Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
5 lat do hormonów?!
Autor Wiadomość
Alekej
użytkownik
56707960

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 1
Posty: 83
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2017-03-29, 19:26   5 lat do hormonów?!

Przyjechałem dziś do Bydgoszczy, do Karoliny Nowak, terapeutki i seksuolog dziecięcy. Powiedziała, że aby przejść na hormony potrzeba 5 lat. Opinii psychologa, psychiatry, seksuologa, badań i biografii dzień w dzień. A potem może sąd zaakceptuje prośbę i pozwoli na przejście na hormonalna. powiedziała, że prawo się ostatnio zmieniło. Czy to prawda? Przez to mam ochotę się zabić.
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2017-03-29, 19:40   

Sądy nie wydają "pozwoleń na terapie hormonalne".
Diagnostyka osób pełnoletnich to od kilku wizyt do dwóch lat, niepełnoletnim prawie nikt w Polsce na legalu nie przepisze HRT
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-29, 19:56   

Jak się dobrze orientuję, to jak się pójdzie z rodzicami do Libera lub Dulko, to się dostanie receptę na hormony. Przy czym temu ostatniemu zwykle trzeba dużo zapłacić. Poczytaj na Niebieskim forum, są tam osoby co zaczynały wcześniej niż pełnoletniość.
To co powiedziała psycholog trochę brzmi jak zniechęcanie. Nie ma żadnych 5 lat, ani zgody sądu. Decyzję o rodzaju terapii podejmuje lekarz.
Mogłeś zapytać o jakie dokładnie przepisy chodzi. Prawo co chwila się zmienia, byś nie nadążył wszystkiego czytać co uchwala sejm. ;)
 
 
Nadiyah
użytkownik
użytkowniik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 502
Skąd: EPWA/EPMO
Wysłany: 2017-03-29, 20:11   

Dobra rada - zmień terapeutkę, bo ona więcej szkód niż pożytku zrobi…
_________________
我喜欢吃鸡

 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2017-03-29, 20:28   

Jeżynka napisał/a:
to od kilku wizyt do dwóch lat

Głównie w zależności ile się robi prywatnie, a ile na NFZ: dwa lata to przy większości na NFZ.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-29, 21:03   

Całkowicie zgadzam się z Nadiyah.

Ponadto psychologowie i lekarze seksuolodzy mają niekiedy manierę udzielania swoim pacjentom TS porad prawnych bez posiadania odpowiedniej wiedzy ku temu. Przynajmniej 3-4 razy tłumaczyłem mojemu lekarzowi prowadzącemu, dlaczego będę składał pozew do tego konkretnego sądu okręgowego, bo on sam tego nie łapał ani nie był w stanie zapamiętać (!). W związku z powyższym doradzam sceptycyzm, zanim się im uwierzy albo coś zrobi zgodnie z ich instrukcjami. :3
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-29, 21:09   

kicur napisał/a:
Ponadto psychologowie i lekarze seksuolodzy mają niekiedy manierę udzielania swoim pacjentom TS porad prawnych bez posiadania odpowiedniej wiedzy ku temu

kicur napisał/a:
W związku z powyższym doradzam sceptycyzm, zanim się im uwierzy albo coś zrobi zgodnie z ich instrukcjami.

wydaje mi się że się powtarzam ale zdajecie sobie sprawę jak źle(nieprofesjonalnie?), smutno i beznadziejnie brzmią takie działania?
 
 
Alekej
użytkownik
56707960

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 1
Posty: 83
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2017-03-29, 21:17   

Byłem u niej pierwszy raz. Przez nią mialem napad. Przez parę godzin ryczalem i walczyłem żeby się nie zabić. A tak dobrze mi już szło. Nie pójdę do niej raczej, nie mam jednak w ogóle pomysłu gdzie mogę się udać
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-03-29, 21:46   Re: 5 lat do hormonów?!

