum. Rozmowa z psychiatrą jest tym, co najlepiej zrobić jako pierwsze - i fajnie, że zamierzasz od tego zacząć.
A poza tym, orientacja heteroseksualna nie jest wyznacznikiem transseksualizmu, ponieważ są wśród osób TS zarówno osoby hetero, bi, jak i homoseksualne - ale to tak zupełnie na marginesie.
_________________
 
 
 
AsiaNaprawia
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 14
Wysłany: 2017-04-13, 12:09   

Orientacja jest niezależna od płci, można być transseksualną lesbą! :*
Psychiatra pewnie da skierowanie do psychologa, a jak nie ma pojęcia o F64.0 to b może być ciężko XD
Diagnozę mogą utrodniać Borderline, Schizofrenia i Aspie, ale istnieją kobiety z takimi zaburzeniami więc mimo wszystko tranzycja jest możliwa. To tak tylko na marginesie.

A co do odkrywania swojej torzsamości polecam zacząć od drobnych rzeczy, typu noszenie jakiegoś BB kremu, zadbanie o siebie, zmiana stylu na bardziej andro/kobiecy, zmiana tonu i sposobu mówienia
De facto nic nie stoi na przeszkodzie aby żyć "jako kobieta" przed rozpoczęciem terapii/diagnozy.
Wszystko zależy od tego ile masz siły i co masz ochotę zmienić.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-13, 12:53   

Powiedziałbym, że w pierwszej kolejności lepiej porozmawiać z psychologiem-seksuologiem, który ma doświadczenie w pracy z osobami transseksualnymi...

To, której osoby płci się podobają, za wiele nie powie o Twojej tożsamości płciowej. Ale już to, czy Ty chcesz przez nie być traktowany jako mężczyzna czy jako kobieta, już tak.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Kitsune123
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 14
Wysłany: 2017-04-14, 03:37   

kicur, bardzo dziękuję za radę. :)
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2017-04-14, 15:50   

trzeba jednak wspomnieć, że osoby z aspergerem często mają podobne płciowe konfuzje, może lepiej nie iść od razu do kogoś "od transów", tylko raczej z doświadczeniem z aspergerami/nieneurotypowcami

miałam zdiagnozowane cechy autystyczne i przez cały okres nastoletni podobną depę i wywałkę na swoje ciało, z tranzycją sobie średnio poradziłam, ale hrt nie żałuję ^^
 
 
lyliyth
użytkownik
Wredna istotka


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 5
Posty: 162
Skąd: Leicester, UK / Legnica, PL
Wysłany: 2017-04-20, 09:29   

BRzmi znajomo, ale (przez to ze wracam po prawie roku) zaczne ostro i nieprzyjemnie wiec sie nie zraz.
Uprzedze kogos kto by mogl to zrobic za mnie a mam na to swierze spojrzenie z ta roaznico ze ja wiem i dzialam w tym temacie.
Kitsune123 napisał/a:
Czasami myślałem o tym jakby to było obudzić się następnego dnia w ciele płci przeciwnej. Znacznie później myśl ta delikatnie się nasiliła i zaczęła nachodzić na tematy związane z zmianą płci, lecz jakoś nie zagłębiałem się specjalnie w ten temat i po prostu żyłem dalej. Mimo że nie odczuwałem dysforii to zacząłem dążyć do posiadania jak najmniej męskiego wyglądu.

Zapewne w wieku 12-16 lat. Znam ten temat z tym ze u mnie wygladalo to troche inaczej i tez tak bylo, ale to jeszcze nie powiedziane ze tak jest bo to moze byc skutek jakiejs traumy (dyskryminacji).
Kitsune123 napisał/a:
Od dłuższego czasu cierpię na depresję (Z powodów o których wolę nie pisać.) oraz zespół Aspergera.
Co do pierwszego to zwykle tak wychodzi ze w czasie depresji mnostwo "niespodzianek" (easter egg) wychodzi na swiatlo dzienne. Natomiast co do drugiego to nie daj sobie wmowic tylko sie sproboj otworzyc ale z ograniczonym dostepem, pomaga. (Wiem latwo mowic, ale z czasem Ci sie uda)
Kitsune123 napisał/a:
Patrząc na swoje ciało powoli zaczynam odczuwać coraz większą niechęć. Zacząłem zazdrościć cis ich ciał oraz mam ochotę upodabniać się do nich (Zakładać damskie ubrania, malować się, używać żeńskiego imienia.). Nie mogę przestać o tym myśleć i zaczynam się zastanawiać kim ja właściwie jestem.
Czlowiekiem chyba plci genetycznej meskiej a co do torzsamosci to musisz sie zastanowic. Kontynuujac: nie masz czego zazdroscic poza tym ze jezeli faktycznie jestes dziewczyna to nigdy nie urodzisz dziecka i nie stracisz dziewictwa ale to chyba oczywiste. A co do zakadania damskich ubran i malowania sie... Ej! umiesz sie malowac by to robic? No to sie naucz i zacznij! Torzsamosc sie nosi czy posiada? Chyba posiada wiec musisz po pierwsze: Zaczac nosic unisexowe ciuchy by nie wywolac sensacji wsrod znajomych ze jestes transwestyta :P Zacznij robic co uwarzasz za sluszne, bo to ty jestes w centrum swojego zainteresowania, a ja Ci moge tylko klode podrzucic piszac "Tak jestes trans."

Recepta:
Unisexowe ciuchy, zacznij zyc wykluczajac role plci w swoim zyciu chyba ze nie umiesz to polecam czuc sie swobodnie jako dziewczyna a unikanie zainkow zenskich jest proste tylko brzmiec bedziesz jak archaizm na nogach.
No i koniecznie psychoterapeuta, najlepiej specjalista w diagnostyce trans i zacznij u niego nie diagnoze a psychoterapie, no chyba ze masz wlasnego obecnie to skieruj sie do niego.
Mi pogodzenie sie z faktem ze jestem dziewczyna zajelo pol roku.

Reszte wyjasnili poprzednicy. BTW tez myslalam ze wole dziewczyny, okazalo sie ze jestem Bi jakolwik to nie brzmi: bo wole zabawe z facetem, przyjemnosci z kobieta... mimo ze jestem nie doswiadczona.
_________________
"Wszystko nie ma sensu, tylko jedyne to to że sens tkwi w naszym pragnieniu." @inka

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 9