Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Orchidektomia
Autor Wiadomość
usunięte-konoto-1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-23, 18:00   Orchidektomia

Mam pytanie, czy ktoś może robił, lub zna kogoś kto może mi to przybliżyć? Chciałabym to zrobić, w PL, nie dam rady bo jeszcze nie mam dok. zmienionych. Chodzi mi gdzie najlepiej się udać i jakieś przybliżone koszta.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-23, 18:05   

soory, tak trochę offtopicznie ale czemu w pl akurat?
 
 
usunięte-konoto-1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-23, 19:11   

Mówię nie w Polsce, bo nie mam zmienionych jeszcze papierków
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-23, 20:37   

usunięte-konoto-1, w Polsce można wykonać bez zmienionych danych, jednej osobie się udało, jednak nie podzieliła się publicznie co i jak. Opisywała zabieg: http://tranzycja.blog.pl/2016/06/08/orchidektomia/
Ja nie planuję tego robić, nawet prawidłowo przeprowadzona operacja może utrudnić SRS. Po każdej operacji powstają blizny. Lepiej poczekać na pełny SRS.
 
 
usunięte-konoto-1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-23, 20:40   

Dziękuję bardzo.
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-03-23, 21:33   

Usunięty napisał/a:
Lepiej poczekać na pełny SRS.
No super, ale jeśli pełny srs to lata w przod, a trucie sie androcurem swoje na nas robi, to nie wiem czy to zawsze jest najlepsze rozwiazanie... osobiscie sama bym to podzielila na 2 etapy :/
 
 
urmain
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 6
Posty: 30
Wysłany: 2017-03-23, 23:06   

ja miałam orchidektomie, ale w Polsce, no i po zmianie dokumentów. Co do blizn, to bzdura ze to utrudni potem srs, gdyz cięcie przy orchidektomii robi sie wzdłuz naturalnego szwu na mosznie
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2017-03-24, 08:14   

Usunięty napisał/a:
w Polsce można wykonać bez zmienionych danych, jednej osobie się udało, jednak nie podzieliła się publicznie co i jak. Opisywała zabieg: http://tranzycja.blog.pl/2016/06/08/orchidektomia/

Z tego co udało mi się ustalić, zabieg przeprowadził urolog Wiesław Jaskulski.
usunięte-konoto-1, możesz spróbować się z nim skontaktować: http://sites.google.com/s...eslawjaskulski/
 
 
usunięte-konoto-1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-24, 09:19   

Wlasnie mi chodzilo to co antnieszka mowi. Mnie akurat andro nie przeszkadza, bo wyniki watrobowe mam celujace. Ale zabija mnie czasem skaczacy poziom testo. Mam takie wachania nastrojow. Przez pierwsze 6msc nic sie nie dzialo. A teraz potrafie co 2-3 dzien ryczec bez konkretnego powodu, cos tam sobie ubzduram.
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-03-24, 12:24   

usunięte-konoto-1, tu nawet nie chodzi o dobre wyniki prób wątrobowych - gadałam o tym z endo i generalnie ten lek jest nieprzewidywalny i nie ma tu jakiejś zależności typu 'ryzyko zwieksza się 2 krotnie z każdym rokiem stosowania...'. Jest totalnie losowo. Niektórzy mogą nagle nabawić się uszkodzenia wątroby po 2 latach, inni po 10. I to mnie przeraża. Plus wahania o których piszesz :/ Też niestety to mam.
 
 
usunięte-konoto-1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-24, 12:44   

Możesz mieć racje, nie wnikałam tak w to. Najgorzej że o tej orchi nigdzie nie ma rzetelnej informacji. Niby odradzają, ale jak tu faktycznie ktoś napisał, że cięcie idzie w innym miejscu, więc co to niby ma mieć wspólnego z SRS?
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-03-24, 12:57   

usunięte-konoto-1, też nie wiem, ale rozmawiałam o tym nawet z tym doktorem z Wawy (Jaworowskim) co przeprowadza srs w PL i... coś o jakiś utrudnieniach mówił i że tylko bez orchi robi.
 
 
usunięte-konoto-1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-24, 13:05   

Na SRS w PL sie nie zdecyduje. Nastepnym razem jak bede w Warszawie spytam dr. Libera, bo cos mi wspominal ze wspolpracuje z lekarzami co praktykowali w USA i Niemczech i ze chca cos w Polsce otwierac. Ponoc juz jedna ts tam skierowal. Wtedy sie nad tym az tak nie zastanawialam. Ale to bylo kiedy jeszcze nie mialam tych glupot w glowie.

Ciekawi mnie jeszcze jedno na temat flutamidu. Bo niby ma on zmniejszac porost wlosow. Ciekawe czy po orchi tez go trzeba przyjmowac. Bo androcur chyba odpada juz wtedy
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-03-24, 14:40   

antnieszka napisał/a:
usunięte-konoto-1, też nie wiem, ale rozmawiałam o tym nawet z tym doktorem z Wawy (Jaworowskim) co przeprowadza srs w PL i... coś o jakiś utrudnieniach mówił i że tylko bez orchi robi.