Alekej napisał/a:
do Karoliny Nowak,

Kto to w ogóle jest? ...takie są skutki jak się idzie do kogoś w ciemno (czasem się trafi na kogoś ok i będzie nowy lekarz do listy transowych lekarzy, a częściej się nerwy straci).
Nie wiem ile masz lat, ale jeśli jesteś pełnoletni, to wybierz sobie lekarzy ze strony: www.transseksualizm.pl bo na chodzenie do pierwszego lepszego jesteś chyba zbyt znerwicowany... Z resztą jak nie jesteś pełnoletni to też. Jak Ci brakuje rok-dwa do pełnoletności to możesz chyba raczej wybrać każdego, jak więcej Ci brakuje a chciałbyś hormony w ciągu roku-dwóch, to Dulko (chociaż drogi), albo Liber (ale to jak masz co najmniej 16 lat).

Jeżynka napisał/a:
niepełnoletnim prawie nikt w Polsce na legalu nie przepisze HRT

Czemu nie? za zgodą rodziców mógłby prawie każdy... a że nie chcą... no ale Dulko, Liber...

Alekej napisał/a:
mam jednak w ogóle pomysłu gdzie mogę się udać

tak jak pisałem: www.transseksualizm.pl - zakładka Seksuolodzy" i wybierasz.
_________________
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-03-29, 21:46   

Alekej, zapomniałem ile masz lat..?
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Alekej
użytkownik
56707960

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 1
Posty: 83
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2017-03-30, 10:48   

Mam 17 lat.
Wendigo, chodzi o to, że mieszkam w kujawsko-pomorskim i wszyscy są daleko. A zeby jeździć do nich parę razy to ja nie mam kasy a moja mama siły.
Karolina Nowak została mi polecona przez terapeutę, który wydał się dosyć spoko. Ona jednak nie. Nawet nie używała wobec mnie meskiego rodzajów a ja w takich mówiłem.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-30, 12:05   

Alekej, na NFZ w Warszawie przyjmuje dr Jakima. Prywatnie dr Liber. W Twoim wieku wymagana jest obecność rodzica chyba tylko przy pierwszej wizycie. Podróż Polskim Busem z Torunia do Warszawy dla jednej osoby w dwie strony, z dwumiesięcznym wyprzedzeniem da się ogarnąć za 36 zł (plus koszt biletów komunikacji miejskiej w Warszawie, do 10 zł). Doktor Jakima raczej umawia się na wizyty co 2 miesiące (=6 wizyt rocznie).

Wiem, że są też pacjenci, którzy mają swoich lekarzy w Poznaniu, ale jestem tu mniej zorientowany w nazwiskach.

Psychoterapeuci i psychologowie nie przepisują w Polsce żadnych leków - również hormonalnych. To może zrobić tylko lekarz, z tym że lekarze endokrynolodzy raczej nie przepisują hormonów osobom, które jeszcze nie mają zmienionych dokumentów. Jeśli chcesz dostać receptę na hormony, to powinieneś się udać do lekarza seksuologa.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2017-03-30, 12:10   

kicur napisał/a:
z tym że lekarze endokrynolodzy raczej nie przepisują hormonów osobom, które jeszcze nie mają zmienionych dokumentów.

Odkąd endokrynolog-seksuolog (Zdrojewicz) zapisał mi na kartce jakie mi leki przepisuje, podbił i podpisał to mimo braku zmienionych danych internista mi wystawia kolejne recepty (tylko ma w dokumentacji przypiętą tą kartkę)
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-03-30, 14:30   

Alekej napisał/a:
A zeby jeździć do nich parę razy to ja nie mam kasy a moja mama siły.


Wszystko spoko, ale musisz sobie zdawać sprawę, że to jest smutna konieczność zwykle, bo specjalistów od TS jest w Polsce BARDZO mało. W sumie parunastu do kupy.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Alekej
użytkownik
56707960

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 1
Posty: 83
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2017-03-30, 16:42   

Armand, wiem i staram się zbierać pieniądze. Trochę maml ale i tak słabiutko.

Ogólnie zastanawiam się nad powrotem do Marty Żyły *Bydgoszcz*, a jak będę mieć wszystko co potrzeba to pojechanie do Dominika Rachonia (tylko, że napisał w emailu na moje pytanie o badania, że najpierw musi zobaczyć pacjenta(???))

