Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc w przygotowaniu pism
Autor Wiadomość
Amber
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 8
Wysłany: 2017-04-03, 20:49   Pomoc w przygotowaniu pism

Wiem, że to nie jest serwis z tablicą ogłoszeń ..ale chciałabym zaoferować pomoc, być może ktoś będzie chętny. Jestem ts m/k na początku leczenia, jestem po coming out'cie.
Chciałabym zaoferować pomoc, gdyby ktoś potrzebował i był chętny, w przygotowaniu pozwu oraz innych pism procesowych oraz ewent. innych spraw związanych z sądowym ustaleniem płci.
Jestem absolwentką prawa, a obecnie aplikantem adwokackim. Przygotowywałam pisma dla kilku moich znajomych ts i Sądy przychyliły się do wszystkich zawartych postulatów - w tym m.in. prośby samego powoda o rozpatrzenie sprawy bez obecności jego rodziców tj. obojga pozwanych (Wiem, że brzmi to jak nieładne chwalenie się ale chcę po prostu pokazać, że mam już jakieś doświadczenie w tych sprawach)
Gdyby ktoś był zainteresowany piszcie tutaj lub na PW
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-03, 21:56   

A pozwani wyrażali w sprawach zgodę na brak ich obecności? Próbowali składać apelację? (z czystej ciekawości)
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Amber
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 8
Wysłany: 2017-04-04, 01:08   

Nie składali pisma ze zgodą.Powód składał wniosek w swoim imieniu prosząc o to by Pozwanych nie bylo na sprawie. Sąd przysłał im zawiadomienie (a nie wezwanie) na sprawę. Apelacji nie było
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-04, 05:37   

A ktoś z tych rodziców w odpowiedzi na doręczenie odpisu pozwu albo zawiadomienie o rozprawie napisał własne pismo procesowe, że się nie zgadza z powództwem i dlaczego?
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Amber
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 8
Wysłany: 2017-04-04, 14:41   

Nie chcę już wchodzić w takie szczegóły na publicznym forum ..Jak coś to PW
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-04-04, 15:06   

Przecież nie ma tu żadnych prywatnych szczegółów. A skoro oferujesz innym pomoc prawną (na publicznym forum), to nie ma powodu do ukrywania przed innymi dość ważnej odpowiedzi na postawione pytanie.
_________________
 
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-04-04, 15:17   

Amber napisał/a:
Nie składali pisma ze zgodą.Powód składał wniosek w swoim imieniu prosząc o to by Pozwanych nie bylo na sprawie. Sąd przysłał im zawiadomienie (a nie wezwanie) na sprawę. Apelacji nie było
to bez sensu... to jak złożyć wniosek, żeby oblężone miasto się nie broniło, tylko grzecznie poszli do lasu... postępowanie cywilne, to postępowanie cywilne -.-'
 
 
Amber
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 8
Wysłany: 2017-04-04, 16:01   

AwryBoy napisał/a:
Przecież nie ma tu żadnych prywatnych szczegółów. A skoro oferujesz innym pomoc prawną (na publicznym forum), to nie ma powodu do ukrywania przed innymi dość ważnej odpowiedzi na postawione pytanie.


Danych osob. nie ma ale środowisko osób ts to raczej nie jest wielkie grono. Osoby z forum często znają się na żywo i nawet przyjaźnią. Po pewnych szczegółach można się domyśleć o jaką osobę konkretnie chodzi (znając ją prywatnie).
To że zaoferowałam pomoc tutaj, nie oznacza, że muszę opisywać również szczegóły postępowania dotyczące osób trzecich. Ewent. mogę to zrobić w rozmowie prywatnej, odnosząc się do już do konkretnego przypadku, gdyby ktoś potrzebował się poradzić w swojej sprawie.

antnieszka napisał/a:
Amber napisał/a:
Nie składali pisma ze zgodą.Powód składał wniosek w swoim imieniu prosząc o to by Pozwanych nie bylo na sprawie. Sąd przysłał im zawiadomienie (a nie wezwanie) na sprawę. Apelacji nie było
to bez sensu... to jak złożyć wniosek, żeby oblężone miasto się nie broniło, tylko grzecznie poszli do lasu... postępowanie cywilne, to postępowanie cywilne -.-'