1. materiał się obkurcza (to dość logiczne)
2. równie logiczne wydaje mi się, że coś tam się zrasta...
_________________
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-03-24, 15:00   

wendigo, tylko, żeby nic się nie obkurczało, to by wypadało srs zaraz po zaczęciu hrt robić :p więc wiesz
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-03-24, 15:41   

No nie no, spoko, wiadomo że się obkurczy i tak :P ale chyba jeszcze bardziej jak w ogóle nic tam nie będzie... (to może protezy silikonowe, takie jak my mamy by tu coś pomogły :P tylko chyba trochę bez sensu za nie płacić skoro to i tak tylko tymczasowo ;) ).
_________________
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-03-24, 15:48   

wendigo napisał/a:
(to może protezy silikonowe, takie jak my mamy by tu coś pomogły tylko chyba trochę bez sensu za nie płacić skoro to i tak tylko tymczasowo ).
no chyba jedynie :P aczkolwiek zastanawia mnie jedno... jest/była swego czasu taka operacja podwiązania jąder? coś na gwałcicieli i ciekawi mnie na ile to na produkcję hormonów wpływa. Bo w sumie podaj blokery by z równania zniknęły.
 
 
Dalialama
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 144
Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-03-24, 17:07   

antnieszka napisał/a:
operacja podwiązania jąder?

Na gwałcicieli to jest kastracja chemiczna. A podwiązywac to możesz nasiewody, ale nie wplywa to na hormony tylko czasowo ubezpładnia.
_________________
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-03-24, 17:10   

Phi :P To już lepiej stary pomysł z nożem no mięsa... :p
 
 
usunięte-konoto-1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-25, 19:57   

OK, to teraz spytam inaczej, ma może ktoś kontakt do osoby co robiła SRS (najlepiej w Tajlandii) zamierzam się skusić na to na grudzień, ale potrzebowałabym o tym z kimś porozmawiać. Możecie mnie poratować?
 
 
Ania96
użytkownik
Ania 96


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 55
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-03-25, 21:52   

Byłam w Środę u dr. Libera to mówił, że klinika w Krakowie już funkcjonuje. Pytając co już tam można zrobić dostałam w odpowiedzi: "wszystko w swoim czasie".. Wiadomo, że trzeba sprowadzać lekarzy profesjonalistów. Ale że już część zabiegów jest możliwych (tym bardziej blisko mnie) to naprawdę nic tylko się cieszyć.
_________________
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-03-25, 22:32   

Ale gdzie co jaka klinika? :O
 
 
Kimberly
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 117
Posty: 531
Wysłany: 2017-03-25, 23:14   

Też słyszałam od Libera, ale było to spory czas temu (chyba nawet kilka mięsięcy wstecz), że w planach jest zebranie lekarzy i otwarcie kliniki wykonującej zabiegi (z zakresu SRS) w Krakowie. Jak widać chyba im się udało. Miejmy nadzieję, że się nie rozpadnie się zanim zdąży zacząć funkcjonować na dobre.
 
 
urmain
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 6
Posty: 30
Wysłany: 2017-03-26, 00:00   

Ja pomimo wykonanej u mnie orchidektomii, androcur nadal biore, choc tylko pół tabletki dziennie, bo bez niego miałam niestety zbyt wysoki testosteron, pomimo braku jąder
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-03-26, 00:16   

urmain, a flutamid? Ja biore 1/2 adnro i flutamid i mam bardzo niski testo... jak widać co organizm to obyczaj (przypadek 712634728734)
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-03-26, 01:25   

*dopisuje do listy wrogów: nadnercza*
 
 
urmain
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 6
Posty: 30
Wysłany: 2017-03-26, 03:06   

po orchii wystarcza mi pol adrocuru dziennie, brałam kiedys flutamid ale zle to moj żołądek znosil
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2017-03-26, 03:52   

Arisu napisał/a:
Pół cypro dziennie to wciąż wysoka dawka. Mi wystarcza 1/4 tabletki dziennie a nawet nie mam orchi. Mam 37ng/dl.

Mogę potwierdzić to co mówi Arisu. Ja również jestem jeszcze przed orchi a brałam w zeszłym roku Androcur i po dwóch miesiącach na dawce 12.5mg (czyli 1/4 tab.) miałam wynik T 33ng/dl. Nie każdy potrzebuje więc dużych dawek tego leku. Moim zdaniem bezpieczniej zacząć od małych i ewentualnie stopniowo zwiększać jeśli T nie spadnie.
_________________
. . . . . . . . . . . . . . . . .
 
 
4Ever_Young
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 10
Posty: 50
Wysłany: 2017-03-26, 11:49   

Przy 50mg Androcuru i 250mg Flutamidu (brane o 21) mam o 8 rano (godzinę po wstaniu) 47 ng/dl. Zastanawiam się czy zostać przy takiej dawce czy dorzucić jeszcze po pół tabletki z rana :-|
 
 
usunięte-konoto-1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-26, 12:51   

No a ja przez cały czas miałam po 20, a ostatnio jak poszłam zrobić badania to bach 120 i co?
Żadnej reguły
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11