Edit. Albo Zdrojewicza, który jest chyba bardziej odpowiedni.
 
 
Rockman
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Punktów: 62
Posty: 454
Wysłany: 2017-03-30, 17:26   

Przecież masz 200 km do Stanisława Dorosza na NFZ, a pchasz się na Warszawę czy Wrocław... Oceniam że kopsnięcie się pkp będzie cię kosztowało poniżej 2 dych w jedną stronę.
*przy zniżce studenckiej, zapomniałem , więc koło 2 dych
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-30, 17:34   

Z Torunia jest trochę słaby dojazd do Słupska :(
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Alekej
użytkownik
56707960

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 1
Posty: 83
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2017-03-30, 17:41   

Mieszkam w Świeciu (najbliższy odjazd pociągu w Laskowicach) i nie widzę tam żadnego pociągu do Słupska.
Ostatnio zmieniony przez Alekej 2017-03-30, 18:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2017-03-30, 17:53   

rozumiem że dojazd trudny ale co tu dużo mówić o trudzie transportacji jeśli chodzi o samo życie. To co przeczytałam o tej terapeutce w twoim temacie to po prostu Koszmar!
Coś takiego powinno być uwzględniane pod kryminał bo taka szm@ta może komuś życie odebrać. (sorki ale mnie ponosi jak słyszę o średniowieczu i zabobonach)
Zadaj sobie trochę trudu ale po wszystkim będziesz w końcu na drodze do pełnego życia, warte to trochę trudu!!!
_________________
religia jest dla tych, którzy boją się piekła, duchowość dla tych, którzy już tam byli...
 
 
Alekej
użytkownik
56707960

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 1
Posty: 83
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2017-03-30, 18:01   

inka Uwierz, zadaję sobie "trochę" trudu XD
 
 
Alekej
użytkownik
56707960

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 1
Posty: 83
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2017-03-30, 18:16   

Nie mam zamiaru tracić na nią czasu. Ale problem jest taki, że mam totalny mętlik i nie wiem gdzie się teraz skierować, a dojazdy są masakrą z mojego miasta. I moja rodzicielka raczej nie ma sił na jeżdżenie w jedną stronę 4 godzin.
 
 
tagaza
użytkownik

Tożsamość płciowa: ag
Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 20
Wysłany: 2017-03-30, 18:19   

Specjalnie się zalogowałam bo przyjaciółka wysłała mi link do tego tematu, a mieszkam w Bydgoszczy… i bardzo się teraz cieszę, że nie poszłam do tej terapeutki :shock: . Polecam jeździć do dr Robachy w Łodzi – to też jest kawałek troszkę, ale to prawdopodobnie najbliższy od Bydgoszczy (a także Świecia) lekarz przyjmujący na NFZ. Możesz odjeżdżać z Laskowic (będzie z 3-4 godziny w jedną stronę niestety), cena biletu łącznie z powrotnym powinna się zamknąć w 60-70zł na uldze uczniowskiej/studenckiej, a pani doktor przyjmuje także niepełnoletnich za zgodą rodziców, chociaż ja akurat zgłosiłam się tuż po skończeniu 18 lat bo moi rodzice nie są zbyt akceptujący :-| . HRT dostaniesz po trochę ponad roku (co też jest moim zdaniem trochę zbyt długim czasem w porównaniu np. z dr Liberem, Dulko czy nawet Jakimą), a po następnym roku – papiery w sądzie. Nie trzeba żadnych codziennych biografii – to brzmi jak koszmar i złamanie etyki lekarskiej po prostu, boże. Kilka głupich badań, niepotrzebnych ani do sądu ani niektórym lekarzom do diagnozy, musisz niestety zrobić (EEG, prześwietlenie siodełka tureckiego i z jakiegoś powodu okulista…), ale da się to załatwić na NFZ jak pójdziesz do Twojej przychodni z papierkiem od Robachy i poprosisz :-p . Wychodzi ogółem najtaniej ze wszystkich opcji z tego co znalazłam. Może pozbieraj sobie pieniądze, poczekaj do osiemnastki i jeździj sam. Nie musisz czekać 5 lat, to brzmi jak jakiś horror.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2575
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-03-30, 19:02   

tagaza napisał/a:
Nie trzeba żadnych codziennych biografii

Codziennych nie, ale życiorys emocjonalny jest wymagany.
_________________
 
 
 