Bez sensu to jest Twoja wypowiedź. Nie znasz okoliczności sprawy a takie wnioski wysnuwasz. Widocznie był powód dla którego Sąd uznał, że rodziców może nie być na sprawie, wystarczyło to odpowiednio uzasadnić w piśmie.
Ot Polska mentalność - człowiek oferuje chęć pomocy to jeszcze hejt dostanie za to
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-04-04, 16:05   

Mnie ta odpowiedź wystarczy. I nie mam więcej pytań.
_________________
 
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-04, 16:07   

OK. Nie wiem, czy to było w jednym sądzie, czy w różnych - ale widać, że w niektórych sytuacjach da się coś ugrać, jak się to dobrze uzasadni :-D
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Amber
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 8
Wysłany: 2017-04-04, 16:12   

Akurat ta sytuacja dotyczy jednego Sądu. Ogółem pomagałam osobom, które miały sprawy w czterech róznych Sadach
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-04-04, 16:45   

Well a Ty Amber mało profesjonalna, bo napisałaś niedokładnie i powinnaś wiedzieć, że co sędzia to sędzia i co przypadek to przypadek. Równie dobrze mogło Ci się to udać pierwszy i ostatni raz w życiu. A przykład miał zrobić co zrobił ;)
 
 
Amber
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 8
Wysłany: 2017-04-04, 16:54   

antnieszka napisał/a:
Well a Ty Amber mało profesjonalna, bo napisałaś niedokładnie i powinnaś wiedzieć, że co sędzia to sędzia i co przypadek to przypadek. Równie dobrze mogło Ci się to udać pierwszy i ostatni raz w życiu. A przykład miał zrobić co zrobił ;)


Jasne ..oceniać czyjś profesjonalizm po jednej wypowiedzi w necie nie znając w ogóle tematu ani osoby .. - Co Sędzia to sędzia no patrz nie wpadłabym na to .. ;) Jasne fuksem mi się udało, bo przecież jak komuś się coś uda to zaraz trzeba stwierdzić,że miał wyjątkowego farta albo może i oszukał, miał znajomości etc... Nie ośmieszaj się ..
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-04, 17:54   

Proszę o przestrzeganie regulaminu w zakresie unikania wypowiedzi obrażających lub poniżających innych użytkowników.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Amber
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 8
Wysłany: 2017-04-04, 18:00   

Acha ..Powiedzenie komuś żeby się nie osmieszał jest obrażaniem, a bezpodstawne zarzucanie braku profesjonalizmu to już nie jest obrażanie tak?
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-04, 19:24   

Nie. Gdyby było, to zmodyfikowałbym posty :D Ale powoli w tym kierunku to zmierza :)

Szczerze mówiąc to w Polsce jest mało spraw osób TS, dlatego trudniej mówić o jednolitej linii orzeczniczej, ale myślę, że niekoniecznie to musi być przypadek, że w jednym sądzie z jednym sędzią się to udało.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Kimberly
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 117
Posty: 531
Wysłany: 2017-04-04, 23:56   

O co wam chodzi? Dziewczyna oferuje pomoc, a w zamian zamiast wdzięczności dostaje ogień pytań, łapanie za słowa, podważanie profesjonalizmu. Ech... :roll:
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-05, 07:53   

Tak, zadaję pytania, bo też jestem magistrem prawa i jestem zwyczajnie ciekaw jej dotychczasowych spraw.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2017-04-05, 09:01   

kicur napisał/a:
jestem magistrem prawa

Właściwie, kicur, to jakiego zagadnienia dotyczyła Twoja praca magisterska i którą dziedzinę prawa lubisz najbardziej?
Oczywiście jeśli to nie tajemnica... ;-)
[Wiem, że offtop, ale gdzie indziej pasuje to pytanie?]
_________________
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-05, 10:28   

Z prawa cywilnego (z aspektem międzynarodowym): Odpowiedzialność z tytułu szkód jądrowych - zapewne nigdy o tym nie słyszeliście, bo niemal nigdy się coś takiego nie zdarza, ale jeśli dojdzie do poważnej awarii w elektrowni jądrowej albo na statku o napędzie atomowym, to stosuje się pewne bardzo szczególne reguły wypłacania odszkodowań.