Alekej
użytkownik
56707960

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 1
Posty: 83
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2017-03-30, 20:10   

No to Robacha jest opcja albo Dorosz, który chyba szybciej daje hormony z tego co widziałem na niebieskim.
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-30, 20:14   

Alekej, Dorosz przyjmuje na NFZ w Koszalinie. W Słupsku tylko prywatnie. Jedyny dojazd tam to pociągi z Gdyni lub Szczecina... Chyba do Łodzi będzie bliżej. Dotego niepełnoletnim nie przypisze hormonów z tego co słyszałam. Tylko zaproponuje pójść do psychologa celem opinii.
 
 
Alekej
użytkownik
56707960

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 1
Posty: 83
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2017-03-30, 22:32   

Chodziłem do psychologa przez rok. Był okropny. Nie miał pojęcia o czym gadać i w końcu nie napisał mi opinii mimo że go prosiłem. Nie wiem czy się wybrać do niego po nią już po dwóch latach ale nie chce aby tamten czas się zmarnował więc raczej spróbuję.

A jak Robacha zachowuje się wobec niepełnoletnich?
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-03-31, 00:08   

Alekej napisał/a:
I moja rodzicielka raczej nie ma sił na jeżdżenie w jedną stronę 4 godzin.

Ja w jedną jeździłem jakieś 7 godzin :P (albo i dłużej... już dokładnie nie pamiętam, w każdym razie pociąg + dwa autobusy...). No ale ok, ja byłem pełnoletni (tylko że jedna taka wyprawa do psychologa to było dokładnie 25 godzin poza domem, ze spaniem tylko w pociągach oczywiście).
_________________
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2575
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-03-31, 00:16   

Alekej, najlepiej będzie, jak zadzwonisz do poradni w Łodzi i sam zapytasz. Nr do rejestracji w poradni 42 682 40 88.
_________________
 
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2017-03-31, 01:40   

A czy jest możliwość sesji przez SKYPE czy inne możliwości video internetowe z wymienionymi terapeutami albo terapeutami gdziekolwiek w Polsce? W stanach terapeuci to robią.
_________________
religia jest dla tych, którzy boją się piekła, duchowość dla tych, którzy już tam byli...
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-31, 06:55   

inka, w Polsce to zwykle każą przyjechać, bo nie chcą za wiele przez telefon mówić... Z konsultacjami przez Skype jeszcze się nie spotkałam wśród lekarzy.
 
 
Alekej
użytkownik
56707960

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 1
Posty: 83
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2017-03-31, 08:46   

Nie wiem, myślę, że wolałbym do 18 zrobić psychoseksualna opinie u Marty Żyły jeśli to możliwe a potem do Dorosza... Na niebieskim forum jedna osoba pisała, że na pierwszej wizycie dostał/a/whatever hormony.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-03-31, 10:30   

Alekej, to zrób tak, skoro tak właśnie chcesz.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Alekej
użytkownik
56707960

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 1
Posty: 83
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2017-03-31, 10:40   

Albo do Zdrojewicza, albo do Dominika Rachonia (?). Nie wiem.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-31, 12:03   

inka napisał/a:
A czy jest możliwość sesji przez SKYPE
tak, jest taki koleś "od transów" który przyjmuje przez skype. był przynajmniej jeszcze rok temu.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-04-01, 01:38   

Jest nadal :)

inka napisał/a:
A czy jest możliwość sesji przez SKYPE czy inne możliwości video internetowe z wymienionymi terapeutami albo terapeutami gdziekolwiek w Polsce? W stanach terapeuci to robią.

Jak wyżej - jeden jest :) (mój psychoterapeuta, ale nie od trans-diagnozy tylko od innych spraw :P ale można zrobić diagnozę u niego)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12