Właściwie nie mam ulubionej gałęzi jako takiej, prawo tworzy system i nie można właściwie oddzielić ich w 100% od siebie. Bardziej mam takie, których nie lubię ^^ a z tych, którymi jestem szczególnie zainteresowany, można wymienić prawo ochrony środowiska, prawo cywilne i przepisy prawa odnoszące się do działalności NGO (fundacji, stowarzyszeń i innych). Zawodowo zajmuję się głównie podatkiem VAT <nauka>
(najwyżej się przeniesie do pogaduch :D )
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Amber
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 8
Wysłany: 2017-04-09, 15:57   

kicur napisał/a:


Szczerze mówiąc to w Polsce jest mało spraw osób TS, dlatego trudniej mówić o jednolitej linii orzeczniczej,


Dokładnie. Niestety brakuje jak wszyscy wiemy ustawy, która by to konkretnie precyzowała. A jak już próbowali to niestety "weto". Dlatego też w naszych sprawach trochę jest tak, że zależy to od "widzimisię" Sądu i od poglądów osobistych danego Sędziego, co oczywiście mieć miejsca absolutnie nie powinno, no ale wiemy jak jest ..:/

kicur napisał/a:
Z prawa cywilnego (z aspektem międzynarodowym):
(..) a z tych, którymi jestem szczególnie zainteresowany, można wymienić prawo ochrony środowiska, prawo cywilne i przepisy prawa odnoszące się do działalności NGO (fundacji, stowarzyszeń i innych). Zawodowo zajmuję się głównie podatkiem VAT


Podziwiam :) bo dla mnie prawo międzynarodowe to trochę "harry potter i komnata tajemnic" :P Mnie najbardziej interesuje prawo karne i karne wykonawcze oraz resocjalizacja
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2017-04-09, 16:46   

Amber napisał/a:
Niestety brakuje jak wszyscy wiemy ustawy, która by to konkretnie precyzowała

Jak była ta dyskusja nad ustawą to gdzieś tu na forum ktoś napisał, że tak naprawdę to nie potrzeba osobnej ustawy, tylko w odpowiednich artykułach należałoby dopisać punkty precyzujące, jak zastosowanie danego artykułu wygląda w przypadku zmiany oznaczenia płci.
_________________
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-10, 10:03   

Pewnie to byliśmy Ryu i ja.

Amber najpewniej miała na myśli "dowolnego aktu normatywnego o randze ustawowej, zamiast tylko z orzecznictwa sądów" - niekoniecznie mając na myśli, że to ma być jedna ustawa :)

Swoją drogą, gdyby się wprowadzało taką regulację, to dobrze by było to przemyśleć wszystko i uregulować kompleksowo - np. nie tylko cywilne postępowanie o zmianę płci metrykalnej, ale też wprowadzić wyłączenie przestępności lub karalności (?) sterylizacji osoby, u której zdiagnozowano TS.

Amber napisał/a:
Podziwiam :) bo dla mnie prawo międzynarodowe to trochę "harry potter i komnata tajemnic"


Opisałem tylko w pracy kilka konwencji międzynarodowych, które nakładały na państwa-strony obowiązek ukształtowania zasad odpowiedzialności w prawie krajowym :oops: Bo szkody jądrowe mają to do siebie, że bardzo często powstają na obszarze wielu państw, nie tylko tego, gdzie znajdowała się elektrownia.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
matthewmat
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 5
Posty: 109
Wysłany: 2018-01-15, 19:26   

Hej ja jestem chetny by dowiedziec sie czegos wiecej na temat pomocy w tym zakresie :) bo niedlugo bede skladal do sadu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 9